Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Kino, foto un TV
Slava ir šokējoša, depresija ir īsta. Z paaudzes balss – Billija Ailiša
Amerikāņu dziedātāja – deviņpadsmitgadīgā Billija Ailiša maina mūzikas industrijas spēles noteikumus, kur galvenais motīvs – nekādu noteikumu nav. 25. februārī platformā “Apple TV” klajā nāca dokumentālā filma “Billie Eilish: The World's a Little Blurry” – intīms vērojums par pusaudzes slavu, depresiju, ģimeni un to, kā guļamistabā ierakstīt “Grammy” vērtu mūzikas albumu. Katrai paaudzei vajag savus elkus, un katrai dekādei tie ir savi. No “Nirvanas” kasešu un eksplozīvu rokkoncertu laikiem līdz “Spice Girls” CD ierakstu un žurnālu plakātu invāzijai – ir pienācis laiks 21. gadsimta paaudzes jeb “Generation Z” uznācienam.
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls «2ANNAS» šogad notiks tiešsaistē
25. Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” šogad notiks no 9. līdz 15. aprīlim, piedāvājot skatītājiem tiešsaistē vērot 72 filmas no 28 pasaules valstīm. Festivāla programmas direktore Laima Graždanoviča atzina, ka šogad aktuāli ir mēģinājumi reflektēt par gadsimtiem ilgiem aizspriedumiem, tradīcijām un vēsturiskām traumām.
FOTO: Sāk vēsturiskās spēlfilmas «Zeme, kas dzied» filmēšanu
Pēc trīs gadus ilguša vēsturisko liecību izpētes procesa režisors Māris Martinsons ar savu komandu ir uzsācis vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” filmēšanas pirmo posmu. Filma, atklājot patiesus un līdz šim plašāk nezināmus faktus, vēstīs par Pirmo vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku tapšanu, par unikāliem cilvēkiem mūsu vēsturē un nozīmīgām vietām vēsturisku notikumu dzimšanā. Vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” pirmizrāde plānota 2023. gadā, kad tiks atzīmēta šīs unikālās tradīcijas 150. jubileja.
Kas gaidāms Latvijas kino? Nacionālais kino centrs vērtē filmu projektus
Liela daudzveidība gan satura, gan formas ziņā raksturo spēlfilmu projektus, ko 9. martā filmu veidotāji prezentēja Nacionālā kino centra ekspertu komisijai. Daļa projektu veltīta vēstures tēmām un izcilām personībām, bet visvairāk tomēr ir mūsdienu tematikai veltītu darbu. Kopumā iesniegti 14 spēlfilmu projekti, no kuriem finansiālo iespēju dēļ būs iespējams atbalstīt mazāk nekā pusi.
Atskats uz virtuālo Berlināli – balvu sadalījums raisa starptautiskas diskusijas
Nesen noslēdzies kārtējais Berlīnes Starptautiskais kinofestivāls. Festivālā izrādītās filmas un žūrijas lēmumi raisījuši nevienu vien diskusiju. Tikmēr festivāla norise attālināti – digitālajās platformās, kino profesionāļiem kļuvusi jau par ierastu pieredzi. Šogad Berlināles galvenās konkursa programmas kontekstā pieminams arī Latvijas vārds – Latvijas kopražojuma filma saņēma balvu par labāko režiju.
Latvijas spēlfilma «Bedre» rudenī tiks izrādīta kinoteātros Vācijā, Austrijā un Šveicē
Berlīnes kino tirgū tālākai izplatīšanai Vācijas kinoteātros iegādāta latviešu filma – režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma “Bedre” (“The Pit”), informēja filmas pārstāvji. Filma šī gada rudenī līdz ar pirmizrādi Latvijā tiks izrādīta Vācijā, Austrijā un Šveicē. Tāpat filma pretendē uz starptautiskā konkursa “The Colorist Awards” balvu “Gada labākais kolorists” kategorijā “Spēlfilma”.
No Baltā nama līdz guļamistabai. 10 atklātas dokumentālās filmas
Dokumentālā kino klāsts arī pēdējos gados ir bijis ārkārtīgi bagātīgs, un tie ir stāsti, kas parāda tieši tādu dzīvi un pasauli, kurā šodien esam mēs katrs. Globālā klimata aktīviste, pusaudze, kura kļuvusi par elku, sieviete Baltajā namā vai mums kaimiņos. No Krievijas līdz ASV un Latvijai, uz ielas un telefonā – kaut kur pasaulē ik dienas norit ārkārtīgi būtiski procesi – globāli un intīmi, kurus plašam skatītāju lokam atklājuši labākie pasaules režisori. Piedāvājam izlasi ar vērtīgām dokumentālajām filmām, kas liks apstāties, pārdomāt un iedvesmoties.
Latvijas kopražojuma filma Berlinālē saņem labākās režijas balvu
Latvijas kopražojuma filmas “Dabiskā gaismā” (“Natural Light”) režisors Denešs Naģis (Dénes Nagy) ieguvis “Sudraba lāci” Berlīnes kinofestivālā kā labākais režisors. 71. Berlīnes kinofestivāla galveno balvu “Zelta lāci” saņēma rumāņu režisora Radu Žudes (Radu Jude) filma “Bad Luck Banging or Loony Porn”, 5. marta preses konferencē paziņoja festivāla žūrija.
JRT seriāls «Aģentūra» tagad pieejams arī krievu un angļu valodā
Jaunā Rīgas teātra (JRT) daudzsēriju mākslas filma “Aģentūra” no marta pieejama arī krievu un angļu valodā runājošajiem – skatītajiem iespējams izvēlēties titrus angļu valodā vai krievu valodā, vai skatīties krievu valodā dublētu filmu, informēja JRT pārstāvji.
Kinoterapijas seanss un aplausu meditācija – Latvijas kino ļaudis piedalās Berlinālē
Tieši pirms gada Berlināle kļuva par pēdējo lielo klātienes kinofestivālu. Šogad festivāls izveidots kā hibrīdmodelis – jūnijā plānoti klātienes kinoseansi un apbalvošanas ceremonija, savukārt šonedēļ virtuālajā vidē norisinās Eiropas filmu tirgus, bet starptautiskā žūrija skatās un vērtē festivāla konkursa filmas. Attālināti festivālā piedalās arī Latvijas kino ļaudis, un šovakar tiešsaistē mūsu virtuālais kino stends pandēmijas nogurdinātajai kino pasaulei piedāvā oriģinālu kinoterapijas seansu.
Tauta un klusums runāja visskaļāk. Ieskats filmas «Janvāris» tapšanas aizkulisēs
Šajās dienās, ejot cauri Vecrīgai, gaisā jūtama ugunskura dūmu smarža, bet pie Saeimas nama var satikt 90. gadu stilā ģērbtus ļaudis un cilvēkus ar kinokamerām. Izskaidrojums pavisam vienkāršs – režisora Viestura Kairiša filmas “Janvāris” veidotāji restaurē 30 gadus senus notikumus, kas 1991. gada ziemā izmainīja Latvijas valsts likteni un atstāja emocionālus un neizdzēšamus nospiedumus tolaik jaunu cilvēku dzīvēs. Filmas kulminācijas epizožu filmēšanai mākslinieces Ievas Jurjānes vadībā ir uzceltas barikādes, bet vērienīgajās ainās piedalās dažādu paaudžu aktieri un masu skatu dalībnieki.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt