Folkloras balvu «Austras koks» saņems Natālija Smuška, «Medainis» un «Danču krātuve»

Folkloras balvu "Austras koks 2023" saņems Medņevas etnogrāfiskā ansambļa ilggadējā vadītāja, teicēja Natālija Smuška, Saldus folkloras kopa "Medainis" un tās vadītāja Sarma Ūpe, kā arī Sandis Zučiks un biedrība "Danču krātuve". Laureātu godināšana notiks 13. aprīlī pulksten 18.00 Nemateriālās kultūras mantojuma centrā "Upīte", informēja balvas rīkotāji.

Latvijas Folkloras biedrība, popularizējot tradicionālās kultūras pamatvērtības, latvisko dzīvesziņu, tās ilgtspēju un daudzveidīgās izpausmes mūsdienu sabiedrībā, par veikumu tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanā ik gadu godina personas, folkloras kopas un kopienas, pasniedzot folkloras balvu "Austras koks.

Šogad balva "Austras koks" tiks pasniegta trīs nominācijās: "Mūža ieguldījums", "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana" un "Aktivitātes folkloras jomā 2023. gadā".

Balvu nominācijā "Mūža ieguldījums" saņems Medņevas etnogrāfiskā ansambļa ilggadējā vadītāja (1989–2017), teicēja Natālija Smuška.

Balvu nominācijā "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana" par gadskārtu svētku, ģimeņu godu un folklorā mantoto zināšanu par dabu un Visumu iedzīvināšanu un daudzināšanu saņems Saldus folkloras kopa "Medainis" un tās vadītāja Sarma Ūpe.

Balvu nominācijā "Aktivitātes folkloras jomā 2023. gadā" saņems Sandis Zučiks un biedrība "Danču krātuve". Kopš 2020. gada biedrība "Danču krātuve" uzsākusi darbu pie latviešu danču e-burtnīcām, kā rezultātā nu jau ir apkopoti vairāk kā 200 dažādi latviešu danči, veidojot vienu no lielākajām danču kolekcijām. 2023. gadā ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma" un Vidzemes plānošanas reģiona atbalstu tika sagatavota vienpadsmitā e-burtnīca, šoreiz veltīta Ziemeļvidzemē pierakstītiem dančiem.

Latvijas Folkloras biedrības valde, izvērtējot 2023. gada notikumus un procesus tradicionālās kultūras pārmantojamībā, folkloras balvu "Austras koks" pasniegs jau sesto gadu.

Folkloras balvu "Austras koks" organizē un pasniedz Latvijas Folkloras biedrība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti