Saeima atbalsta papildu pasākumus Covid-19 ierobežošanai

Saeima piektdien, 3. aprīlī, ārkārtas sēdē apstiprināja Ministru kabineta lēmumu noteikt papildu pasākumus ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību ārkārtējās situācijas laikā, informēja parlamenta Preses dienestā.

Grozījumi Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka komersantam, kura darbinieki pēc darba ārvalstīs ierodas Latvijā, ir pienākums nogādāt viņus līdz dzīvesvietai, neizmantojot sabiedrisko transportu.

Tāpat noteikts, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai jāsniedz atbalsts komersantiem, kuru darbiniekiem nepieciešams atgriezties Latvijā, kā arī komersantiem, kuriem pasūtījumu izpildei nepieciešams nosūtīt darbiniekus darbam uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm vai ievest ārvalstu darbiniekus Latvijā.

Paredzēts arī, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) varēs pieņemt lēmumu par sabiedrisko mediju satura nodošanu citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem arī attiecībā uz saturu, kas saistīts ar Lieldienu svētkiem. Iepriekš jau bija noteikts, ka NEPLP ārkārtējās situācijas laikā var nodot Latvijas sabiedrisko mediju veidotos un pārraidītos ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus bezatlīdzības lietošanā citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kā arī lemt par to lietošanas pārtraukšanu.

Tāpat grozījumos noteikts, ka epidemioloģiskās drošības pasākumos iesaistītajām institūcijām atbilstoši to darbības uzdevumiem jāplāno individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu rezerves vismaz trim mēnešiem, kā arī jāsadarbojas atbilstoši izstrādātajam individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādes, piegāžu drošības, uzglabāšanas un izdales algoritmam.

Tostarp paredzēts, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzturēs institūciju prioritāro vajadzību sarakstu, savukārt Aizsardzības ministrija koordinēs ražotāju un tirgotāju iesaisti un, ja nepieciešams, sagatavos mobilizācijas pieprasījumus kritisko izejvielu, produktu un materiāltehnisko līdzekļu piegādēm kritisko pakalpojumu sniedzējiem.

Ministru kabineta rīkojums saistībā ar ārkārtējo situāciju ir spēkā kopš tā pieņemšanas brīža, attiecīgi 2. aprīļa.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 ierobežošanai valdība sākotnēji izsludināja līdz  14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt