Kultūra / Ekrāns
Vai sintētiskas tulkojumu balsis ir TV skatīšanās nākotne?
Vai sintētiskas tulkojumu balsis ir TV skatīšanās nākotne?
Vai pēdējā laikā esat skatījušies televīziju un prātojuši, kāpēc dažos kanālos filmu un raidījumu tulkojumus latviešu valodā sākusi ielasīt savāda robotiska balss, kas Kārli XII izrunā kā "Kārli iks ī ī"? Tā izklausās mākslīgā intelekta risinājumi, ko kanāli steiguši izmantot saistībā ar izmaiņām likumā, kas stājās spēkā šopavasar. Vai sintētiskas tulkojumu balsis ir televīzijas skatīšanās nākotne, un kā šī brīža mākslīgā intelekta balss risinājumus vērtē skatītāji, kanālu pārstāvji un uzraugi?
Ne «tipiskās Ziemeļu filmas» – Ziemeļvalstu kino sasniegumi Riga IFF programmā
Ne «tipiskās Ziemeļu filmas» – Ziemeļvalstu kino sasniegumi Riga IFF programmā
Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) programmas sadaļā "Nordic Highlights" tiks izrādīti Ziemeļvalstu ekrāna sasniegumi, kas atklāj baltiešiem tuvu izpratni par kino tempu, kolorītu, noskaņu un, protams, humoru. "Šīs filmas tiecas kliedēt jau radušos priekšstatus par "tipisku Ziemeļu filmu", parādot ietekmīgās Eiropas kino sastāvdaļas niansētību un naratīvo daudzveidību," norādīja festivāla rīkotāji. Filmu izlase, kas tiek veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, Riga IFF programmā būs skatāma no 12. līdz 22. oktobrim.
Rīgas portrets jaunās paaudzes acīm. Riga IFF programmā pirmizrādi piedzīvos mūzikas kinoalbums «Suņ...
Rīgas portrets jaunās paaudzes acīm. Riga IFF programmā pirmizrādi piedzīvos mūzikas kinoalbums «Suņa skatiens»
Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) desmitās sezonas programmā iekļauts īpašs seanss – režisores Ievas Aleksas hibrīdfilmas "Suņa skatiens" ("A Dog’s Gaze") nacionālā pirmizrāde, kas gaidāma 13. oktobrī pulksten 22.00. Kino darba pirmā tikšanās ar skatītājiem noritēs koncertseansa noskaņā, elektroniskās mūzikas duetam "Bel Tempo" izpildot dzīvo pavadījumu, informēja festivāla rīkotāji. Riga IFF desmitgades jubileju svinēs kopā ar saviem skatītājiem no 12. līdz 22. oktobrim klātienē Rīgā un tiešsaistē visā Latvijas teritorijā.
Kino piedzīvojums. Latvijas pilsētās norisināsies īsfilmu festivāls «Manhattan Short»
Kino piedzīvojums. Latvijas pilsētās norisināsies īsfilmu festivāls «Manhattan Short»
Vienpadsmit Latvijas pilsētās no 28. septembra līdz 8. oktobrim notiks starptautiskais īsfilmu festivāls "Manhattan Short", kurā iekļautas desmit īsfilmas no 7 valstīm, kas tiks izrādītas vienā divu stundu un 15 minūšu garā seansā. Pēc seansa beigām skatītāji varēs nobalsot par savu favorītu un kopā ar citu valstu skatītājiem noteikt festivāla uzvarētāju.
Latvijas filmas un projekti piedalās pasaules kino festivālos
Latvijas filmas un projekti piedalās pasaules kino festivālos
Septembrī un oktobrī Latvijas filmas rosīgi piedalās kinopasaules norisēs. Aktīvā starptautiskā apritē šobrīd ir gan Latvijas animācija, gan spēlfilmas – Lindas Oltes "Māsas" un Ināras Kolmanes "Mātes piens" –, gan dokumentālais kino no Atmodas laikmeta, bet kinoindustrijas pasākumam Lietuvā izvēlētas jaunu autoru topošās īsfilmas, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.
Bērniem un visiem, kas sirdī jauni. Kādos kino piedzīvojumos šogad vedīs Riga IFF?
Bērniem un visiem, kas sirdī jauni. Kādos kino piedzīvojumos šogad vedīs Riga IFF?
Arī šogad, Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) desmitajā sezonā, īpaša uzmanība tiks veltīta jaunākajiem filmu baudītājiem un ģimenēm – festivāla programmā gan klātienē, gan tiešsaistē būs iespējams noskatīties "Kids’ Reel" sadaļas filmu izlasi, kas paredzēta skatītājiem no divu līdz 14 gadu vecumam. Programmā apkopotas četras pilnmetrāžas filmas – divas spēlfilmas un divas animācijas – bērniem un visiem, kas sirdī jauni, kā arī īpašs animācijas īsfilmu seanss, informē festivāla rīkotāji. Riga IFF desmitgades jubileju svinēs kopā ar saviem skatītājiem no 12. līdz 22. oktobrim. 
Filmas.lv bez maksas skatāma režisores Laimas Žurginas dokumentālo filmu jubilejas kolekcija
Filmas.lv bez maksas skatāma režisores Laimas Žurginas dokumentālo filmu jubilejas kolekcija
Dokumentālā kino režisore Laima Žurgina (1943) septembra nogalē svin 80. jubileju, un Nacionālā kino centra portāls filmas.lv sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu piedalās svinēšanā ar plašu jubilāres filmu kolekciju – 24 dokumentālās filmas un kinožurnāli (1969–2019) no 25. septembra tiešsaistē pieejami sabiedrībai visā Latvijas teritorijā bez maksas.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd