Kultūra / Kino, foto un TV
Latvijas kino 2019. gadā: ievērojami aug interese ārpus Rīgas
Nacionālais kino centrs (NKC) janvārī apkopojis iepriekšējā gada statistikas datus filmu nozarē – par gada skatītāko filmu kļuvusi “Dvēseļu putenis”. Tā pat arī 2019. gada dati liecina, ka skatītāju interese par Latvijas filmām nav noplakusi, turklāt ievērojami aktivizējusies filmu izrādīšana ārpus Rīgas, novadu kinoteātros, kinoizrādīšanas vietās un skolās, medijus informē NKC pārstāvji.
Pie LTV skatītājiem dodas dokumentālā filma «Atmodas labirintā»
30 gadus pēc Atmodas pētnieki joprojām meklē atbildes uz daudziem neskaidriem jautājumiem. Vienu no tiem – par PSRS Valsts drošības komitejas (VDK jeb čeka) ietekmi uz neatkarības procesiem – analizē arī Latvijas Televīzijas dokumentālā filma “Atmodas labirintā”. Tie būs fakti un intervijas divu sēriju garumā, no kurām pirmā būs skatāma jau 30. janvāra vakarā LTV1 un Replay.lv.
Kinoteātros rādīs islandiešu režisora Palmasona filmu «Balta, balta diena»
Kinoteātros “Kino Bize” un “K.Suns”, sākot ar 30. janvāri, tiks demonstrēta islandiešu režisora Hlinura Palmasona (Hlynur Palmason) filma “Balta, balta diena” (Hvítur, hvítur dagur), kas savu Latvijas pirmizrādi piedzīvojusi Rīgas Starptautiskā filmu festivāla (“Riga IFF”) programmā “Nordic Highlights”, medijus informē “Riga IFF” pārstāvji.
Režisors Dāvis Sīmanis pabeidzis filmēt vēsturisko trilleri «Gads pirms kara»
Šajās dienās uzņemtas pēdējās epizodes Prāgā, un līdz ar to pilnībā noslēgusies režisora Dāvja Sīmaņa jaunās spēlfilmas “Gads pirms kara” uzņemšana. Vēsturiskais trilleris, kas seko leģendārā anarhista Pētera Māldera traģikomiskajam un sirreālajam ceļojumam īsi pirms Pirmā pasaules kara sākuma, Latvijas kinoteātros gaidāms nākamā gada sākumā, medijus informē Nacionālā kino centra pārstāvji.
Īsfilmu festivāls «2Annas» aicina uz diskusiju par dzīvi uz citām planētām
Iesildot Rīgas Starptautisko īsfilmu festivālu “2Annas”, ceturtdien, 6. februārī, Kaņepes Kultūras centrā tiks paziņota pilna festivāla programmā un notiks diskusija “Nereālās realitātes”, kurā kino, astronomijas, laikmetīgās mākslas un politikas eksperti diskutēs par dzīvi uz Marsa un citām planētām un to, kā kino, māksla un zinātne ļauj konstruēt mākslīgas pasaules, medijus informē festivāla pārstāvji.
Izstādē «Sešdesmitie: skats uz pilsētu» - spožu fotomeistaru laika liecības
Pagājušā gadsimta 60. gadi bija ļoti interesants un jaunām vēsmām piepildīts laiks kā Latvijā, tā pasaulē. Ļoti būtiski šajā laikā mainījās arī Rīgas „seja”, un par to būs stāsts jaunajā fotoizstādē „Sešdesmitie: skats uz pilsētu”, ko atklās 28. janvārī Latvijas Arhitektūras muzejā. Izstādē ļoti uzskatāmi varēs redzēt, kā Rīgā tolaik strauji ienāca modernisms arhitektūrā, kā tapa jaunie mikrorajoni un atsevišķas nozīmīgas celtnes, kādi izskatījās cilvēki pilsētas vidē. Fotogrāfijas īpašas gan kā spilgtas sava laika liecības, gan kā izcili mākslas darbi, jo to autori ir četri spoži meistari – Laimonis Stīpnieks, Gunārs Binde, Māra Brašmane, kā arī Vladimirs Gailis, kura devums fotomākslā līdz šim nepelnīti palicis ēnā.
Federiko Fellīni – starp Čaplinu un Eizenšteinu. Stāsta režisors Pēteris Krilovs
Itāļu režisora Federiko Fellīni simtgadi atzīmējot, Latvijas Radio 3 “Klasika” raidījumā “Piejūras klimats” teātra un kino režisors Pēteris Krilovs, kurš pirmoreiz Fellīni filmas skatījās vēl mazajos Pārdaugavas kinoteātros, stāsta par kino ģēniju, kurš spēja apvienot Čaplina un Eizenšteina kinotradīciju, par sievieti–klaunu Džuljetu Mazīnu un mūziku Fellīni filmās, kuras autors bija Nino Rota.
Filmas «Homo novus» kostīmus dāvinās Kino muzejam
Ar Simtgades filmas “Homo novus” kostīmu dāvinājumu 30. janvārī tiks atklāts Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Rīgas Kino muzeja jaunais kino kostīmu skapis Muzeju krātuvē, medijus informē muzeja pārstāvji.
Atklāta cilvēka identitātei veltīta fotoizstāde «Nezināmais. Mainīgais»
Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems” no 23. janvāra aplūkojama cilvēka identitātei veltīta izstāde “Nezināmais. Mainīgais”. Tas ir četru jaunu fotomākslinieču kopprojekts, kura pirmsākumi meklējami pirms pieciem gadiem. Šajā laikā darbu tematika un uzdotie jautājumi nav zaudējuši aktualitāti, tāpēc nolemts tos papildināt un izlikt publiskai apskatei vienā no Rīgas apkaimēm – Iļģuciemā.
Publiskots režisora Matīsa Kažas dokumentālās filmas «Klejotāji» treileris
Režisors Matīss Kaža janvārī pabeidzis darbu pie savas jaunākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas “Klejotāji”, un filmas pirmizrādes gaidīšanu ievada treilera publicēšana. Filmas pirmizrāde gaidāma 5. martā, uzreiz pēc tam tā būs skatāma kinoteātros un īpašajos seansos visā Latvijā, medijus informē filmas pārstāvji.
Latvijas Televīzija izsludina jauniešu seriāla ideju konkursu
Latvijas Televīzija (LTV) izsludina ideju konkursu, kura rezultātā jātop apjomīgam un izaicinošam projektam – seriālam par jauniešiem jauniešu auditorijai. Konkursa mērķis ir atrast ne vien pašu ideju, bet arī radošo komandu, kas spēj izveidot kvalitatīvu saturu jauniešiem, turpinot veiksmīgo “16+” platformas attīstību.
Jaunākie
Interesanti