Kultūra / Kino, foto un TV
Latvija šogad plaši pārstāvēta animācijas festivālā Ansī Francijā
Animācijas pasaules centrālais notikums, Ansī starptautiskais animācijas filmu festivāls  (“Festival international du film d'animation d'Annecy”) Francijā, šogad sākas 15. jūnijā tiešsaistē, un Latvija tajā pārstāvēta plaši – divas filmas konkursu skatēs, viena topošā filma industrijas sadaļā un Latvijas Animācijas asociācijas dalība filmu tirgū MIFA, medijus informē Nacionālā kino centra (NKC) pārstāvji.
LTV pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma «Parasta okupācija»
“Baiga vasara, Baigais gads” – Otro pasaules karu Latvijas teritorijā ievadījušie notikumi nes dažādus apzīmējumus, taču tiem visiem ir vienojoša sāpīga stīga – valstij atņemtā neatkarība un tās iedzīvotājiem liegtā brīvība. Tas viss mūs veidojis citādākus arī šodien. Jautājums “kā būtu, ja būtu” plaši diskutējams vienmēr, bet gana daudz viļņošanos rada arī jautājums – kā tolaik viss patiešām bija? Pagājuši jau 80 gadi kopš 1940. gada jūnija notikumiem, un uz tiem vēlreiz palūkoties ļaus LTV dokumentālā filma “Parasta okupācija”.
FOTO: Top LTV dokumentālā filma par Latvijas-Krievijas miera līgumu
Gatavojoties Latvijas – Krievijas miera līguma noslēgšanas simtgadei, LTV ir uzsākusi darbu pie televīzijas dokumentālās filmas “Miers. Robeža. Tilts” veidošanas. Filmas pamatā ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem neatkarīgās Latvijas vēsturē. Tā vēstīs gan par ceļu līdz miera līguma noslēgšanai 1920.gada 11.augustā, gan tā ieguvumiem un zaudējumiem, gan ietekmi uz valsts un sabiedrības attīstību.
Māksliniece Linda Boļšakova ISSP Galerijā veidos performanci «Svešinieku tuvība»
Līdz 4. jūlijam ISSP Galerijā turpinās performatīva izstāde “1:1”, kurā piedalās četri latviešu autori, katram galerijā uzturoties vienu nedēļu. Apmeklētāji ir aicināti ne tikai satikt un aprunāties ar māksliniekiem, bet arī līdzdarboties radošajā procesā. No 16. līdz 20. jūnijam galerijā māksliniece Linda Boļšakova veidos performanci “Svešinieku tuvība”, medijus informē ISSP Galerijas pārstāvji.
ASV kinoindustrija varētu «atdzīvoties» jūlija otrajā pusē
31. jūlijā Amerikas Savienoto Valstu (ASV) kinoteātros sāks demonstrēt Kristofera Nolana lielbudžeta zinātniskās fantastikas filmu “Tenet”. Eksperti to dēvē par liecību kino industrijas vēlmei atsākt darbu normālā režīmā Covid-19 pandēmijas un noteikto ierobežojumu apstākļos.
«Piedzimt Preiļos» - fotostāsts par Gustava nākšanu pasaulē
Gandrīz pirms gada tika īstenota jaunas fotogrāfes izlolota ideja fotografēt nozīmīgu brīdi, kad pasaulē ierodas jauna dzīvība. Fotogrāfe Svetlana Manuilova pārim, kuru bija iemūžinājusi kāzu dienu, bija arī fotogrāfe pāra pirmā bērniņa - mazā Gustava - dzimšanas brīdī. Šobrīd fotostāsts aplūkojams Preiļu Galvenajā bibliotēkā izstādē “Piedzimt Preiļos”.
Ieskats darbā: Jaunajā Rīgas teātrī top seriāls «Aģentūra»
Kaut arī negaidīti pārtrauktā teātra sezona nu jau ir beigusies, Jaunajā Rīgas teātrī ir vērojama sen neredzēta rosība. Teātra ļaudis visi kā viens ir iesaistījušies jaunā avantūrā – viņi sākuši televīzijas seriāla filmēšanu. Tā nosaukums – “Aģentūra”. Scenārija autori – rakstnieks Jānis Joņevs un teātra mākslinieciskais vadītājs, viņš arī seriāla režisors – Alvis Hermanis. Lomās – visi Jaunā Rīgas teātra trupas aktieri un studijas audzēkņi.
«Faraona dārgumi» – Fotogrāfijas muzejā atklās Ata Ieviņa personālizstādi
Skaista, saturā un formā daudzslāņaina, arī noslēpumaina ir Ata Ieviņa personālizstāde “Faraona dārgumi” Latvijas Fotogrāfijas muzejā. Atis Ieviņš vairāk pazīstams kā fotogrāfs, bet kopš Mākslas akadēmijas laikiem viņa sirdslieta ir gleznošana, un nu viņš, aktīvās darba gaitas beidzis, tai var nodoties ''ar pilnu krūti''. Turklāt viņš to dara netradicionālā veidā, eksperimentējot ar materiāliem, faktūrām un izgudrojot jaunas tehnikas. Savu jaunāko izgudrojumu viņš nodēvējis par “foto sietspīdi”.
Dokumentālā filma «Sibīrijas bērni. Mēs atceramies» atskatīsies uz leģendārajām ekspedīcijām
Fonds “Sibīrijas bērni” ik gadu 14. jūnijā dodas atmiņu braucienā uz Sibīriju, lai pieminētu tur palikušos tuviniekus. Covid-19 pandēmijas dēļ šogad ierastā ekspedīcija nevar notikt un klātienes aktivitātes nav plānotas. Tomēr tapusi dokumentāla filma “Sibīrijas bērni. Mēs atceramies”. Filmas televīzijas pirmizrāde būs vērojama 14. jūnijā LTV1 un REPLAY.lv.
Agrīnās fotogrāfes Latvijā un Igaunijā. Tartu Mākslas muzejā atklās izstādi «Sudrabmeitenes»
No 12. jūnija līdz 27. septembrim Tartu Mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Sudrabmeitenes. Fotogrāfijas retušētā vēsture”. Izstādē būs iespējams iepazīties ar darbu atlasi no desmit agrīnajām fotogrāfēm, kuras strādāja Igaunijas un Latvijas teritorijā, kā arī ar mūsdienu māksliniekiem no Eiropas, kuri savos darbos apcer pazaudēto un novārtā atstāto mūsu kopīgajā vizuālajā vēsturē, medijus informē kuratore Šelda Puķīte.
Cik dažāda var būt vientulība. Tapis režisores Adriānas Rozes «Instagram» seriāls
“Neraugoties uz straujo tehnoloģiju attīstību, kas nodrošina teju neierobežotas socializēšanās iespējas, dažādu jomu eksperti norāda, ka pasauli pārņem vientulības epidēmija,” uzsver Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtā, kurā ar mērķi pievērst šim jautājumam pastiprinātu sabiedrības uzmanību, ir izveidots Latvijā pirmais “Instagram” seriāls "Fasāde" – ar kuru pirmdien, 8. jūnijā, tiks atklāta ikgadējā “Atbildīga biznesa nedēļa”.
Jaunākie
Interesanti