Uz grants ceļiem daudzviet beidzies šķīdoņa periods

Pateicoties labvēlīgiem laikapstākļiem, Pierīgā, Zemgalē un Kurzemē uz grants ceļiem ir beidzies šķīdoņa periods, informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Patlaban transporta masas ierobežojumi šķīdoņa sakarā saglabājas Vidzemē 158 un Latgalē 94 valsts ceļu posmos ar grants segumu.

Atkusnī uz ceļiem nonāk liels daudzums ūdens un uz grants autoceļiem iestājas šķīdonis, jo pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai neatgriezeniski nesabojātu nestspēju zaudējušos autoceļus, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Karte ar posmiem kur ieviesti masas ierobežojumi, atrodama ŠEIT.  

No 28. marta līdz 4. aprīlim ir nogreiderēti 1128 km valsts ceļu ar grants segumu. Kopumā kopš 1. marta nogreiderēti vairāk nekā 16 tūkstoši km valsts ceļu ar grants segumu. Šo darbu izmaksas ir 594,7 tūkstoši eiro (ar PVN). Greiderēšanu var veikt tikai tad, kad grants ceļi ir atguvuši nestspēju, pretējā gadījumā nestspēju zaudējušais ceļš tiks vēl vairāk bojāts, norādīja LVC.

Ja kāds ceļa posms ir zaudējis nestspēju, par to var informēt VSIA "Latvijas Valsts ceļi", zvanot uz diennakts informatīvo tālruni 80005555.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti