Kultūra / Kino, foto un TV
ISSP galerijā notiks izstāde «Wow, kāds lielisks skats»
No 16. janvāra līdz 4. aprīlim ISSP galerijā varēs aplūkot ISSP Rīgas rezidences izstādi “Wow, kāds lielisks skats”. Tās laikā galerija pārtaps improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā būs apskatāmi sešu ārvalstu mākslinieku Latvijā tapušie darbi, medijus informē galerijas pārstāvji.
Esam vien sevī plūstoša upe. Pārdomas par filmu «Piļsāta pi upis»
Režisora Viestura Kairiša jaunākais kino darbs “Pilsēta pie upes / Piļsāta pi upis” savu pirmizrādi piedzīvoja 11. janvārī Krāslavā, savukārt pirmizrāde Rīgā gaidāma 15. janvārī. Tā kā laika gaitā latvieši veido arvien jaunas un jaunas kara filmas, arvien būtiskāk kļūst tas, par ko un kā tiek rādīts – visaugstāko atzinību iespējams gūt, izveidojot ko īpašu un nebijušu, un Viesturam Kairišam tas ir izdevies ne pirmo reizi vien, ceļot gaismā stāstu, kas vēl nav izstāstīts.
Kairiša filma «Pilsēta pie upes» piedzīvojusi pirmizrādi Krāslavā
Trīs gadus ritēja Viestura Kairiša jaunākās spēlfilmas “Pilsēta pie upes” tapšanas process. Kinodarbs uzņemts pēc Gunāra Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Prāgā pabeigta filmas montāža un ieskaņošana, no 17. janvāra to izrādīs visā Latvijā, bet filmas pirmizrāde notika 11. janvārī Krāslavā – pilsētā, kur tā lielākoties uzņemta.
Māksla kā pašterapija. Saruna ar filozofu Ventu Sīli pēc filmas «Izmisums»
Režisora Kārļa Lesiņa filma “Izmisums” runā par sarežģītu posmu jauna vīrieša dzīvē, kad viņš pēc sāpīgas šķiršanās no draudzenes piedzīvo smagu personības krīzi. Darbā ielikts daudz no režisora personiskās dzīves. Pēc "Izmisuma" noskatīšanās antropologus, filozofs, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Vents Sīlis sarunā ar LSM.lv vērtē filmas tēmu un risinājumu, uzsverot – krīzes ir brīnišķīgs iedvesmas avots, tomēr māksla ir slikts terapijas veids, jo tā pastiprina pārdzīvoto.
«Izmisums» – Kārļa Lesiņa debijas spēlfilma nodota skatītāju vērtējumam
Ar mistisko drāmu “Izmisums” pilnmetrāžas kinorežisoru pulkam pievienojies Kārlis Lesiņš, kurš sevi jau pierādījis dokumentālo un īsmetrāžas filmu jomā, divas reizes saņemot arī Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”. 9. janvārī kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvoja jaunā režisora debijas spēlfilma “Izmisums” – dziļi personisks darbs, kura centrā ir Kārļa Lesiņa paša piedzīvotais.
«Piļsāta pi upis» Latgales aktieri: Filmā varēsim just Krāslavas garu
Režisora Viestura Kairiša jaunā spēlfilma, vēsturiskā attiecību drāma “Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes" ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Scenārija pamatā ir latviešu trimdas autora Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāns. Sestdien, 11. janvārī, filma pirmizrādi piedzīvos tās galvenajā tapšanas vietā – Krāslavā. Filmā dažādās lomās iejutušies arī vietējie Latgales iedzīvotāji.
Kinokritiķe Daira Āboliņa: Kino pasaule ir izmainījusies
Naktī no svētdienas uz pirmdienu pasniegs Ārzemju preses asociācijas balvas "Zelta globuss”. Mazā ekrāna dominante kļūst aizvien lielāka, uzsver kinokritiķe Daira Āboliņa. Proti, dominē filmas, kas radītas, lai tās skatītos mājās, piemēram, televīzijas ekrānos.
Kairišs par «Pilsēta pie upes»: Latgaliešu valoda atver filmu, lai tā ir draiska
Pavisam drīz ceļu pie skatītājiem sāks Viestura Kairiša jaunā spēlfilma, vēsturiskā attiecību drāma „Pilsēta pie upes”. Tā balstās Gunara Janovska romānā ar tādu pašu nosaukumu. Darbības laiks ir pagājušā gadsimta 30.-40. gadi, kad viena otru nomaina dažādas politiskās varas. Ulmaņlaikiem seko padomju okupācija, tad nacistu režīms, šajā laikā notiek arī deportācijas un holokausts.
Jaunākie
Interesanti