Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Kā radās animācijas filmu studija «Dauka»?
1969. gadā Latvijas Televīzijā pārraidīja pirmo animācijas filmu "Lietainā dienā" par kādu mazu zēnu, kurš ir spiests atrasties mājās, jo laukā līst lietus. Zēns nolemj ņemt lietas savās rokās un ar domu spēku sūta lietus mākoni prom uz Āfrikas tuksnesi. Šajā pašā gadā režisori Roze Stiebra un Ansis Bērziņš Latvijas Televīzijā izveidoja pirmo animācijas filmu uzņemšanas grupu. Četrdesmit gadu laikā animācija Latvijā ir attīstījusies straujiem soļiem, izveidojot savu unikālo, atpazīstamo stilu un kļūstot par būtisku nacionālās kultūras daļu.
VIDEO: Aprīlī uz lielajiem ekrāniem nonāks brāļu Ābeļu filma «Nemierīgie prāti»
Brāļi Mārcis, Raitis un Lauris Ābeles publicējuši treileri savai jaunākajai pilnmetrāžas spēlfilmai "Nemierīgie prāti". Filma vēsta par brāļiem–māksliniekiem, kas tiek ierauti nepareizu lēmumu, bohēmas un pagrīdes naktsdzīves notikumos un zaudē kontroli ne tikai pār iesāktajiem mākslas projektiem, bet arī abu attiecībām. Kinoteātros visā Latvijā "Nemierīgie prāti" būs skatāmi no 28. aprīļa, informē filmas pārstāvji.
Saķēries procesā. Saruna ar topošo kinorežisoru Helmutu Bondaru
"Es gribu izklaidēt savu skatītāju!" intervijā LSM saka jaunais režisors Helmuts Bondars, kura īsfilma "Sausais" piedalās LTV7 un REplay.lv skatāmajā jauno režisoru filmu maratonā. Pirmā pieredze lielajā kino Bondaram bijusi pamācoša, un šobrīd top jau nākamais ekrāna darbs – spriedzes īsfilma "Karaļu duelis". Par savu līdzšinējo pieredzi filmēšanas laukumā Helmuts stāsta ar patiesu aizrautību, tostarp atzīstot, ka visvairāk viņu kino radīšanā aizrauj tieši pats process.
Rīgas Pasaules filmu festivāla programmā – dokumentālā kino dziednieciskais spēks
Rīgas Pasaules filmu festivāla programma šogad pievērsīsies dokumentālā kino dziednieciskajam spēkam. Festivāla komanda atlasījusi stāstus par individuālu un kolektīvu dziedniecību pēc notikumiem, kuru rezultātā tiek sarautas saites ar citiem. Festivāls norisināsies no 7. līdz 10. aprīlim kinoteātrī "Kino Bize", informēja rīkotāji.
Viss bija viens liels eksperiments! Edgars Kaupers stāsta par savu pirmo pieredzi kino režijā
"Man interese par audiovizuālās mākslas studijām bija jau tad, kad absolvēju vidusskolu, bet dzīve iegriezās tik ātri, ka tam nesanāca laika," stāsta Edgars Kaupers, kurš līdz šim bija pazīstams kā grupas "Carnival Youth" mūziķis, bet nu iemēģina sevi kino laukā. 31. martā pulksten 22.30 Latvijas Televīzijas kanālā LTV7 ar viņa režisēto īsfilmu "Veiksme ir ar mums" aizsāksies jauno režisoru filmu cikls. Edgars Kaupers par debiju režisora lomā teic, ka – līdzīgi kā citās radošās nozarēs – sākums ir šaušana tumsā.
«Oskaru» ceremonijā triumfē filma «CODA»
ASV Kinoakadēmija par aizvadītā gada labāko filmu atzina komēdijdrāmu "CODA", bet par labāko režiju ar "Oskaru" tika apbalvota Džeina Kempione (Jane Campion) par filmu "The Power of The Dog".
Latvijas filmu nozare apkopo darba piedāvājumus Ukrainas kinematogrāfistiem
Lai praktiski palīdzētu Ukrainas bēgļiem sakārtot pagaidu dzīvi Latvijā un ātri atrast darbu savā profesijā, Nacionālais kino centrs (NKP) apkopo filmu nozarē iespējamās darbavietas un īslaicīga darba piedāvājumus. Jau atsaukušās vairākas lielākās filmu studijas, darba iespēju apzināšana turpinās, informēja NKC pārstāvji.
Vārda brīvībai veselīgas robežas nav. Diskutē filmas «Emīlija. Latvijas preses karaliene» režisori
Filma par Emīliju Benjamiņu šogad, no februāra, ir ieguvusi jaunu, tagadnes kontekstu ne tikai par sievietes lomu sabiedrībā un preses brīvību, bet arī kara un okupācijas draudu izraisītu emigrāciju. "Ir vajadzīgas kaut kādas kataklizmas, globālas, vēsturiskas katastrofas, piemēram, karš Ukrainā šobrīd, lai mūsos pamostos daudz lielāka atbildība pret savu valsti," uzsver viens no daudzsēriju mākslas filmas "Emīlija. Preses karaliene" režisoriem Dāvis Sīmanis. Diskusijā "Emīlijas Benjamiņas laikmets" piedalās režisori Kristīne Želve, Andis Mizišs un Dāvis Sīmanis.
Rīgas Starptautiskais kino festivāls izsludina pieteikšanos filmu konkursiem
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas norisināsies no 2022. gada 13. līdz 23. oktobrim, aicina filmu veidotājus sešos konkursos pieteikt savus darbus, kas veidoti pilnmetrāžas, īsmetrāžas, bērnu un mūzikas audiovizuālajos formātos. Kā informēja festivāla rīkotāji, Riga IFF piedāvā vienu mēnesi, līdz 22. aprīlim, iesniegt filmas bez pieteikuma maksas.
Kā Streičs uzņēma filmu «Teātris»?
Rīgas Kinostudijas veidotā mākslas filma "Teātris" televīzijas ekrānos parādījās 1978. gadā. Ideja ekranizēt britu rakstnieka Somerseta Moema romānu radusies režisorei Virdžīnijai Lejiņai, kura  par to ieminējusies kinostudijas redaktorei Irinai Čerevičņikai. Vijai Artmanei tuvojās 50 gadu jubileja un likās, ka ģeniālās aktrises – Džūlijas Lambertes – loma būtu lielisks veids, kā to atzīmēt.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt