Kultūra / Kino, foto un TV
Baltijas valstis kopā startēs 12 kinofestivālos
2018. gadā, kad simtgadi svin ne tikai Latvija, bet arī Lietuva un Igaunija, visu trīs Baltijas valstu kinoinstitūciju vadītāji atjaunojuši partnerības līgumu, kas paredz dažādus sadarbības aspektus, tai skaitā kopīgus Baltijas nacionālo kinematogrāfiju popularizēšanas pasākumus 12 starptautiskos kinofestivālos 2018. gada laikā.
Mums vajag tikai ļaut taisīt filmas. Intervija ar režisori Daci Pūci
Jauno režisoru īsfilmu ciklu trešdien, 24.janvārī, plkst. 22.30 LTV1 un pēc tam replay.lv turpina režisores Daces Pūces īsfilma „Tango”. Režisore intervijā lsm.lv pauž optimistisku viedokli. „Es domāju, ka mums ir izredzes, mums vajag tikai ļaut taisīt tās filmas. Ja ir talantīgs cilvēks, lai viņš taisa, lai mācās no savām kļūdām,” saka Dace Pūce.
«Panorāma» sveic Andreju Volmāru jubilejā
Viņš par savu darbu daudz nerunā, darbi runā viņa vietā. Sižetu varoņiem viņš patīk, it īpaši dāmām. Un allaž viņam tiek teikts tas, ko citiem noklusē. Ar viņu runā pat tie, kuri ar citiem nemēdz runāt. Jo Andrejs Volmārs tāds ir tikai viens.
Simtgades filmas «Homo Novus» tapšana iegājusi finiša taisnē
“Pašlaik norit filmas “Homo Novus” montāžas darbi un februārī plānots veikt atsevišķus piefilmējumus. Kamēr norit šis skrupulozais darbs, gribam aicināt visus interesentus iejusties filmas “Homo Novus” trīsdesmito gadu atmosfērā "Galerijā Centrs", kur šī gada laikā plānots organizēt dažādus ar filmu saistītus pasākumus, izstādes, ekspozīcijas un tikšanās ar filmas aktieriem,” atklāj filmas producents Ivo Ceplevičs, “Film Angels Productions” vadītājs. Filmas pirmizrāde paredzēta šī gada septembra nogalē.
Pilna skatītāju zāle līdz vēlam vakaram nesagaida «Nameja gredzena» pirmizrādi Daugavpilī
Noslēdzot vienu no Latvijas vērienīgākajiem kino projektiem, 17.janvārī pirmizrādi piedzīvoja režisora Aigara Graubas filma - leģenda "Nameja gredzens". Bija plānots, ka filmas pirmizrāde notiks vienlaikus visos lielākajos kinoteātros Latvijā, tostarp arī Daugavpilī. Tomēr kinoteātrī “Silverscreen” Daugavpilī pilna skatītāju zāle gaidīja līdz pat pulksten deviņiem vakarā, bet filmas vietā redzēja vien baltu ekrānu.
«Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» dodas pasaulē
Jaunā gada sākumā apkopotā statistika liecina, ka pirmā filma Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, režisora Vara Braslas spēlfilma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” 2017. gadā kļuvusi par otro kinoteātros visvairāk apmeklēto filmu Latvijā, un tas ir labākais Latvijas filmas sasniegums vismaz pēdējo desmit gadu laikā. Šogad filma dodas ārpus Latvijas – uz festivāliem un pie ārzemju tautiešiem – un būs skatāma arī divos televīzijas kanālos.
Filmas «Dotais lielums: mana māte» recenzija: Provokācija kā metode
Režisores Ievas Ozoliņas jaunākā dokumentālā filma “Dotais lielums: mana māte” pirmizrādi piedzīvoja šī gada 4.janvārī kinoteātrī „Splendid Palace” un interneta platformā „Shortcut”. Tēmai, kura aptver attiecības starp vecākiem un bērniem, režisore pievērsusies jau savā pirmajā pilnmetrāžas dokumentālajā filmā “Mans tēvs baņķieris” (2015), kas ieguva arī "Lielā Kristapa" balvu kategorijā „Labākā debija”. Šogad Ieva Ozoliņa pie skatītājiem atgriezusies ar filmu, kas šokē, pārsteidz, raisa diskusijas un vienlaikus liek kritiski domāt.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti