Kultūra / Kino, foto un TV
«Splendid Palace» 95 gadu jubileju svinēs ar spilgtu pasākumu programmu
Līdzās Latvijas valsts simtgadei šogad nozīmīgu jubileju svinēs arī kinoteātris “Splendid Palace”, kas cauri laikiem bijusi mājvieta kultūras vērtībām un izcilam kino. Savu 95. gadskārtu leģendārais kinoteātris sagaidīs ar īpaši piesātinātu pasākumu programmu visa gada garumā, informēja kinoteātra pārstāvji.
Stindzinoši aktuālā «Klusā pasaule» un citi kino jaunumi šonedēļ
Šausmu filmas vienmēr bijušas noteikts pasaules ģeopolitiskās situācijas barometrs - mošķu filmu eksplozija 50. gadu ASV un 60. gadu britu bailenes spilgti iezīmēja savas desmitgades aktualitātes, tāpat kā reiz ikoniskās, bet nu vairāk butaforiskās 80. gadu beigu žanra ikonas Fredijs Krīgers un maniaks Džeisons, kurš skatītājus apciemo strikti piektdienās, 13. datumos. Tas pats ar divtūkstošo gadu spilgtākajiem pārstāvjiem "Zāģi" un "Hosteli", kuri gluži vienkārši iezīmēja jaunas atļautā robežas populārajā kino un skatītāju masas, kuras ļoti labprāt vēlas tās pārkāpt.
Sākas kino cikls «Nepārejošā Latvija. Personības»
Šogad uzsākta līdz šim apjomīgākā Latvijas Nacionālā arhīva kino dokumetnu digitalizācija, kas iespējama ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.Digitalizācija ilgs trīs gadus, un tās laikā mūsdienu prasībām atbilstošā formātā pārtaps daudzas vērtīgas mūsu kultūrvēstures liecības - kinožurnāli, dokumentālās filmas, spēlfilmas un citi kino materiāli.
Režisoram ar 10 skatītājiem ir par maz. Intervija ar režisori Elzu Gauju
Režisores Elzas Gaujas (Feldmanes) diplomdarba filma “Bočka” ir par dažādu pasauļu sadursmi, sen aizmirstu sapņu atkalatrašanu un negaidītu draudzību. Sarunā ar režisori pārspriedām ideālisma un realitātes sadursmi, amatniecību un improvizāciju un citus filmas tapšanas gaitai būtiskus jautājumus.
5. Rīgas Pasaules filmu festivāls veltīts humoram
No 25. līdz 29. aprīlim Rīgā, kinoteātrī „Kino Bize” un „K.Suns” jau piekto reizi norisināsies Rīgas Pasaules filmu festivāls, kas šogad veltīts humoram un komēdijas elementiem dokumentālajā kino, informē organizatori.
Filmu «Baltu ciltis» redzēsim jau 16. maijā
Šajās dienās Siguldas pilsdrupas pārtapušas par filmēšanas laukumu. Norit pēdējais filmēšanas posms vēl vienai Latvijas simtgades filmai - “Baltu ciltis”. Tā būs populārzinātniska dokumentālā filma par 13.gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas.
«Blēži» tuvojas
“Blēži” ir stāsts par negodīga ierēdņa, ārštata aktrises, dedzīga alūksnieša un ietekmīgas biznesa sievietes mīlas četrstūri, kurā diagonāles velk greizsirdīga bijusī sieva, pārcentīgs miesassargs, izveicīgs advokāts un perspektīvs apsargs. Inscenēta spriedze, viltota mīlestība, reāla māksla, neslēpts kailums un nevaldāms stress – tas varētu būt nopietni, ja vien nebūtu tik smieklīgi. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti