Lidostā «Rīga» visiem ielidojošajiem pasažieriem nodrošināta Covid-19 testēšana bez maksas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

No 2. decembra lidostā “Rīga” visiem pasažieriem, ielidojot Latvijā, ir nodrošināta iespēja brīvprātīgi veikt valsts apmaksātu Covid-19 RNS testu, informēja lidostā. 

Testēšanu lidostā nodrošinās “E.Gulbja laboratorija”, un tā būs pieejama visiem ielidojošiem pasažieriem. Jāatgādina, ka saskaņā ar valdības lēmumu brīvprātīgais bezmaksas tests ir pieejams visiem ceļotājiem, arī tiem, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Testēšanas punkti ielidojošiem pasažieriem atrodas:

  • no Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem – sagaidīšanas zālē “E”, pie izejas no termināļa;
  • no ārpus Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem – atlidošanas zonā “C” pirms robežkontroles.

Šie punkti darbosies lielāko dienas daļu, savukārt laikā, kad šie testēšanas punkti nestrādās, testu varēs nodot “E.Gulbja laboratorijas” filiālē lidostas reģistrācijas zālē 2. stāvā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem pasažieriem pēc testa nodošanas nekavējoties jādodas uz savu dzīvesvietu, uzturēšanās vietu vai tūristu mītni, lai sagaidītu testa rezultātu. Pozitīva testa gadījumā nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāievēro stingra pašizolācija.

Lidosta testēšanu nodrošinās, sadarbojoties ar Satiksmes ministriju un Veselības ministriju, kā arī ar “E.Gulbja laboratoriju”.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets vienojās par to, ka ikvienam pēc ieceļošanas  lidostā "Rīga" ir iespēja brīvprātīgi veikt bezmaksas Covid-19 testu.

Valdība domstarpību dēļ nespēja vienoties par Veselības ministrijas (VM) rosināto prasību visiem ieceļotājiem pirms braukšanas uz Latviju uzrādīt Covid-19 testa rezultātu. Valdības pārstāvji gan neizslēdza, ka pie šī jautājuma varētu atgriezties vēlāk.

VM priekšlikums paredzēja, ka visiem ieceļotājiem pirms ieceļošanas Latvijā būs nepieciešams veikt Covid-19 laboratorisko testu. Tests būtu jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Latvijā, un tā rezultāts būtu jāuzrāda pirms iekāpšanas regulāro pasažieru pārvadājumu transportlīdzeklī. Šī prasība neattiektos uz privātajiem pasažieru pārvadājumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti