Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Antru Medni

Rīta Panorāma

Baidens atklāj ASV ārpolitikas kursu

Sākas agrīnā pieteikšanās vakcinācijai pret Covid-19. Saruna ar Evu Juhņēviču

Vietnē «manavakcina.lv» no piektdienas var pieteikties potei pret Covid-19

No piektdienas, 5. februāra, ikviens varēs reģistrēties vakcīnai pret Covid-19 agrīnās pieteikšanās vietnē "Manavakcina.lv", liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) paziņojums tviterī.

Reģistrācija vakcīnai pret Covid-19 vietnē "Manavakcina.lv" tiks atvērta no 5. februāra plkst. 10. Reģistrējoties vakcīnai pret Covid-19 vietnē, varēs izvēlēties teritoriju, kurā gribētu saņemt vakcīnu, norādīja SPKC.

Veselības ministrija (VM) paziņojumā medijiem norādīja, ka agrīnās pieteikšanās mērķis ir efektīvi plānot vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas.

Iedzīvotāji tiek aicināti nesteigties reģistrēt savus pieteikumus pirmajās vietnes darbības dienās.

Pirmie vakcīnas saņems tie iedzīvotāji, kas iekļauti prioritārajās grupās. Visi pārējie viena kalendārā mēneša laikā saņemtie iedzīvotāju pieteikumi tiks apstrādāti vienlīdzīgi, pēc nejaušības principa. 

SPKC norādīja, ka brīdī, kad pienāks kārta vakcinēties, cilvēks saņems atgādinājumu uz pieteikumā norādīto kontaktinformāciju. 

Nepieciešamības gadījumā vakcinācijas datumu varēs pārcelt, taču tas būs iespējams tikai trīs reizes. Pēc tam vakcīnai jāpiesakās atkārtoti. 

Vienlaikus SPKC norādīja, ka šis ir "tikai viens no veidiem, kā varēs pieteikties vakcinācijai. Pārējās iespējas tiks ieviestas laika gaitā". Šobrīd turpinās darbs pie pārējo reģistrēšanās veidu ieviešanas. Drīzumā vietne "manavakcina.lv" būs pieejama arī krievu valodā, informēja VM.

Kopumā Latvijas iedzīvotāji varēs reģistrēties vakcīnas saņemšanai četros veidos:

 • vietnē "www.manavakcina.lv";
 • zvanot pa bezmaksas tālruni (tālruņa līnija uzsāks darbu februāra laikā);
 • darba devēji varēs iesniegt savu darbinieku sarakstus (primāri iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties individuāli, negaidot darba devēja rīcību);
 • ar ģimenes ārstu palīdzību.

VM atzīmēja, ka tuvākajā laikā tiks atvērta arī vakcinācijas tālruņa līnija.

VM atzīmēja, ka nevienam no pieteikšanās kanāliem nav paredzēta priekšrocība vakcinācijas secības plānošanā.

Neatkarīgi no tā, vai pieteikums viena mēneša ietvaros tiks saņemts vietnē "www.manavakcina.lv" vai arī pa tālruni (vēlāk arī citos veidos), brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa plānošanai un organizēšanai.

Visi saņemtie pieteikumi vakcīnai viena kalendārā mēneša laikā tiks apstrādāti vienlīdzīgi, pēc nejaušības principa. Tas nozīmē, ka februārī saņemtie pieteikumi tiks apstrādāti vienlaicīgi un šie iedzīvotāji saņems aicinājumu vakcinēties uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi un tālruņa numuru, tiklīdz vakcīnas būs pieejamas un vakcinācijas punkts pieejams.  

VM skaidroja, ka vakcinācijas kārtība tiks plānota pēc prioritāro grupu principa, kur priekšroka vispirms tiek dota cilvēkiem, kuru dzīvība vai veselība Covid-19 dēļ ir visvairāk apdraudēta. Iedzīvotāju prioritārās grupas ir:

 • veselības aprūpes darbinieki,
 • ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un to klienti,
 • personas virs 60 gadu vecuma,
 • personas ar hroniskām slimībām,
 • personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kam ir noteiktas hroniskas un imūnsupresējošas slimības,
 • personas, kas mājās aprūpē smagi slimas personas,
 • izglītības iestāžu darbinieki,
 • operatīvo dienestu darbinieki,
 • nozaru identificētie kritiskie darbinieki,
 • uzņēmumu darbinieki, kas saskaras ar lielu skaitu cilvēku un kur nevar ievērot divu metru distanci.

Pēc valstī apstiprinātā vakcinācijas plāna februārī turpināsies mediķu vakcinācija, kā arī tiks uzsākta ilgstošas sociālās aprūpes darbinieku un klientu vakcinācija, kā arī daļas senioru vakcinācija.

Lai nodrošinātu maksimāli ātru vakcinācijas procesu, ieplānots darbs pie vienotas vakcinācijas procesa informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas, kas palīdzēs nodrošināt efektīvu loģistiku brīdī, kad Latvijā ienāks lielākas kravas ar vakcīnām.

Lai izstrādātu vienotu IT nodrošinājumu vakcinācijas procesa vadībai, valdība sēdē ceturtdien, 4. februārī, apstiprināja vakcinācijas plāna ieviešanai nepieciešamo finansējumu 1,45 miljonu eiro apmērā, informēja VM.

Finansējums ir sadalīts vairākās daļās:

 • risinājuma izstrādei, integrācijai ar ārstniecības iestāžu informācijas sistēmām,
 • integrācijai ar valsts reģistriem,
 • risinājuma atbalstam 12 mēnešiem,
 • SPKC informācijas sistēmu pielāgošanai,
 • infrastruktūras nomai sistēmas izvietošanai un Nacionālā veselības dienesta sistēmas uzturēšanas papildu izmaksu segšanai,
 • iedzīvotāju digitālajai apziņošanai par laiku un vietu, kad jāierodas uz vakcināciju.

VM uzsvēra, ka pandēmijas laikā ir svarīga operatīva vakcīnu piegādes reģistrācija, kad tās ienāk Latvijā, vakcīnu loģistikas uzskaite, vakcinācijas rindas uzskaite, kā arī atbilstoši rindai piegādes nodrošināšana tiem, kas veiks vakcināciju.

Vakcinācijas procesa IT sistēmas izveidi koordinē Vakcinācijas projekta birojs kopā ar VM darbiniekiem.

KONTEKSTS:

Latvijas iedzīvotāju pieteikšanās uz vakcīnām pret Covid-19 paredzēta vietnē “Manavakcina.lv”, kas ceturtdien, 28. janvārī, bija īslaicīgi pieejama testa režīmā, un vairāki lietotāji to jau bija pamanījuši un reģistrējušies. Taču atbildīgās iestādes skaidroja, ka šī vietne sāks darbu tikai februārī, un testa versijā pieteiktā reģistrācija nebūs spēkā. Tiesa, reģistrējušies lietotāji saņems aicinājumu pieteikties vēlreiz, kad vietne sāks darbu oficiāli.

Vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt