Ķīnā jau vairāk nekā nedēļu nav oficiāli konstatēts neviens Covid-19 nāves gadījums

Ķīnā jau vairāk nekā nedēļu nav oficiāli konstatēts neviens nāves gadījums no Covid-19. Ņemot vērā, ka lielākā daļa no saslimšanas gadījumiem vīrusa izcelsmes valstī tagad tiek ievesti no ārvalstīm, noteikti jauni pārvietošanās ierobežojumi atsevišķos vīrusa uzliesmošanas punktos. Vienlaikus publicēts jauns pētījums, kurā atkal apšaubīta Ķīnas sniegtā oficiālā statistika par inficēto skaitu.

Ķīnas masu mediju centrālā uzmanība šajās dienās veltīta tam, kā prezidents Sji Dziņpins aktīvi apceļo valsti un šoreiz jau bez maskas apskata darba atsākšanu ekonomiski nozīmīgos uzņēmumos.

“Esmu šeit, lai redzētu kā tiek atjaunota ražošana. Šī nozare ir mūsu ekonomikas asinsrite. Valstij piederošiem uzņēmumiem tagad jāstrādā ar jaunu spēku," teicis Dziņpins.

Jau astoto dienu pēc kārtas Ķīnā oficiāli nav reģistrēts neviens nāves gadījums no Covid-19, bet lielākā daļa no jaunajiem inficēšanās gadījumiem regulāri tiek konstatēta iebraucējiem no ārvalstīm. Uz riskantākajiem gadījumiem varasiestādes reaģē ātri.

Pēc tam, kad valsts ziemeļu pilsētā Harbinā atgriezies inficēts students no Ņujorkas un pēc sākotnējām ziņām varētu būt inficējis vismaz 70 cilvēkus, 10 miljonu apdzīvotajā pilsētā gandrīz nekavējoties ieviesta karantīna – atkal aizliegta pulcēšanās un izvietoti kontrolposteņi, lai novērotu visus iebraucējus un noteikti citi ierobežojumi.

Tikmēr vīrusa izcelsmes pilsētā Uhaņā tiek ziņots, ka slimnīcā ārstējas vairs tikai divi pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu. Cenšoties kliedēt kritiku par to, ka patiesie saslimšanas un mirstības dati tikuši slēpti, Uhaņas amatpersonas pagājušā nedēļā palielināja no Covid-19 oficiālo mirušo skaitu par 50%.

Taču ēnu uz Ķīnas sniegto statistiku turpina mest arī vairāki jauni pētījumi. Vienā no tiem, kuru prestižajā medicīnas izdevumā “The Lancet” publicējuši Honkongas pētnieki, secināts, ka sākotnējais inficēto skaits Uhaņā pārsniedzis 230 tūkstošus varasiestāžu minēto 55 tūkstošu vietā.

ASV un Austrālija izteikušas aicinājumu sākt starptautisku izmeklēšanu, uzskatot, ka Ķīnas Komunistiskā partija sākotnēji slēpusi situācijas nopietnību. Tikmēr Pekina apsūdzības turpina saukt par nepamatotām un vaino rietumvalstu politiķus krīzes politizēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti