Panorāma

Glāzgovā tūkstošiem cilvēku piedalās demonstrācijās

Panorāma

Panorāma

Strauji pieaug nevakcinēto pacientu skaits Beļģijas slimnīcās

Strauji pieaug nevakcinēto Covid-19 pacientu skaits Beļģijas slimnīcās

Lai gan Beļģijā ir salīdzinoši daudz vakcinēto – 74% no visiem iedzīvotājiem – pēdējās nedēļās strauji pieaudzis Covid-19 pacientu hospitalizācijas skaits. Tagad tas sasniedzis līmeni, kāds bija pagājušā gada oktobrī, kam sekoja ļoti stingru ierobežojumu ieviešana un ceļošanas aizliegumi.

Strauji pieaugošo Covid-19 slimnieku skaita dēļ daudzās Beļģijas slimnīcās tiek atliktas operācijas. Lēvenes Universitātes slimnīcā no operāciju galda tika noņemts pacients ar smadzeņu audzēju, jo reanimācijā aptrūkās gultasvietu.

Lēvenes Universitātes slimnīcas neiroķirurgs Johans van Lūns norādīja: "Tādā brīdī mēs esam spiesti izdarīt izvēli. Ir ļoti žēl pacientu, kurš jau atradās operāciju zālē. Viņš bija gatavs anestēzijai, kad saņēmām ziņu, ka šodien operācija nevar notikt, ka viņš var atgriezties savā istabā un ēst brokastis."

Arī citās Beļģijas slimnīcās situācija ir līdzīga, jo hospitalizēto Covid-19 slimnieku skaits nedēļas laikā pieaudzis par trešdaļu.  

Lai gan Beļģijā 74% no visiem iedzīvotājiem vai 86% no pieaugušajiem iedzīvotājiem ir pilnībā pabeiguši vakcināciju ir vakcinēti, tomēr saslimstība pieaug – pārsvarā nevakcinēto vidū.

Reanimācijā nonākušie – gandrīz neviens nav vakcinēts.

Turklāt vakcinācijas aptvere Beļģijā ļoti atšķiras – flāmu daļā vakcinēti ir gandrīz 90%, bet Briselē – nepilni 60%, jo šeit ir daudz ārzemnieku, un trešdaļa iedzīvotāju ir pakļauti nabadzības vai sociālās atstumtības riskam.

Ārsti ir pārguruši, un daudzi ir dusmīgi par cilvēku nevēlēšanos vakcinēties, tāpēc Ģentes Universitātes slimnīca vēlas atteikties no Covid-19 pacientiem piešķirtās ārstēšanas prioritātes.

Ģentes Universitātes slimnīcas galvenais ārsts Franks Vermasens pauda: "Tas padara personāla motivēšanu vēl grūtāku. Un tas nozīmē, ka lielākā daļa pacientu, kas nonāk reanimācijā, būtu varējuši no tā izvairīties ar vienkāršu poti. Pamata aprūpi tik un tā saņems visi, taču šai grupai vairs nepiešķirsim priekšrocības salīdzinājumā ar citiem pacientiem."

Tā kā trīs ceturtdaļās no Beļģijas iedzīvotājiem ir vakcinēti, netiek plānota jaunu ierobežojumu noteikšana.

Taču atvieglojumi aizsargmasku valkāšanai – Briselē līdz vasarai tās bija jāvalkā pat uz ielas – kombinācijā ar ziemas tuvošanos un lipīgo vīrusa delta variantu strauji pasliktinājusi situāciju.

Beļģija, kura lepojas ar savu labo veselības aprūpes sistēmu, jau ir iegājusi pandēmijas vēsturē ar vienu no augstākajiem mirstības rādītājiem pret iedzīvotāju skaitu pasaulē. Galvenokārt gan nāves gadījumu dēļ aprūpes namos pirmajā vilnī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt