Kultūra / Kino, foto un TV
«Jēkaba un Mimmi» producenti nominēti animācijas balvai «Cartoon Movie Tribute»
No 3. līdz 5. martam Bordo, Francijā, notiek animācijas pilnmetrāžas filmu kopprodukcijas forums “Cartoon Movie”, kur ik gadu tiek arī pasniegtas Goda balvas labākajam režisoram, producentam un izplatītājam. Šogad kategorijā “Gada producents” starp trim pretendentiem nominēta Latvijas studija “Atom Art” kopā ar saviem Polijas partneriem “Letko” par darbu pie programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filmas - režisora Edmunda Jansona filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, medijus informē filmas pārstāvji.
Liepājā notiks filmas «Klejotāji» seanss un tikšanās ar režisoru Matīsu Kažu
Režisors Matīss Kaža janvārī pabeidzis darbu pie savas jaunākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas "Klejotāji’. Filma stāsta par trim filmas režisora vienaudžiem – divdesmitgadniekiem, kuri meklē savu vietu mūsdienu pasaulē, nododoties dažāda veida klejojumiem. Liepājas teātrī 7. martā gaidāms vienīgais filmas seanss Liepājā. Uz to ieradīsies arī filmas režisors, kuram pēc seansa skatītāji varēs uzdot savus jautājumus, medijus informē filmas pārstāvji.
Rīgā bezmaksas seansos izrādīs ASV neatkarīgā kino darbus
No 28. februāra līdz 1. martam kino projekts "Kino Kults", ASV vēstniecība Latvijā un kinoteātris "K. Suns" rīko jau otro ASV neatkarīgo filmu festivālu, kurā skatītājiem būs iespēja izbaudīt ASV neatkarīgā kino darbus, kas līdz šim Latvijā uz lielā ekrāna nav bijuši skatāmi. Festivālā tiks izrādītas sešas filmas angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā, un festivāla filmu vienojošā tēma šogad ir dažādība.
Režisors Vitālijs Manskis: Dokumentālais kino rodas, pretojoties dzīvei
Latvijā dzīvojošais dokumentālo filmu režisors Vitālijs Manskis ir uzņēmis filmas, kuras guvušas uzvaras daudzos starptautiskos konkursos un arī Latvijā. Filma par Ziemeļkorejas diktatorisko režīmu “Saules staros”, kā arī filma “Putina liecinieki” – liecība par Kremļa varas aizkulisēm – izgaismo totalitāras varas mehānismus. Tagad top viņa filma par pārbūves ideologu Mihailu Gorbačovu.
Berlināles filmu tirgū par «Dvēseļu puteni» interese Korejai, ASV, Vācijai
Paralēli filmu izrādīšanai un konkursiem Berlināles laikā notiek arī Eiropas filmu tirgus, kurā ar vairākiem seansiem piedalās filma “Dvēseļu putenis”. Kino kritiķe Daira Āboliņa Latvijas Radio atklāj, ka “Dvēseļu putenis” jau pārdota Korejai, kā arī parakstīti nodomu protokoli ar vairākām citām valstīm.
Ojāra Vācieša muzejā atklās Ojāra Martinsona fotogrāfiju izstādi «Satiktie»
Fotomākslinieks Ojārs Martinsons aicina uz Ojāra Vācieša muzeju, kur no 28. februāra līdz 2. aprīlim būs aplūkojama fotogrāfiju izstāde “Satiktie”. Fotogrāfijas tapušas laika posmā no 1970. līdz 1990. gadam, strādājot žurnālā “Liesma”, un ataino tā laika sabiedrības darbiniekus, medijus informē muzeja pārstāvji.
Divi jaunieši laivā un suns jaunā raidījumā apceļos astoņas Latvijas upes
Krāšņas Latvijas upes, ziņkārība, brīvība un piedzīvojumi – tā dažos vārdos raksturojams jaunais raidījums “Pa straumei”, kas 5. martā nokļūs pie Latvijas Televīzijas skatītājiem. Raidījuma varoņi – 16 un 17 gadus jauni cilvēki – kopā ar sunīti Urgu apceļojuši astoņas Latvijas upes, un astoņās sērijās viņu piedzīvojumus apkopojusi komanda, kas veidojusi arī raidījumu “Sirmais. Kulta ēdieni”.
Vai šodienas pasaulē visiem ir jādod vārds? Saruna ar fotožurnālistu Intu Kalniņu
Veltīt visu savu dzīvi darbam, kas paņem 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā, ir īstens izaicinājums. Tādu reiz pieņēma arī globālās ziņu aģentūras “Reuters” vienīgais fotogrāfs Baltijā un Skandināvijas valstīs Ints Kalniņš. Būdams profesionāls fotožurnālists jau vairāk nekā 30 gadu garumā, Ints Kalniņš ir bijis gan nacionālu, gan globālu vēsturisko pagriezienu epicentrā, arī šodienas pasauli dienu no dienas vērojot caur fotoaparāta objektīvu.
Latvijas kino delegācija dodas uz Berlināli
Berlīnes filmu festivāls šogad piedāvā jaunas, iespējams, intelektuālākas programmu sadaļas, piemēram, gadiem ilgi kultivēto kulinārā kino programmu ir nomainījusi sadaļa “Sadursme”, kurā demonstrēs izaicinošas neatkarīgā kino filmas. Bet sarkano paklāju Berlīnes pils priekšā un atklāšanas ceremoniju vēl neviens nav atcēlis, un uz Berlīni ir devusies arī kupla Latvijas delegācija, tostarp filmas “Dvēseļu putenis” radošā komanda.
Ar filmu «My Salinger Year» atklāj Berlīnes kinofestivālu
Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ar filmu “My Salinger Year” atklāts starptautiskais kinofestivāls. Pasākumā piedalās daudzas zvaigznes, tai skaitā aktrises Sigurnija Vīvere un Helena Mirrena, kā arī  bijusī ASV pirmā lēdija un valsts sekretāre Hilarija Klintone.
Ņujorkā filmu skatē iepazīstina ar Baltijas un Ziemeļvalstu kino
Ņujorkas Laikmetīgās mākslas centrā MoMA un Skandināvijas namā aizvadīta Baltijas un Ziemeļvalstu filmu skate, kurā izrādītas 20 filmas – tās, kuras šīs valstis bija izvirzījušas Amerikas kinoakadēmijas balvai “Oskars”. Starp tām arī vairākkārt godalgoti Latvijas autoru un producentu darbi.
Jaunākie
Interesanti