Sodīt par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu varēs arī pēc ārkārtējās situācijas

Par Covid-19 apkarošanai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu būs noteikta administratīvā atbildība tādā pašā apmērā kā līdz šim arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, paziņojumā medijiem informēja Iekšlietu ministrija.

To paredz ceturtdien, 28. maijā, Ministru kabinetā atbalstītie Iekšlietu ministrijas sagatavotie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Ja vien epidemioloģiskie apstākļi valstī būtiski nepasliktināsies, ārkārtējās situācijas stāvokli plānots atcelt.

Savukārt, lai pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas nodrošinātu atbilstošus piesardzības pasākumus un efektīvu valsts institūciju darbību saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību, ir izstrādāts Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumprojekts (Covid-19 likums).

Likumprojekts paredz papildināt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (APK) ar jaunu pantu un noteikt administratīvo atbildību personai par Covid-19 likumā un uz tā pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos noteikto izolācijas vai karantīnas neievērošanu vai pulcēšanās skaita ierobežojuma neievērošanu.

Par to paredzēts naudas sods fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

Vienlaikus likumprojektā kā kompetentās iestādes šādu pārkāpumu izskatīšanā noteiktas Veselības inspekcija, Valsts policija un pašvaldības policija.

Stājoties spēkā Administratīvās atbildības likumam 2020. gada 1. jūlijā, atbildību par ierobežojumu pārkāpumiem noteiks Covid-19 likuma norma, kas ir analoģiska  minētajai APK grozījumu likumprojekta normai.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā 12. martā izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti