Dienas ziņas

Latgalē pašvaldības pārdod tām piederošās mediju kapitāldaļas

Dienas ziņas

Sāk kriminālprocesu par Covid-19 vakcīnu iepirkumu

Šovasar bērniem vasaras nometnes būs

Atļauj rīkot bērnu nometnes; izlaidumos ārā drīkstēs pulcēties līdz 40 cilvēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē šogad varēs rīkot izlaidumus ārā. Tie drīkstēs ilgt līdz divām stundām, un tajos drīkstēs piedalīties līdz 40 cilvēkiem, paredz valdības atbalstītie grozījumi Covid-19 ierobežošanas noteikumos. Tāpat valdība vienojās, ka šovasar drīkstēs rīkot bērnu nometnes līdz 20 cilvēkiem.

Paredzēts, ka izlaidumos varēs piedalīties viena klase vai grupa, pedagogi un direktors. Svētki  notiktu iezīmētā teritorijā ārpusē. Vecāki drīkstēs atrasties tuvumā, un bērni pēc ceremonijas varētu pie viņiem pieiet, ievērojot mājsaimniecību pulcēšanos nosacījumus.  

Klātesošajiem būs jālieto mutes un deguna aizsegi, ja nav iespējams ievērot divu metru distanci. Izglītības iestāde nodrošina epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu pasākuma norises vietā.

Infografiks "Droša nometņu norise":

Avots: Valsts izglītības satura centrs

Kādi atvieglojumi paredzēti pret Covid-19 vakcinētajiem un  pārslimojušajiem?

Jau pašlaik:

No 1. jūnija:

No 15. jūnija:

  • Tikties līdz 20 cilvēkiem no vairākām mājsaimniecībām.
  • Piedalīties publiskos pasākumos, apmeklēt kafejnīcas, kino, teātra izrādes, koncertus, klubus bez maskas un distances. Šajos pasākumos jābūt imūniem arī visiem darbiniekiem.
  • Apmeklēt sporta klubus, gan trenējoties individuāli, gan apmeklējot grupu nodarbības.

 

 

Valdība apstiprināja arī nosacījumu vispārējās izglītības iestādēm, kuras organizē iestājpārbaudījumus uzņemšanai pamatizglītības un vidējās izglītības posmā.

Lai nodrošinātu visiem vienādas iespējas, skolām ir jānosaka viens papildtermiņš iestājpārbaudījuma kārtošanai tiem skolēniem, kuri sākotnēji noteiktajā datumā nedrīkst piedalīties iestājpārbaudījumā Covid-19 infekcijas vai noteiktās karantīnas dēļ.

Ņemot vērā normatīvajos aktos noteikto karantīnas un izolācijas minimālo termiņu, starp iestājpārbaudījuma norises datumiem ir jāparedz vismaz 14 dienu starplaiks.

Tāpat  no 14. jūnija drīkstēs rīkot bērnu vasaras nometnes klātienē, ievērojot noteiktu dalībnieku skaitu – vienā grupā ļaujot pulcēties līdz 20 bērniem.

Nometnēs, kas notiks brīvā dabā vai atsevišķās ēkās, ir pieļaujama vairāku grupu dalība, ja ievēroti epidemioloģiskās drošības pasākumi un nodrošināts, ka šo grupu dalībnieki un personāls nometnes darbības laikā nesastopas.

Nometnes dalībniekiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kurš ņemts pēdējo 48 stundu laikā, un dalībniekus uz Covid-19  testēs katru nedēļu. Testēšanu var neveikt, ja cilvēks izgājis pilnu vakcinācijas ciklu vai pēdējo sešu mēnešu laikā izslimojis Covid-19.

Nometnēs nedrīkstēs rīkot aktivitātes ārpus nometnes teritorijas, izņemot gadījumus, ja nometnes dalībnieki attiecīgajā vietā ir vienīgie apmeklētāji.

Ja vienā teritorijā, ēkā tiek rīkota nometne vairākām grupām, organizatoriem būs jānodrošina apstākļi, kas izslēdz pulcēšanās iespēju dažādu grupu bērniem, kā arī jāparedz skaidrs rīcības algoritms gadījumam, ja kāds saslimst ar Covid-19.

Tāpat vairāku grupu nometnēs dalībniekiem un personālām būs jālieto mutes un deguna aizsegi, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam. Mutes un deguna aizsegi gan nebūs jālieto diennakts nometnēs vienas grupas ietvaros.

Diennakts nometnēs (sporta nometnēs) ir atļauta sporta treniņu (nodarbību) norise iekštelpās nometnes grupas ietvaros.

Vecāki un nometņu rīkotāji jau gatavojas

Divi meitu mamma Inga Brusova savas atvases jau pieteikusi vasaras nometnei augustā. Viņa “ReTV” atzina, ka pēc sarežģītā mācību gada, kas lielākoties aizvadīts attālināti, bērniem ir ļoti būtiski vasarā laiku pavadīt aktīvi, svaigā gaisā.

“Man meitenes pieteiktas tādai aktīvai, sportiskai nometnei ar dažādām ievirzēm mūzikā un mākslā. Bet man liekas, ka tas vairāk ir paša bērna personīgajai izaugsmei, rakstura īpašībām. Vairāk tā dēļ, nevis vecākiem, ka bērni tagad nebūs mājās,” sacīja Inga.

Viņa ir droša, ka nometnē ar bērniem viss būs kārtībā. Ģimeni nesatrauc prasība pirms došanās uz nometni bērniem veikt Covid-19 testu.

“Tās nometnes lielākoties notiek ārā, un arī, ja tur lietus līst un kaut kas notiek telpās, es uzticos. Es nesūtītu savu bērnu nekur, ja nebūtu 100% pārliecināta par cilvēkiem, kas to organizē, par to, ka viņi nodrošinās visas atbilstošās prasības,” sacīja Inga.

Valsts izglītības satura centra nometņu reģistrā redzams, ka rīkotāji pārsvarā gatavojas bērnus nometnēs uzņemt jūlijā un augustā. Vidzemes Olimpiskā centra pārstāve Jolanta Dukure atzina, ka nepieciešams laiks, lai visu sagatavotu.

“Lai ir ugunsdrošības prasības, lai veselības inspekcija sniedz atzinumu, Pārtikas un veterinārais dienests, lai ir ēdinātāji atbilstoši normām, saskaņošana minimums 3 nedēļas,” sprieda Dukure.

Vidzemes Olimpiskais centrs šovasar rīkos aktīvās atpūtas nometnes, kā arī sporta nometnes.

Dukure uzsvēra – pagaidām īsti nav skaidrs, kā tiks organizēta dalībnieku testēšana pirms nometnes un tās laikā.

“Izaicinājums ir arī drošības protokols, jābūt atbildīgajam cilvēkam, kas uzrauga drošību, ja kaut kas notiek, izaicinājums arī Covid-19 tests, kas izskatās – būs jāveic vecākiem savā pusē,” stāstīja Dukure.

Valdības sagatavotais lēmums paredz, ka testēšanu apmaksās valsts un testēšanas procesu koordinēs Veselības inspekcija.  

Tikmēr jaunatnes centrs “Vinda” Valmierā vasaras nometni iecerējis organizēt vien augustā, līdz tam skolēniem būs iespēja apmeklēt radošās darbnīcas.

“Tas ir risinājums, tad mēs neesam saistīti ar formālo pusi, kas ir nometņu reģistrēšana;  interešu izglītība var notikt, un tās ir radošās darbnīcas. Mēs pagājušajā  nedēļā izsludinājām pieteikšanos no 1. jūnija, tā pirmā nedēļa aizpildījās diennakts laikā,” stāstīja “Vinda” direktore Sanita Loze.

KONTEKSTS:

Pašlaik Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši aptuveni 28% pieaugušo iedzīvotāju, kuri  vecāki par 16 gadiem, un sākts vakcinēt arī 16 gadus sasniegušus jauniešus. 

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti