Kultūra / Kino, foto un TV
Gleznot ar realitāti. Top «Uguns aplis» – filma par cirka vēsturi un šodienas radošo garu
Līdz ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju iestājusies pauze arī kino uzņemšanā, taču "Vides filmu studijā" top dokumentālā filma "Uguns aplis", ko veido režisore Signe Birkova un operators Dāvids Smiltiņš. Filmas varoņi ir eklektiska un harismātiska kompānija – jauneklīgā teātra apvienība "Kvadrifrons", 1888. gadā celtā Rīgas cirka ēka, kas glabā dažnedažādus stāstus un atmiņas, kā arī pasaulslavenais klauns Slava Polunins.
Vai mīlestību var uzfilmēt? Saruna par dokumentālo filmu «Katra diena simtgadē»
Leģenda par Rīgas poētiskā kino skolu ir dzīva kino vēstures grāmatās un vecās latviešu dokumentālās filmās. Laiks ir kļuvis daudz dinamiskāks, un režisoru sapņi uz ekrāna izskatās savādāk. Tāpēc pārsteidza ne tikai režisores Dzintras Gekas un operatora Viktora Grībermana apņemšanās uzfilmēt 2018. gada katru dienu, bet arī stils, kādā viņi to bija nolēmuši rādīt uz ekrāna. Filmas “Katra diena simtgade. Gadalaiki” veidotāji bija izvēlējušies veidot savu stāstu vizuāli tēlaini, kas ir saprotami, atpazīstami un aizkustinoši katram latvietim un arī nelatvietim.
Pirmā Latvijas animācijas filma svin 50 gadu jubileju
24. martā Latvijas animācijas filmu veidotājiem un arī Latvijas Televīzijai ir svētki. Pirms pusgadsimta, 1970. gada 24. martā, pie skatītājiem nonāca pirmā televīzijas paspārnē tapusī animācijas filma “Lietaina diena”. Tā vēsturē paliks ne tikai kā pirmā Latvijas animācijas filma, bet arī kā pirmais režisores Rozes Stiebras darbs žanrā, kuram viņa ir palikusi uzticīga līdz pat mūsdienām.
«Riga IFF» radošā direktore Sonora Broka: Meklējam filmas ar izteiktu režisora rokrakstu
Septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls ("Riga IFF"), kas šoruden norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim, aicina iesniegt pieteikumus četriem konkursiem. Turklāt īsfilmas cīnīsies par kandidatūru Eiropas Kinoakadēmijas balvai "Eiropas īsfilma 2021". "Tas ir jaunums kopš pagājušā gada – tagad esam to 24 Eiropas kino festivālu vidū, kas izvirza savu īsfilmu Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Tas ir ļoti nozīmīgs, prestižs notikums," uzsver "Riga IFF" radošā direktore Sonora Broka.
Kad viņa smaida, ekrāns uzmirdz. Džūlijas Robertsas fenomens
Martā apaļas jubilejas svin divas būtiskas Holivudas filmas, kuras vieno galvenās lomas atveidotāja Džūlija Robertsa. Ja "Jaukā sieviete" (1990) viņu padarīja par superzvaigzni, tad "Erina Brokoviča" (2000) aktrisei atnesa pirmo un pagaidām vienīgo ASV Kino akadēmijas balvu "Oskars". Par to, kāds bijis Robertsas ceļš līdz Holivudas virsotnēm, kā tapa abas viņas ikoniskās lomas un kādu iespaidu uz mūsdienu kino vēsturi tās atstājušas, raidījumā "Piejūras klimats" pētījusi Marta Elīna Martinsone.
Simtgades «Ziema» pianista Georgija Osokina pavadījumā. Saruna par dokumentālo filmu «Katra diena simtgadē»
Režisores Dzintras Gekas dokumentālajā filmā “Katra diena simtgadē. Gadalaiki” iemūžinātais gads sākas ar daļu “Ziema”. Jaungada nakts gan slimnīcā, gan svinību salūtā. Cilvēki nogurdināti vilciena vagonos, sanīkuši tramvaja pieturā, bet daba uzbango jūras stihijas skaistumā vētras laikā. Kontrasti dzīvē, dabā, notikumos, ikdienas skaudrumā, komismā un skaistumā. Janvāris, februāris skaita gada dienas, bet tikai ar laika distanci varēs vērtēt, kurš mirklis šajā gadā ir bijis zelta vērts. Pētera Vaska mūziku tik pārpasaulīgi spēlē pianists Gerogijs Osokins.
Atlikts Kannu kinofestivāls
Koronavīrusa uzliesmojuma dēļ Kannu kinofestivāls plānotajā laikā maijā nenotiks, ceturtdien pavēstīja festivāla valde, norādot, ka tiek izskatīta iespēja festivālu pārcelt uz jūnija beigām.
Eiropas radiostacijas ar dziesmu demonstrēs vienotību krīzes laikā
Piektdien, 20. martā, pulksten 9:45 pēc Latvijas laika 134 radiostacijas divdesmit piecās Eiropas valstīs vienlaikus ēterā atskaņos dziesmu "You’ll Never Walk Alone”, lai demonstrētu vienotību cīņā ar Covid-19. Nīderlandiešu sabiedriskā medija 3FM virzītajai iniciatīvai pievienosies arī visi Latvijas Radio kanāli – Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3, Latvijas Radio 4 un jauniešu multimediālā platforma pieci.lv.
Rīgas Starptautiskais kino festivāls aicina iesniegt darbus četriem konkursiem
Septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (“Riga IFF”) aicina iesniegt pieteikumus četriem konkursiem. Līdzās jau nostiprinātajiem un starptautiski atpazīstamajiem – Baltijas jūras un ziemeļvalstu reģiona pilnmetrāžas filmu, starptautisko īsfilmu un Baltijas valstu mūzikas video konkursiem – pievienojas “Short Riga” Nacionālais īsfilmu konkurss, medijus informē festivāla organizatori.
Pēc Leldes Kovaļovas romāna «Bezvēsts pazudušās» taps jauns detektīvseriāls
Pēc autores Leldes Kovaļovas debijas romāna “Bezvēsts pazudušās” motīviem tiks veidots detektīvseriāls ar tādu pašu nosaukumu, medijus informē “Tet” sabiedrisko attiecību un korporatīvās komunikācijas direktore Lāsma Trofimova. Seriāla galvenajās lomās apstiprināti aktieri Mārtiņš Vilsons, Lelde Dreimane, Mārtiņš Kalita un Niklāvs Kurpnieks.
Jaunākie
Interesanti