Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Kino, foto un TV
Kino centrs atbalstījis 15 jaunu filmu tapšanu
Nacionālajā kino centrā (NKC) noslēdzies 2021. gada jaunu filmu ražošanas konkurss ar pieejamo finansējumu 1 538 805 eiro; atbalstīti 15 filmu projekti, kas tiks producēti 11 Latvijas filmu studijās, tajā skaitā trilleris par aktrisi Mariju Leiko un dokumentāls pieaugšanas stāsts par Juri Kulakovu, informēja NKC pārstāvji.
Fotogrāfs Reinis Fjodorovs novērtēts «Sony World Photography Awards»
Pasaules Fotogrāfijas organizācija ir paziņojusi “Sony World Photography Awards” Brīvās kategorijas finālistus un uzvarētājus. Tā ir lielākā konkursa kategorija, kurā šogad panākumus guvuši 7 Baltijas fotogrāfi, tostarp Reinis Fjodorovs no Latvijas, kura fotogrāfija “Portrets upē” iekļuva finālā, informēja konkursa pārstāvji.
Laikmeta radīts absurds. Jānis Deinats fotoprojektā iemūžina tukšās kultūrvietas
Savdabīgs un arī skumjš šī laika simbols ir dažādas pasākumu norises vietas. Ja agrāk tajās mutuļoja dzīvība un enerģija, tad tagad tās ir slēgtas, klusas un tukšas. Kad tās atkal atdzīvosies, neviens prognozēt nevar, bet kultūrvietu saimnieki turpina tās uzturēt un aprūpēt, cerot, ka klātienes notikumi nav tikai tāls un nesasniedzams sapnis.
Dīvāna kinozāle: Filmas iesaka Berta Vilipsone un Uldis Cekulis
Ziemas atvadas šķiet patiešām ieilgušas, tomēr tas ļauj vēl brīdi pavaļoties “Dīvāna kinozālē”. Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” ar saviem kino ieteikumiem dalās kino un teātra kostīmu māksliniece Berta Vilipsone un kino producents Uldis Cekulis.
Reiņa Kalviņa spēlfilma «Maiņa» piedalās Sofijas kinofestivāla konkursā
Režisora Reiņa Kalviņa spēlfilma “Maiņa”, kas saņēma nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā labākā debija, atlasīta starptautiskā konkursa programmai Sofijas Starptautiskajā kinofestivālā (SIFF), kas šogad jau 25. reizi notiek Bulgārijas galvaspilsētā, informēja studijas “Mistrus Media” pārstāvji.
Sākusies pieteikšanās Rīgas Starptautiskā kino festivāla konkursu sadaļām
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas šoruden norisināsies no 14. līdz 24. oktobrim, aicina iesniegt pilnmetrāžas, īsformāta un mūzikas video darbus sešos konkursos. Filmu veidotājiem vienu mēnesi, līdz 17. aprīlim, ir iespēja iesniegt darbus bez pieteikuma maksas, informēja festivāla organizatori.
Latvijas kopražojuma filma «Imada bērnība» iegūst galveno balvu dokumentālo filmu festivālā Zviedrijā
Stokholmā, Zviedrijā, noslēdzies dokumentālā kino festivāls “Tempo Documentary Festival”, kurā galveno balvu un 7000 eiro ieguva Zviedrijas un Latvijas kopražojuma filma, režisora Zahavi Sandžavi (Zahavi Sanjavi) darbs “Imada bērnība / Imad’s Childhood”, informēja studijas “Fenixfilm” pārstāvji. Filma veidota Zviedrijas studijā “AVB Production” un Latvijas studijā “Fenixfilm” ar Nacionālā kino centra atbalstu, tās tapšanā iesaistījušies Latvijas kino profesionāļi.
Sākta daudzsēriju filmas «Meklējiet sievieti» uzņemšana
Ar mērķi godīgi uzlūkot 90. gadu Latviju, kas vistiešākā veidā veidojusi mūsu valsti šodien, sākta daudzsēriju filmas “Meklējiet sievieti” uzņemšana. Pēc kriminālžanra klasiķa Andra Kolberga kriminālromāna motīviem topošo septiņu sēriju filmu veido Latvijas kino vidē sevi jau apliecinājuši profesionāļi – režisors un scenārija autors Armands Zvirbulis, operators Gints Bērziņš un producente Arta Ģiga.
Top ģimenes filma «Circenīša Ziemassvētki»
Šī gada sniegs izrādījies lielisks palīgs režisora Aigara Graubas topošās ģimenes filmas “Circenīša Ziemassvētki” veidotājiem. Kino stāsta centrā ir mamma, tētis, divi bērni un Ziemassvētku vecītis, kas, kā izrādīsies, nav tas, par ko uzdodas, un, būdams labais varonis, vienlaikus ir arī sliktais. Bet beigas būs žanram atbilstošas – laimīgas! Un tieši tā vakar noslēdzies arī filmas ražošanas pirmais posms jeb ārskatu filmēšana. Turpinājums jau vasarā, kad tiks filmēti iekšskati.
Dīvāna kinozāle: Filmas iesaka Maija Gundare un Matīss Gricmanis
"Dīvāna kinozāles” piedāvājums izdevies spēcīgā kontrastā – no šausmu un krimināldrāmām līdz animācijas filmām ģimenei. Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” ar filmu, seriālu ieteikumiem dalās grima māksliniece Maija Gundare un scenārists, dramaturgs Matīss Gricmanis. 
«Kino Bizes» mājas kino katalogu papildina Vides filmu studijas izlase
Kinoteātra “Kino Bize” straumēšanas platformas “Mājas kino” piedāvājums papildināts ar Vides filmu studijas izlasi. Tās ir sešas dažādas dokumentālās filmas, kas saņēmušas apbalvojumus prestižos kino festivālos un ieguvušas atzinību kā no kino kritiķiem, tā arī skatītājiem, informēja kinoteātra pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt