Kultūra / Kino, foto un TV
Kino veidotājus aicina pieteikties īsfilmu konkursam «Latvijas kods. Latvija šodien»
Latvijas Televīzija izsludinājusi pieteikšanos dokumentālo īsfilmu konkursam “Latvijas kods. Latvija šodien”. Šis būs jau devītais gads, kad ar LTV atbalstu vismaz pieci dokumentālisti varēs īstenot savas idejas un dokumentēt Latvijas šodienu no dažādiem tās aspektiem. Konkursa pieteikumus iespējams iesniegt līdz 5. februāra pulksten 16.00.
Gaidot maestro 85. jubileju, LTV tapusi dokumentālā filma «Mūžīgais dzinējs. Raimonds Pauls»
12. janvārī maestro Raimondam Paulam apritēs 85 gadi. Svinot lielo notikumu, Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Mūžīgais dzinējs. Raimonds Pauls”. Žurnāliste un scenārija autore Henrieta Verhoustinska un režisors un operators Andrejs Verhoustinskis 2020. gadā sekojuši maestro gaitām un tam, kā, neskatoties uz šķēršļiem, ko uzlikusi pandēmija, Raimonds Pauls neapstājas un saglabā savu radošumu un dzīvessparu.
No Holivudas līdz spilgtākajam pašmāju kino – 2020. gada filmu un seriālu izlase
2020. gads pasaulei atnesa pārmaiņas, kuras nebijām gaidījuši. Covid-19 pandēmijas iespaidā kino un TV industrijai visā pasaulē bija jāpakārtojas jaunajiem noteikumiem slēgtu kinoteātru un atliktu filmēšanas plānu dēļ, arī Latvija noteikti nebija izņēmums. Daudzas jo daudzas pirmizrādes “palika uz pauzes” un savu ceļu pie skatītājiem atradīs, ātrākais, nākamgad, tomēr, neraugoties uz šo smago un sarežģīto laiku, ir tapuši neskaitāmi daudz kino un TV projektu, kas skatītājiem nu piedāvā kvalitatīvu atpūtu.
Aizvadītais gads uz kino ekrāniem – nozīmīgākās pirmizrādes
Kino ir viena no tām kultūras nozarēm, kurai aizejošajā gadā nācās piedzīvot smagus sitienus. Kaut vai tādēļ, ka filmēšanas process vienmēr ir kolektīvs darbs, bet šogad vairākus mēnešus spēkā ir bijuši pulcēšanās ierobežojumi. Neraugoties uz to, piedzīvotas jaunu filmu pirmizrādes, un šobrīd ar valsts atbalstu top vairāk nekā 60 jaunas dokumentālās, animācijas un spēlfilmas.
Sniegbaltīte, Deivids Bovijs un Holivudas klasika. 10 filmas svētku brīvdienām
Ziemassvētku un Vecgada pavadīšanas laiks ir tas brīnišķīgais gada posms, kad bez sirdsapziņas pārmetumiem var atkal un atkal skatīties daudzreiz redzētu kino klasiku, pasmieties par muļķīgu amerikāņu humoru un gremdēties ekscentriskos pasaku piedzīvojumos. Portāls LSM.lv piedāvā svētku filmu topu, lai šīs brīvdienas būtu ne vien mierpilnas, bet arī piepildītas ar labu kino.
Psihoterapeita lomai momentā teicu – jā. Saruna ar aktieri Ģirtu Krūmiņu
Aktieris Ģirts Krūmiņš uz skatuves un kino var gandrīz visu. Un viņš spēj būt dažāds. Gan kā intelektuālis, kuram vajag līdzās vienu vai otru mūzu – dzejnieks Rainis Jaunā Rīgas teātra (JRT) izrādē "Aspazija. Personīgi", gan kā mūsdienīgi uzspēlēti mierīgs un iekšēji ironisks psihoterapeits seriālā “Projekts: Šķiršanās”.
VIDEO: Kā tapa piedzīvojumu filma «Ziemassvētki džungļos»? Ieskats aizkadros
2019. gada rudenī studijas “Lokomotīve” filmēšanas grupa devās uz Indonēziju, lai nofilmētu jaunu piedzīvojumu filmu visai ģimenei – “Ziemassvētki džungļos”, kas stāstīs par Paulas un viņas drauga Ahima aizraujošo ceļu džungļu biezoknī, meklējot Ziemassvētku brīnumu. Filmas pirmizrāde bija plānota šī gada decembrī, taču pandēmijas dēļ to nākas pārcelt uz nākamo gadu, informēja filmas veidotāji. Tikmēr studija ''Lokomotīve” aicina ielūkoties filmas tapšanas aizkulisēs.
Izdota Latvijas un Igaunijas agrīnajām fotogrāfēm veltīta foto grāmata
Tartu Mākslas muzejs (Igaunija) un kuratoru platforma “Blind Carbon Copy” (Latvija) sadarbībā ar grāmatas dizaineru Alekseju Muraško ir izdevuši foto albumu “Sudrabmeitenes. Fotogrāfijas retušētā vēsture”, kas veltīts Latvijas un Igaunijas agrīnajām fotogrāfēm, informēja projekta kuratore Šelda Puķīte.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt