Sadaļas Sadaļas

Panorāma

EZA: AstraZeneca vakcīna nerada trombus

Panorāma

Panorāma

Vecākus aicina izvērtēt, vai vest bērnu uz bērnudārzu

Aicina vecākus izvērtēt, vai vest bērnus uz bērnudārzu

Līdz ar citiem Covid-19 ierobežojumiem, piemēram, prasībai strādāt attālināti, rekomendēts uz bērnudārzu vest tikai tos bērnus, kuru vecāki strādā klātienē, vai arī viņi darba specifikas dēļ apvienot strādāšanu ar bērna pieskatīšanu nevar. Tā kā šis ir ieteikums, nevis obligāta prasība, bērnudārzi turpina darbu ierastā režīmā.

Nevest bērnu uz bērnudārzu, ja var strādāt attālināti, galu galā palika tikai kā ieteikums, kad valdība saprata, ka apvienot bērna pieskatīšanu ar strādāšanu nemaz nav tik viegli un tas brīžiem ir pat neiespējami.

Hugo un Alberta mamma Sintija pagaidām vēl strādā klātienē, bet arī viņai drīz darbs pārcelsies uz mājām. Pirmajā vilnī jau pamēģinājusi strādāt mājās un arī bērnus nevest uz bērnudārzu, bet darba produktivitāte nokritusies līdz kritiski zemai.

“Es biju ļoti atvieglota, jo tad man nebija tādu iekšēju pārmetumu par to, ka es varbūt netieku galā tik labi, kā vajadzētu. Es viena pati ar viņiem esmu, tāpēc man ir vēl jo grūtāk, nevis tā kā, kad divi vecāki var menedžēt. Ļoti labi, ka valdība tomēr apdomājās!” saka divu bērnu mamma Sintija.

Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādē ap pulksten pusdeviņiem no rīta vārti veras ik pēc pāris minūtēm. Tieši tāpat kā vakar un pirms nedēļas, nosaka bērnudārza direktore. Kustība ir intensīva. Daļa vecāku steidzas uz darbu un turpina strādāt klātienē.

“Darba devējam īsti izvēles nav. Man ir jāstrādā uz vietas. Jāvada rūpnīca,” pastāstīja kāda bērnudārznieka tētis Jurijs.

Klātienē nākas strādāt arī Andrim: “Man personīgi, jā. Mums ģimenē tā ir, ka arī sievai. Mums ir labi, ka bērnudārzu var izmantot.”

“Es strādāju no mājām, bet nav iespējams to darīt kopā ar bērniem. Vienam ir divi, otram – četri gadi. Es darba devējam teicu, vai man ir jāraksta atlūgums, vai pagaidām es vedu bērnus uz bērnudārzu. Nu redzēs. Ja man būs arī brīvākas dienas, es viņus varu nevest,” atklāja divu bērnu mamma Ilze.

Bērnudārza vadītāja Vineta Jonīte pastāstīja, ka daudzi vecāki izteikuši neziņu par to, vai drīkst savu bērnu vest uz bērnudārzu un vai tādā gadījumā jāsagādā zīme no darba devēja. Tas nav jādara. Un tāpēc teikt, ka šodien bērnu skaits būtu mazāks nekā citas dienas, nevarot. Tie bērni, kas to apmeklēja, turpina nākt uz bērnudārzu.

“Vidēji apmeklētība bērnudārzā ir 70–75% no kopējā bērnu skaita. Bet šobrīd pirmais vilnis, kurā vecāki darīja savas izvēles par to, vai vest bērnu vai tomēr paturēt mājsēdē kopā ar sevi, bija decembra beigas. Tie, kas decembra beigās izvēlējās iet šo ceļu, viņi arī šobrīd neapmeklē,” skaidroja Jonīte.

Jāatgādina, ka

bērnudārzi nedrīkst vecākiem prasīt darba devēju apliecinājumus par to, ka viņi ir spiesti strādāt klātienē.

Ministru kabineta ieteikums paredz, ka izšķiršanās par pirmsskolas apmeklēšanu ir tikai pašu vecāku lēmums.

Stingrākus ierobežojumus bērnudārzos gribēja ieviest saistībā ar jaunā, lipīgākā vīrusa celma izplatīšanos tieši bērnu vidū.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt