PVO pārstāvis Latvijā: Covid-19 izplatība ir atkarīga no sabiedrības līdzestības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Uz citu Eiropas valstu fona situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā šobrīd nav slikta, taču satraukumu rada nespēja stabilizēt saslimstības rādītājus. Situācijas uzlabošanai ir svarīga  sabiedrības līdzestība drošības pasākumus ievērošanā. To intervijā Latvijas Radio atzina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Latvijā Uldis Mitenbergs.

Intervija ar PVO pārstāvi Latvijā Uldi Mitenbergu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Mitenbergs uzsvēra, ka izšķiroša būs šī nedēļa – tā rādīs, vai līdzšinējie ierobežojumi būs devuši rezultātu. Ja nē, tad nāksies ieviest stingrākus mērus. Šajā situācijā svarīgākais ir panākt to, lai jau esošos drošības pasākumus ievēro visa sabiedrība.

PVO pārstāvis Latvijā norādīja, ka diemžēl ir daļa sabiedrības, kas oficiālajā valdības viedoklī neieklausās. Taču būtu svarīgi sasniegt arī viņus, uzrunājot caur informācijas kanāliem un viedokļu līderiem.

“Ja sabiedrība ievērotu minimālās prasības, kas ir noteiktas, tad mēs redzētu pozitīvu rezultātu. Īpaši svarīgi ir sasniegt tās sabiedrības grupas, kuras neievēro šīs minimālās prasības. Jo Latvijā ierobežojumi tiešām nav ārkārtīgi stingri,” sacīja Mitenbergs.

Runājot par testēšanu, Mitenbergs uzskata, ka pilnīgi visus nevar izmeklēt, bet būtu labi, ja testēšanas apjomus varētu palielināt. Tā varētu atrast infekcijas perēkļus un ātrāk apkarot infekciju.

Tikmēr ārvalstu mediji ziņo, ka PVO pārstāvji pieļāvuši iespēju, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Eiropas Savienībā nāksies atkārtoti ieviest pārvietošanās ierobežojumus. Eiropa atkal esot infekcijas epicentrs pasaulē.

“Es domāju, ka mums šī situācija jāuztver ļoti nopietni arī Eiropas Savienības un visa reģiona kontekstā. Patlaban cilvēki brīvi pārvietojas, un saskaņā ar šiem principiem jābūt gataviem ierobežot un apturēt kustību. Cilvēkiem jāpaliek mājās, lai mazinātu spriedzi šajā  pandēmijas posmā,” paziņoja PVO pārstāvis Maikls Raiens.

Raiens norādīja, ka pagājušajā nedēļā Eiropā konstatēti 46% no visas pasaules jauniem Covid-19 gadījumiem. Tāpēc cilvēkiem jāuzņemas personiska atbildība par ikdienas lēmumiem, tai skaitā, vai doties uz pārpildītām vietām, kā izvairīties no slēgtiem pasākumiem un sociāliem kontaktiem. Tomēr viņš konkrēti nepieminēja robežu slēgšanu Šengenas zonā, ko lielākā daļa bloka dalībvalstu valdības nevēlas īstenot.

Tikmēr daudzu valstu valdības ziņo par papildu ierobežojošiem pasākumiem.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un ne visiem apmaksās Covid-19 testus.

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, un 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti