Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Pārkāpējus fiksē no gaisa

Panorāma

Latvija sūta palīdzību Lietuvai migrantu pieplūduma dēļ

Skolu direktori konceptuāli atbalsta obligātu vakcināciju

Skolu direktori atbalsta obligāto vakcināciju pret Covid-19

Izglītības darbiniekus pārstāvošajās organizācijās ir atšķirīgi viedokļi par vakcināciju. Latvijas Izglītības vadītāju asociācija piektdien paziņoja, ka konceptuāli atbalsta obligātu vakcināciju pret Covid-19. Tikmēr Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nesen pabeigusi aptauju, kurā vairāk nekā puse respondentu pret obligāto vakcināciju noskaņoti negatīvi. 

Piektdien 50 skolu direktori, kuri ir  Latvijas Izglītības vadītāju asociācijā, tikās ar izglītības ministri Anitu Muižnieci (Jaunā konservatīvā partija). Viņu vadītajās izglītības iestādēs ir salīdzinoši maz darbinieku, kuri nevēlas vakcinēties, proti, 2–3 cilvēki, ieskaitot tehnisko personālu. Šāda situācija ir arī Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā. Taču skolas direktorei Daigai Pugai joprojām nav skaidrs, kā tiks organizētas darba attiecības ar tiem darbiniekiem, kas nevēlēsies vakcinēties.  

"Arī pēc šodienas sarunas diemžēl man nav līdz galam skaidrs, kā mums rīkoties situācijā, ja skolotājs nav vakcinējies.

Vai viņš var nākt uz darbu, vai mums ir jāpieņem obligāti lēmums, ka viņiem ir jāstrādā attālināti. Vai mums ir tiesības viņu atbrīvot no darba un meklēt citu risinājumu," sacīja Puga.

No skolu direktoru puses izskanēja priekšlikums mazināt vakcinēto pedagogu slieksni, pie kura mācības varētu atsākties klātienē. Ministre par šo priekšlikumu ir skeptiska.

"Uz šo brīdi mums ir 60%, rupji rēķinot, 60% vispārējās izglītības pedagogu ir vakcinēti, kas ir tuvu šiem 80%. Ja mēs izspēlējam tos scenārijus, kas šobrīd zīmējas no parlamenta puses, tātad uz oktobri ar šo divu procentu pieaugumu nedēļā, kas mums ir, mēs arī sasniedzam tos 80%," norādīja Muižniece.

Pirms tikšanās asociācijā uzskatīja, ka obligātā vakcinācija skolu darbiniekiem būtu vēl jāpārdomā. Tomēr pēc sarunas ar ministri viedoklis mainīts. Asociācija paziņoja, ka konceptuāli atbalsta obligātu izglītības darbinieku vakcināciju. 

Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Rūdolfs Kalvāns.Edgars Kupčs

"Neviens direktors arī neko pretēju neizteica. Tieši pretēji.

Mēs esam par disciplīnu, par vakcinēšanos, par to, ka process ir kritisks mūsu sekmīgam darbam.

Līdz ar to esam ar ministri vienā laivā un neredzam šķēršļus tālākai likumprojekta virzībai. Protams, ir šie kolēģi, kuri negrib vakcinēties vai vēl domā. Strādāsim ar viņiem individuāli augustā – runāsim, motivēsim, šarmēsim. Bet direktori noteikti nebūs tie, kas bremzēs šī jautājuma izskatīšanu Saeimā," sacīja Kalvāns.

LIZDA veiktā aptauja liecina, ka vairāk nekā pusei pedagogu ir negatīva attieksme pret obligātu vakcināciju pret Covid-19.  

"LIZDA uzskata, ka nav pieļaujama nozarē strādājošo šķelšanās. Ir jāturpina sarunas par brīvprātīgu vakcinēšanos. Nozares organizācijām jāsaliedē spēki, lai skaidrotu, pozitīvi motivētu vakcinēties," komentēja arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Tiesības darba devējam atlaist nevakcinētos skolu darbiniekus paredz esošais valdības piedāvājums. Par to vēl būs jālemj Saeimai.  

KONTEKSTS:

Latvijā pieaugot Covid-19 vīrusa lipīgāka delta varianta izplatībai, valdība atbalstīja obligātu vakcinācijas pret Covid-19 prasību ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs no 1. oktobra. Savukārt citās nozarēs, ja darbinieks strādā saskarsmē ar klientiem vai ir nozīmīgs uzņēmuma darbībai, darba devējiem būs tiesības pēc 1. oktobra atlaist nepotētos darbiniekus. 

Par ieceri vēl jālemj Saeimai, kurā deputātiem ir krasi atšķirīgi viedokļi par šādu risinājumu. Diskusijas parlamentā par šo likumu varētu sākties 4. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt