Kultūra / Kino, foto un TV
Animācijas jaunā zvaigzne Gints Zilbalodis filmas veido viens pats
Viņš būs Latvijas animācijas jaunā zvaigzne – tā pirms vairākiem gadiem par Gintu Zilbalodi esot sacījis kāds igauņu kino nozares profesionālis. Tagad Zilbaloža pirmā pilnmetrāžas animācijas filma “Projām” ir iekļuvusi divos no pasaules prestižākajiem animācijas festivāliem. Interesi par jauno talantu vairo arī fakts, ka šo filmu viņš radījis viens pats – sākot no scenārija un beidzot ar mūziku.
Kursieša filma «Oļegs» pirmizrādi piedzīvo Kannās
Francijas pilsētā Kannās, kur pulcējusies pasaules kino industrijas elite, piektdien, 17. maijā, pasaules pirmizrādi piedzīvoja latviešu režisora Jura Kursieša filma “Oļegs”. Tā iekļauta prestižā kinofestivāla programmā “Director’s Fortnight”, kur no gandrīz astoņiem tūkstošiem filmu konkursam izvēlētas 25 jaunu un daudzsološu režisoru lentes. Un Juris Kursietis ir viens no viņiem.
Kafejnīcā-bufetē «Gauja» aplūkojama trešā vispārējā Gaujmalas fotoizstāde
Stabu ielas alternatīvajā kafejnīcā-bufetē “Gauja” iekārtota trešā vispārējā Gaujmalas fotoizstāde “ainava [ : ar : ]”. Šo izstādi izveidojusi neliela fotogrāfu kompānija, arī fotografējot to, kas viņus uzrunā vai šķiet komisks. Jau par nelielu tradīciju izveidojusies maijā Rīgas bufetē “Gauja” rīkot vispārējo Gaujmalas fotoizstādi. 
Kannās atklāts starptautiskais kinofestivāls
Francijas pilsētā Kannās atklāts starptautiskais kinofestivāls. 12 dienas ilgo pasākumu ievadīja ASV neatkarīgā režisora Džima Džārmuša filma par zombijiem "The Dead Don't Die" jeb "Mirušie nemirst".
Ar vairākiem Latvijas kino svarīgiem akcentiem sākas Kannu kinofestivāls
Francijā 14. maijā sākas Kannu starptautiskais kinofestivāls, kur Latvijas dalībai šogad vairāki svarīgi akcenti, un galvenais no tiem – Jura Kursieša spēlfilmas “Oļegs” pasaules pirmizrāde sadaļā “Director’s Fortnight”. Latvijas kinoprofesionāļi strādā arī programmā “Producers on the Move”, Kannu filmu tirgū un citos starptautiskos notikumos, informēja Nacionālajā kino centrā.
Šonedēļ atklās Kannu kinofestivālu
Francijas pilsētā Kannās notiek pēdējie starptautiskā kinofestivāla sagatavošanas darbi. Prestižākais Eiropas filmu festivāls šogad notiks no 14. maija līdz 25. maijam.
Pasaules pirmizrādi piedzīvo Grūbes filma par dubultaģentu Lešinski
Režisoru  Ginta Grūbes un Jāka Kilmi dokumentālā filma  “Spiegs, kurš mans tēvs” pasaules pirmizrādi piedzīvos jūnijā Šefīldas dokumentālo filmu festivālā Lielbritānijā. Ievas Lešinskas-Geiberes stāsts par tēvu, divu politisko sistēmu dubultaģentu aukstā kara laikā, Latvijas pirmizrādi piedzīvos rudenī, informēja “Mistrus Media”.
Jaunākie
Interesanti