Attālināto mācību nedēļā speciālās izglītības iestādēs varēs mācīties klātienē

Ministru kabinets veica grozījumus noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, nosakot, ka pēc skolēnu rudens brīvlaika mācības klātienē varēs īstenot arī speciālās izglītības iestādes, informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Šobrīd spēkā esošie noteikumi nosaka, ka no 26. oktobra līdz 30. oktobrim izglītības iestādēs mācības 7.–12. klasē notiek attālināti. Tomēr, ņemot vērā speciālo iestāžu darbības specifiku, bērnu ikdienas gaitu raksturu un vajadzības pēc ikdienas atbalsta pasākumiem, šīm izglītības iestādēm būs atļauts mācības īstenot klātienē. Nosacījums klātienes mācībām gan ir epidemioloģiskā situācija konkrētajā pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Grozījumi arī paredz, ka interešu izglītības un profesionālās ievirzes programmu klātienē individuāli varēs apgūt kopā ar personu no vienas mājsaimniecības (piemēram, citu ģimenes locekli – māsu vai brāli), ar kuru tāpat bērns ir saskarsmē, un nav nozīmes, vai tie satiekas nodarbībā vai tikai mājās pēc savām ikdienas gaitām. Šāds nosacījums būs attiecināms arī uz individuālām sporta treniņu nodarbībām.

Interešu izglītības programmu apguve klātienē ir pilnībā iespējama, arī nepārkāpjot grupu (pirmsskolā) vai klašu (skolā) nepārklāšanās nosacījumu – tā var notikt vienas grupas un klases ietvaros, kas jau ikdienas mācību procesā izglītības iestādē darbojas kā vienots kopums esošā regulējuma izpratnē.

Lai gan sporta treniņus grupā iekštelpās līdz 6. novembrim joprojām nevarēs organizēt, izmaiņas būs attiecināmas gan uz gadījumiem, kad interešu izglītības programma tiek īstenota uz vietas izglītības iestādē, gan arī uz gadījumiem, kad programmas specifikas dēļ to īsteno ārpus izglītības iestādes tās pašas administratīvās teritorijas robežās (piemēram, peldētapmācība peldbaseinā vai slidotapmācība ledus hallē). Līdz ar 20.oktobri veiktajiem grozījumiem noteikumos tas būs atļauts.

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru ir izstrādājis Interešu izglītības vadlīnijas, kurās precīzāk skaidroti dažādi drošības pasākumu aspekti. IZM gan uzsver, ka ieteikumi nav attiecināmi uz administratīvajām teritorijām, kurās šobrīd noteikti īpaši drošības pasākumi, proti, Aizputes, Daugavpils, Dundagas, Kuldīgas, Olaines, Talsu, Krāslavas novadu un Daugavpils pilsētu.

Regulējums attiecībā uz interešu un profesionālās ievirzes izglītības ierobežojumiem ir spēkā līdz 6. novembrim. IZM uzsver – visiem ir jāturpina būt atbildīgiem, lai pēc tam varētu atgriezties pie ierastā ritma.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un cilvēki bez simptomiem jau ir aicināti uz pārbaudi nepieteikties.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā – 300.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt