Dienas ziņas

Rīgā dalīs pusdienu kartes

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pielāgo auto Covid-19 pacientu transportēšanai

Rēzeknes novadā pielāgo auto Covid-19 pacientu izvadāšanai

Covid-19 pacientiem bez sava auto ir sarežģīti nokļūt mājās no ārstniecības iestādes, lai turpinātu atveseļošanos. Izmantot sabiedrisko transportu viņi nedrīkst. Rēzeknes novadā ir meklēts risinājums, kā šādā situācijā palīdzēt. 

Pērn Rēzeknes novada dome par projekta līdzekļiem iegādājās transportlīdzekli un izveidoja mobilo brigādi, lai dotos pie sava novada vientuļajiem senioriem, kam vajadzīga sociālā aprūpe. Transportlīdzeklis aprīkots ar speciālajām nestuvēm un vietu diviem ratiņkrēsliem, lai senioriem palīdzētu ne vien ar mājas soli, bet arī aizvestu viņus pie ārsta vai, piemēram, uz dušu. Nupat transportlīdzeklī uzstādītas papildlietas aizsardzībai, tādējādi nepieciešamības gadījumā ar to var vest arī Covid-19 pacientus.

"Tika izgatavota un arī nostādīta aizsargsiena, šķērssiena, kura atdala pasažieru salonu no vadītāja kabīnes. Pamatmateriāls ir ņemts polikarbonāta loksnes. Un arī salonā sēdekļi pārvietoti tā, lai starp pasažieriem būtu ievērota droša distance," pastāstīja specializētā transportlīdzekļa šoferis Juris Dukulis.

"Mums ir pielāgots tērps, mums ir brilles, ir vienreizējie cimdi, ir dezinfekcijas līdzekļi," piebilda Rēzeknes novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece Sanita Tauriņa.

Pagaidām gan Rēzeknes novada pašvaldība nav saņēmusi lūgumu pēc palīdzības transportēt kādu sava novada Covid-19 pacientu. Tomēr, neraugoties uz to, pēdējā laikā sociālo darbinieku telefoni ir karsti no zvaniem.

"Cilvēki reizēm pazvana – ko man darīt tādā situācijā? Tad tu redzi no malas varbūt nedaudz citādāk, tev pietiek tikai ieteikt, ka jūs vēršaties tur, jūs varat sazināties ar to, tur pieejami attālināti. Cilvēks pasaka paldies, viņam vairāk neko nevajag," stāstīja Tauriņa.

Rēzeknes novada Sociālā dienesta darbinieki novērojuši, ka līdz ar ārkārtējās situācijas ieviešanu būtiski pieaudzis arī pieprasījums pēc zāļu un pārtikas piegādes.

"Ja agrāk varēja palīdzēt kaimiņš, tad viņš tagad atsaka palīdzēt, jo ar to Covid-19 mēs esam ļoti iebiedēti," norādīja Tauriņa.

Rēzeknes novada iedzīvotāji var sazināties ar pašvaldības pārstāvjiem arī tad, ja kādam nav piemērotas vietas, kur ievērot 14 dienu pašizolāciju.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4. aprīlī ziņots, ka miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19. Otrdien, 7. aprīlī, ziņots, ka miris 75 gadus vecs Covid-19 pacients, kuram bijušas vairākas hroniskas saslimšanas. 

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, nolemts līdz 14. aprīlim Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju. Valdība otrdien, 7. aprīlī, nolēma ārkārtējo situāciju pagarināt vēl par mēnesi - līdz 12. maijam. 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti