Kultūra / Kino, foto un TV
Pasaules kino tendences Holivudā. Saruna ar režisori Alisi Zariņu
Naktī no 9. uz 10. februāri Losandželosā tika sadalītas prestižās "Oskara" balvas. Dažas katergorijas nenesa nekādus pārsteigumus, bet citas pārrakstīja "Oskaru" vēsturi. Kas ir noteicošie faktori, kas padara filmu par "Oskara" balvas cienīgu, kādas ir bijušas aktuālākās tēmas, un vai Holivuda ir sākusi spēcīgāk apzināt pasaules kino? Par šiem un citiem jautājumiem runā kino režisore, "Lielā Kristapa" balvas laureāte un izglītota "Oskara" filmu skatītāja Alise Zariņa.
Īsfilmu festivāla «2Annas» piedāvājums nedēļas nogalē
No piektdienas līdz svētdienai (14.02-16.02) īsfilmu festivālā “2Annas” Kaņepes Kultūras centra kino “Augusts” notiks Roberta Gobziņa filmas “Ceļojums uz Ogri” pirmizrāde gan Rīgā, gan Baltijas valstīs. Skatāmas būs arī pasaulē radītās jaunākās īsfilmas un kino bērniem konkursa programmu seansos, gan arī fokusa programmas “Redzi mani” un “Melnais caurums”, medijus informē festivāla organizatori.
Kinoteātros izrādīs godalgoto franču režisores Selīnas Siamas filmu «Lēdijas portrets ugunī»
14. februārī kinoteātrī “Kino Bize” gaidāma filmas “Lēdijas portrets ugunī” (“Portrait of a Lady on Fire”) Latvijas pirmizrāde. Filma ieguvusi balvu par labāko scenāriju Kannu kinofestivālā un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā, kā arī izpelnījusies vietu starp kino kritiķu 2019. gada atzītākajām filmām, medijus informē “Kino Bize” pārstāvji.
Filmas «Pilsēta pie upes» veidotāji Rīgas Kino muzejam dāvina gleznu no filmas
Trešdien, 11. februārī, filmas “Pilsēta pie upes” īpašajā seansā kinoteātri “Splendid Palace”, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Rīgas Kino muzejs saņēma dāvinājumu no filmas veidotājiem – mākslinieka Reiņa Pētersona gleznoto ebreju tirgotāja Bernšteina (Gundars Āboliņš) portreta kopiju, kas izmantota filmas uzņemšanas procesā, medijus informē Kino muzeja pārstāvji.
Sākas īsfilmu festivāls «2Annas»
No pirmdienas, 10. februāra, līdz pat nedēļas izskaņai Rīgā, Kaņepes Kultūras centra kino telpā “Augusts” un kinoteātrī “KSuns”, norisināsies starptautiskais īsfilmu festivāls “2Annas”. Programmā iekļautās filmas skatītājiem piedāvās nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, īpaši izceļot kino eksperimentālo dabu. Kopumā festivālā izrādīs vairāk nekā simt filmas no turpat 40 valstīm.   
Kinozinātnieks Freibergs: filmas «Parazīts» triumfs «Oskaru» ceremonijā – patīkams pārsteigums
Vai ASV Kinoakadēmija ir nojaukusi robežas starp Holivudu un pasaules kino? To liek jautāt šī gada "Oskaru" rezultāti, kur pirmoreiz Kinoakadēmijas balvu vēsturē par labāko filmu atzina nevis angļu, bet citā valodā uzņemtu kino. "Oskaros" triumfēja Dienvidkorejas filma "Parazīts". Tas, pēc kinozinātnieka Viktora Freiberga teiktā, ir ļoti patīkams pārsteigums, jo "tā ir absolūti izcila filma".
Baltijas fotogrāfi vadīs meistarklases Rīgā
Turpinot pērn aizsākto komerciālās fotogrāfijas meistarklašu ciklu, februārī un martā starptautiski atzītu nozares profesionāļu vadībā interesenti varēs gūt plašāku ieskatu arhitektūras, bērnu un modes fotogrāfijā, kā arī vairāk uzzināt par sadarbību ar žurnāliem, medijus informē fotogrāfijas izglītības platformas ISSP pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti