Daļa slimnīcu jau sākušas gultu pārprofilēšanu un plānveida pakalpojumu pārskatīšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Daļa slimnīcu jau sākušas gultu pārprofilēšanu un plānveida pakalpojumu pārskatīšanu, lai nepietrūktu vietas pacientu uzņemšanai, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

ĪSUMĀ:

  • Slimnīcas cenšas atbrīvot vietu pacientu uzņemšanai.
  • Šobrīd stacionāros ārstējas teju 240 Covid-19 pacienti.
  • Pašlaik ierobežot ambulatoro pakalpojumu sniegšanu neplāno.
  • Tomēr jau no otrdienas ierobežos pacientu skaitu dienas stacionāros.
  • Akūta problēma ir Covid-19 pacientu transportēšana no slimnīcām uz mājām. Šobrīd tam meklē risinājumu. 

Daļa slimnīcu jau sākušas gultu pārprofilēšanu un plānveida pakalpojumu pārskatīšanu
00:00 / 03:27
Lejuplādēt

Šobrīd saslimstība ar Covid-19 pieaug lēnāk nekā pirms pāris nedēļām – pēdējās nedēļas laikā saslimušo skaits pieaudzis par 18%. Turpina pieaugt arī stacionēto pacientu skaits. Šobrīd tādi ir 237 cilvēki. Tāpēc daļa slimnīcu jau sākušas gultu pārprofilēšanu un plānveida pakalpojumu pārskatīšanu.

"NMPD pašlaik nodrošina to, ka mēs apzinām, monitorējam operatīvā režīmā pacientu plūsmas un kur viņus stacionēt.

Arī pie nepieciešamības 24/7 režīmā risinām jautājumus par gultu pārprofilēšanu, ja tāda nepieciešamība rodas. Arī reģionos tiek izskatītas iespējas Covid-19 pacientiem radīt papildu  gultas un atsevišķas slimnīcas novirzīt šādu pakalpojumu sniegšanai," stāstīja NMPD vadītāja Liene Cipule.

Lēmumus par atsevišķu slimnīcu Covid-19 pacientiem veidošanu varētu pieņemt tuvāko nedēļu laikā. Prognozē, ka stacionāros pacientu skaits varētu palielināties līdz 15% pacientu no visiem ar Covid-19 saslimušajiem.

Pašlaik nav plānots ierobežot ambulatoro pakalpojumu sniegšanu. Tomēr jau no otrdienas ierobežos pacientu skaitu dienas stacionāros.

"Tas ir tas, ko mēs plānojam jau no rītdienas. Plānojam ierobežot dienas stacionāro pakalpojumu stacionārā "Gaiļezers". Tas ir gan ķirurģijas dienas stacionārs, gan neiroloģijas dienas stacionārs. Tas ir tas, kā mēs varam nodrošināt Covid-19 pacientu ārstēšanu, jo tieši personālresursi ir tas, kas šobrīd ir akūtākais trūkums," pastāstīja Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Šobrīd saasinājusies arī problēma ar Covid-19 pacientu transportēšanu no slimnīcas uz mājām. Austrumu slimnīcā šobrīd savu kārtu gaida 10 pacienti, kuriem ārstēšanās stacionārā nav nepieciešama. Tomēr ir jāturpina ārstēties mājās. Un grūtības transportēt ir tos, kuri dzīvo tālāk no slimnīcas. Komisija lūdza palīdzību Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS). Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šobrīd skaidro, cik pašvaldības būtu gatavas palīdzēt.

"Tāda situācija bija jau pavasarī vairāk nekā 30 pašvaldībās. Mēs jau tad aicinājām apzināt profesionālās pārvadātāju organizācijas, kuras vairāk būtu gatavas šim pārvadājumam. Jebkurā gadījumā šeit ir jāievēro drošības pasākumi. Un cilvēkus no pašvaldību viedokļa piespiest ir visai grūti. Līdz ar to šis jautājums ir brīvprātīgs.

Tāda viena risinājuma nav, bet katrā ziņā viskorektāk būtu, ja šo pasākumu veiktu specializētas firmas, lai mēs neapdraudētu savus cilvēkus,"

norādīja LPS padomnieks tautsaimniecības jautājumos Aino Salmiņš.

LPS aicinājusi gan Veselības ministriju, gan Satiksmes ministriju šādus pārvadājumus organizēt centralizēti. Uzrunāta arī Latvijas Samariešu apvienība, kura bija gatava sniegt palīdzību pavasarī. Tomēr Latvijas Radio noskaidroja, ka apvienībā šobrīd trūkst cilvēkresursu, lai to īstenotu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti