Kultūra / Kino, foto un TV
Latvieši Indonēzijā filmē Ziemassvētku piedzīvojumu filmu bērniem
“Studijas Lokomotīve” filmēšanas grupa septembra sākumā devusies uz Indonēziju, lai sāktu filmēt jaunu piedzīvojumu filmu bērniem – “Ziemassvētki džungļos”, kas stāstīs par Paulas un viņas drauga Ahima bīstamo un aizraujošo ceļu džungļu biezoknī, meklējot Ziemassvētku brīnumu, paziņojumā medijiem informē “Studija Lokomotīve”.
Ungāru režisore: Neētiski būtu filmas varones paverdzinātājiem nemaksāt
Ungāru režisore Bernadeta Tuza-Ritere pusotru gadu filmēja ungāru sievieti, kura jau desmito gadu ir ieslodzīta, strādā par velti un tiek nemitīgi pazemota. Viņa ir viena no aptuveni 40 miljoniem mūsdienu vergu – tie ir cilvēki, kuri spiesti strādāt šausmīgos apstākļos par ļoti niecīgu samaksu, nesaņem atalgojumu vispār, tiek iesaistīti piespiedu laulībās vai tiek seksuāli izmantoti.
Daniila Silova spēlfilma «Tā saucamā mīlestība» būs «liriska komēdija ar jēgu»
Šovasar Rīgā pabeigta pirmā no trim Latvijas spēlfilmas “Tā saucamā mīlestība” daļām. Filmas režisors Daniils Silovs filmu raksturo kā “lirisku komēdiju ar jēgu”. Nākamgad klajā nākošā filmā būs režisora debija lielformāta žanrā. Tajā tiks atainoti trīs vakari trīs pāru dzīvē, un filmā būs redzami labi zināmi Krievijas un Latvijas aktieri, medijus informē pārstāvji. 
LTV jaunā sezona iesāksies kultūras zīmē
Latvijas Televīzijas (LTV) jaunā sezona iesāksies kultūras zīmē, 10. septembrī startējot jaunajam kultūras sarunu šovam “Kultūrdeva”. Jaunās sezonas programma skatītājiem piedāvās gan ierastos raidījumus, gan krāsainus jaunumus, informēja LTV.
Salauzt ekspektācijas. Intervija ar fotoizstādes kuratoru Ēriku Lotonu
Līdz 28. septembrim ISSP galerijā ir apskatāma izstāde „Savādā aleja”. Tā apvieno sešus jaunus Eiropas māksliniekus, kuri caur fotogrāfiju pēta laika robežas un to, kā ikdienišķais kļūst īpatnējs. Izstāde aplūko attēlu lomu pagātnes un tagadnes izpratnē, vienlaikus izceļot to, kā fotogrāfija un video ļauj ikdienu saredzēt citā, nepazīstamā gaismā. Uz sarunu LSM.lv aicināja izstādes kuratoru Ēriku Lotonu.
«Splendid Palace» jaunā sezona: labs dokumentālais kino, simtgades galerija un «Studentu kinofest's» jaunā līmenī
Kinoteātris "Splendid Palace" 96. sezonu tikko atklājis ar karalisku notikumu – Vijai Artmanei veltītu filmu, taču aizraujoši notikumi turpināsies visas sezonas garumā. Īpašo dokumentālo kino ciklu, vēl nebijuša mēroga vizuālo projektu un "Studentu kinofestu", kas šogad risināsies starptautiskā līmenī, intervijā LR3 "Klasika" ieskicē kinoteātra kuratore, kinokritiķe Daira Āboliņa.
Filma «Putina liecinieki» iekļuvusi Eiropas Kino akadēmijas gada izlasē
Eiropas Kino Akadēmija (European Film Academy, EFA) nedēļu pēc spēlfilmu “īsā saraksta” publiskošanas izziņojusi arī gada labāko dokumentālo filmu izlasi, kas var pretendēt uz 2019.gada Eiropas Kinoakadēmijas balvām. 12 labāko dokumentālo filmu vidū ir Latvijas filma “Putina liecinieki" (režisors Vitālijs Manskis) un arī divas no citvalstu filmām, kas septembra sākumā būs skatāmas kinoteātrī “K.Suns” Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros.
LTV no 10. septembra būs skatāms jauns kultūras sarunu šovs «Kultūrdeva»
Uzsākot jauno televīzijas sezonu, Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvās jaunu un aizraujošu raidījumu par kultūras aktualitātēm “Kultūrdeva”. No 10. septembra katru otrdienu plkst. 19.30 skatītājus sveicinās līdz šim ēterā kopā neredzēta trijotne – Mārtiņš Ķibilds, Kristīne Komarovska un Aleksis Vilciņš.
Jaunākie
Interesanti