Panorāma

Daudzbērnu ģimenes izjūt elektrības cenas pieaugumu

Panorāma

Panorāma

Nevakcinētajiem Covid-19 testi Rīgas lidostā – par maksu

Pret Covid-19 nepotētajiem pēc trešās valsts apmeklēšanas Rīgas lidostā par testu jāmaksā pašiem

No 2. decembra Rīgas lidostā jebkurš ieceļotājs var brīvprātīgi veikt Covid-19 testu. Lidostas mājaslapā un medijos pieejamā informācija liecina, ka testi ir bez maksas visiem. Taču pie Latvijas Televīzijas vērsās kāda skatītāja, kurai tomēr bija jāmaksā, jo viņa nav potējusies pret Covid-19 un ielidojusi no trešās valsts.

Latvijas Televīzijas skatītāja Ņina no Ēģiptes 4. decembrī ielidoja Rīgā. Pirms ieceļošanas sieviete bija izlasījusi lidostas "Rīga" mājaslapā, ka lidostā visi pasažieri brīvprātīgi un bez maksas var veikt Covid-19 testu. Uzreiz pēc izkāpšanas no lidmašīnas viņa devās uz testēšanu. Tur viņai paziņoja, ka par testu tomēr būs jāmaksā.

Viņa atstāsta sarunu: "Es saku: "Kāpēc? Testiem taču jābūt pieejamiem bez maksas visiem pasažieriem!" Bet man tik un tā saka, lai es maksāju 25 eiro, jo esmu ieradusies no Ēģiptes, kas ir trešā valsts. Es samaksāju. Bija jau pulksten 11 vakarā, lidmašīna aizkavējās, es biju ļoti nogurusi un vairs nevarēju ne strīdēties, ne kaut ko pierādīt. Man vienkārši nebija spēku."

Nākamajās dienās viņa mēģināja panākt, lai samaksāto naudu viņai atdod, taču laboratorija atteicās.

Iemesls – sieviete nav vakcinēta un ir atlidojusi no trešās valsts.

Šādu kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai.

"E. Gulbja laboratorijas" projektu vadītāja Džineta Dimante norādīja: "Ja ir no  trešajām valstīm, tātad, kas nav Eiropas Savienība, Šveices Konfederācija, Apvienotā Karaliste, nu, tur ir vesela virkne izņēmumu, var palasīt 159. punktu, ka šiem cilvēkiem tests ir jāveic obligāti un par saviem līdzekļiem."

To apstiprināja arī Veselības ministrijā. Atbildot uz jautājumu, kāpēc tādā gadījumā tas netika publiski un precīzi pateikts lidostas mājaslapā un citviet, ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders norādīja uz nepietiekami skaidriem valdības noteikumu grozījumiem.

"Tas ir saistīts ar tiem pagājušās nedēļas grozījumiem ārkārtējās situācijas rīkojumā. Ar punktu 5.59, kur tiek noteikta šī brīvprātīgā testa nodošanas kārtība, un tur nav atrunāts, kas notiek ar tiem, kam testēšana ir bijusi obligāts nosacījums [līdz šim]," viņš norādīja.

Šneiders pieļāva, ka neskaidrību dēļ, iespējams, būs nepieciešami precizējumi, lai izvairītos no pārpratumiem nākotnē.   

KONTEKSTS:

Ministru kabinets vienojās par to, ka ikvienam pēc ieceļošanas  lidostā "Rīga" ir iespēja brīvprātīgi veikt bezmaksas Covid-19 testu.

Valdība domstarpību dēļ nespēja vienoties par Veselības ministrijas (VM) rosināto prasību visiem ieceļotājiem pirms braukšanas uz Latviju uzrādīt Covid-19 testa rezultātu. Valdības pārstāvji gan neizslēdza, ka pie šī jautājuma varētu atgriezties vēlāk.

VM priekšlikums paredzēja, ka visiem ieceļotājiem pirms ieceļošanas Latvijā būs nepieciešams veikt Covid-19 laboratorisko testu. Tests būtu jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Latvijā, un tā rezultāts būtu jāuzrāda pirms iekāpšanas regulāro pasažieru pārvadājumu transportlīdzeklī. Šī prasība neattiektos uz privātajiem pasažieru pārvadājumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt