Kultūra / Kino, foto un TV
Rīgas Kino muzeju papildina Latvijas dokumentālajam kino veltīta sadaļa
Būtisks jaunums Rīgas Kino muzejā – pastāvīgā ekspozīcija „Aizekrānija” nesen papildināta ar ļoti svarīgu sadaļu, veltītu Latvijas dokumentālajam kino. Izstādē var iepazīt gan dokumentālo filmu, gan kino hroniku tapšanu. Taču izstāde nav veidota kā vēsturisks atskats, tā vairāk pievēršas procesam, dažādiem dokumentālā kino stiliem un personībām.
Talsos skatāma fotogrāfa Ulda Balgas izstāde «Kniedes»
Līdz mēneša beigām Talsu galvenajā bibliotēkā skatāma fotogrāfa un Latvijā zināma ugunsskulptūru meistara Ulda Balgas izstāde "Kniedes". Fotogrāfa iedvesmas avots ir metāla kniedes, kas fotografētas Venēcijas mākslas biennāles laikā, kuru regulāri apmeklē arī Uldis Balga. Vienlaikus ar šo radošo veikumu Talsu Tautas namā apskatāma arī viņa vadītā Talsu fotokluba izstāde "Inspirācija".
Tallinas ielas kvartālā apskatāma fotoizstāde «Starp robežām»
Tallinas ielas kvartālā 17. janvārī atklāta jaunās fotogrāfes no Čehijas Elizabetes Haustas darbu izstāde. Tajā aplūkojamas fotogrāfijas, kas tapušas dažādās cilvēka pamestās vietās, nedaudz apokaliptiskas, noslēpumaini baisas, uzņemtas iestudētā dokumentālā stilā. Izstādes nosaukums – “Starp robežām”.
LTV būs skatāmi Latgales atbrīvošanas simtgades pasākumi un dokumentālā filma
Ar lielu poļu spēku atbalstu Latvijas karaspēkam pirms 100 gadiem cīņās par Latgales atbrīvošanu izdevās pārvarēt padomju armijas pretspēku. Tam par godu tapusi dokumentāla filma, bet otrdien, 21. janvārī, Rēzeknē notiks Neatkarības kara simtgades pasākumi, un tos tiešraidē varēs vērot sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un LTV1 Ziņu speciālizlaidumā.
Kaņepes Kultūras centrā izrādīs Francijas animācijas filmas pieaugušajiem
Kaņepes Kultūras centra kinoteātris “Kino Augusts” no 23. janvāra līdz 30. janvārim izrādīs trīs Francijā tapušas animācijas filmas – fantastikas žanra celmlauzi “Fantastiskā planēta”, kā arī 2016. gadā iznākušās un starptautiskos festivālos atzinību ieguvušās animācijas filmas “Luīze piekrastē” un “Meitene bez rokām”, medijus informē organizatori.
Cēsīs notiks Korejas filmu festivāls
Cēsīs pirmo reizi norisināsies Korejas filmu festivāls, kura laikā tiks izrādītas trīs filmas, lai iepazīstinātu interesentus ar korejiešu kino, kā arī izceltu Korejas kultūras dziļumu un daudzveidību, medijus informē Korejas Republikas (Dienvidkorejas) vēstniecības Latvijas Republikā pārstāvji.
LTV top dokumentālā filma par padomju varas ietekmi uz Atmodas procesiem
Latvijas Televīzijā (LTV) top dokumentālā filma divās daļās “Atmodas labirintā”. Žurnālistes Guntas Gaidamavičas un režisores Agitas Cānes-Ķīles filma ir mēģinājums uz neatkarības atgūšanas procesiem palūkoties no jauna skatupunkta – analizējot Komunistiskās partijas un Valsts drošības komitejas (VDK) ietekmi uz Atmodas procesiem.
«Oskara» nominācijas 2020: «Netflix» un Holivuda sāk cīņu
92. Amerikas Kinoakadēmijas balvas nominantu saraksta galveno vietu aizņem kritiķu acīs nevienlīdzīgi vērtētais Toda Filipsa režisētais “Džokers” (“Joker”) ar nominācijām 11 kategorijās. Tam uz papēžiem min Mārtina Skorsēzes “Īrs” (“The Irishman”), Sema Mendesa “1917” un Kventina Tarantīno “Reiz Holivudā” (“Once upon A Time… In Hollywood”). Šī gada “Oskarā” par savu veikumu sacentīsies Holivuda un straumēšanas platforma “Netflix”, kura sāka izdot oriģinālfilmas vien 2015. gadā.
Visvairāk «Oskara» nomināciju saņem filma «Džokers»
Pirmdien, 13. janvārī, paziņoti 92. Amerikas Kinoakadēmijas balvas ''Oskars'' nominanti. Visvairāk nomināciju ieguvusi filma “Džokers” (“Joker”) - režisora Toda Filipsa drāma nominēta 11 kategorijās. Mārtina Skorsēzes filma “Īrs” (“The Irishman”), Sema Mendesa darbs “1917” un Kventina Tarantīno filma “Reiz Holivudā” (Once upon A Time… In Hollywood”) katra pretendē uz balvām desmit kategorijās.
ISSP galerijā notiks izstāde «Wow, kāds lielisks skats»
No 16. janvāra līdz 4. aprīlim ISSP galerijā varēs aplūkot ISSP Rīgas rezidences izstādi “Wow, kāds lielisks skats”. Tās laikā galerija pārtaps improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā būs apskatāmi sešu ārvalstu mākslinieku Latvijā tapušie darbi, medijus informē galerijas pārstāvji.
Esam vien sevī plūstoša upe. Pārdomas par filmu «Piļsāta pi upis»
Režisora Viestura Kairiša jaunākais kino darbs “Pilsēta pie upes / Piļsāta pi upis” savu pirmizrādi piedzīvoja 11. janvārī Krāslavā, savukārt pirmizrāde Rīgā gaidāma 15. janvārī. Tā kā laika gaitā latvieši veido arvien jaunas un jaunas kara filmas, arvien būtiskāk kļūst tas, par ko un kā tiek rādīts – visaugstāko atzinību iespējams gūt, izveidojot ko īpašu un nebijušu, un Viesturam Kairišam tas ir izdevies ne pirmo reizi vien, ceļot gaismā stāstu, kas vēl nav izstāstīts.
Jaunākie
Interesanti