Kultūra / Kino, foto un TV
«Vijas Artmanes Lielajā naktī» taps pēdējie kadri filmai «Aktrise un laiks. Vija Artmane»
Pieminot Latvijas kino un teātra aktrisi Viju Artmani, kurai 21. augustā šogad apritētu 90 gadu, Rīgas svētkos sarūpēta īpaša programma “Vijas Artmanes Lielā nakts”. Tās laikā Latvijas Televīzijas (LTV) filmēšanas grupa uzņems materiālu LTV jaunākā dokumentālā stāsta, režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas filmai “Aktrise un laiks. Vija Artmane”.
«Lielais Kristaps» saņēmis 95 pieteikumus
Ceturtdien, 15. augustā noslēgusies pieteikumu iesniegšana Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”, un, salīdzinot ar 2018. gadu, pieteikumu skaits ir pat pieaudzis, informē Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” producente Marta Bite. Pagājušā gada “Lielais Kristaps” aizritēja Latvijas simtgades zīmē, bet šogad jāizceļ Latvijā producēto filmu nozīmīgie panākumi lielākajos starptautiskajos filmu festivālos. Tas nozīmē, ka pēdējo gadu laikā Latvijas kino ir ne tikai atguvis Latvijas skatītāju uzticību, bet kļuvis arī konkurētspējīgs ārvalstīs.
Noslēdzas pieteikšanās «Lielajam Kristapam»; pieteiktas 14 spēlfilmas
15. augustā noslēdzas pretendentu pieteikšanās Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps". Kā atklāj "Lielā Kristapa" rīkotāji, kinoļaužu aktivitāte ir bijusi liela - kopumā saņemti ap 80 pieteikumu. Balvai pieteiktas 14 pilnmetrāžas spēlfilmas, kas Latvijai ir liels skaits. Tāpat konkursā šogad atgriezīsies pilnmetrāžas animācijas filmu kategorija un kategorija "Televīzijas filmas un seriāli".
Latvijā viesojas krievu scenārists Vladimirs Gromovs
Latvijā viesojas krievu scenārists Vladimirs Gromovs, kurš pazīstams gan Krievijas, gan Ukrainas kino studentiem, gan arī lasījis lekcijas mūsu Kultūras akadēmijā. Nu jau vairākus gadus Gromovs ir emigrējis no Krievijas un pārsvarā strādā Ukrainā.
Pirmizrādi piedzīvos LMT filma «Tur»
“Kā būtu, ja mākslīgais intelekts kļūtu par kādu, kuru tu mīli un esi zaudējis uz mūžu?” – šādu jautājumu uzdod filma, ar kuru kino ražošanā sevi pieteicis mobilo sakaru un viedtelevīzijas operators LMT. Filmas pirmizrāde gaidāma jau 16. augustā, bet rudenī šo pašu stāstu būs iespēja noskatīties seriāla formātā.
Vijas Artmanes ģimenes kino arhīvs – 32 stundas 8 mm filmējuma
Latvijas Televīzijas dokumentālās filmas "Aktrise un laiks. Vija Artmane" veidotājas noskatījušās 32 stundas kino materiāla, kas filmēts uz 8 mm kino lentes un līdz šim glabājās pie aktrises dēla Kaspara Dimitera. "Tas bija iespaidīgi," atzīst filmas veidotājas.
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums izziņo programmu
No 3. līdz 8. septembrim norisināsies Nacionālā kino centra rīkotais 23. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs). Forums ir nozīmīgākais dokumentālajām filmām veltītais projektu tirgus Baltijas valstīs, kas ik gadu Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļu, bet skatītājiem Latvijā piedāvā iepazīties ar ievērojamām pēdējo gadu filmām.
Top Daces Pūces debijas spēlfilma, sociālā drāma «Bedre»
Lai nodrošinātu programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” pēctecību, ar Nacionālā kino centra atbalstu top četras filmas bērnu un jauniešu auditorijai. Viena no tām ir režisores Daces Pūces debijas spēlfilma “Bedre” pēc rakstnieces, Literatūras gada balvas laureātes Janas Egles stāstu motīviem. Šobrīd filmēšana notiek dažādās Latvijas vietās – Siguldā, Rīgā, Baložos, Brocēnos un Saldus novadā. Skrundas TV filmas radošo komandu sastapa Zirņu pagastā.
Uzņems filmu par Bila Klintona impīčmentu
Nākamajā ASV teleseriāla "American Crime Story" daļā tiks stāstīts par eksprezidenta Bila Klintona impīčmentu. Projekta producente būs arī skandālā iesaistītā Baltā nama praktikante Monika Levinska. 
Režisors Gints Grūbe: Lešinsku stāsts ir Holivudas trillera cienīgs
Tieši pēc mēneša pie skatītājiem nonāks režisora Ginta Grūbes un viņa igauņu kolēģa Jāka Kilmi kopdarbs – dokumentālā filma “Spiegs, kurš mans tēvs”. Filmas centrā ir tulkotāja Ieva Lešinska-Geibere, kuras tēvs, padomju diplomāts Imants Lešinskis, aizbēga uz Rietumiem. Kā norāda Gints Grūbe, latviešiem nav daudz Holivudas trillera cienīgu cilvēkstāstu, bet šis ir viens no tiem.
Izdota Liepājas ostai veltīta fotogrāmata
“Liepāja. Ostas sajūtu šūpoles” – tāds nosaukums dots jaunajai fotogrāmatai, ko papildina Maijas Kalniņas radītās epifānijas. Grāmatas izdošanu rosinājusi Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, mudinot grāmatā iekļaut Liepājas fotogrāfu tvertos mirkļus un rīkojot fotokonkursu jaunajiem fotogrāfijas censoņiem.
Dizaina filmu festivāls šogad pievēršas arī vides jautājumiem
2. un 3. augustā Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls, piedāvājot noskatīties sešas jaunākās dizaina, mākslas un apkārtējās vides tēmām veltītas filmas. Festivālā šogad paredzēta arī dārzkopības darbnīca ģimenēm un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skolas  lekcija, diskusijas un ekskursija pa Kuldīgu.
Tukuma muzejā skatāma izstāde par Tukumā uzņemtajām filmām
Tukums ir viena no kinematogrāfistu iemīļotākajām Latvijas pilsētām. Un ne velti – senas ēkas, šauras ieliņas, gandrīz autentiska vide. Arī šobrīd Tukumā top kino – Krievijas un Latvijas kopražojuma spēlfilma par krievu rokzvaigzni Viktoru Coju. Savukārt vienā no pilsētas senākajām ēkām – Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis” – iekārtota jauna izstāde “Kino Tukumā”. Tā atklāj interesantas vietas, kur uzņemtas dažādas labi zināmu filmu epizodes, piemēram, ainas filmai “Vella kalpi”, “Ilgais ceļš kāpās” vai “Tēvs Nakts”.
Jaunākie
Interesanti