No 1.jūnija pret Covid-19 vakcinētie un izslimojušie varēs klātienē vērot hokeja čempionāta spēles

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No 1. jūnija Rīgā notiekošā pasaules hokeja čempionāta spēlēs drīkstēs piedalīties pret Covid-19 vakcinētie un Covid-19 izslimojušie skatītāji, ceturtdien, 27. maijā, nolēma valdība. Tas nozīmē, ka skatītāji varēs būt klāt pēdējā Latvijas izlases grupu turnīra spēlē pret Vāciju, kā arī izslēgšanas spēlēs. Biļetes būs personalizētas, un tās būs derīgas tikai uzrādot personu apliecinošu dokumentu un digitālo Covid-19 sertifikātu

Kādi atvieglojumi paredzēti pret Covid-19 vakcinētajiem un  pārslimojušajiem?

Jau pašlaik:

No 1. jūnija:

No 15. jūnija:

  • Tikties līdz 20 cilvēkiem no vairākām mājsaimniecībām.
  • Piedalīties publiskos pasākumos, apmeklēt kafejnīcas, kino, teātra izrādes, koncertus, klubus bez maskas un distances. Šajos pasākumos jābūt imūniem arī visiem darbiniekiem.
  • Apmeklēt sporta klubus, gan trenējoties individuāli, gan apmeklējot grupu nodarbības.

 

 

Skatīties hokeja čempionāta spēles klātienē varēs tikai personas, kuras ar elektronisko sertifikātu varēs apliecināt, ka ir pārslimojušas Covid-19  vai ir pilnība vakcinētas pret Covid-19 (14 dienas pēc “Pfizer” un “Modernas” otrās devas, 14 dienas pēc “Janssen” vakcīnas, 22 līdz 90  dienas pēc pirmās un uzreiz pēc otrās “AstraZeneca” devas).  

Skatītājiem jābūt personalizētām biļetēm, kurā norādīts biļetes lietotāja vārds un uzvārds. Skatītājiem būs jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments un Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Čempionāta rīkotājiem būs jānodrošina iespēja pie ieejas spēles norises vietā pārbaudīt personificētās biļetes un Covid-19 sertifikātu, un pēc Slimību profilakses un kontroles centra pieprasījuma būs jāsniedz skatītāju dati, ja būs nepieciešama epidemioloģiskā izmeklēšana.

Skatītāji visa spēles apmeklējuma laikā lieto mutes un deguna aizsegu, tai skaitā atrodoties spēles arēnas teritorijā ārtelpās.

Kopējais skatītāju skaits ar personalizētām ieejas biļetēm daudzfunkcionālajā hallē „Arēna Rīga” nevarēs pārsniegt 2660, bet Olimpiskajā sporta centrā – 1058 personas.

Skatītājiem visas spēles laikā jāatrodas savās personalizētajās sēdvietās, un spēles laikā sēdvietu drīkst atstāt tikai tualetes apmeklējumam, kā arī drīkst piecelties.

Čempionāta organizatoriem būs jāorganizē skatītāju plūsma tā, lai novērstu cilvēku drūzmēšanos, nodrošinātu divu metru distances ievērošanu ārpus sēdvietām un to, lai skatītāji, kuru sēdvietas atrodas dažādos sektoros, savstarpēji nesatiekas.

Skatītāju pienākums būs pēc kontrolējošo institūciju pieprasījuma uzrādīt Covid-19 sertifikātu.

Tikai ievērojot visus iepriekšminētos epidemioloģiskās drošības pasākumus, čempionāta spēles drīkstēs norisināties ar skatītājiem, kuri nav čempionāta  organizatora akreditētas personas. Ja minētās prasības netiek ievērotas, spēlēm ir jānorisinās bez skatītājiem.

No otrdienas, 1. jūnija, čempionātā vēl būs atlikusi aptuveni ceturtā daļa spēļu, tajā skaitā pēdējās grupu turnīra un izslēgšanas spēles. Latvijas izlases gadījumā garantēts, ka skatītāji tribīnēs varēs būt vismaz vienā spēlē – 1. jūnijā pret Vāciju.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) norādīja, ka saskaņā ar Saeimas un premjera uzdevumu Veselības ministrija izvērtēja iespējas atļaut hokeja čempionāta spēles apmeklēt vakcinētajiem un pārslimojušajiem skatītājiem, un pēc šī izvērtējuma VM gatavoja attiecīgus noteikumus, taču tos jau iesniedza Izglītības ministrija.  

Taču, tā kā ņemti vērā Veselības ministrijas ieteikumi, ministrijai nav iebildumu, lai gan “lietas pēc procedūras nav notikušas pareizi”, atzina Pavļuts.

Čempionāta rīkotāji valdības sēdē apliecināja, ka jau notiek sarunas par tehnisko risinājumu, lai varētu pārbaudīt no 1. jūnija Covid-19 sertifikātus un pārliecinātos, ka skatītājs var apmeklēt spēli.

Pavļuts savukārt brīdināja, ka 1. jūnijā būs pabeigta Covid-19  sertifikāta mobilās lietotnes izstrāde, taču tā līdz 15. jūnijam darbosies testa režīmā un pastāv tehnoloģiski riski šajā posmā, var rasties zināmās tehniskās grūtības, varbūt kādus datus nevarēs atrast.

“Mēs nevaram garantēt šādā sasteigtā grafikā, ka viss būs perfekti, lūdzu to saprast,” sacīja Pavļuts.

Uz to izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīva partija) norādīja, ka tad cilvēks varētu iesniegt apliecinājumu papīra formātā. Pret to iebilda Pavļuts, norādot, ka šādus dokumentus nevarēs izkontrolēt, un arī rīkotāji norādīja, ka nespēs to izdarīt.

Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzsvēra, ka valdības atbildība ir garantēt, ka tie, kas iekļūs arēnā, nevar būt drauds nevienam cilvēkam, kas ir hokeja čempionāta burbulī.

“Negribu, lai mēs ar savu lēmumu apdraudētu čempionāta norisi un spēlētājus,” sacīja premjers.

Pavļuts arī piebilda, ka nevar solīt, ka būs iespēja pārbaudīt ārzemnieku sertifikātus, kuri izdoti citās valstīs.

KONTEKSTS:

Iepriekš bija nolemts čempionātu rīkot bez skatītājiem, lai mazinātu Covid-19 izplatīšanas riskus, bet Saeima ceturtdien, 20. maijā, tikai vienu dienu pirms pasaules čempionāta hokejā atklāšanas paziņojumā uzdevusi valdībai nekavējoties lemt par atļauju pret Covid-19 vakcinētiem vai pārslimojušajiem klātienē vērot čempionāta spēles, kas no 21. maija līdz 6. jūnijam  norisināsies Rīgā. Saeima uzdeva valdībai pieņemt attiecīgus noteikumus, ļaujot hokeja spēles baudīt pret Covid-19 vakcinētajiem un pārslimojušajiem.

Čempionāta organizatori solīja, ka būs gatavi trīs dienu laikā ielaist skatītājus "Arēnā Rīga", tikmēr infektologi aicināja atturēties no došanās uz hokeja arēnām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti