Kultūra / Kino, foto un TV
Latvijas filmas iekļautas Šanhajas kinofestivālā 
Sestdien, 15. jūnijā, Ķīnas lielpilsētā Šanhajā sākas kinofestivāls, uz kuru dodas Latvijas delegācija, jo festivāla programmā dažādos konkursos iekļautas piecas Latvijas filmas – “Laika tilti”, “Tēvs Nakts”, “Lote un pazudušie pūķi”, “Projām” un “Bille” , informēja Latvijas Nacionālajā kino centrā.
Latvijas Televīzija aicina Jāņus svinēt mūzikas un kino noskaņās
Kā ierasts, Jāņos Latvijas Televīzija (LTV) piedāvā īpašu svētku programmu jautrākai līgošanai un jestrākai Jāņu dienai. Līgo vakarā būs iespēja dziedāt līdzi Raimonda Paula melodijām maestro joku dziesmu koncertam “Viena tante teica…” LTV1 tiešraidē no 11. novembra krastmalas, bet Jāņu vakarā īpaša pirmizrāde – Imanta Krenberga filmas “Īsa pamācība mīlēšanā” filmas arheoloģijas pirmizrāde, vēstīja Latvijas Televīzijā.
Televīzijas seriāls par Černobiļu veicina tūristu interesi par katastrofas vietu
Pasaulē populārais TV seriāls “Černobiļa”, kas izpelnījies ļoti augstu kritiķu atzinību, veicinājis ievērojamu tūristu skaita pieplūdumu uz katastrofas vietu. Tā ziņo Ukrainas ekskursiju organizētāji. Viņi sniedz iespēju arvien vairāk interesentiem apskatīt dzīvē krāsmatas, kurās kādreiz notika traģiskā kodolkatastrofa un kur joprojām daļa no teritorijas ir bīstama cilvēkiem augstā radiācijas līmeņa dēļ.
Īsfilmu festivāls 2ANNAS turpmāk notiks februāra vidū
Lai piedāvātu vislabāko kino pieredzi, Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS turpmāk priecēs skatītājus ar lielisku programmu februāra vidū, un jau 24. festivāls gaidīs visus interesentus 2020. gadā no 10. līdz 16. februārim, informēja festivāla organizatori.
Adrenalīna medniece. Intervija ar fotogrāfi Elīnu Semani
“Rīgas Fotomēneša” ietvaros bārā “Čē” vēl līdz 16. jūnijam ir apskatāma fotogrāfes Elīnas Semanes izstāde “Laiks dzīvot, laiks at*isties”, kurā fotogrāfe vaļsirdīgi dokumentē savu ikdienu, ko ietekmē sarežģītās savstarpējās attiecības, nestabilie gara stāvokļi, atkarība no sociālajiem tīkliem un tieksme pēc nemitīgas pašreprezentācijas.
Uzņēmīgā Slišanu ģimene Vecpiebalgas pusē izveidojusi kinoteātri pamestā cūku fermā
Tagad varam filmas skatīties gan mājas kinozālē, gan datorā, pat telefonā, taču Vecpiebalgas pusē kino var baudīt visparastākajā fermā, jo izrādās, ka bijušajā cūku fermā te tapis kino muzejs un arī kinoteātris, kādu to atceramies vēl no ne tik senās pagātnes, ar nosaukumu “Kino ferma”. Šo ieceri īstenojuši dzīvesbiedri Aina un Aldis Slišani. 
Spīķeru kvartāls atklās brīvdabas  kino vakarus ar pašmāju filmu «Homo novus»
Ceturtdien, 6. jūnijā, Spīķeru kvartālā tiks atklāta brīvdabas kino sezona, piedāvājot apmeklētājiem noskatīties pēc Anšlava Eglīša romāna “Homo novus” motīviem veidoto filmu ar tādu pašu nosaukumu, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē, informēja brīvdabas kino seansu rīkotāji. Ieeja bez maksas.
Deivids Linčs saņems «goda Oskaru»
Kinomākslas un zinātnes akadēmija paziņojusi, ka starp tiem, kuri saņems akadēmijas goda balvu “Governors Awards” ceremonijā oktobrī, ir arī kinorežisors Deivids Linčs, vēsta portāls “Pitchfork”.
Aloiza Brenča jubilejas nedēļa – laiks no jauna atklāt latviešu kriminālfilmu mantojumu
„Mani vienmēr ir interesējušas ārkārtējas situācijas cilvēka dzīvē, jo tajās cilvēks parādās tāds, kāds viņš ir,” tā savulaik kādā intervijā atzinis kino režisors Aloizs Brenčs. Minēto interesi viņš spilgti apliecinājis arī savās filmās – gan viņam ļoti raksturīgajos kriminālžanra darbos, gan daudzsēriju melodrāmā „Ilgais ceļš kāpās”.
Apkopoti 19 spilgtākie «Sarkanā meža» citāti
Lai arī daudzsēriju filma “Sarkanais mežs” jau pāris nedēļas kā noslēgusies, piedāvājam spilgtākos filmas citātus, kas varoņu gaitām un raksturiem piešķīra kā ironiju, tā vieglu apcerību. Iespējams, tie nefolklorizēsies kā izteikumi no citām latviešu filmām, tomēr tie precīzi ieskicē “Sarkanā meža” noskaņu un, iespējams, iedrošinās to noskatīties arī tos, kuri vēl nav saņēmušies.
Jaunākie
Interesanti