Kultūra / Kino, foto un TV
FOTO: Rīgas tautas deju ansambļi īstenojuši kopīgu fotoprojektu
Šī gada janvārī astoņi Rīgas tautas deju ansambļi vienojās fotoprojektā, kas veltīts tautas deju ansambļu koncertam “Savā rokrakstā”. Gaidot pārcelto koncertu 12. oktobrī, ansambļi projektā ielūkoties piedāvā jau tagad, medijus informē TDA “Vektors” pārstāvji.
VIDEO: Publiskots filmas «Mātes piens» pirmais tīzeris
Filmu studijas "Deviņi" un režisores Ināras Kolmanes veidotā pilnmetrāžas spēlfilma “Mātes piens” saņēmusi finansiālu atbalstu arī Eiropas Savienības (ES) programmā “Radošā Eiropa MEDIA” filmas projekta attīstīšanai. Tas noticis vienlaicīgi ar Nacionālā Kino centra piešķirto atbalstu filmas ražošanai. Tāpēc filmas veidotāji prezentē pirmo filmas video rullīti – tīzeri, medijus informē filmas pārstāvji.
«Alfa» arī šogad rīkos brīvdabas kino seansus uz tirdzniecības centra jumta
Trešo gadu tirdzniecības centrs “Alfa” turpina tradīciju – kino demonstrēšanu brīvdabā uz tirdzniecības centra jumta. Pirmais kino seanss šogad plānots 21. maijā, un skatītāji aicināti līdz 17. maijam nobalsot par filmu, kuru vēlētos redzēt, informē tirdzniecības centra pārstāvji. Šoreiz skatīties seansus būs iespējams tikai no automašīnām.
10 interesanti fakti par Deividu Badu no seriāla «Miesassargs» jeb aktieri Ričardu Madenu
Iepazīsimies! Esam apkopojuši desmit saistošus faktus par skotu aktieri Ričardu Madenu jeb nevienu citu kā Deividu Badu no seriāla "Miesassargs", ko LTV1 ēterā var vērot no 30. aprīļa. Aktieris, kurš dēvēts par vienu no stilīgākajiem pasaules vīriešiem, ir paguvis baudīt gan sieviešu mīluļa slavu, gan pierādījis sevi dažādās aktiera lomās un raksturos. Kas un kāds patiesībā ir Ričards Madens?
Eiropas dienā – Eiropas filmas tiešsaistē
Šajā nedēļas nogalē no 8. maija vakara īpašu Eiropas kino piedāvājumu skatītājiem sarūpējuši Baltijas valstu, Horvātijas un Slovēnijas “Creative Europe Media” biroji – programmā “Spēcīgi stāsti no mazām valstīm” divu diennakšu laikā var tiešsaistē noskatīties četras filmas, kas veidotas šajās nelielajās Eiropas valstīs, informē “Radošā Eiropa” Latvijas biroja pārstāvji.
Spēle ekrāna teātrī. Saruna ar kino zinātnieci Ingu Pērkoni
4. maijā rīkotajā Latvijas filmu maratonā, kas ārkārtējās situācijas diktētajos nosacījumos notika tiešsaistē, atvēršanas svētkus svinēja mākslas zinātņu doktores un kino pētnieces Ingas Pērkones jaunās grāmatas "Ekrāna skatuve: Par aktiermākslu Latvijas kino" atvēršanas svētki, kas arī notika tiešsaistē. Sarunā ar Martu Elīnu Martinsoni LR3 "Klasika" raidījumā "Piejūras klimats" Inga Pērkone stāsta par aktierdarbu Latvijas kino, par aktiera autorību filmas ietvaros un to, kādu tēlu pietrūkst pašmāju kino.
Taps filmas par Dziesmu svētkiem, grupu «Jumprava», «Mātes piena» ekranizācija – Kino centrs izziņo konkursa rezultātus
Nacionālais kino centrs (NKC) izsludinājis 2020. gada filmu ražošanas konkursa rezultātus – konkursā atbalstītas un šogad ražošanu sāks piecas pilnmetrāžas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un sešas animācijas, tai skaitā divas pilnmetrāžas animācijas filmas. Projektiem piešķirtā finansējuma apjoms ir 1 768 327 eiro, medijus informēja NKC pārstāvji.
Kāpēc 21. gadsimtā joprojām svarīgi kinoteātri? Saruna ar Ditu Rietumu
Nacionālais kino centrs arī Covid-19 pandēmijas laikā turpina 2020. gada filmu ražošanas konkursu, kura mērķis ir atbalstīt jaunu pilnmetrāžas spēlfilmu, dokumentālo un animācijas filmu ražošanu vai ražošanas pabeigšanu 2020.- 2021. gadā. Konkursā piedalās 12 spēlfilmas, septiņas animācijas filmas, 11 dokumentālo filmu projekti. Nacionālā kino centra direktores, kinokritiķes Ditas Rietumas vērtējumā – “atbalstāmi būtu gandrīz visi projekti”.
«Avārijas brigāde» dodas uz Grieķiju
Kaut arī lielā kino ražošanā ir iestājusies ieilgusi pauze, pamazām, ievērojot ierobežojumus, darbu turpina animācijas filmu meistari. Studija “Animācijas brigāde” šonedēļ ir sākusi darbu pie jaunākās filmiņas par “Avārijas brigādi” jeb izpalīdzīgo trijotni – Sīlinku, Poteriku un Bembelātu.
Kur skatīties filmas? Piecas alternatīvas lielajām platformām
Kaut vienmēr interesantas filmas var meklēt lielajās straumēšanas platformās – “Netflix”, “Amazon Prime”, “Hulu” un citās –, brīžos, kad šķiet, ka tajās vairs nav, ko skatīties, aicinām piedzīvot citādu satura straumēšanas piedzīvojumu, izmēģinot arī nišas platformas, kuras kino piedāvā par saprātīgu maksu vai bez maksas.
Tiešsaistes meistarklasēs veidos Covid-19 krīzes laika fotosērijas
Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP izsludinājusi divas radošās meistarklases, kuras vadīs Latvijā pazīstami nozares profesionāļi – māksliniece Vika Eksta un fotogrāfs Reinis Hofmanis. Dalībnieki neatkarīgi no pieredzes aicināti kopīgi reflektēt un veidot fotogrāfiju sērijas par Covid-19 pandēmijas radītajām pārmaiņām, tā piedaloties savdabīgā vizuāla krīzes arhīva veidošanā, medijus informē ISSP pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti