Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Kino, foto un TV
Dīvāna kinozāle: Filmas iesaka kino eksperti Sergejs Timoņins un Agnese Logina
Melnbalts mīlasstāsts divu aktieru sniegumā un dziļa psiholoģiska trauma, kuru izdziedēt var tikai laiks. Šādus kino ieteikumus Latvijas Radio raidījuma "Kultūras Rondo" ciklā "Dīvāna kinozāle” piedāvā uzaicinātie eksperti – kinoblogeris Sergejs Timoņins un Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja speciāliste Agnese Logina.
Valentīndiena bez «Titānika». 10 romantiskas filmas svētku dažādībai
Svinēt mīlestību var tik dažādi – tieši tikpat daudzveidīgi ir kino pasaules stāsti, kas atklāj attiecības starp cilvēkiem visā to krāšņumā. Valentīndienas noskaņās piedāvājam desmit romantiskās drāmas no dažādiem laikiem, kuru galvenās vērtības ir gudrs scenārijs, lieliski aktieri un intīmi mīlestības, kaislības un aizraušanās portretējumi.
Transformēt atmiņu. Skats uz Federiko Fellīni daiļradi 101. jubilejas noskaņās
Pagājušais 2020. gads bija ievērojams ne tikai ar vispasaules pandēmiju, bet arī ar plašo itāļu kino dižgara Federiko Fellīni simtgades notikumu programmu. Nupat kinorežisora 101. jubilejas noskaņās šīs programmas atskaņas nokļuvušas arī līdz mums – latviešu valodā tulkoto kino izdevumu klāstam piepulcējies arī “Veidot filmu”, kas ir apjomīgs Fellīni rakstu, autobiogrāfisku sacerējumu, interviju un scenāriju piezīmju apkopojums.
VIDEO: Iznācis pusaudžu komēdijas «Tizlenes» reklāmas rullītis
Klajā nācis režisores Martas Elīnas Martinsones debijas spēlfilmas “Tizlenes” pirmais reklāmas rullītis.  Pusaudžu komēdija, kurā trīs draudzenes nolemj likt punktu savai “tizleņu” dzīvei un kļūt par skolas populārākajām meitenēm, uz lielajiem ekrāniem gaidāma, tiklīdz atvērsies kinoteātri, informēja filmas producenti.
Portālā filmas.lv – režisora Aivara Freimaņa filma «Puika» un astoņi jubilāri
Režisora Aivara Freimaņa (1936-2018) dzimšanas dienā, 8. februārī, Nacionālais kino centrs atgādina, ka portālā filmas.lv restaurētā kvalitātē skatāma Latvijas kinovēsturei nozīmīgā spēlfilma “Puika” (1977), un ar to visa 2021. gada garumā var nosvinēt astoņas jubilejas filmas radošajā grupā – režisoram aprit 85, bet vairāk vai mazāk apaļas jubilejas šogad būs arī filmas māksliniecei, grima māksliniecei, komponistam un četriem aktieriem.
Par kino garīgajām dimensijām. Saruna ar kinozinātnieci Anitu Uzulnieci
Man gribas cerēt, ka kino kā māksla atkal kļūst par būtisku sastāvdaļu mūsu tautas garīgās dzīves saturā – atzina kinozinātniece Anita Uzulniece LR3 raidījumā "Diena sākusies". Apgādā “Laika grāmata” iznākusi Uzulnieces grāmata “Mans kino (un) laiks”. Šajā rakstu un recenziju krājumā apkopotas periodikā publicētas recenzijas par Latvijas un ārvalstu filmām kopš 20. gadsimta 70. gadu vidus, plašāki pētījumi, intervijas un citi materiāli.
Roterdamas kinofestivālā pirmizrādes vakars Sīmaņa filmai «Gads pirms kara»
5. februāra vakarā Roterdamas Starptautiskajā kinofestivālā notiks Dāvja Sīmaņa jaunās filmas "Gads pirms kara" pirmizrādes seanss un tiešsaistes tikšanās ar skatītājiem. Festivālam līdzi seko arī kino kritiķe Elīna Reitere. Par Latvijā gaidīto filmu – “Gads pirms kara” – kritiķe vēl nedrīkst izteikties. Pirmos viedokļus no festivālā akreditētajiem žurnālistiem varam gaidīt ne ātrāk kā 30 minūtes pēc pirmizrādes seansa sākuma.
Portālā filmas.lv skatāma aktrises Astrīdas Kairišas filmu kolekcija
Pieminot nesen mūžībā aizgājušo teātra un kino aktrisi Astrīdu Kairišu (1941–2021), Nacionālā kino centra (NKC) portālā filmas.lv atjaunotā kvalitātē skatāma jauna kolekcija – sešas spēlfilmas, trīs no tām nupat digitalizētas ar Latvijas Nacionālā arhīva jaunajām kino digitalizācijas iekārtām, informēja NKC pārstāvji.
VIDEO: Es beidzot taisu filmu par to, ko es zinu. Viesturs Kairišs stāsta par «Janvāri»
2021. gadā paiet 30 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm Latvijā un Lietuvā, un režisors Viesturs Kairišs  ir sācis darbu pie savas jaunās spēlfilmas “Janvāris” par to, kā šie notikumi ietekmēja tā laika jauniešu pieaugšanu. Top arī podkāstu sērija "Pagrieziena punkts", kas vēstīs par filmas tapšanu un to, kā veidojas mūsu atmiņas par salīdzinoši neseniem  vēstures notikumiem.
Skaistums un dzīves baudīšana starpkaru laika fotogrāfijās
Mākslas zinātnieci, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāju Nataļju Jevsejevu, pētot materiālus topošajai izstādei “Starpkaru laika karnevāli Rīgā”, piesaistīja  aizvadītā gadsimta divdesmito un trīsdesmito gadu fotogrāfijas. Skaistums bija Art Deco laika vērtība. Fotogrāfijas krājās datora mapītē, un Nataļja sāka par tām stāstīt “Instagram” vietnē. Tā ir vēl viena pievienotā vērtība, gatavojoties izstādei “Starpkaru laika karnevāli Rīgā”.
Dīvāna kinozāle: filmas iesaka Gints Grūbe un Ilze Burkovska-Jakobsena
Covid-19 pandēmija ietekmē ne tikai kino ražošanas procesus, bet arī kino skatīšanās paradumus. Pastāvošie ierobežojumi liedz pulcēties kinoteātros, tamdēļ īpaši populāras kļuvušas dažādas straumēšanas platformas. To piedāvātais saturs ir patiesi apjomīgs. Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” izskan producenta Ginta Grūbes un režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas filmu ieteikumi.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt