Kultūra / Kino, foto un TV
Vairākos kinoteātros Rīgā būs skatāma godalgotā filma «Nemirstīgie»
Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā iekļautā režisores Ksenijas Ohapkinas godalgotā filma “Nemirstīgie” 23. oktobrī piedzīvojusi Latvijas pirmizrādi. No 28. oktobra tā būs skatāma vairākos kinoteātros Rīgā – tai skaitā 4. novembrī kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē.
Staļina mantojums. Saruna ar kinorežisoru Sergeju Lozņicu  
Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros no 17. līdz 27. oktobrim norit arī dokumentālo filmu konkurss “ArtDocFest”. Viena no šogad programmā iekļautajām filmām ir Kannu kinofestivāla laureāta ukraiņu režisora Sergeja Lozņicas “Valsts bēru ceremonija”. Tā veidota no arhīva materiāliem, kuros iemūžinātas Padomju Savienības Komunistiskās Partijas (Centrālās Komitejas (PSKP CK) ģenerālsekretāra Josifa Staļina bēres 1953. gada 9. martā. Par šo notikumu, filmu un staļinisma atskaņām mūsdienās LSM.lv saruna ar Sergeju Lozņicu.
«Dvēseļu puteņa» veidotāji iepazīstina ar filmas galvenajiem varoņiem
Tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām šī gada 8. novembrī uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis”, ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu, paziņojumā medijiem informē veidotāji un piedāvā iepazīt filmas galvenos varoņus.
«Riga IFF» tehnoloģiju maratonā uzvar risinājums, kas palīdz bērniem ar autismu
Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF) aizvadīta virtuālajai realitātei (VR) veltītā programma “Riga IFF Goes VR”. Tajā notika gan starptautisku ekspertu lekciju cikls, gan diennakti ilgs tehnoloģiju maratons – “Magnetic Latvia Hakatons". Hakatonā uzvarēja komanda, kura strādāja pie Latvijas Autisma apvienības uzdevuma, kas ļautu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem mazināt stresu, iepazīstot jaunu vidi virtuālajā realitātē, paziņojumā medijiem informē festivāla pārstāvji. 
Pianists Andrejs Osokins un LNSO pirmatskaņos Jura Karlsona simfoniju
Koncertā "LNSO un Andrejs Osokins" ar savu klavierspēli klausītājus priecēs pianists Andrejs Osokins, kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) pirmatskaņojot īpaši viņam sarakstīto latviešu komponista Jura Karlsona “Otro simfoniju orķestrim un klavierēm”. Koncerta apmeklētāji piektdien, 25. oktobrī, Lielajā ģildē dzirdēs arī Romualda Grīnblata "Sesto simfoniju", Pētera Čaikovska fantāziju orķestrim "Frančeska no Rimini” un Morisa Ravela horeogrāfisko poēmu "Valsis", paziņojumā medijiem informē LNSO pārstāvji.
Eiropas Kinoakadēmijas vadītāja Agneška Holanda: Ar kino pret totalitārismu un neiecietību
Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros paralēli filmu seansiem notiek arī kino profesionāļu tikšanās. Tās ir reizes, kad pie mums satiekami pasaules līmeņa režisori, scenāristi un producenti. Vienā no šādām konferencēm piedalījās arī šobrīd zināmākā poļu režisore un Eiropas Kinoakadēmijas vadītāja Agneška Holanda. Viņa ar LSM.lv dalījās pārdomās par Latvijas kino nozarei ārkārtīgi svarīgu tēmu “Kā mazu valstu ražojumiem nodrošināt vietu lielajos tirgos?”
Ginta Zilbaloža filma «Projām» pretendēs uz «Oskara» balvu
Trešdien, 16. oktobrī, ASV Kinoakadēmijas mājaslapā publiskots garais saraksts ar filmām, kas pretendē uz "Oskara" balvas nominācijām animācijas filmu kategorijā. Starp 32 filmām ir arī Ginta Zilbaloža animācija filma "Projām", kas Latvijas pirmizrādi piedzīvos ceturtdien, 17.oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") laikā.
Jaunākie
Interesanti