Kultūra / Kino, foto un TV
Pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām LTV – vēl nebijusi jauniešu diskusija, «Tautas Panorāma» un tradicionālās politiķu debates
Tuvojoties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, kas notiks 29. augustā, Latvijas Televīzijas Ziņu dienests un sabiedrisko mediju portāls LSM.lv gatavojas ne vien tradicionālajām deputāta amata kandidātu debatēm un dodas pie iedzīvotājiem Rīgas apkaimēs rubrikā “Tautas panorāma”, bet arī kopā ar platformu “16+” – vēl nebijušai diskusijai ar jauniešu iesaisti. Tāpat 29. augusta vakarā tiks aizvadīta ierastā ''Vēlēšanu nakts''.
Raidījums «TE!» atgriezīsies ekrānos septembrī
Ar svaigu skatījumu no 11. septembra piektdienu vakaros LTV atgriezīsies raidījums "TE!", informēja raidījuma pārstāve Eva Šķēle. Tie būs astoņi ceļojumu stāsti laikā, kurus veidos skatītājiem pazīstamā un iecienītā komanda ar jauniem papildspēkiem. Saglabājot piedzīvojuma garšu, rotaļīgumu un izteiktu klātbūtnes sajūtu, jaunais "TE!" meklēs atbildi uz vienu galveno jautājumu: kur īsti Latvija dzīvo vairāk – pagātnē, tagadnē vai nākotnē?
Jauniešus aicina pieteikties kino skolai par astoņiem nozīmīgiem režisoriem
Kinoteātrī "Kino Bize" pirms gada atklātā kino skola aicina pieteikties jauniešus vecumā no 11 līdz 16 gadiem uz nākamo lekciju ciklu, kas norisināsies no septembra līdz decembrim. Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela kino skolas lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Šajā kursā būs iespēja padziļināti pievērsties astoņu dažādu kino režisoru daiļradei, informēja “Kino Bize” pārstāvji.
Sācies darbs pie filmas par grupu «Jumprava» – jauniešus aicina uz kinoprovēm
Šā gada septembrī tiks uzsākta spēlfilmas “Jumprava. Lielais notikums” filmēšana, kuras pamatā ir stāsts par grupas „Jumprava” izveidošanos un attīstību laika posmā no 1984. līdz 1991. gadam, kad rokgrupa ar savām dziesmām un stilu veicināja Trešo atmodu un iedvesmoja jaunus cilvēkus uz lieliem sapņiem pāri “dzelzs priekškaram”. Spēlfilmas tapšanai tiek meklēti gan grupas mūziķu atveidotāji, gan masu skatu dalībnieki, informēja filmas veidotāji.
Vīrišķīga emocionalitāte un spītība skatienā. Dziedošajam aktierim Paulam Butkēvičam – 80
8. augustā apaļu jubileju svin aktieris Pauls Butkēvičs. 150 lomas nospēlētas daudzu valstu filmās, bet Latvijā aktieri vairāk atpazīst no leģendārajām Rolanda Kalniņa kinolentām “Četri balti krekli” un “Akmens un šķembas”. Pauls Butkēvičs pirmais atskaņoja Imanta Kalniņa joprojām iemīļotās dziesmas “Es esmu bagāts”, “Četri balti krekli” un “Viņi dejoja vienu vasaru”.
Ar pop-up izstādi, filmu skatēm un performancēm Cēsīs noslēgsies vasaras skola «Dabas parādības»
No 2. līdz 9. augustam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs norisinās pirmā apvienotā ISSP un “Baltic Analog Lab” Kino un fotogrāfijas vasaras skola “Dabas parādības”, kas pievēršas dabas pasaulei un radībām mums apkārt. Svētdien, 9. augustā, Ruckas muižā un tās parkā notiks publisks vasaras skolas noslēguma pasākums, kurā tiks prezentēts nedēļas garumā paveiktais, informēja organizatori.
Ar veciem ugunsdzēsēju auto apbraukt pusi pasaules. Tapusi dokumentālā filma «Robežu gūstā»
Ceļotājs Harijs Sils, turpinot sava drauga Valda Branta iesākto, autoekspedīcijās ar ugunsdzēsēju automašīnām veicis vairāk nekā 100 000 kilometru, pabijis piecos kontinentos un 51 pasaules valstī. 2009. gadā viena no automašīnām iestrēga uz Ķīnas un Vjetnamas robežas – par to, kā pēc astoņiem gadiem to izdevās atvest atpakaļ mājās, vēsta jaunā dokumentālā piedzīvojumu filma “Robežu gūstā”, kas no 7. augusta skatāma kinoteātros.
Latvijas un Padomju Krievijas miera līguma simtgadē LTV tapusi dokumentāla filma
1920. gada 11. augustā tika noslēgts vēsturisks miera līgums starp neatkarīgo Latvijas republiku un Padomju Krieviju. Latvijas Televīzijā (LTV) tapis dokumentāls stāsts par līguma noslēgšanas procesu “Miers. Robeža. Tilts”, informēja LTV pārstāve Krista Luīze Priedīte. Pirmizrādi tas piedzīvos tieši līguma noslēgšanas simtajā gadadienā – 11. augustā. Savukārt portālā LSM.lv šai dienā tiks publicēts vizuāli dokumentāls stāsts par vēsturisko notikumu.
Filmu festivālā «RojaL» uzvar poļu režisora Maceja Buhvalda filma «Laime»
Pēc divu gadu pārtraukuma šajā nedēļas nogalē Rojā atgriezies starptautiskais kino festivāls “RojaL”. Deviņu gadu laikā tas kļuvis par tik neatņemamu pilsētas vasaras sastāvdaļu, ka arī festivāla pauzes gados jūlija beigās rojēnieši un pilsētas viesi pulcējās uz “Rojas kino brīvdienām”. Līdz ar festivāla formātu šogad atgriezies arī tradicionālais studentu filmu konkurss, kurā sacentās astoņas filmas no Baltijas valstīm un Polijas.
«Avārijas brigādei» – grandiozi plāni. Saruna ar Māri Putniņu
Mēs radām kino nevis festivāliem un mākslai, bet tādu, ko cilvēki gribētu redzēt, intervijā Latvijas Radio atzīst animācijas filmu studijas "Animācijas brigāde" vadītājs un producents Māris Putniņš. Viņaprāt, tā arī varētu būt "Avārijas brigādes" filmu panākumu atslēga. 
Rīgas Kinostudiju atceroties. Festivālā «RojaL» pirmizrādi piedzīvos filma-teātra izrāde «Kino un mēs»
30. jūlija vakarā festivāla “RojaL” atklāšanā uz lielā ekrāna pirmizrāde režisora Matīsa Kažas filmai un vienlaikus – teātra izrādei “Kino un mēs”, kuras dramaturģiju veido triju aktieru kopdarbs: Andris Keišs, Egons Dombrovskis un Jānis Skutelis pētījuši Rīgas Kinostudijas oficiālo un kuluāru vēsturi, kā arī padziļināti pētījuši trīs leģendāras latviešu kinofilmas.
Jaunākie
Interesanti