Kultūra / Ekrāns
FOTO: Skatītāju vērtējumam nodota režisores Lienes Lindes spēlfilma «Melnais samts»
FOTO: Skatītāju vērtējumam nodota režisores Lienes Lindes spēlfilma «Melnais samts»
Kinoteātrī "Splendid Palace" pirmdien, 19. februārī, pirmizrādi piedzīvoja jaunās režisores Lienes Lindes pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "Melnais samts" ar aktrisi Ingu Tropu galvenajā lomā. Pašironiskais savas paaudzes portrets par kādas režisores vēlmi uzņemt filmu, iestigšanu radošā krīzē un privātās un radošās pasaules attiecību līkločiem ieguvis deviņas nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" nominācijas.
Berlināles «Forum» vadītāja: Dāvis Sīmanis ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu Austrumeiropas režiso...
Berlināles «Forum» vadītāja: Dāvis Sīmanis ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu Austrumeiropas režisoriem
Berlīnes Starptautiskais kinofestivāls jeb Berlināle pēdējos pāris desmit gadus vienmēr ir bijis viens no politiski redzīgākajiem un aktīvākajiem festivāliem. Kinofestivālā viena no sekcijām ir "Forum" sadaļa, kuras izveidē šogad, kā stāsta tās vadītāja Barbara Vurma (Barbara Wurm), izvēlētas filmas, kas vēsta par iestāšanos pret noteiktām idejām. Viena no filmām ir režisora Dāvja Sīmaņa jaunākais darbs "Marijas klusums", kas 18. februārī Berlinālē piedzīvoja savu pasaules pirmizrādi. "Dāvi Sīmani uzskatu par vienu no nozīmīgākajiem mūsdienu Austrumeiropas režisoriem. Viņa dokumentālās filmas mani patiesi fascinē," intervijā pauda Barbara Vurma.
Vēsturiskajā ļaunumā atpazīt šodienas ļaunumu – Dāvja Sīmaņa filmas «Marijas klusums» atgādinājums
Vēsturiskajā ļaunumā atpazīt šodienas ļaunumu – Dāvja Sīmaņa filmas «Marijas klusums» atgādinājums
Ceturtdien, 15. februārī, sākas 74. Berlīnes kinofestivāls, kurā pirmizrādi piedzīvos Dāvja Sīmaņa jaunā filma "Marijas klusums". Filmu izrādīs festivāla sadaļā "Foruma programma", kurai kopumā atlasītas 30 filmas no visas pasaules. Tas ir nozīmīgs novērtējums, jo filma izvēlēta no vairākiem tūkstošiem filmu, kas apliecina tās saturisko un vizuālo kvalitāti. Filmu Latvijā sāks izrādīt no 4. aprīļa.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd