Kultūra / Kino, foto un TV
Vai šodienas pasaulē visiem ir jādod vārds? Saruna ar fotožurnālistu Intu Kalniņu
Veltīt visu savu dzīvi darbam, kas paņem 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā, ir īstens izaicinājums. Tādu reiz pieņēma arī globālās ziņu aģentūras “Reuters” vienīgais fotogrāfs Baltijā un Skandināvijas valstīs Ints Kalniņš. Būdams profesionāls fotožurnālists jau vairāk nekā 30 gadu garumā, Ints Kalniņš ir bijis gan nacionālu, gan globālu vēsturisko pagriezienu epicentrā, arī šodienas pasauli dienu no dienas vērojot caur fotoaparāta objektīvu.
Latvijas kino delegācija dodas uz Berlināli
Berlīnes filmu festivāls šogad piedāvā jaunas, iespējams, intelektuālākas programmu sadaļas, piemēram, gadiem ilgi kultivēto kulinārā kino programmu ir nomainījusi sadaļa “Sadursme”, kurā demonstrēs izaicinošas neatkarīgā kino filmas. Bet sarkano paklāju Berlīnes pils priekšā un atklāšanas ceremoniju vēl neviens nav atcēlis, un uz Berlīni ir devusies arī kupla Latvijas delegācija, tostarp filmas “Dvēseļu putenis” radošā komanda.
Ar filmu «My Salinger Year» atklāj Berlīnes kinofestivālu
Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ar filmu “My Salinger Year” atklāts starptautiskais kinofestivāls. Pasākumā piedalās daudzas zvaigznes, tai skaitā aktrises Sigurnija Vīvere un Helena Mirrena, kā arī  bijusī ASV pirmā lēdija un valsts sekretāre Hilarija Klintone.
Ņujorkā filmu skatē iepazīstina ar Baltijas un Ziemeļvalstu kino
Ņujorkas Laikmetīgās mākslas centrā MoMA un Skandināvijas namā aizvadīta Baltijas un Ziemeļvalstu filmu skate, kurā izrādītas 20 filmas – tās, kuras šīs valstis bija izvirzījušas Amerikas kinoakadēmijas balvai “Oskars”. Starp tām arī vairākkārt godalgoti Latvijas autoru un producentu darbi.
Izziņoti Rīgas Fotogrāfijas biennāles dalībnieki
Izziņoti starptautiskā laikmetīgās mākslas notikuma “Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020” dalībnieki, medijus informē biennāles organizatori. Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020. gadā norisināsies no 9. aprīļa līdz 19. jūlijam Rīgā, Cēsīs un Daugavpilī, un tajā piedalīsies 49 mākslinieki.
Izglītojošais RSU projekts «Kino laboratorija» izziņo pavasara seansus
Četrās marta un aprīļa pirmdienās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ikviens kino cienītājs aicināts uz izglītojošā projekta “Kino laboratorija” seansiem, kur šopavasar gan caur dokumentālo kino, gan spēlfilmām tiks tverti ASV politiskie notikumi, modes industrijas aizkulises un mediju vide, informē RSU pārstāvji.
23 pastkartes no Viļņas – Rīgā skatāma senā fototehnikā tapusi izstāde
Par godu Lietuvas valsts svētkiem Rīgas Svētā Pētera baznīcā atklāta fotogrāfiju izstāde “Viļņas attēli”, kurā aplūkojami attēli, kas radušies, satiekoties laikmetīgajam un senatnīgajam, mākslai un ķīmijai. Tie ir mūsu kaimiņvalsts galvaspilsētas vaibsti, kurus viens no zināmākajiem Lietuvas laikmetīgās fotogrāfijas autoriem Sauļus Paukštis veidojis ļoti smalkā, gadsimtiem senā tehnikā.
Filmas «Dvēseļu putenis» operators Valdis Celmiņš nominēts Starptautiskās kinooperatoru federācijas balvai
Vērienīgās kara drāmas “Dvēseļu putenis” galvenais operators-inscenētājs Valdis Celmiņš nominēts vienai no nozīmīgākajām profesionālo kinooperatoru balvām pasaulē  – Starptautiskās Kinooperatoru federācijas balvai IMAGO. Viņš ir viens no trim pretendentiem uz balvu par labāko operatora darbu spēlfilmai līdzās filmas “1917” galvenajam operatoram Rodžeram Dīkinsam (Roger Deakins), medijus informē filmas “Dvēseļu putenis” pārstāvji.
Īsfilmu festivāla «2Annas» galveno balvu ieguvusi Francijas filma «Kaili ielās naktī»
15. februāra vakarā Kaņepes Kultūras centrā tika pasniegtas deviņas balvas īsfilmu festivāla "2Annas" dalībniekiem. Par labāko konkursa filmu atzīta un "Grand Prix" balvu, tēlnieka Aigara Zemīša veidoto "Zelta Annas" statueti un 1000 eiro naudas balvu no Latvijas Mobilā telefona saņēma Francijā radītā spēlfima “Kaili ielās naktī”, režisors - Benuā Rambūrs. Par Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētāju atzīta Lietuvas spēlfilma “Kvarcs”, režisores - Odeta Riškute un Klaudija Matvejevaite, kas ieguva Annas statueti un balvu no "BBPost House" un "BBRental", - filmēšanas ekipējuma nomu un iespēju veikt filmu pēcapstrādi 2000 eiro vērtībā. 
Pasaules kino tendences Holivudā. Saruna ar režisori Alisi Zariņu
Naktī no 9. uz 10. februāri Losandželosā tika sadalītas prestižās "Oskara" balvas. Dažas katergorijas nenesa nekādus pārsteigumus, bet citas pārrakstīja "Oskaru" vēsturi. Kas ir noteicošie faktori, kas padara filmu par "Oskara" balvas cienīgu, kādas ir bijušas aktuālākās tēmas, un vai Holivuda ir sākusi spēcīgāk apzināt pasaules kino? Par šiem un citiem jautājumiem runā kino režisore, "Lielā Kristapa" balvas laureāte un izglītota "Oskara" filmu skatītāja Alise Zariņa.
Īsfilmu festivāla «2Annas» piedāvājums nedēļas nogalē
No piektdienas līdz svētdienai (14.02-16.02) īsfilmu festivālā “2Annas” Kaņepes Kultūras centra kino “Augusts” notiks Roberta Gobziņa filmas “Ceļojums uz Ogri” pirmizrāde gan Rīgā, gan Baltijas valstīs. Skatāmas būs arī pasaulē radītās jaunākās īsfilmas un kino bērniem konkursa programmu seansos, gan arī fokusa programmas “Redzi mani” un “Melnais caurums”, medijus informē festivāla organizatori.
Kinoteātros izrādīs godalgoto franču režisores Selīnas Siamas filmu «Lēdijas portrets ugunī»
14. februārī kinoteātrī “Kino Bize” gaidāma filmas “Lēdijas portrets ugunī” (“Portrait of a Lady on Fire”) Latvijas pirmizrāde. Filma ieguvusi balvu par labāko scenāriju Kannu kinofestivālā un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā, kā arī izpelnījusies vietu starp kino kritiķu 2019. gada atzītākajām filmām, medijus informē “Kino Bize” pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti