Kultūra / Kino, foto un TV
LTV raidījumam «Ielas garumā» - 15!
Tieši pirms 15 gadiem Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā tika demonstrēts pirmais raidījums “Ielas garumā”. Tas bija veltīts Artilērijas ielai. Raidījuma idejas autore, nepagurstoša īstenotāja un vadītāja Lilita Eglīte jubilejas reizē saka, ka viņas lolojumam gals vēl ne tuvu nav redzams. Par visām Rīgas ielām vēl nav paguvusi izstāstīt, turklāt periodiski pilsētā izbūvē jaunas. Lilita, Latvijas Televīzija, Replay.lv un lsm.lv ielas garumā skatītājiem sarūpējuši dāvanu. Portālā LSM.lv nu atrodami un skatāmi paši pirmie “Ielas garumā” raidījumi.
«Nameja gredzena» producents Ēķis: Ir jāizvēlas, vai tavs dievs ir skatītājs vai kritiķis
Ar lielu vērienu un ambīcijām sevi pieteicis jaunākais Andreja Ēķa un Aigara Graubas lielprojekts – spēlfilma „Nameja gredzens”, kas pirmizrādi piedzīvos nākamnedēļ. Cerot trāpīt uz pasaulē pašlaik populāro senvēstures sāgu viļņa, filma veidota angliski, galvenajām lomām izraugoties uzlecošas britu un zviedru kino zvaigznes. Ēķa un Graubas kino projekti lielākoties nav kino kritiķu favorīti, tomēr skatītāju ziņā spēj konkurēt ar Holivudas kino piedāvājumu.
Seksa atspoguļojums latviešu kino ir diezgan briesmīgs. Intervija ar režisori Lieni Lindi
Latviešu jauno režisoru programmu Latvijas Televīzijas ciklā atklāj Lienes Lindes maģistra darbs “Septiņas neveikla seksa reizes” (2016) par jaunu kinorežisori, kura mēģina uzņemt savu pirmo filmu, par scenārija pamatu izmantojot savu seksuālo pieredzi. Režisores darbs 2017. gadā saņēma "Lielo Kristapu" kā labākā studentu filma, to arīdzan augstu novērtējusi ārzemju auditorija. Ar Lieni Lindi tikāmies, lai parunātu par to, cik jēdzīgi kopā savietot vārdus “jaunais” un “režisors” un ko patiesībā nozīmē taisīt studentu filmas. Tāpat Liene Linde atklāja, ka filmu “Septiņas neveikla seksa reizes” veidot viņu pamudinājis tas, ka latviešu kino seksa un seksualitātes atspoguļojums ir diezgan briesmīgs.
750 Latvijas un diasporas skolotāji izmanto mācību materiālus no projekta «Kino skolās»
Apmēram 750 skolotāju pieteikušies iespējai mācību procesā izmantot latviešu kino. Ar projekta „Kino skolās” palīdzību pedagogi var saņemt piekļuvi nu jau 40 Latvijā veidotām filmām un tām speciāli radītus metodiskos materiālus. Projekts darbojas nepilnus trīs gadus. Interese par „Kino skolās” ir liela un pedagogi vēlētos vēl plašāku pieejamo filmu klāstu.
Kairišs Rēzeknē atlasa aktierus jaunajai filmai «Pilsēta pie upes»
Jaunākais režisora Viestura Kairiša projekts ir kinofilmas “Pilsēta pie upes” veidošana Latgalē. Pagājušajā vasarā režisors sāka meklēt aktierus un devās pie vietējo amatierteātru kolektīviem, bet nupat Rēzeknē uz atlasi bija aicināti vietējie iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma un filmēšanās pieredzes. Projekta mērķis – beidzot vienā filmā atainot sešus traģiskākos gadus Latvijas vēsturē, kad cits pēc cita mainījās dažādu varu režīmi.
Arhitektūras muzejā atklās kultūras mantojuma aerofotogrāfijām veltītu izstādi
No 12. janvāra līdz 23. februārim Latvijas Arhitektūras muzejā notiks Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) Pieminekļu dokumentācijas centra rīkotā izstāde “200 metru virs mantojuma”. Tā ir veltīta pirmajām aerofotogrāfijām, kas fiksēja kultūras mantojumu 20. gadsimta 90. gados. Izstāde tapusi Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros.
Beverlihilsā pasniegti «Zelta globusi»
Losandželosas piepilsētā Beverlihilsā svētdien (pirmdien pēc Latvijas laika) notika 75.ikgadējā "Zelta globusu" pasniegšanas ceremonija, un galveno apbalvojumu kā gada labākā kinofilma drāma saņēma režisora Mārtina Makdonaha darbs "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri".
Bukmeikeri: «The Post» triumfēs «Zelta globusa» apbalvošanas ceremonijā
7.janvārī Beverlihilsā 75. reizi norisināsies pasaulē otras prestižākās kino balvas “Zelta globuss” piešķiršana. Arī “Betsafe” bukmeikeri seko līdzi kino jaunumiem, tādēļ arī šogad ir publicējuši savas prognozes. Nominācijā “Labākā drāma” šogad laurus varētu plūkt filma “The Post”, šāda iespējamība esot 30%, prognozē bukmeikeri. Citās nominācijās šī filma nav starp favorītēm, taču nominēta ir vēl piecās kategorijās.
Kinokritiķe: Tas, kā filma «Dotais lielums: mana māte» atklāj mātes un dēla attiecības, ir šokējoši
“Tā ir filma par nesarunāšanos,”  tā par savu jaunāko dokumentālo filmu “Dotais lielums: mana māte” saka tās autore Ieva Ozoliņa. Režisore, kuras rokrakstu skatītāji iepazina viņas debijas filmā “Mans tēvs baņķieris”, arī šajā filmā turpina pētīt ģimenes ietekmi uz cilvēku attiecībām. Filma jau saņēmusi žūrijas balvu prestižajā Amsterdamas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā, bet 4.janvārī tika pirmizrādīta Latvijā. Kā norāda kinokritiķe Daira Āboliņa, tas, kā Ieva Ozoliņa atklāj mātes un dēla attiecības, ir šokējoši.
Kannu kinofestivāla žūriju vadīs Keita Blanšeta
Kannu kinofestivāla žūriju šogad vadīs austrāliešu aktrise un divkārtējā "Oskara" balvas laureāte Keita Blanšeta, kura palīdzējusi Holivudā sākt kampaņu "Time's Up" cīņai pret seksuālo uzmākšanos darbavietās, ceturtdien paziņojuši festivāla organizatori.
Liepājas muzejā atklās Valta Kleina aifonogrāfiju izstādi
Ceturtdien, 11. janvāri, plkst. 17 Liepājas muzejā atklās fotogrāfa Valta Kleina fotoizstādi “11”, kurā būs apskatāmas 33 pēdējo desmit gadu laikā tapušas fotogrāfijas. Visas fotogrāfijas uzņemtas ar viedtālruni „iPhone”, un mākslinieks tās dēvē par aifonogrāfijām (iPhonegraphy). Izstādē būs apskatāmas gan krāsainas, gan melnbaltas fotogrāfijas.
Pirmizrādi piedzīvos filma par Atmodas laika kinohronikām un to autoriem
Sestdien, 13. janvārī, plkst. 16.00, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos studijas “Ģilde” dokumentālā filma “Vēsture aiz kadra. Kino” par Rīgas Kinostudijas kinodokumentālistiem, kas iemūžināja trešās Atmodas notikumus kinohronikās. Filmas režisors ir Romualds Pipars.
«Neputns» izdod Gunāra Janaiša foto albumu «Personības un laikmets»
Fotogrāfa Gunāra Janaiša izveidotajā foto albumā iekļautie portreti tapuši laika posmā no 20. gs. 60. gadiem līdz mūsdienām. Attēlus papildina Janaiša rakstītas atmiņas, pārdomas par portretētajiem – Kurtu Fridrihsonu, Birutu Baumani, Lūciju Garūtu, Vizmu Belševicu, Jāni Stradiņu, Imantu Ziedoni u. c. Albuma dizains – Juris Petraškevičs.
Latvijā skatāma melnā komēdija «Staļina nāve»
Vēsturisku personu nāve ir bijusi ne tikai pētnieku, bet arī mākslinieku izpētes objekts. To var teikt arī par padomju diktatoru Josifu Staļinu. 3.janvāra vakarā pirmo seansu Latvijā piedzīvo itāļu izcelsmes skotu režisora Armando Januči filma, kas atskatās uz notikumiem Padomju Savienībā tālajā 1953.gadā. Tikai šoreiz tie vēstīti melnās komēdijas žanrā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti