Šuplinska: Par skolu mācību gada pagarinājumu runas šobrīd nav

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) pašlaik neredz pamatu mācību gada pagarinājumiem skolās, un pašlaik ministrija gatavojas centralizēto eksāmenu rīkošanai jūnijā, iespējams, nedaudz mainot saturu un norises veidu.

Šuplinska Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” trešdien, 8. aprīlī, pastāstīja, ka notikušas četras aptaujas par attālinātajām mācībām skolās, kopumā aptaujāti vairāk nekā 60 000 respondentu - gan skolēni, gan skolotāji, gan skolēnu vecāki, un detalizēts izvērtējums par attālināto mācību norisi būs pieejams pēc Lieldienām.

Ministre sacīja, ka attālinātās mācības noteikti turpināsies līdz paredzētā mācību gada beigām, un par mācību gadu pagarinājumu kopumā nevajadzētu būt jautājumiem,

šāds scenārijs pašlaik netiek izskatīts, un ministre neredz vajadzību pagarināt mācību gadu.

Ministre atzina, ka attālinātās mācības darbojas, jautājums ir, cik šis process ir kvalitatīvs, iespējams, ir savas nebūšanas, bet mācības notiek.

Pašlaik IZM uzskata, ka skolās centralizētie eksāmeni varētu notikt jūnijā,

pēc Veselības ministrijas ieteikumiem nodrošinot, ka skolēni ievēro distancēšanos.

Šupliska stāstīja, ka visvairāk skolēnu kārtos latviešu valodas, matemātikas, angļu valodas eksāmenus, un ministrija apzina skolēnu skaitu, lai saprastu, vai šos eksāmenus varēs rīkot, nodrošinot distancēšanos.

Iespējams, eksāmenu mutisko daļu varēs rīkot attālināti, pieļāva ministre.  

Tāpat iespējams neliels eksāmenu satura samazinājums.  Devītajām klasēm ministrija izskata iespēju rīkot kompleksu eksāmenu, saliekot četras daļas – angļu un latviešu valodas, matemātiku un vēsturi.

Ministre skaidroja, ka eksāmenus plāno rīkot jūnijā, jo arī gadījumā, ja ārkārtējā situācija beigsies 12. maijā, paies kāds laiks, kamēr dzīve atgriezīsies normālajā ritmā, un nevar uzreiz rīkot eksāmenus 15. maijā.  

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. Lai atbalstītu attālinātās mācības, ir izveidot speciālais TV kanāls “Tava klase”.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Līdz 8. aprīlim ir apstiprināti divi Codiv-19 pacientu nāves gadījumi, vēl par vienu gadījumu gaida ārstu atzinumu.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, bet 7. aprīlī valdība nolēma ārkārtējo situāciju pagarināt vēl par mēnesi - līdz 12. maijam. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti