Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Daugavpilī top pirmais seriāls latgaliešu valodā
Daugavpilī top seriāls latgaliešu valodā “Latgalīšu kaļneni” – galveno filmēšanas posmu plānots sākt vasarā, šobrīd gatavs ir scenārijs, treileris, desmit minūšu ilga epizode. “Tas būs pasaulē pirmais seriāls latgaliešu valodā, pagaidām plānojam vienu sezonu, kurā būs četras sērijas. Pēc tam – redzēsim,” Rus.lsm.lv pastāstīja producents Arnis Slobožaņins.
Berlināles žūrija balvu sadalījumā šogad izceļ sieviešu režijas un aktierdarbus
16. februāra vakarā ar svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju noslēdzās Berlīnes Starptautiskais kinofestivāls. Kaut arī oficiāli festivāls turpināsies līdz 20. februārim, līdz svētdienai filmas būs pieejamas tikai Berlīnes publikai. Žūriju vadīja indiešu izcelsmes amerikāņu režisors M. Naits Šjāmalāns, un par “Zelta” un “Sudraba lāčiem” galvenajā konkursā cīnījās 18 filmas no 15 valstīm. Latvijas animācijas filma “Čuči čuči” piedalījās īsfilmu konkursā sadaļā “Generation K plus”, tomēr balvu neieguva.
Divi Latvijas kino projekti nominēti «Eurimages» kopražojumu attīstīšanas balvai
Divu Latvijas pilnmetrāžas animācijas filmu projekti, kas top ar Nacionālā Kino centra (NKC) finansiālu atbalstu, – Edmunda Jansona filma "Laimīgie" un Ginta Zilbaloža filma "Straume" – nominēti "Eurimages" kopražojumu attīstīšanas balvai forumā "Cartoon Movie", kas 8. martā sāksies Francijas pilsētā Bordo, informēja NKC.
Rīgā viesosies Nobela Miera prēmijas laureāts Dmitrijs Muratovs
2. starptautiskā dokumentālā kino festivāla "Artdocfest/Riga" laikā Rīgā viesosies Nobela Miera prēmijas laureāts, Krievijas neatkarīgā laikraksta "Novaja Gazeta" redaktors Dmitrijs Muratovs, kurš šogad ir viens no festivāla konkursa programmas "Artdocfest" žūrijas locekļiem. Festivāla organizētā dokumentālā kino simpozija ietvaros 8. martā notiks arī filozofa Ulda Tīrona saruna ar Dmitriju Muratovu, informēja festivāla rīkotāji.
VIDEO: Publicēts daudzsēriju mākslas filmas «Krimināllieta iesācējam» treileris
Jau 11. martā pie televīzijas skatītājiem nonāks jaunā daudzsēriju krimināldrāma "Krimināllieta iesācējam", kuras līdzproducenti ir ''Latvijas Mobilais telefons'' (LMT) un Latvijas Televīzija (LTV). Filmas pamatā ir leģendārā latviešu rakstnieka, detektīvu meistara Andra Kolberga kriminālromāns "Meklējiet sievieti". Spraigus notikumus 1995. gadā septiņās sērijās uz ekrāniem izdzīvos gan Latvijā jau iemīļoti aktieri un uzlecošās zvaigznes, gan spilgti aktieri no ārzemēm, informēja filmas veidotāji.
Kādi bijuši pēdējie 30 gadi Latvijas kinomākslā? Notiks diskusija «Latvijas kino. Jaunie laiki»
Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA)  Nacionālo filmu skolu un portālu "Kino raksti" 23. februārī pulksten 15.00 rīko diskusiju "Latvijas kino. Jaunie laiki", kas skatīs pēdējos trīsdesmit gadus Latvijas kinomākslā. Diskusija būs vērojama tiešraidē portālā LSM.lv, kā arī "Lielā Kristapa" ''Facebook'' lapā, informēja rīkotāji.
Režisors Jāzeps Podnieks debitē īsmetrāžas kino ar filmu «Negaiss»
Režisors Jāzeps Podnieks ir uzņēmis savu otro filmu un debiju īsmetrāžas kino – spēlfilmu "Negaiss". Filma izrādīta vairākos starptautiskos kino festivālos – "Rome Prisma Independent Awards", "Short Shot Fest", "Veracruz World Film Festival", tostarp Japānā, Meksikā, Itālijā, Kanādā, kā arī guvusi vairākas nominācijas un balvas labākās īsmetrāžas un eksperimentālā kino kategorijās, informēja filmas veidotāji. "Negaiss" izvirzīta "Lielā Kristapa" balvām nominācijās ''Labākā īsmetrāžas spēlfilma'' un ''Labākā studentu filma''.
Vientulība, neiederēšanās un milzīgs talants. Top dokumentālā filma par mākslinieci Birutu Delli
Māksliniece, kas sevi visu bez atlikuma atdod mākslai, – tā režisors Andrejs Verhoustinskis raksturo gleznotāju Birutu Delli. Drīzumā pirmizrādi piedzīvos viņa veidotā dokumentālā filma "Delle", kas būs stāsts par Birutas Delles mākslu, personību un dzīvi. Viņai nācies piedzīvot ļoti daudz traģisku notikumu saistībā ar vistuvākajiem cilvēkiem, tomēr viņa spītīgi un neatlaidīgi turpinājusi gleznot un dara to joprojām.
Sarkanais paklājs un Covid-19 testi. Reportāža no 72. Berlīnes kinofestivāla
10. februārī pulksten 19.30 pēc Vācijas laika klātienē tika atklāts 72. starptautiskais Berlīnes kinofestivāls. Pēc tam, kad jau bija apstiprinātas akreditācijas, rezervētas viesnīcas un pasūtītas aviobiļetes, drošības apsvērumu dēļ tika mainīti festivāla nosacījumi. Lietišķā daļa – kino tirgus – notiks tikai tiešsaistē, savukārt mediji ļoti gaidīti klātienē, kaut arī 11 dienu vietā tas ārzemju viesiem tiks atļauts tikai sešas dienas, pēc tam filmu seansus piedāvājot tikai Berlīnes publikai. Visiem, uzrādot trīs vakcīnu sertifikātu, pirms ļauts pārkāpt festivāla pils vai preses centra slieksni, papildus katru dienu jāveic Covid tests. Bet šīs neērtības ir tā vērtas – filmu programma sola jaunas un izcilas Eiropas filmas. 
Tiešsaistē skatāma aktrises Elzas Radziņas 105. jubilejas filmu izlase
Šāgada 10. februārī 105 gadi aprit izcilajai aktrisei Elzai Radziņai (1917–2005), kura Latvijas kultūras vēsturē ieņem nozīmīgu vietu arī ar spēcīgām kinolomām, un Nacionālā kino centra portāls filmas.lv piedāvā noskatīties aktrises nozīmīgāko filmu kolekciju – gan digitalizētas un restaurētas klasiskās filmas (1966–1990) sadarbībā ar Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu, gan aktrises pēdējo kinolomu, kas tapusi jau 21. gadsimtā.
Berlīne gatavojas starptautiskajam kinofestivālam
10. februārī Vācijas galvaspilsētā Berlīnē sāksies ikgadējais starptautiskais kinofestivāls. Tas nebūs tik vērienīgs kā pirms Covid-19 pandēmijas, un dalībniekiem un viesiem jāievēro stingri profilakses pasākumi.
«Uz neredzīti, Brasa!» – Ivara Zviedra jaunā filma stāsta par dzīvi cietumā
Dzīves un cilvēku visdažādākās šķautnes savās dokumentālajās filmās turpina pētīt režisors Ivars Zviedris. Drīzumā gaidāma pirmizrāde filmai "Uz neredzīti, Brasa!", kas ir stāsts par mūsdienu cietuma vidi, kas norit uz Brasas cietuma slēgšanas fona. Filmu veidojot, režisors divus mēnešus katru dienu pavadījis Brasas cietumā, ticies ar ieslodzītajiem, iemācījies runāt viņiem raksturīgā valodā un paraudzīties uz dzīvi no viņu skatupunkta.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt