Kultūra / Kino, foto un TV
Vēl līdz 10. oktobrim var pieteikties festivāla 2ANNAS filmu konkursam
Līdz ceturtdienai, 10. oktobrim, gan pieredzējušiem kino veidotājiem, gan jauniem režisoriem vēl ir iespēja pieteikt savus darbus 24. Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS trīs īsfilmu konkursa programmām. Līdz šim 2ANNAS konkursam jau ir pieteiktas aptuveni 2300 filmas no pieciem kontinentiem, tostarp aptuveni 100 filmas no Baltijas valstīm, paziņojumā medijiem informē organizatori.
«Dvēseļu puteņa» pirmizrāde notiks visās 14 «Kino Citadele» zālēs
Filma “Dvēseļu putenis” pirmizrādi piedzīvos 8. novembrī. Pirmizrādes norises vieta Rīgā – kinoteātris “Kino Citadele” – tiks pilnībā atvēlēta jaunajai filmai: 14 zālēs visu vakaru tiks demonstrēta tikai vērienīgā kara drāma, uzņemot 3000 skatītāju. Vienlaikus ar pirmizrādi Rīgā filmu plaši sāks rādīt arī Latvijas kinoteātros, paziņojumā medijiem informē organizatori.
«Kinomāna slimības vēsture» - kino pētnieka Viktora Freiberga daļēji fiktīva dienasgrāmata
Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros 20. oktobrī kinoteātra "Splendid Palace" telpās esošajā "Cafe Film Noir" tiks svinīgi atvērta izdevniecībā “Aminori” izdota grāmata – kino pētnieka Viktora Freiberga ļoti personiskais stāsts “Kinomāna slimības vēsture”. Šogad Viktors Freibergs ir arī vieskurators Riga IFF programmā – viņš izvēlējies filmas programmai “In Techno Veritas”, paziņojumā medijiem informē Riga IFF organizatori. 
Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par brāļiem Žagariem
16. oktobrī  koncertzālē “Cēsis” un 18. oktobrī LTV1 ēterā pirmizrādi piedzīvos Latvijas Televīzijas jaunākā dokumentālā filma “Žagari”. Scenārija autores Henrietas Verhoustinskas un režisores Zitas Kaminskas kopdarba ass ir abu brāļu - Andreja un Jura Žagaru - savstarpējā mīlestība un teju neticamā atšķirīgo personību saskaņa, paziņojumā medijiem informē Latvijas Televīzija.
Ar valsts atbalstu taps trīs nacionālo identitāti stiprinošas filmas
Neiespējams mīlasstāsts starp cilvēkiem abās Dzelzs priekškara pusēs, Barikāžu laiks režisora Viestura Kairiša acīm un Latvijā dzīvojošo krievu portretējums vienas ģimenes ietvaros trīs paaudzēs – tie ir trīs filmu projekti, kuri guvuši atbalstu Nacionālā kino centra (NKC) konkursā. Kopumā tika izvērtēti 11 filmu projekti un žūrija vadījusies pēc projektu kvalitātes un tā, lai stāsti būtu saistoši skatītājiem.
Oktobrī gaidāmas vairākas starptautiski novērtētu Latvijas filmu pirmizrādes
Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF), kas norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim, nacionālās pirmizrādes piedzīvos vairākas Latvijas filmas, kuras jau atzinīgi novērtētas citos starptautiskos kinofestivālos, tostarp Karlovi Varu galvenās balvas ieguvēja – filma “Nemirstīgie”, arī Lailas Pakalniņas melnbaltā “Karote”, paziņojumā medijiem informē festivāla pārstāvji.
«Lielā Kristapa» atlases žūrijai bija jānoskatās 90 stundu ilgs kinomateriāls
Ceturtdien, 3. oktobrī, tika paziņoti nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” pretendenti 17 profesionālās un 6 filmu kategorijās un mūža balvas laureāts – tas ir režisors Varis Bralsa. Lai izvirzītu pretendentus balvai, atlases žūrijai septiņu cilvēku sastāvā mēneša laikā bijis jānoskatās 90 stundu ilgs kinomateriāls. Kopā iesniegti 95 projekti, un rekordliels bijis tieši spēlfilmu skaits.
Skaudra, brutāla, melni komiska - filma «Oļegs» dodas pie Latvijas skatītājiem
Starp 3. oktobrī izziņotajiem “Lielā Kristapa” pretendentiem vairākās kategorijās ir arī režisora Jura Kursieša drāma “Oļegs”. Šis darbs sevi jau pierādījis vairākos Eiropas kinofestivālos, tostarp Kannās, un līdzās zvaigžņotu režisoru veikumam izvirzīts arī Eiropas Kinoakadēmijas balvai. 4. oktobrī “Oļegu” sāks rādīt Latvijas kinoteātros, bet 2. oktobrī pārpildītā “Splendid Palace” zālē filma piedzīvoja Latvijas pirmizrādi.
Paziņoti balvas «Lielais Kristaps» nominanti. Par mūža ieguldījumu godinās Vari Braslu
Latvijas Kinematogrāfistu savienība 3. oktobrī preses konferencē paziņoja šī gada Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominantus sešās filmu kategorijās un 17 kinoprofesijās. Balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā saņems kinorežisors Varis Brasla, kurš saņēmis četras - līdz šim vislielāko skaitu -  "Lielā Kristapa" balvas spēlfilmas kategorijā.
Festivāls 2ANNAS aicina izzināt kosmosa un kino noslēpumus 
2ANNAS un kino eksperti iepazīstinās klausītājus ar kosmosa, citplanētiešu un starpgalaktiskās ceļošanas attēlošanu kino klasikas filmās, animācijā, eksperimentālajā kino, kā arī TV seriālos. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS aicina uz kino lekciju ciklu “Kosmoss”, kas norisināsies no 8. oktobra līdz 14. janvārim Kaņepes Kultūras centrā.

Klausītājiem četrus vakarus par kosmosa noslēpumiem stāstīs kino eksperti Viktors Freibergs, Sergejs Timoņins, Signe Birkova un Edmunds Jansons, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Kā neapjukt Riga IFF plašajā kino piedāvājumā - iesaka festivāla veidotāji
148 filmas 11 dienās un 11 tematiskās sadaļās un konkursu skatēs – tā skaitļos izskatās sestais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF). Lai filmu izvēli padarītu vieglāku un personiskāku, kuratori izveidojuši padomus, ko var atrast pie vairuma no filmām. Tā ir iespēja paraudzīties uz konkrēto filmu kuratoru acīm.
Gandrīz gatava pirmā Latvijā veidotā pilnmetrāžas animācijas dokumentālā filma
Finiša taisnē ir iegājis nebijis projekts Latvijas kino vēsturē – pirmā Latvijā veidotā pilnmetrāžas animācijas dokumentālā filma. Filmas nosaukums ir “Mans mīļākais karš”, un tas ir gan režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas personīgais pieaugšanas stāsts, gan arī stāsts par dzīves īstenību Padomju Savienībā. Filmas pilnīgai pabeigšanai vēl nepieciešams savākt daļu finansējuma, tāpēc filmas veidotāji vērsušies pie potenciālajiem skatītājiem ar lūgumu ziedot projektam Projektu bankā.
«Studentu kinoFests» – 13 filmas četrās stundās
Kādu kino skatīsimies tuvākajā nākotnē un kādas Latvijas filmas startēs pasaules kinofestivālos, var minēt, iepazīstot kino augstskolu studentu diplomdarbus. Šim nolūkam kinoteātris “Splendid Palace” jau otro reizi rīko “Studentu kinoFestu”. Tas norisinās 1. oktobrī, un tajā četru stundu maratonā izrāda 13 studentu darbus, kurus filmu skatei izvēlējās īpaša komisija.
Pie skatītājiem ierodas filma par mūsdienu verdzību «Oļegs»
2. oktobrī Latvijas pirmizrādi piedzīvos uz patiesiem notikumiem balstīts skaudrs stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieks. Kinoteātros visā Latvijā filma būs skatāma no 4. oktobra, paziņojumā medijiem informē pārstāvji.
Filma «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» dodas uz Eiropas kinoteātriem
Latvijas filmu studijā “Atom Art” radīto Simtgades animācijas filmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" rudenī izrādīs kinoteātros Polijā, Francijā un Spānijā, turklāt filma iekļauta vairāk nekā 40 starptautisku festivālu programmās, informē filmas izpildproducente Ieva Vaickovska.
Spēlfilmai «Jelgava '94» nedēļas laikā – vairāk nekā 10 000 skatītāju
Pēc kinoizplatītāju datiem apmeklētākā filma Latvijā šonedēļ ir “Jelgava '94”, kas tapusi pēc rakstnieka Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Kopš 17. septembra, kad filma piedzīvoja pirmizrādi, to noskatījušies jau vairāk nekā 10 000 skatītāju, paziņojumā medijiem informē Nacionālais kino centrs.
Jaunākie
Interesanti