Kultūra / Kino, foto un TV
Cīņa pret pelēko masu. Kā kino virzīja Atmodu?
Kultūras kanonā iekļautās Jura Podnieka filmas “Vai viegli būt jaunam?” aprakstā kino kritiķe Kristīne Matīsa norāda, ka filma ir nevis sekojusi notikumiem un iemūžinājusi tos, bet gājusi pa priekšu sabiedrības noskaņojumam un būtiski paplašinājusi uzdrīkstēšanās robežas.
Dārza svētki #paliecmājās – attālināta kopā būšana un muzicēšana 1. maijā
Latvijas Televīzija 1. maijā, Satversmes sapulces sasaukšanas 100. gadadienā, piedāvās iespēju viesoties pie Latvijas mūziķiem un attālināti ļauties muzikālai kopā būšanai. Kristīne Komarovska un Toms Grēviņš svinēs unikālus dārza svētkus uz LTV terases, un ne tikai sagaidīs viesus, bet arī “pieslēgsies” mūziķiem dažādās Latvijas vietās.
Rīgas Filmu fonda darbība atsāksies maija vidū
Tiekoties ar Latvijas Kinoproducentu asociācijas pārstāvjiem, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija apstiprināja informāciju par Rīgas Filmu fonda darbības turpināšanu iepriekšējā kārtībā, medijus informē Latvijas Kinoproducentu asociācijā.
Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balva piešķirta filmai «Mans brālis dinozauru mednieks»
No 23. līdz 26. aprīlim jau astoto reizi norisinājās Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu žūrijas darbs, kura rezultātā tiek pasniegta balva labākajai no bērnu un jauniešu auditorijai domātām Eiropas filmām. Šogad Latvijas žūrijas viedoklis sakrita ar Eiropas vienaudžu domām, par uzvarētāju pasludinot Itālijas un Spānijas kopražojuma filmu “Mans brālis dinozauru mednieks”, medijus informē Nacionālā kino centra pārstāvji.
Valsts svētku brīvdienās LTV – Intars Busulis Z studijā, dārza svētki un filmas visai ģimenei
Godinot Satversmes sapulces sasaukšanas 100. gadadienu un svinot neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu, Latvijas Televīzija svētku brīvdienās piedāvās īpašu programmu. 1. un 4. maijā LTV piedāvās dārza svētkus, filmas un stāstus visas ģimenes kopā būšanai un brīvības svinēšanai. Savukārt Brīvības svētku kulminācijā – 4. maija vakarā – tiešraidē no LTV Z studijas īpaša dāvana visiem Latvijas iedzīvotājiem – Intara Busuļa koncerts.
Tapusi jauna latgaliešu dokumentālā filma «Laiki. Cylvāki. Volūda»
Latgales kongresa dienā – pirmdien, 27. aprīlī  – pirmizrāde gaidāma jaunajai latgaliešu dokumentālajai filmai “Laiki. Cylvāki. Volūda”. Kā norāda tās veidotāji, filmā galvenokārt tiek meklēta atbilde uz jautājumu – bija vai nebija vēršanās pret latgaliešu kultūru autoritārā režīma periodā Latvijas vēsturē. Dokumentālā filma ir arī kā veltījums izcilajam latgaliešu literātam Andryvam Jūrdžam 175 gadu jubilejā.      
Ko piedāvā Latvijas kino veidotāji? Filmu projektu prezentācijas - pirmoreiz tiešsaistē
No stāsta par pirmajiem Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem 1873.gadā līdz kino darbiem par ''Rail Baltica'' aizkulisēm, Kristīnes Misānes lietu un citām mūsdienu aktualitātēm – tik plašu amplitūdu savos jaunajos filmu projektos piedāvā Latvijas kino veidotāji. To atklāja šonedēļ notikušās projektu prezentācijas, kas pirmo reizi risinājās virtuālajā vidē.
4. maija Latvijas filmu maratons šogad tiešsaistē – visā pasaulē
Ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ Nacionālais Kino centrs (NKC) tradicionālo 4. maija Latvijas filmu maratonu šogad rīko interneta vidē – portālā filmas.lv -, tomēr saglabājot “kinoteātra modeli” – deviņi kinoseansi konkrētos laikos, arī pirmizrādes un pat grāmatas atvēršana. Turklāt šogad maratona programma būs pieejama visur pasaulē, ne tikai Latvijā, medijus informē NKC pārstāvji.
Kino režisore Laila Pakalniņa: Vissarežģītāk bija ar mākoņu ķeršanu
Šopavasar svinam britu režisora Maikla Pauela satricinošās filmas "Toms lūriķis" 60. gadskārtu – tā provocē salīdzināt kinooperatora aci ar nāvējošu ieroci. Tikām vēl nebijis eksperiments latviešu kino ir pati jaunākā Lailas Pakalniņas filma "Spogulī", kuras pirmizrāde vēl tikai gaidāma – šeit kamerai piešķirts mobilā tālruņa jeb spoguļa skatpunkts. Savukārt agrārā konstruktīvisma paraugs latviešu kino ir viņas filma "Pirmais tilts", kas šajās dienās piedzīvojusi tiešsaistes pirmizrādi festivālā "Visions du Réel".
Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par pankrokgrupu «Inokentijs Mārpls»
Režisores Aijas Bley dokumentāli muzikālajā filmā "Mēs gribējām izmainīt pasauli" leģendārās pankrokgrupas "Inokentijs Mārpls" mūziķi Dambis un Skrips un mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks nosvin apaļu jubileju un apcer, vai palikuši uzticīgi saviem jaunības dienu ideāliem. Savu ceļu pie skatītājiem filma uzsāks virtuālajā kinozālē, Nacionālā kino centra tradicionālajā 4. maija Latvijas filmu maratonā, kas šogad norisināsies tiešsaistē – portālā filmas.lv, medijus informē filmas pārstāvji.
Latvijas Televīzijā rādīs atzīto britu seriālu «Miesassargs»
No 30. aprīļa Latvijas Televīzijas skatītājiem būs iespēja sekot līdzi nopelniem bagātā BBC seriāla “Miesassargs” ("Bodyguard") stāstam. Seriāls, ko pasaulē novērtējuši skatītāji un kritiķi, ir ne vien spraigs trilleris, bet arī risina strīdīgus jautājumus, piemēram, privātās informācijas uzraudzību un šī procesa regulāciju.
Režisora Paula Dombrovska īsfilma iekļauta lielākā Ziemeļamerikas dokumentālā kino festivāla programmā
Kanādā dzīvojošā latviešu režisora Paula Dombrovska veidota dokumentālā īsfilma “Dear Don” ("Mans mīļais Don") ir iekļauta dokumentālo filmu festivāla “Hot Docs” īsfilmu skatē, medijus informēja režisors. Filmas “Dear Don” pirmizrāde bija paredzēta Toronto, Kanādā, festivāla laikā šī gada aprīlī - maijā, taču Covid-19 pandēmijas dēļ festivāla norise ir pārcelta un organizatori pagaidām nav izziņojuši, kad filmas nokļūs pie skatītājiem.
Jaunākie
Interesanti