Covid-19 pārslimojušie un vakcinētie no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pret Covid-19 vakcinētās un vīrusu pārslimojušās personas no 15. jūnija varēs apmeklēt publiskus kultūras pasākumus – teātru izrādes, koncertus, kino seansus u.tml., kā arī amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus vienas grupas ietvaros, izglītojošās muzeju grupu ekskursijas gidu pavadībā, nelietojot deguna un mutes aizsegus un neievērojot savstarpēju 2 metru distanci, 27. maijā lēma valdība.

Kādi atvieglojumi paredzēti pret Covid-19 vakcinētajiem un  pārslimojušajiem?

Jau pašlaik:

No 1. jūnija:

No 15. jūnija:

  • Tikties līdz 20 cilvēkiem no vairākām mājsaimniecībām.
  • Piedalīties publiskos pasākumos, apmeklēt kafejnīcas, kino, teātra izrādes, koncertus, klubus bez maskas un distances. Šajos pasākumos jābūt imūniem arī visiem darbiniekiem.
  • Apmeklēt sporta klubus, gan trenējoties individuāli, gan apmeklējot grupu nodarbības.

 

 

Kā skaidroja Kultūras ministrijā (KM), vakcinētu vai Covid-19 pārslimojušu personu risks saslimt ar Covid-19 ir pietiekami zems, lai jūnija vidū līdz ar lielāku vakcinācijas aptveri tiem piemērotu izņēmumus no vispārējās epidemioloģiskās kārtības – no 15. jūnija plašākas iespējas pulcēties, apmeklējot publiskus pasākumus.

Personām, kas nav vakcinējušās, Covid-19 ierobežošanai noteiktie drošības pasākumi tiks mazināti pakāpeniski –

 atbilstoši iepriekš valdībā lemtajam un krītoties saslimstības līmenim.

No 15. jūnija vakcinētas personas vai personas, kuras Covid-19 pārslimojušas, varēs apmeklēt kino, teātra izrādes, koncertus, klubus, muzeju grupu ekskursijas gida pavadībā, piedalīties amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos vienas grupas ietvaros un saņemt citus līdzīgus pakalpojumus, nelietojot deguna un mutes aizsegus un neievērojot savstarpēju 2 metru distanci. Lai šādus pakalpojumus sniegtu, arī visu kultūrvietu darbiniekiem būs jābūt vakcinētiem vai vīrusu pārslimojušiem. Papildus pasākumu organizatoriem būs jānodrošina kontrole, lai tajos neielaistu apmeklētājus, kas neatbilst minētajām prasībām.

Jautājuma izskatīšanu par kārtību, kādā publiskos pasākumus varētu apmeklēt vakcinēti vecāki ar bērniem, kurus šobrīd nevakcinē, valdība lēma atlikt uz kādu no nākamajām sēdēm.

Arī jautājums par muzeju, izstāžu zāļu un kultūrvietu individuālo apmeklējumu iespējām, ko KM bija sagatavojusi lemšanai valdībā 27. maijā, netika izskatīts un novirzīts uz nākamo valdības sēdi, kad paredzēts lemt par Covid-19 ierobežošanai noteikto ierobežojumu atvieglojumiem tā sauktā “luksofora” 2 solī.

Arī šobrīd cilvēki, kuri ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, amatiermākslas kolektīva mēģinājuma laikā drīkst pulcēties līdz 20 cilvēkiem, nelietojot sejas maskas un neievērojot distanci.

Veselības ministrijas ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) medijiem pēc valdības sēdes sacīja, ka pasākumiem, kuros piedalās tikai vakcinētie un pārslimojušie, nebūs apmeklētāju skaita ierobežojumu. Pēc tam, kad drošības pasākumi tiks mazināti arī nevakcinētām personām, pasākumos, kuros pulcējas gan vakcinētie, gan nevakcinētie, būs nepieciešami papildus ierobežojumu, uzsvēra Pavļuts – jārēķinās, ka būs gan apmeklētāju skaita un pasākuma norises laika ierobežojumi, gan ventilācijas prasības.

Kā varēs pārliecināties par vakcinācijas un Covid-19 izslimošanas faktu?

Lai pārliecinātos par vakcinācijas un Covid-19 izslimošanas faktu no 1. jūnija ikvienam būs iespēja elektroniski vietnē www.covid19sertifikats.lv iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Ja cilvēkam nav iespējas sertifikātu iegūt elektroniski, to papīra veidā pēc pieprasījuma izsniegs ārstniecības iestāde vai kādā no vienotās valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centriem.

Šajā pat vietnē arī publisko pakalpojuma sniedzēji varēs ērti pārliecināties par cilvēka vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas statusu, izmantojot speciālu aplikāciju ar QR koda lasītāju. No 15. jūnija iekšzemes sistēma vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas fakta pārbaudei iekļausies kopīgajā Eiropas digitālā zaļā sertifikāta sistēmā.

Kas varēs izmantot ieviestās izmaiņas?

Plānotās izmaiņas attieksies uz vakcinētiem cilvēkiem 2 nedēļas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja “AstraZeneca” vakcīnas "Vaxzevria" devas (pēc 90 dienām jāsaņem otrā deva), kā arī uz cilvēkiem, kuri pēdējā pusgada laikā ir pārslimojuši Covid-19.

Aicinām ikvienu, kurš to vēl nav izdarījis, pieteikties savai vakcīnai pret Covid-19 vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti