Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Atpakaļ neskatīties – tikai uz priekšu. Par Lindas Oltes filmu «Māsas»
Režisores Lindas Oltes pirmā pilnmetrāžas filma "Māsas" ir skaudrs stāsts par divām māsām, kuras dzīvo bērnunamā un kuras vēlas adoptēt amerikāņu ģimene. "Māsas" nav žēlabu pilns gabals par likteņa pamestiem bērniem, tas ir stāsts par bērnunama bērniem, kas lauž savu ceļu pasaulē, nebaidās tikt sāpināti, nebaidās sāpināt un meklē izeju no sistēmas, kurā viņi ir iesprostoti kā žurkas ritenī.
Tiešsaistē Latvijas teritorijā vēl trīs dienas var noskatīties Riga IFF laureātfilmu
Ar apbalvošanas ceremoniju un īpaša uzvarētājfilmas seansa izziņošanu ir noslēdzies devītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF). Šogad festivāla galvenajā, Pilnmetrāžas filmu konkursā ar žūrijas vienbalsīgu lēmumu par uzvarētāju tika pasludināta islandiešu režisora Hlinura Palmasona filma "Dievzeme" – stāsts par dāņu mācītāja misiju 19. gadsimta Islandē uzbūvēt baznīcu. Starptautiskā žūrija savā paziņojumā uzteic filmu par daudzslāņainu režisora radītu mītu, kas spēlējas ar auditorijas gaidām un spēj vienlaikus būt pretrunīga un politiska, niansēta un skaidra, nopietna un bieži vien arī ļoti jautra. 
Kino centrs: Latvijas kino pirmo reizi tik īsā laikā saņem tik daudz prestižu atzinību
Nedēļas nogalē noslēgušies vairāki kinofestivāli, atnesot Latvijas kinoprofesionāļiem ievērojamu balvu klāstu – Viesturs Kairišs un spēlfilma "Janvāris" saņēma četras nozīmīgas balvas Romā un Varšavā, Lindas Oltes debijas filma "Māsas" – divas balvas Varšavas festivālā, bet studijas "Atom Art" kopražojuma īsfilma "Sakritības" tika atzīta par labāko animācijas filmu festivālā "DOK Leipzig", informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.
Lindas Oltes debijas filmai «Māsas» dubultuzvara Varšavas festivālā
Režisores Lindas Oltes debijas spēlfilma "Māsas" A klases kinofestivālā Varšavā godalgota kā labākā filma konkursā "1-2", kas veltīts režisoru pirmajām un otrajām filmām, vēstīja filmas veidotāji. Tāpat filma ieguvusi starptautiskās kinokritiķu žūrijas FIPRESCI balvu par labāko Austrumeiropas debiju.
Režisoram, literātam, gleznotājam, domātājam un provokatoram Pjēram Paolo Pazolīni – 100
Šogad visā pasaulē, toskait arī Latvijā, tiek svinēta izcilā itāļu režisora, literāta, gleznotāja, domātāja un provokatora Pjēra Paolo Pazolīni simtgade. Latvijā viņa jubileja tiek atzīmēta ar diviem zīmīgiem notikumiem, kas sniedz iespēju iepazīt plašāk viņa radošo mantojumu. Līdz 23. oktobrim rit Rīgas Starptautiskā kino festivāla retrospekcija "In kino veritas", kas veltīta Pazolīni, bet apgādā "Aminori" izdots viņa romāna "Ielas zēni" tulkojums latviešu valodā. Romāna pirmtulkojums ir īpašs notikums, jo iepriekš latviešu valodā tulkoti vien pāris Pazolīni dzejoļi, neskatoties uz to, ka autoru nereti piemin kā vienu no svarīgākajām 20. gadsimta Itālijas literatūras un kinomākslas personībām.  
Paziņoti Riga IFF konkursu laureāti; galveno balvu saņem filma «Dievzeme» (papildināts)
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas šogad norisinās no 13. līdz 23. oktobrim klātienē Rīgā un tiešsaistē visā Latvijas teritorijā, apbalvošanas ceremonijā ir paziņojis savus laureātus. Šogad par starptautiskās žūrijas novērtējumu un festivāla godalgām darbi sacentās sešos konkursos, tostarp arī par nomināciju Eiropas Kinoakadēmijas balvai "Eiropas īsfilma 2023", Eiropas Bērnu filmu asociācijas (ECFA) balvu, kas garantē nomināciju ECFA gada labākās Eiropas bērnu filmas titulam, kā arī LTV bērnu žūrijas balvu.
Aktieru atlases režisore Gunita Groša: Gribu, lai Latvijā būtu dažādi aktieri – nevis tikai skaistie, garie, slaidie
Tas dullums un lielā cilvēkmīlestība man ir no malēniešiem – saka aktieru atlases režisore, aģentūras "Casting Bridge" vadītāja Gunita Groša. Kino vidē ļoti labi pazīst viņas apbrīnojamo spēju atrast atbilstošus aktierus visdažādākajām lomām – gan profesionāļus, gan neprofesionāļus, gan seniorus, gan bērnus. Kā uzsver Gunita Groša – nav neatrisināmu lietu, un, ja vajag, viņa atrod arī šķietami neiespējamo, piemēram, cilvēkus, kas smejas līdz asarām visu dienu.
FOTO: Nosvinēta režisores Lindas Oltes debijas filmas «Māsas» pirmizrāde
Ceturtdien, 20. oktobrī, kinoteātrī "Splendid Palace" Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā pirmizrādi piedzīvoja trīs gadus lolotā režisores Lindas Oltes debijas spēlfilma "Māsas", kas rosina domāt par sistēmas bērnu iespēju rast piederības sajūtu sabiedrībā un lauzt pagātnes apzīmogoto dzīves scenāriju, informēja filmas pārstāvji.
VIDEO: Riga IFF diskusija «Rietumnieciskošana un Austrumeiropas kino»
No 19. līdz 20. oktobrim Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) sadarbībā ar Kijivas Kritiķu nedēļu rīko diskusiju sēriju ar starptautisku ekspertu dalību par koloniālisma iezīmēm Austrumeiropas kultūrai veltītajos medijos un festivālu struktūrās. 
Svarīgākais šobrīd