SPKC: Covid-19 gadījumu skaita pieaugums Latvijā kļūst mērenāks, Eiropā saslimstība mazinās 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā jaunatklāto Covid-19 gadījumu pieaugums kļūst mērenāks, bet Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs Covid-19 gadījumu skaits samazinās, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Aizvadītajā nedēļā, no 25. jūlija līdz 31. jūlijam, Latvijā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis mērenāk – par 5,7% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, norādīja SPKC. Par 7,1% vairāk iepriekšējā nedēļā tika veikti testi, apmēram katrs trešais paraugs bija pozitīvs. 

Pagājušajā nedēļā stacionēto pacientu skaitā Latvijā bija vērojams samazinājums par 16,7%. 

Covid-19 gadījumi tika reģistrēti visās vecuma grupās, Covid-19 gadījumu pieaugums novērojams visā Latvijā, tomēr saslimstība virs Latvijas vidējā rādītāja ir Rīgā un Vidzemē, savukārt straujākais pieaugums novērots Latgalē.

Šobrīd Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais Covid-19 saslimstības rādītājs turpina samazināties vai stabilizējas.

Saslimstība ar Covid-19 samazinās Itālijā, Vācijā, Francijā, kur iepriekš bija vērojams augsts saslimstības līmenis. 

SPKC atgādina, ka joprojām jāievēro Covid -19 profilakses pasākumi, piemēram, jācenšas ievērot distance, jāizvairās no kontaktiem ar cilvēkiem elpceļu infekcijas gadījumā, kā arī jāievēro roku higiēna un vietās, kur nav iespējams distancēties, ieteicama sejas masku lietošana. 

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bijis jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsācies straujāks izplatības pieaugums. To saista ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti