Kultūra / Kino, foto un TV
«Baltic Sea Docs» forumā skatītākā filma šogad – dzīvi ar anoreksiju atspoguļojošais «Pašportrets»
Noslēdzies 24. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, kas norisinājās no 29. augusta līdz 6. septembrim. Foruma laikā skatītāju ievērību izpelnījās starptautisku dokumentālo filmu programma, kas šogad bija skatāma tiešsaistē bez maksas visā Latvijā, savukārt dokumentālā kino profesionāļi piedalījās apmācībās, meistarklasēs un filmu projektu tirgū, kura noslēgumā četriem filmu projektiem pasniegtas vērtīgas balvas, informēja organizatori.
Žūrija: Nacionālā kino centra seriālu konkurss pierāda nozares potenciālu
Mūsu kino nozares šī brīža spēcīgo potenciālu uzskatāmi atklājis ārkārtas finansējuma konkurss par kvalitatīvu un augstvērtīgu seriālu veidošanu. Konkursam tika iesniegti 16 projekti, no kuriem vismaz pusi ekspertu komisija vērtē kā sižetiski un mākslinieciski ļoti augstvērtīgus. Valsts piešķirtais finansējums šim mērķim – viens miljons eiro – ļauj īstenot divus projektus. Viens ir stāsts par starpkaru Latvijas preses karalieni Emīliju Benjamiņu, bet otrs – Latvijas detektīvklasiķa Andra Kolberga romāna ''Meklējiet sievieti'' ekranizācija.
Ar NKC atbalstu taps seriāls par Emīliju Benjamiņu un romāna «Meklējiet sievieti» daudzsēriju ekranizācija
Nacionālā kino centra vienu miljonu eiro vērtajā konkursā par kvalitatīvu un mākslinieciski augstvērtīgu seriālu veidošanu atbalstīti divi projekti. Studijā “Mistrus Media” taps seriāls par starpkaru Latvijas preses karalieni Emīliju Benjamiņu, bet studija “Red Dot Media” ekranizēs Latvijas kriminālliteratūras klasiķa Andra Kolberga romānu “Meklējiet sievieti”, informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāvji.
LTV raidījumā «Pārtikas revidents» žurnāliste Ieva Strazdiņa skaidros mītus un patiesību par pārtiku
No 16. septembra trešdienu vakaros Latvijas Televīzijas (LTV) skatītāji varēs vērot jaunu analītisku raidījumu “Pārtikas revidents”. Tajā skaidros, kas patiesībā ir pārtikas produktu sastāvā, kā produkts radīts, vai cena vienmēr nozīmē kvalitāti, un meklēs atbildes uz daudziem citiem jautājumiem. Raidījuma vadītāja – galvenā pārtikas revidente – būs žurnāliste Ieva Strazdiņa.
Pirmizrādi piedzīvos LTV dokumentālā filma par Covid-19 pandēmiju
Latvijas Televīzijas dokumentālā filma “Vīruss aptur pasauli” aptver 2020. gadu, kas ieies pasaules vēsturē kā Covid-19 pandēmijas laiks. Filmas autori Odita Krenberga, Gundars Rēders un Uģis Kronbergs dokumentē cilvēku gaitas ārkārtas situācijas laikā un pēc tās.
Saeima aicina jauniešus piedalīties barikāžu 30. gadadienai veltītā fotokonkursā
Gatavojoties janvāra barikāžu 30. gadadienai un Lāčplēša dienai, parlaments aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā “Barikāžu stāsts”. Konkursa mērķis ir veicināt patriotismu, jauniešu izpratni par Latvijas vēsturiskajiem notikumiem, piederību savai valstij, kā arī radošumu, informēja Saeimas Preses dienestā.
Šogad arī tiešsaistē – sācies dokumentālo filmu forums «Baltic Sea Docs»
Kinoteātrī “K. Suns” 1. septembra vakarā ar rumāņu režisora Radu Čorničuka filmu “Mājas” sācies 24. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums “Baltic Sea Docs”. Nozares profesionāļiem tā ir iespēja prezentēt savu topošo filmu potenciālajiem sadarbības partneriem, bet dokumentālā kino cienītājiem – iespēja noskatīties starptautisku ievērību guvušus dokumentālos stāstus. Šogad tos bez maksas var skatīties arī tiešsaistē.
Sākas Venēcijas kinofestivāls
1. septembra vakarā Venēcijā pirmizrādi piedzīvos itāļu režisora Andrea Segres dokumentālais stāsts “Molekula” par Venēciju karantīnas režīma laikā. Filmas pirmizrāde vienlaikus būs neoficiālais 77. Venēcijas kinofestivāla atklāšanas seanss.
Jaunākie
Interesanti