Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Filma man atnāk kā impulss. Saruna ar režisori Lailu Pakalniņu
Selfijs jeb pašfoto ir interesanta forma kinematogrāfiskai izpētei. Tu runājies ar citiem, skatoties acīs sev, un tas, kurš sarunājas ar tevi, arī skatās telefonā vai objektīvā. Man tas likās liels potenciāls, kurā vērts iedziļināties, – par filmu "Spogulī" LTV raidījumā "Kultūrdeva" stāsta režisore Laila Pakalniņa, kura nesen atgriezusies no Baltijas filmu festivāla Ņujorkā un šobrīd veido jaunu filmu "Putnubiedēkļi".
Latvijā filmē kungfu komēdiju «Neredzamā cīņa»
Šobrīd Rīgā notiek notiek Igaunijas, Latvijas, Grieķijas, Vācijas un Somijas kopražojuma filmas "Neredzamā cīņa" uzņemšana. Igauņu režisors Rainers Sarnets to iecerējis kā kungfu komēdija, kas notiek Pareizticīgo klosterī Padomju Savienībā 20. gadsimta 70. gados. Lielākā daļa šī vērienīgā kinoprojekta filmēšanas notiek Latvijā, arī ar Latvija aktieru un kinoprofesionāļu līdzdalību.
Pirmizrādīs filmu par latviešu demonstrācijām trimdā
Muzejs un pētniecības centrs "Latvieši pasaulē" valsts svētkos dāvina Latvijas skatītājiem dokumentālās filmas "Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju" bezmaksas seansus. Filmas pirmizrāde Latvijā notiks Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace", 18. novembrī, informēja centra pārstāvji.
Neizprastā sieviete – Latvija. Saruna ar režisoru Pēteri Krilovu
Caur gleznotāju Raimondu Staprānu mēs runājam par sievieti, kas atspoguļojas vairākās manās filmās. Šai sievietei ir daudz darīts pāri, viņa ir daudz cietusi, daudz apmelota un tajā pašā reizē – neizprasta. Šī sieviete saucas Latvija – par topošo filmu "Sarkanais šķūnis" LTV raidījumā "Kultūrdeva" stāsta režisors Pēteris Krilovs.
2,5 kilogrami dabisko matu un 80. gadu tērpi – ieskats filmas par «Jumpravu» uzņemšanā
"ATTA centrā" Rīgā intensīvi notiek ne tikai vakcinācija, bet arī filmēšana – viens no ēkas segmentiem  pārveidots par filmēšanas paviljonu, kur epidemioloģiski drošā režīmā atsākta kinolentes "Jumprava. Lielais notikums" filmēšana. Pašlaik tiek restaurēti leģendārās grupas koncertmirkļi, kas izmainīja jauno mūziķu likteņus, un, iespējams, arī Latvijas publikas muzikālo gaumi.
Vai kino var dziedēt? Sarunājas režisors Dāvis Sīmanis un operators Andrejs Rudzāts
24. oktobrī noslēdzās astotais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF). Tajā Latvijas pirmizrādi piedzīvoja divas filmas, kuru režisors vai viens no režisoriem ir Dāvis Sīmanis – “Gads pirms kara” un Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles filma “Viss reizē zied”, kas tapusi kopā ar izstādes galveno kuratori Rebeku Lamaršu-Vadelu. Tikmēr straumēšanas platformā “Tet” skatāma daudzsēriju mākslas filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, kuras sesto, noslēdzošo sēriju režisējis Dāvis Sīmanis. Visus trīs projektus vieno tas, ka to operators inscenētājs ir Andrejs Rudzāts.
Vai Covid-19 pandēmija iedvesmojusi kino veidotājus?
Humors un pašironija ir labākie veidi, lai kaut nedaudz mazinātu šobrīd sabiedrībā valdošo spriedzi un depresīvo noskaņu – uzskata režisors Intars Rešetins. Šai saistībā viņš nācis klajā ar savu artavu – humoristisku īsfilmu "Naktsmaiņa jeb darbs paliek darbs", kas vēsta par dzīvi komandantstundas laikā. Bet cik daudz filmu veidotāji vispār pievēršas pandēmijas laika atspoguļošanai savos kino darbos? 
Režisores Ilonas Brūveres filmas skatāmas tiešsaistē
Apkopojot filmu studijas "Kinolats" divdesmit un "Kants komunikācijas" septiņos gados producētās filmas, skatītājiem tiešsaistē pieejama autores-režisores Ilonas Brūveres filmu programma, iekļaujot darbus, kas veidoti deviņdesmitajos gados Rīgas kinostudijas dokumentālo filmu studijā un Vācijas Federatīvajā Republikā astoņdesmitajos gados, informēja "Kants komunikācijas" pārstāvji.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt