Labrīt

Kalupes iedzīvotāji izveidojuši ekspozīciju par dzīvi pagājušajā gadsimtā

Labrīt

Kā "Mikrofons" no "Amerikas balss" slāpētāja kļuva par tautas vienotāju

Jānis Sārts: Par Covid 19 izplatās arī mērķēta dezinformācija

NATO «Stratcom»: Covid-19 krīzes laikā visaktīvāk ar dezinformāciju nodarbojas Krievija un Ķīna

Visaktīvāk ar dezinformāciju Covid-19 krīzes laikā nodarbojas Krievija un Ķīna, intervijā Latvijas Radio sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra "Stratcom" direktors Jānis Sārts.

Viņš norādīja, ka viltus ziņu izplatība saistībā ar Covid-19 ir ļoti liela un notiek visā pasaulē. "Šobrīd visaktīvāk ar dezinformāciju nodarbojas Krievija un Ķīna. Pēdējās nedēļas laikā Krievijas dezinformācijas apjomi samazinājušies, bet Ķīnas dezinformācijas apjomi ir pieauguši," sacīja Sārts.

Eksperti novērojuši, ka tā pamatā ir divējāda  - Ķīna apgalvo, ka vīruss nav radies šajā valstī, un izplata konspirācijas teorijas, ka tas ir ASV veidots bioloģiskais ierocis, savukārt Krievija ļoti uzsver to, ka Eiropas Savienība nespēj tikt galā ar vīrusu. Sārts piebilda, ka pēdējā laikā Krievijas dezinformācijas apjomi gan ir mazinājušies.

Krīzes laikā aktivizējušies dažādi krāpnieki, piemēram, izplatot maldinošu informāciju par kādu produktu, kas it kā palīdzēs nesaslimt. "Ir tādi, kas ar sensacionālu tekstu mēģina sev piesaistīt klikšķus. Ir konspirāciju teoriju grupas, kuras mēģina konstruēt dažādas teorijas," skaidroja Sārts.

"Stratcom" vadītājs norādīja, ka Latvijas sabiedrība ir samērā labi sagatavota šādām situācijām. "Mēs ikdienā esam saskārušies ar dažāda veida dezinformāciju pirms tam. Tas ļāvis cilvēkiem labāk orientēties šādās situācijās, salīdzinot ar citām valstīm," teica Sārts.

KONTEKSTS:

Covid-19 vīruss Latvijā pirmoreiz konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā tika nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, nosakot arī stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Otrdien, 7. aprīlī, ārkārtējā situācija pagarināta vēl par mēnesi – līdz 12. maijam.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti