Kultūra / Kino, foto un TV
Sāks uzņemt Kairiša spēlfilmu «Pilsēta pie upes»
Februāra beigās tiks uzsākts ziemas filmēšanas periods jaunai vēsturiskai spēlfilmai “Pilsēta pie upes”, kuras darbība notiek no pagājušā gadsimta 30.gadiem līdz Otrā pasaules kara beigām. Pirmie filmas kadri tiks uzņemti Latgalē – Krāslavā, Ludzā un Rēzeknē, informēja Nacionālajā Kino centrā.
Šipkēvics, Zālīte un Īvāns: «Paradīze 89» - pirmā filma par Atmodas notikumiem un nozīmi
“Filma “Paradīze 89” ir pirmā filma, kas jaunajai paaudzei skaidro Baltijas ceļa notikumus, bet pieaugušajiem, kuri bija Atmodas laika liecinieki un nenogurstoši cīnījās par Latvijas neatkarības atjaunošanu, atgādina, ka neviena brīvības cīņu nozīmīgākā epizode nevar aizstāt cilvēkam bērnību,” vērtējot filmu “Paradīze 89”, pauda Atmodas laika leģendārā televīzijas raidījuma "Labvakar" žurnālists Jānis Šipkēvics.
Sākas Berlīnes starptautiskais kinofestivāls
Vācijas galvaspilsētā Berlīnē 15. februārī sākas 68. starptautiskais kinofestivāls, kas tradicionāli ir aktīvs darba cēliens arī Latvijas kinoprofesionāļiem festivāla industrijas pasākumos. Kā ik gadu, filmu tirgū intensīvi darbosies Latvijas stends, kuru aprūpē Nacionālais kino centrs un Latvijas Kinoproducentu asociācija.
Pirmo reizi notiekošo Japānas kino nedēļu atklāj ar kabuki dejām
Rīgā sākusies Japānas nedēļa, kas norit pirmo reizi, un, iedibinot jauno tradīciju, liels uzsvars likts uz kino. Kinoteātri “Splendid Palace”, sākot no otrdienas, 13. februāra, līdz pat 16. februārim, piektdienai, pārņems Japānas kino dienas, kuru laikā varēs noskatīties četras nesen tapušas un jau godalgotas filmas.
Padomju laika kultūrvēsturiskie foto - grāmatu sērijā «Publiskā telpa»
Interesantu kultūrvēsturisku foto grāmatu sēriju “Publiskā telpa” laidusi klajā izdevniecība “Orbīta”, svinot grāmatu atvēršanas svētkus vienlaikus ar triju autoru darbiem, kas atklāj neseno, padomju laika vēsturi neierastā šķērsgriezumā. Trīs fotomākslinieku darbus papildina dažādu autoru esejas un apcerējumi.     
Pauļa Lileiķa fotogrāfiju izstādē «Fotoamnestija 1988-1999»
Sagaidot Lietuvas valsts simtgadi, no 13. februāra līdz 11. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks eksponēta Pauļa Lileiķa fotogrāfiju izstāde „Fotoamnestija 1988-1999”. Fotogrāfa Pauļa Lileiķa zinātkāre un jauneklīgā nekaunība spēj radīt emocionālu un individualizētu vēsturisko notikumu dokumentējumu. Katrs no mums pagātnē atgriežas pa individuālu, iztēles sagrozītu atmiņu taku, tāpēc tik nozīmīgi šobrīd ir Pauļa Lileiķa centieni noķert tā laika kolektīvās pieredzes mirkļus.
Kino centrs: Pieaug Latvijas filmu konkurētspēja un skatītāju skaits
Nacionālais kino centrs tradicionāli janvārī apkopo 2017. gada statistikas datus filmu nozarē, un kopējā tendence ir arvien iepriecinošāka – Latvijas spēlfilmas spēj kinoteātros veiksmīgi konkurēt ar Holivudas ģimenes filmām, un trīs pirmās simtgades filmas ieņem vietu visvairāk apmeklēto Latvijas filmu avangardā.
Mazliet atslābināties un baudīt. Intervija ar režisoru Rinaldu Zeltu
Režisora Rinalda Zelta filma "Silts klusums" (2016) ir rāma meditācija par būšanu vienatnē ar sevi un dabu. Ne vien varoņa realitātes uztvere vientulībā top transformēta, bet arī skatītājs tiek izaicināts apturēt ikdienas traukšanos un vienkārši skatīties. Lēni malkojot tēju, ar autoru pamazām rekonstruējām tās sajūtas un pārdomas, no kurām tapa filma. Filmu savukārt varēs jau šovakar plkst. 22.30 skatīties Latvijas Televīzijā vai arī replay.lv .
29 Latvijas fotogrāfu objekts - Latvijas ceļi
Tapusi unikāla grāmata “No A uz B caur C. Ceļojums 25 gadu garumā” par ceļiem Latvijā ar 29 Latvijas fotogrāfu attēliem. Grāmatas sastādītājs ir Pauls Bankovskis,  un Latvijas ceļu būves uzņēmuma A.C.B.  jubilejai veltītajā izdevumā ir aplūkojami 29 pazīstamu Latvijas fotogrāfu iemūžināti 25 gadu garumā tapuši 25 nozīmīgi ceļu būves projekti visā Latvijā.
«Kriminālās ekselences fonds» - komēdija bez valsts finansējuma un profesionāliem aktieriem
Krāpnieki, pistole un nolaupīts sunītis – ar šādiem ievadvārdiem sevi piesaka jauna pašmāju filma „Kriminālās ekselences fonds”, kas nomērķējusi vienā no latviešu kino tukšajām nišām – kriminālkomēdijas žanrā. Neparastu šo filmu Latvijas kontekstā padara arī tas, ka tā tapusi pavisam bez valsts līdzfinansējuma, daļu naudas savācot pūļa finansēšanas kampaņā un piedāvājot iespēju nopirkt lomu filmā. Turklāt divas stundas garajā kinolentē nespēlē neviens profesionāls aktieris.
Piektā simtgades filma «Turpinājums» gaidāma martā
No 22. marta visā Latvijā  pirmizrādi piedzīvos latviešu dokumentālā kino klasiķa Ivara Selecka dokumentālā  filma “Turpinājums”, kas top Nacionālā kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei“.
Baltijas valstis kopā startēs 12 kinofestivālos
2018. gadā, kad simtgadi svin ne tikai Latvija, bet arī Lietuva un Igaunija, visu trīs Baltijas valstu kinoinstitūciju vadītāji atjaunojuši partnerības līgumu, kas paredz dažādus sadarbības aspektus, tai skaitā kopīgus Baltijas nacionālo kinematogrāfiju popularizēšanas pasākumus 12 starptautiskos kinofestivālos 2018. gada laikā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti