Kultūra / Kino, foto un TV
Covid zaudējumu kompensēšanai filmu nozarē būs pieejams finansējums 800 tūkstoš eiro apmērā
Izsludināti jauni konkursi Covid-19 radīto zaudējumu kompensēšanai filmu nozarē. Atbalsts paredzēts kopumā 800 tūkstošu eiro apmērā gan Nacionālā kino centra iepriekš atbalstītajām filmām, gan arī neatkarīgajiem filmu projektiem. Kino nozarei Covid-19 ārkārtas situācija radījusi papildu izmaksas, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, kā arī filmēšanas dienu skaita pieauguma vai līdzfinansējuma avotu zaudējuma dēļ.
«Dvēseļu putenis» jeb «The Rifleman» tiek izrādīts Lielbritānijas kinoteātros
Šobrīd Apvienotajā Karalistē uz lielā ekrāna 15 pilsētās iespējams noskatīties latviešu filmu "Dvēseļu putenis", kam britu izplatītāji "Parkland Entertainment" izvēlējās citu nosaukumu - "The Rifleman" – latviski - "Strēlnieks". Filma tiek rādīta latviešu valodā ar angļu subtitriem, tādēļ filmas izplatītāji nebija cerējuši uz lielu apmeklējumu, taču latviešu diaspora ir sagādājusi kārtējo pārsteigumu, cītīgi atbalstot savējos. Jāpiebilst, ka atsauksmes par filmu arī no britu puses ir labas. Apvienotajā Karalistē kinoteātriem bija ļauts atvērties tikai no 4. jūlija, daudzi kinoteātri valstī joprojām ir slēgti, tādēļ, piemēram, Lesterā, kur dzīvo liela latviešu diaspora, filmu izrādīt pagaidām nevar.
FOTO: Ziņkārības kabinets Latvijas Fotogrāfijas muzejā
Piektdien Rīgas Fotogrāfijas biennāles ietvaros atklāta izstāde “Wunderkammer”. Izstādē piedalās mākslinieki no Latvijas, Spānijas, Igaunijas, Vācijas, Lietuvas un Somijas, un tās centrā ir kolekcionēšanas fenomens, atklājot, kā mākslinieki izmanto savas un citu kolekcijas, lai radītu jaunus mākslas darbus.
Ar Rīgas Filmu fonda līdzfinansējumu Latvijā uzņems piecas ārvalstu filmas
Līdzfinansējuma programmas “Rīgas Filmu fonds” ārvalstu filmu uzņemšanai konkursa vērtēšanas komisija izskatījusi jūnijā saņemtos pieteikumus. Līdzfinansējuma līguma slēgšanai ar Rīgas pašvaldību tika apstiprināti pieci filmu projekti 511 732 eiro apmērā, medijus informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Atklās Rīgas Fotogrāfijas biennāles starptautisku grupas izstādi «Wunderkammer»
Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 24. jūlija būs skatāma ''Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020'' starptautiska grupas izstāde “Wunderkammer”, pievēršot uzmanību kolekcionēšanas fenomenam un atklājot, kā mākslinieki izmanto savas un citu kolekcijas, lai radītu jaunus mākslas darbus. Izstādē piedalās mākslinieki no Latvijas, Spānijas, Igaunijas, Vācijas, Lietuvas un Somijas, informēja Rīgas Fotogrāfijas biennāles pārstāvji.
Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam atlasīti 24 pieteikumi, tai skaitā 5 Latvijas projekti
Noslēgusies filmu projektu pieteikumu atlase Nacionālā kino centra rīkotajam Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam (“Baltic Sea Docs”), kas šogad notiks no 29. augusta līdz 6. septembrim. Dalībai forumā – vienā no nozīmīgākajiem Baltijas jūras reģiona dokumentālā kino industrijas pasākumiem – šogad atlasīti 24 topošu filmu pieteikumi no 16 valstīm, to skaitā arī pieci Latvijas projekti, informē Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma pārstāve Ieva Lange.
Neceru mainīt cilvēkus, manai mākslai nav tik liela spēka. Saruna ar Artor Jesus Inkerö
Ikdienas mierīgā rutīna ar estētiski skaistiem skatiem, cilvēkiem un lietām, kas aicina aizdomāties par ierasto – tā varētu raksturot Artor Jesus Inkerö darbu, kas ir apskatāms Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstādē “Transformācija x 2” Cēsu Izstāžu namā. Sarunā ar LSM.lv Inkerö atklāj, ka vēlas radīt darbus, kas pasaulē atstātu ietekmi, bet atzīst: “Es neceru, ka mainīšu cilvēkus.”
ISSP galerijā būs skatāma Annemarijas Gulbes fotoizstāde «Love Re-search»
No 17. jūlija līdz 29. augustam ISSP galerijā būs skatāma latviešu mākslinieces Annemarijas Gulbes personālizstāde “Love Re-search”. Tajā būs aplūkojama četru gadu garumā tapusi fotogrāfiju sērija, kurā iemūžināti privāti mirkļi no autores vienaudžu dzīves, informēja galerijas pārstāvji.
Cēsīs notiks Kino un fotogrāfijas vasaras skola «Dabas parādības»
No 2. līdz 9. augustam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs norisināsies pirmā apvienotā ISSP un “Baltic Analog Lab” Kino un fotogrāfijas vasaras skola “Dabas parādības”. Papildu četrām analogā kino un fotogrāfijas darbnīcām programmā būs diskusijas un vieslekcijas, kuras vadīs dažādu dabas parādību pētnieki, vides zinātnieki un citi eksperti. Dalībai skolā iespējams pieteikties līdz 14. jūlijam, informēja organizatori.
Top režisora Kristapa Brīzes debijas spēlfilma «Banāns upē»
Netālu no Tukuma upītē Slocenē sāksies jaunas pilnmetrāžas spēlfilmas “Banāns upē” varoņu ceļojums ar laivu. Kopīgs brauciens kļūs par jaunu, psiholoģiski svarīgu pieredzi divpadsmitgadīgam puikam un viņa patēvam kopā ar draugu. Filma būs jaunā režisora Kristapa Brīzes debijas darbs spēlfilmu žanrā.
Jaunākie
Interesanti