Kultūra / Kino, foto un TV
Simtgades filmas «Homo Novus» tapšana iegājusi finiša taisnē
“Pašlaik norit filmas “Homo Novus” montāžas darbi un februārī plānots veikt atsevišķus piefilmējumus. Kamēr norit šis skrupulozais darbs, gribam aicināt visus interesentus iejusties filmas “Homo Novus” trīsdesmito gadu atmosfērā "Galerijā Centrs", kur šī gada laikā plānots organizēt dažādus ar filmu saistītus pasākumus, izstādes, ekspozīcijas un tikšanās ar filmas aktieriem,” atklāj filmas producents Ivo Ceplevičs, “Film Angels Productions” vadītājs. Filmas pirmizrāde paredzēta šī gada septembra nogalē.
Pilna skatītāju zāle līdz vēlam vakaram nesagaida «Nameja gredzena» pirmizrādi Daugavpilī
Noslēdzot vienu no Latvijas vērienīgākajiem kino projektiem, 17.janvārī pirmizrādi piedzīvoja režisora Aigara Graubas filma - leģenda "Nameja gredzens". Bija plānots, ka filmas pirmizrāde notiks vienlaikus visos lielākajos kinoteātros Latvijā, tostarp arī Daugavpilī. Tomēr kinoteātrī “Silverscreen” Daugavpilī pilna skatītāju zāle gaidīja līdz pat pulksten deviņiem vakarā, bet filmas vietā redzēja vien baltu ekrānu.
«Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» dodas pasaulē
Jaunā gada sākumā apkopotā statistika liecina, ka pirmā filma Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, režisora Vara Braslas spēlfilma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” 2017. gadā kļuvusi par otro kinoteātros visvairāk apmeklēto filmu Latvijā, un tas ir labākais Latvijas filmas sasniegums vismaz pēdējo desmit gadu laikā. Šogad filma dodas ārpus Latvijas – uz festivāliem un pie ārzemju tautiešiem – un būs skatāma arī divos televīzijas kanālos.
Filmas «Dotais lielums: mana māte» recenzija: Provokācija kā metode
Režisores Ievas Ozoliņas jaunākā dokumentālā filma “Dotais lielums: mana māte” pirmizrādi piedzīvoja šī gada 4.janvārī kinoteātrī „Splendid Palace” un interneta platformā „Shortcut”. Tēmai, kura aptver attiecības starp vecākiem un bērniem, režisore pievērsusies jau savā pirmajā pilnmetrāžas dokumentālajā filmā “Mans tēvs baņķieris” (2015), kas ieguva arī "Lielā Kristapa" balvu kategorijā „Labākā debija”. Šogad Ieva Ozoliņa pie skatītājiem atgriezusies ar filmu, kas šokē, pārsteidz, raisa diskusijas un vienlaikus liek kritiski domāt.
Kas atļauts dokumentālajā kino – arī kinematogrāfisti diskutē par «Dotais lielums: mana māte»
"Filma kaut kādā veidā viņus izģērbj. Kad taisīju „Baņķieri”, to darīju ar sevi. Man likās, ja es to varu izturēt, arī viņi to var," par filmas "Dotais lielums: mana māte" varoņiem – matemātiķi Raiti un viņa mammu Silviju – saka režisore Ieva Ozoliņa. Tieši režisores izmantotā metode, tas, kā filma uzņemta, ir skatītāju un kino profesionāļu karstākais diskusiju temats.
LTV raidījumam «Ielas garumā» - 15!
Tieši pirms 15 gadiem Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā tika demonstrēts pirmais raidījums “Ielas garumā”. Tas bija veltīts Artilērijas ielai. Raidījuma idejas autore, nepagurstoša īstenotāja un vadītāja Lilita Eglīte jubilejas reizē saka, ka viņas lolojumam gals vēl ne tuvu nav redzams. Par visām Rīgas ielām vēl nav paguvusi izstāstīt, turklāt periodiski pilsētā izbūvē jaunas. Lilita, Latvijas Televīzija, Replay.lv un lsm.lv ielas garumā skatītājiem sarūpējuši dāvanu. Portālā LSM.lv nu atrodami un skatāmi paši pirmie “Ielas garumā” raidījumi.
«Nameja gredzena» producents Ēķis: Ir jāizvēlas, vai tavs dievs ir skatītājs vai kritiķis
Ar lielu vērienu un ambīcijām sevi pieteicis jaunākais Andreja Ēķa un Aigara Graubas lielprojekts – spēlfilma „Nameja gredzens”, kas pirmizrādi piedzīvos nākamnedēļ. Cerot trāpīt uz pasaulē pašlaik populāro senvēstures sāgu viļņa, filma veidota angliski, galvenajām lomām izraugoties uzlecošas britu un zviedru kino zvaigznes. Ēķa un Graubas kino projekti lielākoties nav kino kritiķu favorīti, tomēr skatītāju ziņā spēj konkurēt ar Holivudas kino piedāvājumu.
Seksa atspoguļojums latviešu kino ir diezgan briesmīgs. Intervija ar režisori Lieni Lindi
Latviešu jauno režisoru programmu Latvijas Televīzijas ciklā atklāj Lienes Lindes maģistra darbs “Septiņas neveikla seksa reizes” (2016) par jaunu kinorežisori, kura mēģina uzņemt savu pirmo filmu, par scenārija pamatu izmantojot savu seksuālo pieredzi. Režisores darbs 2017. gadā saņēma "Lielo Kristapu" kā labākā studentu filma, to arīdzan augstu novērtējusi ārzemju auditorija. Ar Lieni Lindi tikāmies, lai parunātu par to, cik jēdzīgi kopā savietot vārdus “jaunais” un “režisors” un ko patiesībā nozīmē taisīt studentu filmas. Tāpat Liene Linde atklāja, ka filmu “Septiņas neveikla seksa reizes” veidot viņu pamudinājis tas, ka latviešu kino seksa un seksualitātes atspoguļojums ir diezgan briesmīgs.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti