Vidusskolu beidzējiem šogad nebūs obligāti jākārto monitoringa darbs dabas zinātnēs

12. klašu skolēniem monitoringa darbs dabaszinātnēs vispārējā apguves līmenī vai fizikā, ķīmijā vai bioloģijā optimālajā apguves līmenī nebūs jākārto obligāti, otrdien, 16. aprīlī, vienojās valdība.

Pirmie monitoringa darbi plānoti jau aprīļa beigās, un iepriekš skolēni un vecāki pauda satraukumu, jo bija neziņa par to, vai šie darbi jākārto.Arī izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") valdības sēdē norādīja, ka skolēni gaida šo lēmumu.

Viņa gan aicināja tāpat pildīt šo monitoringa darbu, jo tas neietekmēs gala atzīmi, taču ļaus novērtēt skolēnu zināšanas, pirms nākamgad monitoringa darbs būs obligāts.

Monitoringa darbi fizikā, ķīmijā un bioloģijā norisināsies 24. aprīlī, dabaszinībās – 30. aprīlī, bet papildtermiņā – 8. maijā. Monitoringa darbu programmas ir publicētas Valsts izglītības satura centra mājaslapā.

Jau kopš mācību gada sākuma divpadsmitklasnieki gaidīja solītos valdības noteikumu grozījumus, kas paredz, ka šis monitoringa darbs dabaszinībās viņiem nebūs jāpilda.

No 2025./2026. mācību gada vidusskolēniem būs jākārto centralizētais eksāmens kādā no eksaktajiem mācību priekšmetiem, tādēļ, gatavojoties šim eksāmenam, vidusskolās tiek organizēts monitoringa darbs dabaszinībās vispārīgajā apguves līmenī vai fizikā, ķīmijā vai bioloģijā optimālajā apguves līmenī.

Ņemot vērā, ka šī gada 12. klases skolēni uzsāka vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi laikā, kad monitoringa darbs vidējās izglītības standartā nebija iekļauts, viņiem monitoringa darbs šajā mācību gadā nebūs obligāts.

Monitoringa darba mērķis ir iegūt objektīvus datus par mācību satura apguves kvalitāti, tādēļ tā rezultāts neietekmēs skolēnu mācību sasniegumu rezultātus un monitoringa darbiem nepiemēros valsts pārbaudes darbos noteikto minimālo kopvērtējuma procentu slieksni.

Skolēni, kuri būs kārtojuši monitoringa darbu 2023./2024. vai 2024./2025. mācību gadā un saņēmuši tajā vērtējumu, varēs izvēlēties – kārtot vai nekārtot eksāmenu šajos mācību priekšmetos.

Savukārt tie skolēni, kuri kārtos augstākā līmeņa eksāmenu bioloģijā, ķīmijā vai fizikā, monitoringa darbu dabaszinībās vispārīgajā apguves līmenī vai fizikā, ķīmijā vai bioloģijā optimālajā apguves līmenī 2023./2024. vai 2024./2025. mācību gadā var nekārtot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti