Sadaļas Sadaļas

No 10. februāra vakcīnai pret Covid-19 var pieteikties arī telefoniski (precizēts)

Trešdien, 10. februārī, darbu uzsāks bezmaksas tālruņa līnija 8989, lai pieteiktos vakcīnai pret Covid-19. Šāda līnija ir otrs no kopā četriem plānotajiem pieteikšanās veidiem, informēja Veselības ministrija.

Tālruņa līnijas darba laiks būs katru darba dienu no plkst. 9 līdz 17.

Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai. Jebkādas konsultācijas saistībā ar veselības jautājumiem iedzīvotāji tiek aicināti uzdot savam ģimenes ārstam.

Tālruņa līnija tiek izveidota ar mērķi, lai atvieglotu pieteikšanos tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas objektīvu iemeslu dēļ nevar izmantot pieteikšanās vietni www.manavakcina.lv

Veicot zvanu, iedzīvotājiem būs sevi jāidentificē ar personas kodu un vārdu/uzvārdu un jānorāda savs tālruņa numurs un/vai e-pasta adrese. Iedzīvotāji varēs norādīt arī otru – kāda tuva cilvēka – tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai justos droši, ka patiešām būs sasniedzami brīdī, kad pienāks vakcinācijas laiks. VM aicina iedzīvotājus būt gataviem nosaukt savu personas kodu un vārdu uzvārdu, kā arī zināt otru telefona numuru, kuru norādīt pieteikumā, ja tāda nepieciešamība un vēlme ir.

Agrīnās pieteikšanās mērķis ir plānot vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas. Pirmie vakcīnas saņem tie iedzīvotāji, kas iekļauti prioritārajās grupās. Šobrīd no prioritārajām grupām tiek vakcinēti veselības iestāžu darbinieki, kā arī pakāpeniski tiks uzsākta sociālās aprūpes centru darbinieku un klientu vakcinācija.

Februāra beigās plānots sākt arī pirmo senioru vakcināciju, tāpēc

īpaši aicina visus seniorus, kas vecāki par 70 gadiem, jau drīzumā sevi piereģistrēt pa tālruni 8989, lai vakcīnu pieejamības brīdī varētu operatīvi sazināties un veikt vakcināciju.

Pagājušajā nedēļā, 5. februārī, darbu uzsāka Covid-19 vakcīnas agrīnās pieteikšanās vietne www.manavakcina.lv, kur līdz 9. februāra 10.00 jau 64 000 iedzīvotāji pieteikušies savai vakcīnai pret Covid-19.

Precizēta informācija par tālruņa līnijas darbības nodrošināšanu - to neveic Rīgas Austrumu slimnīca, bet ārpakalpojuma sniedzējs.

Nevienam no pieteikšanās kanāliem nav paredzēta priekšrocība vakcinācijas secības plānošanā. Neatkarīgi no tā, vai pieteikums tiks saņemts vietnē www.manavakcina.lv vai arī pa tālruni, brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa plānošanai un organizēšanai.

KONTEKSTS:

Pērn 28. decembrī Latvijā sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19. Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt aptuveni 30 000 mediķu, un nākamā vakcinējamo grupa ir sociālās aprūpes centru darbinieki un iemītnieki.

Kopumā Latvijai līdz šim piegādātas 41 025 vakcīnu devas – ražotāja “Pfizer-BioNTech” vakcīnas “Comirnaty” saņemtās piegādes (26.12.2020. – 9750; 04.01.2021. – 13 650; 11.01.2021. – 6825), ražotāja “Moderna Biotech Spain, S.L.” vakcīnas “Moderna” saņemtās piegādes (12.01.2021 – 1200; 31.01.2021. – 2400), ražotāja “AstraZeneca” saņemtā piegāde (07.02.2021. – 7200).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt