Covid-19 gadījumu kāpums kaimiņvalstīs pagaidām nebūs par iemeslu pastiprināt ceļojumu ierobežojumus

Aizvadītās diennakts statistika uzrāda saslimstības kāpumu ar Covid 19 Lietuvā un Igaunijā. Lietuvā reģistrēti 36 jauni inficēšanās gadījumi, bet Igaunijā – 35. Šis kāpums gan nebūs par iemeslu, lai pārskatītu vakar Latvijas valdības ārkārtas sēdē nolemto, ka Baltijas valstīs vēl vismaz uz nedēļu nebūs ceļošanas ierobežojumu.

Kā Latvijas Radio skaidroja Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par") – neviena valsts pieņemtos regulējumus nemaina ātrāk kā nedēļas ietvaros, pie tam jaunākā statistika liecina, ka Lietuvas un Igaunijas saslimstības rādītāji šobrīd ir zem 16 saslimušo uz 100 000 iedzīvotājiem. Šodien publicētie Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka saslimstība Lietuvā šobrīd sasniegusi 14,8 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, bet Igaunijā šis rādītājs ir 15,1.

Viņķele par ceļojumu ierobežojumiem uz Igauniju un LietuvuBaiba Kušķe

"Pēc nedēļas mēs vērtēsim atkal. Kā jau es minēju, ja kādam ir pieaugums ir straujāk nekā 16  uz 100 000, tad diemžēl arī kaimiņi būs to izolējamo valstu sarakstā. Sirsnīgs, sirsnīgs lūgums un arī aicinājums mūsu iedzīvotājiem, kas ir apsvēruši iespēju doties uz kaimiņvalstīm, to atlikt uz mierīgākiem laikiem. Saprotot, ka ar to viņi tomēr palīdz gan nosargāt veselību, gan izvairīties no striktākiem ierobežojumiem. Tas nozīmē, ka tā viņi palīdz arī mūsu bērniem skolā turpināt iet klātienē un arī uzņēmējiem, kuri strādā valsts iekšienē," tā Viņķele.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti