Kultūra / Kino, foto un TV
«Dvēseļu putenis» kļuvusi par visu laiku skatītāko filmu Latvijas kinoteātros
Režisora Dzintara Dreiberga filma “Dvēseļu putenis” piecu nedēļu laikā ne vien pārspējusi visus līdzšinējos pašmāju kino skatīšanās rekordus atjaunotās Latvijas vēsturē, bet kļuvusi arī par visu laiku pieprasītāko un skatītāko filmu Latvijas kinoteātros - filmu piecu nedēļu laikā noskatījušies teju 208 000 skatītāju, medijus informē filmas veidotāji un tās izplatītāji Latvijā “Uz kino” un “Kinopunkts”.
Francijā kino un mūzikas festivāla fokusā – Baltijas un Somijas filmas
Nedēļas garumā Lesarkā (Les Arcs, Francija) no 14. decembra norisināsies kino un mūzikas festivāls, kura uzmanība šogad fokusēta uz Baltijas valstu un Somijas kino. Festivāla ietvaros tiks demonstrētas Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas filmu izlases, vairāki projekti atlasīti arī konkursiem industrijas forumā, medijus informē Nacionālā kino centra pārstāvji.
Atklās fotomeistara Viļa Rīdzenieka izstādi «Sejas un stihijas»
Vilis Rīdzenieks visplašāk pazīstams kā Latvijas Republikas proklamēšanas akta dokumentētājs, bet daudz mazāk zināms viņa pārējais fotogrāfa veikums, kas ir ļoti bagātīgs un interesants. Ilgus gadus to izstādīt apgrūtina sarežģījumi ar autortiesībām.
Brīvprātīgais komunisms. Saruna ar režisori Aiju Bley
Oksfordas vārdnīcā jēdziens “komūna” tiek skaidrots kā “cilvēku grupa, kas apvienojusies kopīgai dzīvei un kopīgam darbam, pamatojoties uz kopēju īpašumu.” Padomju gados šo apzīmējumu izmantoja, lai attaisnotu piespiedu apvienošanos. Mūsdienu Latvijā par komūnām nesanāk dzirdēt bieži. Tomēr tādas ir, un tās ir brīvprātīgas. Par vienu no zināmākajām komūnām Rīgā, Maskavas forštatē – Lastādiju – stāsta arī Aijas Bley filma, kas tapusi LTV projekta “Latvijas kods” ietvaros.
Kosmoss un seriāli. Īsfilmu festivāls «2Annas» aicina uz lekciju par zinātnisko fantastiku
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2Annas” 10. decembrī, “Kino Augusts” Kaņepes kultūras centrā aicina uz jau trešo kino lekciju ciklā “Kosmoss”, kas šoreiz pievērsīsies tēmai “Kosmoss un seriāli”, medijus informē festivāla pārstāvji. Lektors un kino blogeris Sergejs Timoņins vedīs klausītājus kosmiskā piedzīvojumā caur galaktikām, zinātnisko fantastiku un paaudzēs mīlētiem TV seriāliem un meklēs iemeslus, kāpēc atbildes uz visuma jautājumiem pirmkārt ir jāmeklē mūsos pašos.
Romantiskā komēdija «Jaungada taksometrs 2» nonāk pie skatītājiem
Režisora Māra Martinsona romantiskā komēdija “Jaungada taksometrs 2” ceturtdien, 5. decembrī “Kino Citadele” svētku gaisotnē pulcēja pirmizrādes viesus un visu filmā iesaistīto aktieru ansambli, atklājot filmas ceļu uz kinoteātriem ne tikai Latvijā. Anglijā un Īrijā filmas pirmā daļa ir skatāma no 6. decembra un otrā – jau decembra beigās, medijus informē filmas pārstāvji.
Ginta Zilbaloža filma «Projām» nominēta animācijas balvai «Annie Award»
Latviešu režisora un animatora Ginta Gilbaloža veidotā animācijas filma “Projām” ir nominēta “Annie” balvai kategorijā “Labākā mūzika”. “Annie Awards” katru gadu pasniedz Starptautiskās animācijas filmu asociācijas Losandželosas nodaļa (“ASIFA-Hollywood”), godinot gada izcilākos veikumus animācijas jomā, medijus informē filmas pārstāvji.
Latvijas Televīzijā jauns raidījums par jaunāko latviešu filmu tapšanu
No 12. decembra ceļu pie skatītājiem uzsāks jauns LTV raidījums par latviešu kino tapšanu. “Latvijas filmas Latvijas šodienai” turpinās iepriekš uzsākto kursu, kurā raidījumu cikls sekoja simtgades filmu tapšanai. Pēdējie divi gadi Latvijas kino industrijā ir bijuši īpaši ražīgi un simtgades filmu birums ir pierādījis, ka Latvijas kino rada vērtīgus stāstus, tomēr arī tagad tā nesnauž, un jaunais dokumentālais cikls atklās piecu jaunu filmu tapšanas stāstus.
Par sievietēm, kuras uzdrošinās. Saruna ar režisori Adriānu Rozi
Adriānas Rozes īsfilma “Vārdotājas” vēsta par Latvijā salīdzinoši nesen popularitāti iekarojušās sieviešu stendapa kopienas meistarību radīt un pasniegt jokus. Tomēr šī “Latvijas koda” filma nav tikai par to. Stendaps jeb stāvkomēdija līdzvērtīgi virknei citu skatuves mākslas žanru ir sabiedrības spogulis.
Jaunākie
Interesanti