Kultūra / Kino, foto un TV
Mākslas filmu laiks ir pienācis. Intervija ar kinozinātnieku Viktoru Freibergu
Pērn Latvijas kino nozare bija viena no lielākajām ieguvējām, un tā skatītājos raisīja īpaši lielu, sen nebijušu interesi par latviešu filmām. Pateicoties Nacionālā kino centra atbalstam, par godu Latvijas simtgadei tika uzņemtas 16 pilnmetrāžas filmas, taču paralēli šim finansiālajam atbalstam kino uzņēma arī citi Latvijas režisori. Tāpēc uz interviju aicinājām kinozinātnieku Viktoru Freibergu, lai pēdējā laika nogrieznī atskatītos uz Latvijas kino veikumu kopumā -  gan simtgades kontekstā, gan arī ārpus tā.
Atklāta poļu fotogrāfes Agņeškas Raisas izstāde «Pēdējā saruna ar akadēmiķi Saharovu»
Latvijas Fotogrāfijas muzejā izstāžu zālē atklāta poļu fotogrāfes Agņeškas Raisas izstāde “Pēdējā saruna ar akadēmiķi Saharovu”. Agņeškas Raisas darbi pārstāv dokumentālās fotogrāfijas jomu. Fotogrāfe apceļojusi bijušās padomju kodolizmēģinājumu vietas Ziemeļkazahstānā un pētījusi to ietekmi uz cilvēkiem. Viņa arī iedvesmojusies no 1989. gada avīzes publikācijas, kurā amerikāņu žurnālists apraksta tikšanos ar kodolfiziķi un cilvēktiesību aizstāvi Andreju Saharovu astoņdesmito gadu beigās, neilgi pirms viņa nāves. 
Realitāte un fikcija Ievas Raudsepas izstādē «Tā varētu tevi arī aprīt»
“ISSP galerijā” Berga bazārā 3.jūlijā tiek atklāta latviešu māksliniece Ievas Raudsepas pirmā personālizstāde Latvijā pēc Kalifornijas mākslas institūta absolvēšanas. Izstādē “Tā varētu tevi arī aprīt” skatāms video darbs ar tādu pašu nosaukumu. Izstādes atklāšana vienlaikus ir atvēršanas svētki arī Ievas Raudsepas fotogrāmatai, kas tematiski sasaucas ar video darbu un stāsta par notikumiem uz prāmja starp Rīgu un Stokholmu.
Karlovi Varu festivālā - pirmizrāde trim latviešu filmām
Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā, kas piektdien ir sācies Čehijā, pirmizrādi piedzīvos trīs ar Latviju saistīti darbi - mūsu valsti šogad festivālā pārstāv Laila Pakalniņa, studija "VFS Films" un režisore Signe Birkova, informē Nacionālais kino centrs.
Festivālā «Lampa» varēs noskatīties 10 latviešu filmas
28. un 29. jūnijā Cēsu pils parkā notiek jau tradicionālais sarunu festivāls “Lampa”, kur šogad atsevišķu telti – “Valsts māju” – ar saturu piepildīs 24 valsts pārvaldes iestādes. Vakaros no plkst. 21.30 šajā teltī piedāvās Latvijas filmu programmu, informē Nacionālais kino centrs.
Simtgades filma «Tēvs Nakts» būs skatāma LTV1 un replay.lv
4. jūlija, ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienas vakarā, plkst. 21.15 LTV1 televīzijas pirmizrādi piedzīvos Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros tapusī Dāvja Sīmaņa vēsturiskā drāma “Tēvs Nakts”, informē Latvija Televīzija.
LTV1 un Replay.lv būs skatāma Rozes Stiebras filma «Saule brauca debesīs»
Tieši pirms Līgo svētkiem, sestdien, 22. jūnijā, plkst. 21.20 LTV1 un Replay.lv televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisores Rozes Stiebras un mākslinieces Ilzes Vītoliņas pilnmetrāžas animācijas filma “Saule brauca debesīs”, kas tapusi Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Latvijas animācijas filmu klasiķes simtgades veikums ir vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu.
Spēlfilmas «Gads pirms kara» uzņemšanā galvenās lomas atveidotājs guvis traumu; filmēšana apturēta
Režisora Dāvja Sīmaņa jaunās spēlfilmas "Gads pirms kara" filmēšana apturēta — galvenās lomas atveidotājs, čehu aktieris Petrs Buhta filmēšanas laukumā guvis nopietnu traumu. Vēsturiskais trilleris seko leģendārā anarhista Pētera Māldera traģikomiskajam un sirreālajam ceļojumam, un tā uzņemšana tiks pabeigta rudenī, kad aktieris būs atveseļojies un atkal gatavs filmēties, informē Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.
«Aizliegtā paņēmiena» izlaušanās spēles «Latvija» formāts atzinīgi novērtēts Eiropā
Pērn, gatavojoties Saeimas vēlēšanām, Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” komanda radīja jaunu un Latvijas televīzijās neredzētu pārbaudījumu partiju līderiem – “Izlaušanās spēli “Latvija””. Eiropas raidorganizāciju apvienība (EBU) raidījuma komandas veidoto formātu novērtējusi, un tas izvirzīts oriģinālformātu skatei, kas notiks EBU Radošuma forumā septembrī.
Latvijas diaspora līdz jūnija beigām tiešsaistē varēs skatīt latviešu filmas
Nacionālā kino centra (NKC) portāls Filmas.lv 19. jūnijā uzsācis pirmo tiešsaistes festivālu “Latvijas filmas pasaulē”, kas ilgs divas nedēļas līdz jūnija beigām. Festivāla ietvaros 10 Latvijas filmas kā īpašs sveiciens latviešu diasporai nacionālajos svētkos būs pieejamas noskatīšanai datorā jebkurā pasaules vietā, kur vien atrodams interneta pārklājums, informē NKC.
Baza Lurmena interpretācija par Romeo un Džuljetu - vienīgajā seansā Rīgā
Kinoteātris “Splendid Palace” un kinoprojekts “Kino Kults” 20. jūnijā aicina nosvinēt “Splendid Palace” 95. jubilejas sezonas noslēgumu “Vasaras nakts ar Šekspīru”. Lielajā zālē plkst. 19 skatītājus gaidīs visslavenākā Šekspīra traģēdija visneparastākajā veidolā – 1996. gadā tapusī Baza Lurmena filma “Romeo + Juliet”, informē kinoprojekta "Kino Kults" pārstāvji. 
Jaunākie
Interesanti