Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Filmu producenti: Sešu miljonu eiro atbalsts būs labs grūdiens Latvijas kino pēc kovida krīzes
Latvijas filmu industrijai piešķirti 6 miljoni eiro jaunu pilnmetrāžas filmu un seriālu izveidei, lai nozarē strādājošie vieglāk varētu pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisītās negatīvās sekas. Lauvas tiesa no finansējuma apjoma jeb 5,1 miljona eiro ir Eiropas fonda (REACT–EU) finansējums, bet nepilns miljons ir no valsts budžeta. Par šo naudu būs iespējams uzņemt sešas līdz astoņas jaunas Latvijas pilnmetrāžas filmas un seriālus.
Festivālā «Artdocfest/Riga» pirmizrādi piedzīvos Ievas Ozoliņas un Elitas Kļaviņas dokumentālās filmas
No 3. līdz 8. martam Rīgā notiks 2. starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga", kurā skatītājiem divās konkursa programmās "Baltijas fokuss" un "Artdocfest", kā arī ārpuskonkursa programmā būs iespēja baudīt 28 dokumentālās filmas no 14 valstīm. Festivālā notiks režisores Ievas Ozoliņas dokumentālās filmas "Mana māte valsts" un režisores Elitas Kļaviņas filmas "Iļģuciema māsas" pirmizrādes, informēja rīkotāji.
Pērn kinoteātros visvairāk apmeklētās Latvijas filmas – «Emīlija. Latvijas preses karaliene» un «Tizlenes»
Aizvadītajā gadā kinoteātros visvairāk apmeklēta filma par Džeimsu Bondu "Nav laiks mirt", savukārt no Latvijas filmām desmitniekā iekļuvusi daudzsēriju filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" un pusaudžu komēdija "Tizlenes". 2021. gada filmu izrādīšanas dati liecina – lai gan kopējo situāciju un absolūtos apmeklējuma skaitļus radikāli ietekmējusi pandēmija, tomēr skatītāju interese par Latvijas filmām nav būtiski mazinājusies, informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāvji.
Piešķir 6 miljonus eiro vismaz sešu pilnmetrāžas filmu uzņemšanai
Valdība lēmusi Latvijas filmu industrijai piešķirt 5,1 miljonu eiro "REACT–EU" finansējuma un 0,9 miljonu eiro valsts budžeta līdzekļu, lai nozarē strādājošie vieglāk varētu pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisītās negatīvās sekas. Par iegūtajiem 6 miljoniem eiro būs iespējams uzņemt 6–8 jaunas Latvijas pilnmetrāžas filmas un seriālus, informēja Kultūras ministrijā (KM).
Klermonferānas īsfilmu festivāla starptautiskajā konkursā iekļauta Edmunda Jansona «Goda sardze»
Piektdien, 28. janvārī, Francijas pilsētā Klermonferānā sākas tradīcijām bagāts īsfilmu festivāls, kura oficiālajā starptautiskajā konkursā iekļauta režisora Edmunda Jansona animācijas īsfilma "Goda sardze", bet festivāla īsfilmu tirgū darbosies Baltijas stends un tiks organizēta paneļdiskusija par īsfilmu kopražojumu iespējām Baltijā, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.
Sarežģītie deviņdesmitie un to sekas šodien. Par seriālu «Krimināllieta iesācējam» stāsta režisors Zvirbulis
Pēc nepilna mēneša pirmizrādi piedzīvos Armanda Zvirbuļa daudzsēriju filmas "Krimināllieta iesācējam" pirmās sērijas. Ar tām atklās nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" norises kinoteātrī "Splendid Palace". Filma balstās Andra Kolberga kriminālromāna motīvos. Tās centrā ir kādas sievietes slepkavība, kas notiek uz 90. gadu sarežģītā laika fona, bet kuras saknes iesniedzas krietni senākā pagātnē, vēl dziļos padomju laikos. Vēstot par pagātni, filma izgaismo arī šodienu, palīdzot labāk ieraudzīt, kas mūs izveidojis tieši tādus, kādi esam šobrīd.
Straumēšanas platforma «Disney+» šovasar uzsāks darbību Latvijā
Uzņēmums "The Walt Disney Company" apstiprinājis, ka straumēšanas pakalpojums "Disney+" šajā vasarā būs pieejams 42 valstīs un 11 jaunās teritorijās. Jauno valstu vidū ir arī Latvija, Dienvidāfrika, Turcija, Polija un Apvienotie Arābu Emirāti, informēja uzņēmuma pārstāvji.
Tumšā rotaļa Drustos. Režisors Uģis Olte stāsta par filmu «Kas tu esi Savvaļā?»
"Manās sajūtās šī Drustu apkārtnes nepieradinātā daba ir viena no baisākajām Latvijas dabā. Man ir sajūta, ka tur pārnakšņot dažas naktis vienatnē varētu būt diezgan tumšs pasākums. [..]Tādā vietā nonākot, ir skaidrs, ka tu vairs neesi nekāds dabas kronis, ka tagad tu klusiņām kā pelīte ieslīdi un pēc tam centies tikt ārā," par sajūtām, strādājot pie filmas "Kas tu esi Savvaļā?", Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā "Piejūras klimats" stāsta režisors Uģis Olte. Filma ir dokumentāla variācija par pagājušajā vasarā notikušo izstādi "Savvaļa", filmas veidotājiem esot blakus mākslas darbiem, pastaigām, performancēm un skaņu ainavām.
Latvijā veidotā filma «Warhunt» piedzīvo pirmizrādi ASV
21. janvārī pirmizrādi ASV piedzīvos militārs trilleris par Otro pasaules karu “Warhunt” ar Holivudas un Latvijas aktieru piedalīšanos. Kinolentes ainas uzņemtas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kā arī Līgatnes mežos un alās, Bolderājā un citviet, informēja filmas pārstāvji Latvijā.
Politika un inteliģences bohēma Atmodas laikā. Top filma par žurnālisti un politiķi Itu Kozakeviču
Drosmīgas sievietes stāsts uz Atmodas laika notikumu fona ir topošās spēlfilmas "Dzīve pārtraukta" uzmanības centrā. Galvenās varones prototips ir viena no Atmodas laika spožākajām zvaigznēm – žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča. Filmu veido režisore Ilze Kunga-Melgaile, kura šomēnes uzņēma filmas pirmās ainas, kas atspoguļo Latvijas PSR Tautu forumu 1988. gada nogalē un Itas Kozakevičas tajā teikto uzrunu. Viņas lomā filmā iejūtas Dailes teātra aktrise Ērika Eglija-Grāvele.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt