Covid-19 konstatē arī iedzīvotājiem Ventspilī un Dagdas novadā

Līdz 30.marta rītam saslimšana ar Covid-19 ir apstiprināta arī iedzīvotājiem Ventspilī un Dagdas novadā – pašvaldībās, kurās iepriekš nebija konstatēts neviens jaunā koronavīrusa gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) karte.

Visvairāk Covid-19 gadījumu apstiprināts Rīgā (101-250 gadījumi), kurai seko Jūrmala (21-50) un Jelgava (11-20). Pārējās pilsētās un novados, kur konstatēts Covid-19, ir mazāk nekā desmit inficētie.

Kopumā līdz 30. martam Latvijā saslimšana ar Covid-19 konstatēta 376 cilvēkiem, no kuriem 28 pacienti ir stacionēti, trīs - ar smagu slimības gaitu.

Visvairāk Covid-19 pacientu ir vecumā grupā 30-39 gadi. Savukārt vecumā virs 60 gadiem slimība konstatēta 43 cilvēkiem.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

 Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem, kopumā  valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti