Kultūra / Kino, foto un TV
Režisore par filmu «Mana māte – valsts»: Tā ir filma, kur uz ekrāna redzama laime tīrā formā
Ļoti lielu interesi un rezonansi raisījušas režisores Ievas Ozoliņas divas pirmās dokumentālās filmas „Mans tēvs baņķieris” un „Dotais lielums – mana māte”. Šobrīd Ieva Ozoliņa pabeigusi trešā projekta filmēšanu, kas saucas „Mana māte – valsts”, un kas solās būt emocionāli satricinošs darbs, kas simboliski noslēgs triloģiju par ģimenes saišu svarīgumu. Filmas galvenā varone ir Una, kurai ļoti svarīgi atrast savas četras māsas, kas bērnībā šķirtas adopcijas rezultātā. Kopā ar filmēšanas grupu meklējumi notiek vairāk nekā divu gadu garumā, un rezultātā visām māsām tiešām izdodas satikties.
REPORTĀŽA: Filmas par Coju uzņemšanas aizkulisēs
Jau nedēļu Latvijā uzņem Krievijas un Latvijas kopražojuma spēlfilmu „47”, kas veltīta leģendārajai krievu rokzvaigznei Viktoram Cojam. Filma nav Coja dzīvesstāsts. Tā sākas no brīža, kad kādā asā Latvijas šosejas pagriezienā viņa dzīve pēkšņi ir aprāvusies. Filmas galvenais varonis ir šoferis, kura vadītajā autobusā ietriecās Coja „Moskvičs”. Latvijā šajās dienās tiek uzņemtas visas tās epizodes, kas vēsturiski notika Tukumā vai tā apkaimē. Vienā no filmēšanas dienām klāt bija arī Latvijas Radio.
Uz Venēcijas kinofestivāla galveno balvu pretendēs 21 filma
Uz Venēcijas kinofestivāla galveno balvu – Zelta lauvu – šajā gadā pretendēs 21 filma. Organizētāji īpašā preses konferencē norādīja, ka starp tām būs Stīvena Soderberga, Romāna Polanska un vairāku citu pazīstamu meistaru darbi.
Kino brīvdienās Rojā izrādīs Kaspara Rogas filmu «Meklējot Mr. Kauliņu» un Rolanda Kalniņa «Akmeņaino ceļu»
No 25. līdz 27.jūlijam ar moto “Saule, jūra, kino, mūzika - uz vienas stīgas!” Rojas novadā notiks ikgadējās “Rojas kino brīvdienas". Centrālais notikums, kā ierasts, būs kino brīvdabas seanss Rojas pludmalē sestdienas vakarā. Šoreiz šajā, ierasti kupli apmeklētajā notikumā tiks demonstrēta Kaspara Rogas debijas dokumentālā filma "Meklējot Mr. Kauliņu", kura piedzīvoja pirmizrādi pavisam nesen, un Rolanda Kalniņa filmas "Akmeņainais ceļš" (1983) restaurētā versija.
ASV notikusi jaunās Tarantīno filmas pirmizrāde
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), Losandželosā, notikusi jaunās Kventina Tarantīno firmas “Once Upon a Time... in Hollywood” jeb “Reiz… Holivudā” pirmizrāde. Uz pasākumu bija ieradušies arī galveno lomu tēlotāji - Breds Pits un Leonardo Di Kaprio.  
Mākslas biennāles «Marīna» ietvaros Jūrmalā atklāj vairākas foto izstādes
Vētra Jūrmalā turpinās – otrā starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle šogad izvērsusies pa dažādām izstāžu zālēm un muzejiem Jūrmalā vairāku kilometru garumā. Pirmoreiz biennālē liela uzmanība veltīta arī fotogrāfijai, vienā vakarā dažādās vietās atklājot izstādes “Foto marīna 2019”. Sākums – Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros, kur biennāles ietvaros valda ne tikai Aspazijas domu un emociju saceltā vētra, bet tagad skatītājus priecēs arī fotovētras dažādība.
Latvijā sāk uzņemt kopražojuma spēlfilmu par Viktoru Coju
Gandrīz trīsdesmit gadus pēc krievu rokdziedātāja Viktora Coja bojāejas, kas notika ceļu satiksmes negadījumā netālu no Ķesterciema, sākta Krievijas, Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilmas “47” filmēšana. Krievu režisors Aleksejs Učiteļs tolaik Tukumā centās izmeklēt avārijas apstākļus un 1991. gadā  atspoguļoja tos dokumentālajā filmā “Pēdējais varonis”. Tagad režisors vēlas uzņemt detektīvstāstu “road movie” stilā. Nedēļas nogalē notika pirmā kadra uzņemšana Tukuma policijā, kur savulaik notika traģēdijas izmeklēšana.
Uzņemta filma pēc mūzikla «Kaķi» motīviem
Radoša komanda turpina darbu pie filmas “Kaķi”, kuras sižets aizgūts no pasaulslavenā komponista Endrjū Loida Vēbera līdzīga nosaukuma mūzikla. Publiskots lentes reklāmas materiāls, bet uz lielajiem ekrāniem tā iznāks decembrī.
Portāls «filmas.lv» apkopojis tiešsaistes festivāla rezultātus
Nacionālā kino centra (NKC) portāla “filmas.lv” rīkotais pirmais tiešsaistes festivāls “Latvijas filmas pasaulē”, kura ietvaros 10 Latvijas filmas bija pieejamas jebkur pasaulē, izpelnījies lielu ievērību – desmit dienu laikā portālu apmeklējuši vairāk nekā 30 000 interesenti, apskatot vairāk nekā 125 000 lapas portālā, un kopējais filmu skatīšanās laiks sasniedzis 242 dienas. Pieprasījums un intensitāte portālā ir bijusi tik laba, ka festivāla organizatori sola – šis nebūs pēdējais tiešsaistes filmu festivāls.
«Splendid Palace» atklās sezonu ar LTV filmas «Aktrise un laiks. Vija Artmane» pirmizrādi
Kinoteātris “Splendid Palace” 96. sezonu atklās 21. augustā – dienā, kad leģendārajai un skatītāju tik mīlētajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90 gadu. Godinot aktrises piemiņu un ievērojamo ieguldījumu Latvijas teātra un kino dzīvē, kinoteātra Lielajā zālē būs iespējams noskatīties Latvijas Televīzijas (LTV) jaunāko dokumentālo filmu – režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas kopdarbu “Aktrise un laiks. Vija Artmane”.
Iet nezināmajā un taustīties. Intervija ar fotogrāfi Ievu Raudsepu
Ieva Raudsepa ir jaunā latviešu māksliniece, kura šogad absolvējusi Kalifornijas Mākslas institūtu ASV. Savos darbos Ieva galvenokārt izmanto fotogrāfiju, video un tekstu, pievēršoties starpstāvoklim starp Austrumiem un Rietumiem, jaunību un pieaugšanu. Līdz 7. augustam ISSP galerijā apskatāms mākslinieces videodarbs “Tā varētu tevi arī aprīt” – daļēji fiktīvs, daļēji dokumentāls stāsts, kas norisinās uz prāmja kaut kur starp Rīgu un Stokholmu. Tā galvenie varoņi ir trīs jaunieši, kuri meklē savu ceturto biedru, kas uz prāmja vairs nav atrodams. Kopā ar izstādi tika prezentēta arī Ievas jaunā fotogrāmata „Kruīzā”.
Pakalniņa turpina darbu pie filmas «Spogulī» un aicina masu skatu dalībniekus
Visu šo nedēļu savas jaunās filmas uzņemšanas laukumā cītīgi turpina strādāt režisore Laila Pakalniņa. Filmas “Spogulī” sižeta pamatā ir pazīstamā pasaka par Sniegbaltīti, kuru režisore iecerējusi stāstīt mūsdienu versijā. Laikmetīgs ir arī filmēšanas paņēmiens, kas imitē pašbilžu jeb selfiju tehniku, bet, ja vēlaties iekļūt Latvijas kino vēsturē, ir iespēja piedalīties filmas masu skatos.
Leģendāro aktrisi Gārlendu jaunā filmā atveido Zelvēgere
Kompānijas “BBC films” un “Calamity Films” uzņēmušas filmu par leģendāro amerikāņu aktrisi Džūdiju Gārlendu. Galveno varoni tajā atveido cita labi pazīstama māksliniece - Bridžitas Džounsas dienasgrāmatās iepazītā Renē Zelvēgere.
«VFS Films» producētām filmām - divas nozīmīgas balvas
Sestdien, 6. jūlijā, noslēdzās Karlovi Varu starptautiskais kinofestivāls, kura galveno balvu dokumentālo filmu konkursā – Kristāla globusu kā labākā dokumentālā filma – saņēma Igaunijas / Latvijas dokumentālā filma “Nemirstīgie”. Līdz ar Šanhajas festivālā piešķirto "Grand Prix" Simtgades filmai “Laika tilti” šī ir divu nedēļu laikā jau otrā nozīmīgā balva, ko saņem Latvijas studijas “VFS Films” producēti darbi. 
Kursieša filma «Oļegs» triumfē divos Eiropas kinofestivālos
Jura Kursieša filma “Oļegs” turpina iekarot skatītāju un kino ekspertu mīlestību visā Eiropā. Jūnijā tā ieguvusi galvenās balvas divos starptautiskos kinofestivālos: "National Grand Prix" Briseles Starptautiskajā kinofestivālā un "Best Narrative Feature Film Award" Valletas kinofestivālā Maltā.
Mākslas filmu laiks ir pienācis. Intervija ar kinozinātnieku Viktoru Freibergu
Pērn Latvijas kino nozare bija viena no lielākajām ieguvējām, un tā skatītājos raisīja īpaši lielu, sen nebijušu interesi par latviešu filmām. Pateicoties Nacionālā kino centra atbalstam, par godu Latvijas simtgadei tika uzņemtas 16 pilnmetrāžas filmas, taču paralēli šim finansiālajam atbalstam kino uzņēma arī citi Latvijas režisori. Tāpēc uz interviju aicinājām kinozinātnieku Viktoru Freibergu, lai pēdējā laika nogrieznī atskatītos uz Latvijas kino veikumu kopumā -  gan simtgades kontekstā, gan arī ārpus tā.
Jaunākie
Interesanti