Brazīlijā Covid-19 slimnieku skaits pārsniedz 4 miljonus; ASV vakcīnu sola pirms prezidenta vēlēšanām

Brazīlija kļuvusi par otro valsti pasaulē, kurā ar Covid-19 koronavīrusu inficēto personu skaits pārsniedzis 4 miljonus. Daudzviet Eiropā tiek ieviesti jauni piesardzības pasākumi slimības ierobežošanai, bet pirmie saslimšanas un nāves gadījumi vairāku mēnešu laikā konstatēti arī Taivānā un Jaunzēlandē. Tikmēr ASV amatpersonas jauno vakcīnu sola oktobra beigās – neilgi pirms ASV prezidenta vēlēšanām.

ĪSUMĀ:

  • Pasaulē ar Covid-19 inficējušies gandrīz 26,5 miljoni cilvēku.
  • Brazīlijā inficēto personu skaits ir pārsniedzis četrus miljonus.
  • Šai robežšķirtnei strauji tuvojas arī Indija.
  • Covid-19 uzplaiksnījuma dēļ Francijas teritorijās slēgtas 22 skolas.
  • Rekordaugsts jauno saslimšanas gadījumu skaits reģistrēts Ukrainā.
  • Ukrainā spēkā aizliegums lielākajai daļai ārvalstu pilsoņu ieceļot valstī.
  • Jaunzēlandē fiksē pirmo nāves gadījumu vairāk nekā trīs mēnešu laikā.
  • ASV amatpersonas: vakcīna pret Covid-19 būs pieejama oktobra beigās.
  • Tas būtu neilgi pirms prezidenta vēlēšanām; bažas par sasteigtu izstrādi.

Brazīlijā Covid-19 slimnieku skaits pārsniedz 4 miljonus; ASV vakcīnu sola pirms prezidenta vēlēšanāmUģis Lībietis
Līdz šim ar Covid-19 visā pasaulē inficējušies gandrīz 26,5 miljoni cilvēku un katru dienu inficēto personu skaits palielinās gandrīz par 300 tūkstošiem. Šajās dienās Brazīlija ir kļuvusi par otro valsti aiz ASV, kurā inficēto personu skaits ir pārsniedzis četrus miljonus. Šai robežšķirtnei strauji tuvojas arī Indija, kurā jau divas dienas pēc kārtas saslimušo skaits pārsniedz 80 000 tūkstošus.

 

Laikā, kad arvien vairāk tiek runāts par Covid-19 pandēmijas otro vilni, aizvien vairāk valstu vai nu pagarina līdz šim ieviestos ierobežojošos pasākumus, vai arī ievieš tos no jauna.

Francijā jau otro dienu pēc kārtas inficēto skaits ir pieaudzis vismaz par 7000. Francijas izglītības ministrs Žans Mišels Blankers paziņojis, ka koronavīrusa uzplaiksnījuma dēļ Francijas teritorijā  tiks slēgtas 22 skolas. Puse no šīm skolām atrodoties Indijas okeāna salā Reinjonā. Uz kopumā 60 tūkstošu skolu fona šis skaitlis varbūt arī neliekas nemaz tik liels. Ministrs arī atzinis, ka kopumā skolas gada pirmā nedēļa ir pagājusi salīdzinoši mierīgi.

Rekordaugsts jauno saslimšanas gadījumu skaits reģistrēts arī Ukrainā, kur diennakts laikā slimība konstatēta 2723 cilvēkiem.

Ukrainā līdz 28. septembrim spēkā ir aizliegums lielākajai daļai ārvalstu pilsoņu ieceļot valstī, bet citi ierobežojošie pasākumi, visticamāk, būs spēkā līdz oktobra beigām.

Par pirmo Covid-19 nāves gadījumu vairāk nekā trīs mēnešu laikā paziņojusi arī Jaunzēlande, kuras ierobežojošie pasākumi tiek uzskatīti par vieniem no veiksmīgākajiem pasaulē. Slimības perēklis aizsākās Oklendā, kur no sākotnēji četriem vienā ģimenē saslimušajiem infekcija ir izplatījusies un tagad jau skārusi vairāk nekā 150 cilvēkus. Varas iestādes ir paziņojušas, ka saslimušo kontaktpersonas ir noskaidrotas, taču piesardzība joprojām ir jāsaglabā. Tāpēc ierobežojumi būs spēkā vismaz līdz septembra vidum.

Tikmēr ASV veselības sistēmas amatpersonas paziņojušas, ka jaunā vakcīna pret koronavīrusu būs pieejama jau oktobra beigās. Federālais Slimību kontroles un novēršanas centrs ir aicinājis štatu pārstāvjus būt gataviem vakcīnas izplatīt veselības aprūpes darbiniekiem un augsta riska grupas pilsoņiem. Taču mediji jau pievērš uzmanību izvēlētajam laikam – oktobra beigām. Proti, pavisam neilgi pirms ASV prezidenta vēlēšanām.

Trampa administrācijas kritiķi jau mēnešiem ir brīdinājuši, ka Baltais nams varētu steidzināt gan Federālo medikamentu administrāciju, gan slimību kontroles centru sasteigt vakcīnas izstrādi.

Pat ja vakcīna jau tiktu izstrādāta, tai vēl priekšā oficiālais apstiprināšanas process.

Bet kronavīruss nesaudzē arī slavenības. Tā, piemēram, Itālijā piesardzības dēļ slimnīcā ievietots bijušais premjerministrs Silvio Berluskoni. 84 gadus vecā politiķa veselībai gan briesmas nedraudot. Savukārt kompānija "Warner Bros" bijusi spiesta uz laiku pārtraukt jaunās betmena filmas uzņemšanu, jo koronavīruss konstatēts arī galvenās lomas atveidotājam Robertam Patisonam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti