Kultūra / Kino, foto un TV
Par sievietēm, kuras uzdrošinās. Saruna ar režisori Adriānu Rozi
Adriānas Rozes īsfilma “Vārdotājas” vēsta par Latvijā salīdzinoši nesen popularitāti iekarojušās sieviešu stendapa kopienas meistarību radīt un pasniegt jokus. Tomēr šī “Latvijas koda” filma nav tikai par to. Stendaps jeb stāvkomēdija līdzvērtīgi virknei citu skatuves mākslas žanru ir sabiedrības spogulis.
Ēdienu fotogrāfei Amalijai «ļoti garšo ēst»
Amalija Andersone ir ēdienu fotogrāfe, kas pati ļoti mīl ēdienu. Viņa pirms gardumu iemūžināšanas tos nekad nesabojā ar kādiem mākslīgiem līdzekļiem, jo beigās cer tos pati apēst. Tagad tas ir viņai kļuvis par biznesu un radījis iespēju fotografēt gan pavārgrāmatām, gan kādiem klientiem ārzemēs.
Mārtins Skorsēze pret «Marvel». Vai supervaroņu filmas apdraud kino mākslu?
Oktobrī kino pasaulē lielu ažiotāžu izraisīja leģendārā kino režisora Mārtina Skorsēzes izteikumi intervijā žurnālam "Esquire". Runājot par savu jaunāko filmu "The Irishman", Skorsēze pievērsās arī jautājumam par komiksu ekranizāciju popularitāti, nokritizējot tieši "Marvel" universa filmas un pat paziņojot, kas tas nav kino. Līdzīgu viedokli paudis arī kino režisors Frēnsiss Fords Kopola, šīs filmas pat nosaucot par nicināmām.
Trīs dienas un 24 filmas. Šveicē sākas Latvijas kino dienas
Cīrihē piektdien, 29. novembrī, sākas Latvijas kino dienas – trīs dienu garumā kinoteātrī “Filmpodium” tiks demonstrētas 24 filmas, un tā ir pirmā lielākā un žanriski plašākā Latvijas kino skate Šveicē, iekļaujot gan animācijas, gan dokumentālās, gan spēlfilmas. Cīrihē viesosies arī režisoru, scenāristu un mākslinieku grupa no Latvijas, medijus informē Nacionālā kino centra pārstāvji.
Maķedoniešu kinorežisore: Dievs patiešām ir sieviete
Eiropas Parlamenta ikgadējo "Lux" filmu balvu šogad saņēmusi ziemeļmaķedoniešu režisores Teonas Mitevskas satīriskā filma “Dievs eksistē, viņu sauc Petrūnija” (“God Exists, Her Name is Petrunya”). Uz balvu pretendēja arī spāņu korupcijas drāma “Karaliste” un dāņu pētnieciskā žurnālista Madsa Brigera dokumentālais stāsts “Hamaršelda neatrisinātā lieta”. Filmu trijnieku izvirzīja Eiropas kino profesionāļu žūrija, bet uzvarētāju balsojumā noteica Eiropas Parlamenta deputāti.
Režisors Zviedris par filmu «Valkātājs»: Bija jānotrāpa, lai pats nenonāku cietumā
Dokumentālista Ivara Zviedra jaunāko darbu – filmu “Valkātājs” žanriski varētu dēvēt par dokumentālo krimināldrāmu. Tās autors vairāk nekā trīs gadus pavadījis Latvijas–Krievijas pierobežā kopā ar cilvēku kontrabandistiem, tomēr režisors uzsver, ka filma drīzāk ir austrumu pierobežas portrets. Filmas pirmizrāde kinoteātrī “Splendid Palace” jau svētdien, 1. decembrī.
Paziņoti 25 labākie fotokonkursa «Troksnis» darbi. Balso par savu favorītu
Radio "Naba'' par godu savai 17. dzimšanas dienai rīko fotokonkursu ar tēmu “Troksnis”. 25 žūrijas izvēlētie labākie darbi dosies ceļojošajā fotoizstādē “17x17" un piedalās skatītāju balsojumā sabiedrisko mediju ziņu portālā LSM.lv. Trīs konkursa labāko fotogrāfiju autori saņems papildu Radio ''Naba'' sadarbības partneru balvas, tajā skaitā no starptautiskā mūzikas un mākslas festivāla “Laba daba”.
Par meitenēm un skaistumu. Saruna ar «Latvijas koda» filmas autorēm
Pusaudžu vecums ir laiks, kad nākas nervozēt vecākiem, skolotājiem un visvairāk pašiem pusaudžiem. Vecums nosaka arī izpratni par to, kur un ar kādiem līdzekļiem meklēt vietu sabiedrībā. Pusaudžiem, īpaši meitenēm, liela daļa centienu ir veltīti ārējam izskatam. To savā filmā “Skaistai būt” mēģina atklāt arī režisore Andra Doršs.
Latvijas filmas piedalās Tallinas kinofestivālā
Ar Ginta Zilbaloža animācijas filmas “Projām / Away” seansu 22. novembrī sākas Baltijas filmu konkurss Tallinas kinofestivālā “Melnās naktis / Black Nights / PÖFF” – Ziemeļeiropas vienīgajā A klases festivālā, kas norisinās no 15. novembra līdz 1. decembrim, paziņojumā medijiem informē Nacionālā kino centra pārstāvji.
Vairāk par visu pasaulē viņa mīlēja filmēt kino. Atceroties leģendāro režisori Kiru Muratovu
5. novembrī režisorei Kirai Muratovai (1934-2018) būtu apritējuši 85 gadi. Viņa ir viena no atpazīstamākajām sievietēm-režisorēm, kuras neparastais skatījums uz pasauli un nepārspējamā interese par cilvēkiem darījusi viņu par kulta figūru kino vēsturē. Sorokā, Besarābijā, dzimusī režisore mūžībā devās pagājušā gada 6. jūnijā, taču viņas atstātais nospiedums ne tikai Krievijas, bet visas pasaules kino ir nezūdošs.
VIDEO: Publicēts Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas «Piļsāta pi upis» treileris
No 2020. gada 17. janvāra kinoteātros visā Latvijā varēs noskatīties Viestura Kairiša jauno filmu “Piļsāta pi upis” ("Pilsēta pie upes"). Darbs pie šīs vēsturiskās drāmas risinājies vairāk nekā trīs gadus. Filmas treileris iepazīstina ar galvenajiem varoņiem un notikumu intonācijām — lai arī vēsturiskais fons ir dramatisks, tas nesagrauj jaunu cilvēku attiecību vieglumu un cerības, paziņojumā medijiem informē Nacionālā kino centra pārstāvji pārstāvji.  
11 dienu laikā «Dvēseļu puteni» apmeklējis rekordliels skatītāju skaits
Nepilnu vienpadsmit dienu laikā kopš režisora Dzintara Dreiberga vērienīgās karas drāmas “Dvēseļu putenis” nonākšanas uz kino ekrāniem filmu paguvuši noskatīties vairāk nekā 102 000 skatītāju. Filmas viedotāji un izplatītāji Latvijā "Uz kino" un "Kinopunkts" paziņojumā medijiem informē - tas ir lielākais skatītāju skaits pašmāju kinodarbam atjaunotās Latvijas kino vēsturē šādā filmas izrādīšanas periodā.
Atmiņas par bēgļu gaitām. Saruna ar īsfilmas «Pārgājiens ‘44» autoriem brāļiem Ābelēm
Latvijas Televīzijas īsfilmu projekts “Latvijas kods. Latvijas šodien” ir platforma, kur sevi pieteikt debitantiem, kā arī pazīstamiem autoriem, lai īstenotu mazajam formātam atbilstošas ieceres. Pie otrajiem pieder trīs brāļi Ābeles, kurus skatītāji iepazinuši filmās “Kastrāts kuilis” un simtgades projektā “Baltu ciltis”. Šoreiz divi no brāļiem – Lauris un Mārcis – “Latvijas koda” ietvaros uz ekrāna ir pārnesuši nozīmīgu savas vecāsmātes Melitas Ābeles dzīves posmu. Filma “Pārgājiens ‘44” stāsta par bēgļu gaitām Kurzemē pēc Otrā pasaules kara un jaunas meitenes piedzīvoto juku laikā.
Jaunākie
Interesanti