LSM apskats. Covid-19: Notikumi un jaunumi 8. aprīlī

LSM apskats. Covid-19: Notikumi un jaunumi 8. aprīlī.

Sabiedrība / veselība

Latvijā aizvadītajā diennaktī konstatēti 29 jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi, kopējais saslimušo skaits – 577. Stacionēti 39 pacienti, trīs no viņiem smagā stāvoklī. Iepriekšējā diennaktī veikts 1461 izmeklējums.

Aizsargmasku rezervju Latvijā pietiks aptuveni mēnesim. Valdības uzdevumā Aizsardzības ministrija veidos aizsarglīdzekļu krājumus trim mēnešiem – maskas un respiratorus importēs, dezinfekcijas līdzekļus iepirks no vietējiem ražotājiem.

No šodienas ir paplašināts to cilvēku loks, ko ģimenes ārsti varēs nosūtīt uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm. Tajā ietilpst riska grupu pacienti ar plaušu karsoņa pazīmēm vai ar akūtām elpceļu slimības pazīmēm.

Rēzeknes novada pašvaldība pielāgojusi speciālu transportlīdzekli Covid-19 pacientu pārvadāšanai, uzstādot tajā aizsargsienas un citus drošības risinājumus. Pagaidām novads nav saņēmis nevienu pieteikumu Covid-19 pacientu transportēšanai.

Ekonomika

28 darba devēji iesnieguši paziņojumus par kolektīvo atlaišanu, kas skars kopumā 4135 darbiniekus. Jau šobrīd valstī reģistrēti vairāk nekā 65 tūkstoši bezdarbnieku, no tiem aprīlī – 4415.

Valsts plāno piešķirt papildu 14 miljonus eiro Stradiņa, Austrumu un Bērnu slimnīcām, lai uzlabotu to gatavību pandēmijas attīstībai. 45,5 miljonus eiro varētu piešķirt lauksaimniecībai, bet pašvaldību uzņēmumiem piedāvās aizdevumus.

Izglītība

Pagaidām mācību gadu nav plānots pagarināt, bet centralizētie eksāmeni varētu notikt jūnijā, iespējams, ar nedaudz mainītu saturu un norises veidu. Izglītības un zinātnes ministrija pēc Lieldienām publiskos izvērtējumu par attālināto mācību norisi.

Pasaulē

Lietuva līdz 27. aprīlim pagarina Covid-19 dēļ noteikto karantīnu, bet no 10. aprīļa būs spēkā prasība sabiedriskās vietās obligāti nēsāt aizsargmaskas. Pēdējā diennaktī valstī 32 jauni Covid-19 gadījumi, kopējais saslimušo skaits sasniedzis 912, bet miruši 15.

Lai noskaidrotu īsto Covid-19 izplatības mērogu, Igaunija trīs mēnešus izlases veidā testēs veselos iedzīvotājus uz koronavīrusa infekciju. Šobrīd Igaunija ir līdere starp Baltijas valstīm Covid-19 izplatības ziņā – saslimšana konstatēta 1185, miruši 24.

Analītiķi brīdina – pasaule atrodas nepieredzēti dziļas recesijas priekšā, un Eiropas Savienības nespēja vienoties par palīdzību Covid-19 vissmagāk skartajām valstīm šīs bažas pastiprina. Taču speciālisti arī atzīst, ka krīzei sekos diezgan straujš kāpums.

Koronavīrusa epidēmijas dēļ atcelts ikgadējais Roskildes rokmūzikas festivāls. Pasākumam Dānijā bija jānotiek no 27. jūnija līdz 4. jūlijam.

Krievija un Ķīna ir visaktīvākās viltus ziņu par Covid-19 izplatītājas pasaulē. Ķīna izplata ziņas, ka vīruss ir ASV radīts bioloģiskais ierocis, bet Krievija uzsver, ka Eiropa netiek galā ar Covid-19. Pēdējā laikā Krievijas aktivitāte gan mazinājusies.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti