Kultūra / Kino, foto un TV
Kaspars Roga kino debitē ar dokumentālo filmu «Meklējot Mr. Kauliņu»
Kinoteātrī „Forum Cinemas” trešdien pirmizrādi piedzīvos mūziķa, grupas „Prāta vētra” bundzinieka un videoklipu režisora Kaspara Rogas debija kino – dokumentālā filma „Meklējot Mr. Kauliņu”. Filmas galvenais varonis ir Kaspara labākais draugs Guntars Kļaviņš ar iesauku Kauliņš, kurš deviņdesmitajos gados bija finansists un baņķieris Latvijā, bet tagad jau 14 gadus dzīvo Āfrikā, Sjerraleonē, un darbojas dimantu biznesā.
Filmu maratonā Latvijas pirmizrāde arī Lietuvas simtgades filmai par specvienību «Delta»
Viens no šīs dienas tradicionālā Filmu maratona īpašajiem notikumiem būs Lietuvas simtgades dokumentālās filmas "Zoodārzs Delta" pirmizrāde Latvijā. Filma vēsta par atjaunotās Lietuvas pirmo militāro specvienību "Delta”, ko izveidoja 90. gadu sākumā un kas darbojās slepeni. Vēsturiski kadri filmā mijas ar kādreizējo karavīru atmiņu stāstiem mūsdienās, ko papildina 90. gadu datorspēļu stilistikā veidota animācija. Filma tapusi kopražojumā ar Latviju.
«Sarkanajā mežā» svinības par godu Cēsu kauju gadadienai: smalkās frakas un rubīna kaklarotas
“Sarkanā meža” desmitās sērijas centrālais notikums ir svinības par godu Cēsu kauju 30. gadadienai sūtņa Kārļa Zariņa Londonas rezidencē 1949. gadā. Tieši Latvijas sūtņa Londonas rezidence ir kļuvusi par vienu no galvenajiem sērijās atveidotajiem mežabrāļu atbalsta centriem ārpus padomju varai pakļautās Latvijas teritorijas. Vēstnieka rīkotajās svinībās piedalās arī uz Londonu atbraukušais Leons, Zariņu pāris, Velta un daudzi citi prominenti viesi.
Miegs kā pašizpausme. Intervija ar mākslinieci Viku Ekstu
Galerijā “Alma” 26. aprīlī Rīgas Fotogrāfijas biennāles – ''Next 2019'' ietvaros tiks atklāta latviešu mākslinieces Vikas Ekstas fotogrāfiju izstāde “P”. Izstāde ir vizuāls vēstījums par miegu kā savdabīgu pastarpinājumu mākslinieka attiecībām ar modeli un nakts maiņas darba ietekmi uz cilvēka ikdienas dzīves ritmu.
«Mistrus Media» producente Inese Boka-Grūbe izvēlēta starptautiskai kinoproducentu platformai
Starptautiskajai kinoproducentu platformai “Producers on the Move” Kannu kinofestivālā kino popularizēšanas organizācija "European Film Promotion" (EFP), kas katru gadu izvēlas 20 profesionālus un perspektīvus kino producentus no visas Eiropas, šogad izvēlēta filmu studijas “Mistrus Media” producente Inese Boka-Grūbe no Latvijas, vēstīja “Mistrus Media” pārstāvji.
Rīgas Pasaules filmu festivālā šoreiz filmas ar spēcīgu režisora klātbūtni
Vairāk nekā 20 dokumentālo filmu no visdažādākajām pasaules malām piedāvās sestais Rīgas Pasaules filmu festivāls, kas no trešdienas, 24. aprīļa, līdz svētdienai notiks kinoteātrī “Kino Bize”. Katru gadu festivālam ir noteikta tēma, un šoreiz festivāla programmā iekļautas filmas, kurās ļoti spēcīgi jūtama režisora klātbūtne.
Jaunākie
Interesanti