Kultūra / Kino, foto un TV
Režisors Vitālijs Manskis uzaicināts kļūt par ASV Kinofilmu un mākslas zinātņu akadēmijas biedru
30. jūnijā Losandželosā  ASV Kinofilmu un mākslas zinātņu akadēmija paziņoja par jaunu biedru uzņemšanu. Akadēmija ir uzaicinājusi pievienoties organizācijai 819 kino industrijas pārstāvjus, kuri izcēlušies ar savu ieguldījumu kinofilmu veidošanā. Viņu vidū ir arī Latvijā dzīvojošais un strādājošais dokumentālo filmu režisors Vitālijs Manskis, medijus informēja festivāla “Artdocfest/Rīga” pārstāvji.
ASV Kinoakadēmijā 819 jauni biedri
Uzaicinājumu piebiedroties Amerikas Savienoto Valstu Kinoakadēmijai saņēmušas 819 cilvēki. Par prestižās “Oskara” kinobalvas piešķiršanu nākotnē varēs lemt arī daudzi radošo profesiju pārstāvji un šovbiznesa zvaigznes.
Ar nosaukumu «dīkstāve» aizvadīts ikgadējais Rīgas Fotomēnesis
Ar vairākiem pasākumiem internetā un pilsētvidē ir aizvadīts ikgadējais Rīgas Fotomēnesis. Festivāla noslēgumā tradicionāli tiek prezentēts arī tā dalībnieku darbu izlases katalogs. Šogad Fotomēneša pasākumos piedalījās aptuveni 50 dalībnieki, kuru darbus vienoja mūsdienām atbilstošs nosaukums – dīkstāve.  
Fotogrāfa domu plūsma - Toma Harjo performance ciklā «1:1» ISSP galerijā
Četru fotogrāfu izstāžu ciklā “1:1”, kas norisinās ISSP galerijā, kopš jūnija sākuma katru nedēļu viens fotomākslinieks pārveido galerijas telpas un rada darbu, kurā iesaista skatītājus. Šonedēļ kārta jaunā fotogrāfa Toma Harjo performancei. Piecas dienas viņš gaidīs skatītājus, lai kopīgi izveidotu neparedzamu apziņas plūsmas mākslas darbu.    
FOTO: Dokumentālas filmas veidotāji Vecrīgas ielās uzbur gadsimtu senas ainas
Jūnija vidū noslēdzās darbs pie vēsturisko rekonstrukciju filmēšanas dokumentālajai filmai “Miers. Robeža. Tilts”, kas vēstīs par Latvijas—Krievijas miera līgumu. Rekonstrukcijās būs redzamas Padomju Krievijas un Latvijas diplomātu sarunas, Krievijas delegācijas dzīve Rīgā, kā arī bēgļu atgriešanās Latvijā.
ASV kinonozare cer jau šovasar sākt atkopties no Covid-19 krīzes
Koronavīrusa pandēmija atstājusi lielu ietekmi uz ASV kinonozari. Tās dēļ filmu uzņemšana slavenajā Holivudā apstājās, tika slēgtas studijas un aktieru, producentu un citu nozares cilvēku darbs piespiedu kārtā tika apturēts. Durvis tika aizvērtas arī kinoteātriem, jo ierobežojumu dēļ filmu baudīšana uz lielā ekrāna vairs nebija iespējama. Krīzes dēļ par diviem mēnešiem nācies pārcelt arī kinoindustrijas lielāko publisko pasākumu – “Oskaru” ceremoniju.
Dainis Īvāns: Topošajā filmā svarīgi akcentēt, cik izšķiroši bija pirmie Dziesmu svētki
Ar milzu interesi jau tagad tiek gaidīta spēlfilma, kuras pirmizrāde plānota pēc trim gadiem, 2023.gada vasarā, un tas ir stāsts par mūsu pirmajiem Dziesmu svētkiem. Pirmizrādes laiks nav izvēlēts nejauši, jo tieši 2023.gadā tradīcijai apritēs 150.jubileja, un Rīgā risināsies 27. Vispārējie Dziesmu svētki. Filma sauksies ''Zeme, kas dzied'', un tās idejas autors un režisors ir Māris Martinsons. Viņš pats arī veido filmas scenāriju ciešā kopsadarbībā ar Daini Īvānu.
Animācijas filmas «Mans mīļākais karš» režisore: Uzvara Ansī festivālā vēl nav līdz galam aptverta
Personīgs pieaugšanas stāsts padomju Latvijā, bērna skatījums uz valsti, kas uzbur skaistu, plaukstošu nākotni, un to, par ko šī valsts pārtop. Latviešu režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas animācijas filma “Mans mīļākais karš” nupat atzīta par labāko vienā no Eiropas un pasaules nozīmīgāko festivālu konkursiem. Režisorei, kas savu dzīvi dala starp Latviju un Norvēģiju, laiks Rīgā paiet saspringtā darbā.  
Uz jumta ir brīvība. Atklās fotomākslinieces Ineses Kalniņas izstādi «Pār-Rīga»
Vecrīgas jumtu īpašais šarms bijis iedvesmas avots fotomākslinieces Ineses Kalniņas jaunajai izstādei ''Pār-Rīga''. Autore izstādē nenodarbojas ar jumtu dokumentēšanu. Viņas darbi veidoti kā kolāžas, kurās jumtu motīvi savienoti ar dažādiem viņai personiskiem simboliem, kas kopumā veido asociatīvus noskaņu stāstus, kuros katrs skatītājs aicināts ieraudzīt ko tuvu tieši viņam.
Jāņu laikā portāls filmas.lv visā pasaulē piedāvās 10 bezmaksas filmas
Jāņiem tuvojoties, Nacionālā kino centra (NKC) portāls filmas.lv sadarbībā ar Latvijas filmu studijām dāvina skatītājiem jau trešo tiešsaistes festivālu “Latvijas filmas pasaulē”, kas risināsies 20.-24. jūnijā. Festivāla programmā – 10 Latvijas filmas kā īpašs sveiciens latviešu diasporai nacionālajos svētkos būs pieejamas noskatīšanai bez maksas datorā jebkurā pasaules vietā, medijus informē NKC pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti