EK apstiprina vēl vienu vakcīnu pret Covid-19 omikrona variantiem

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi lietošanai Eiropas Savienībā pielāgoto Covid-19 vakcīnu, kas paredzēta aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidiem BA.4 un BA.5, gan pret oriģinālo SARS-CoV-2 vīrusa celmu, informēja Zāļu valsts aģentūra.

Šādu lēmumu Eiropas Komisija pieņēma, balstoties uz Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) sniegto rekomendāciju par šīs vakcīnas reģistrāciju. Tas paplašinās pieejamo Covid-19 vakcīnu klāstu šajā auksto laikapstākļu sezonā, kad ir paredzams jauns inficēšanās gadījumu skaita pieaugums.

Vakcīna “Comirnaty Original/Omicron BA.4-5” ir lietojama personām no 12 gadu vecuma, kuras saņēmušas vismaz primāro vakcināciju pret Covid-19. Šī vakcīna ir mRNS Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” (“Pfizer/BioNTech”) izmainīta versija.

Vakcīnas tiek pielāgotas, lai nodrošinātu labāku atbilstību pret cirkulējošiem SARS-CoV-2 paveidiem. Tiek sagaidīts, ka tās sniegs plašāku aizsardzību pret dažādiem vīrusa paveidiem.

Par šīm pielāgotajām vakcīnām pieejamo datu ātra izvērtēšana ļaušot tās savlaicīgi pielietot rudens vakcinācijas kampaņās.

Iepriekš, 1.septembrī, Eiropas Komisija jau apstiprināja divas pielāgotās Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” (“Pfizer/BioNTech”) un “Spikevax” (“Moderna”), balstoties uz EZA sniegtu rekomendāciju par šo vakcīnu reģistrēšanu. Šīs vakcīnas ir pieejamas Latvijā, un iedzīvotāji tās var saņemt ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos.

Saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju Nacionālajam veselības dienestam ražotājs ir plānojis omikrona apakšpaveidiem BA.4 un BA.5 pielāgotās Covid-19 vakcīnas Latvijā piegādāt oktobra sākumā.

EZA zinātniskās komitejās strādā arī Latvijas Zāļu valsts aģentūras speciālisti.

KONTEKSTS:

Latvija pagājušajā nedēļā saņēmusi pielāgotās vakcīnas aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidu BA.1, gan pret oriģinālo Covid-19 vīrusu.  Saņemtas 230 400 pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 "Comirnaty Original/Omicron BA.1" un 43 200 pielāgotās vakcīnas "Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1".

Ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos pielāgotās vakcīnas pieejamas no 12. septembra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti