Panorāma

Pašizolācija, atgriežoties arī no Kipras

Panorāma

95% Rīgas sabiedriskajā transportā lieto maskas

Stacionāros ievietoti 113 Covid-19 pacienti

Slimnīcās atsevišķas nodaļas pilnībā pārkārto Covid-19 pacientu ārstēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Viens no satraucošākajiem rādītājiem saistībā ar Covid-19 izplatību ir to cilvēku skaits, kas koronavīrusa dēļ nokļuvuši slimnīcās. Šobrīd stacionāros ārstējas 113 cilvēki, un tas ir līdz šim lielākais stacionāros vienlaikus esošo Covid-19 pacientu skaits. 250 gultasvietas būšot robeža, pie kuras varētu nākties būtiski mainīt veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas sistēmu. Tiesa, slimnīcas jau tagad atsevišķas nodaļas pārkārto Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Pagaidām gultas vietas slimnīcās pietiek kā koronavīrusa, tā citu slimību pacientiem. Bet daudzās ārstniecības iestādēs atsevišķas nodaļas pilnībā pārkārtotas Covid-19 pacientu ārstēšanai.

“Šobrīd mēs jau esam daļēji pārprofilējuši nodaļas, jo mums bija gan pret-Covid-19 palātas, gan Covid-19 palātas, gan Covid-19 boksi. Šobrīd mums jau ir tāda Covid-19 nodaļa. Tur mēs varam uzņemt 12 pacientus, tagad ir deviņi. Pie mums ir divas vietas reanimācijas nodaļā, kas ir aprīkota tieši šādu pacientu uzņemšanai. Par laimi, šādi pacienti vēl nav bijuši. Kaut nebūtu,” sacīja SIA “Liepājas reģionālā slimnīca” Epidemioloģiskā dienesta vadītāja Mārīte Kūla.

Stacionāros ievietotie Covid-19 pacienti

  • Kopumā: 113
  • Pēdējo 24 stundu laikā: + 17
  • 10 smaga slimības gaita

Kurās slimnīcās?

  • Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca: 72
  • Vidzemes slimnīca: 12
  • Daugavpils reģionālā slimnīca: 9
  • Liepājas reģionālā slimnīca: 8
  • Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs: 8
  • Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca: 3
  • Rēzeknes slimnīca: 1

Jaunākie Nacionālā veselības dienesta dati rāda, ka šobrīd stacionāros ārstējas 113 Covid-19 pacienti, tostarp 17 pacienti slimnīcās ievietoti aizvadītajā diennaktī. Desmit pacientiem ir smaga slimības gaita.

Liepājas slimnīcā statistikā pagaidām redzami vien astoņi pacienti, jo viens gados jauns cilvēks hospitalizēts piektdien. Vidzemes slimnīcā ārstējas 12 personas, Daugavpils reģionālajā slimnīcā 9, citur reģionos mazāk. Bet pārliecinoši lielākā daļa – Rīgā.

Pieaugot pacientu skaitam Latvijas Infektoloģijas centra stacionārā, Rīgas Austrumu slimnīca (RAKUS) Covid-19 pacientus izvietojusi arī “Gaiļezera” galvenajā ēkā un ir gatava to darīt arī Tuberkolozes un plaušu slimību centrā. Taču brīdina – pacientu skaitam stacionāros strauji pieaugot, mediķi var ar visu netikt galā un, iespējams, no kādiem veselības aprūpes pakalpojumiem uz laiku varētu nākties atteikties.

“Ja mēs jūtam, ka sāk trūkt personāla, tad nākamie soļi ir tādi, ka ir jāsamazina pārējo parasto [pacientu] daudzums.

Tātad atkal jāatgriežas pie tā paša, kas bija pavasarī, kad tiek samazināti ambulatorie pakalpojumi, tiek ierobežotie plānveida pakalpojumi. Diemžēl tas ir veids, kā mēs iekšēji varam novirzīt personālu. Slogs uz ārstiem šobrīd ir ļoti liels. Cepuri nost visu to mediķu priekšā, kas šobrīd ar to visu cīnās,” atzina RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Bet kāds ir maksimālais gultasvietu skaits? “Šobrīd es teiktu, ja mums ir 250 gultas, kurās tiek ārstēti Covid-19 pacienti, tā ir augšējā robeža, pie kuras nav būtiski jāpārkārto visa cita veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana,” šonedēļ informēja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par”).

Pieaugot Covid-19 izplatībai un stacionēto koronavīrusa pacientu skaitam, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam uzdots turpmāk pacientus ar hroniskām saslimšanām nogādāt ārpus Rīgas, mazajās slimnīcās, tādā veidā lielajās slimnīcās atbrīvojot vietas tieši Covid-19 pacientiem un cilvēkiem ar akūtām saslimšanām.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un ne visiem apmaksās Covid-19 testus.

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, un 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti