Kultūra / Kino, foto un TV
Spoki un veļu laiks RIGA IFF filmu piedāvājumā. Post factum
Pavisam negaidīti vismaz divas Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) filmas - islandiešu režisora Hlinura Palmasona filma “Balta, balta diena” un kanādiešu režisora Denī Kotē filma “Spoku pilsētas antoloģija” - tematiski sasaukušās ar mūsu veļu laiku, un mitoloģiskās paralēles tajās liek aizdomāties, cik radniecīgs var būt dažādos kontinentos tapis kino... Par to raidījumā “Piejūras klimats” spriež festivāla viesi – islandiešu aktieris Ingvars Sigurdsons un kanādiešu režisors Denī Kotē.
Rīgā sāk filmēt vēsturisku dienvidkorejiešu mākslas filmu
Rīgā un kino pilsētiņā "Cinevilla" 3. novembrī sāks vēsturiskas dienvidkorejiešu muzikālās drāmas “Hero” filmēšanu. “Film Angels Studio” sadarbība ar galveno filmas producentu “JK Film Corp.” sākās jau šī gada jūlijā un kulmināciju sasniegs novembrī, kad piecu dienu garumā notiks filmēšana Vecrīgā un divas dienas kino pilsētiņā "Cinevillā". Latvija izvēlēta kā vienīgā filmēšanas vieta ārpus Dienvidkorejas, paziņojumā medijiem informē filmas veidotāji.
Šī gada kods – pašapziņa. Tapušas 5 jaunas «Latvijas koda» filmas
Lāčplēša dienas vakarā, 11. novembrī, kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē kino pirmizrādi festivāla “Lielais Kristaps” ietvaros piedzīvos šogad tapušas Latvijas Televīzijas (LTV) projekta “Latvijas kods” dokumentālās filmas. Šogad dokumentālo filmu autori meklē atbildes uz jautājumiem par pašapziņu, paziņojumā medijiem informē LTV. 
Helovīna noskaņas un neparastas šausmu filmas kinoteātrī  «Splendid Palace»
Lai kinoteātra "Splendid Palace" skatītāji izbaudītu Helovīna noskaņas un ļautos šausmu vakara gaisotnei, 2019. gada 31. oktobrī tiks demonstrēta šausmu komēdija “Zelta cimds” un drāma “Suņi nevalkā bikses”. Šausmu vakara papildināšanai viesus gaida biedējoši pārsteigumi ar humora pieskaņu. Vakara romantisks akcents tiem, kas nemīl šausmu kino – filma "Mīlestības vecums", informē kinoteātra pārstāvji.
Latvija plaši pārstāvēta Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā
Vācijas pilsētā Lībekā 29. oktobrī sākušās un līdz 3. novembrim risināsies 61. Ziemeļvalstu filmu dienas – vienīgais kinofestivāls Eiropā, kas programmā iekļauj tikai filmas no Eiropas Ziemeļu un Ziemeļaustrumu reģioniem. Latvijai šī ir viena no šogad plašākajām filmu nozares  prezentācijām pasaulē – konkursu skatēs astoņas Latvijas filmas un divi kopražojumi, septiņi kinoprofesionāļi delegācijā un divi Latvijas pārstāvji festivāla žūrijās, paziņojumā medijiem informē Nacionālā Kino centra pārstāvji.
Latvijas pirmizrāde Cesvaines pilī uzņemtai šausmu filmai
Kinoteātrī “Apollo Kino” 31. oktobrī Latvijas pirmizrādi piedzīvos Parīzē dzīvojošā britu režisora Endrjū Desmonda fantastikas trilleris “Sonāte”. Filma ir Francijas, Anglijas, Krievijas un Latvijas kopražojums, kas pilnībā filmēta Latvijā, visvairāk Cesvaines pilī, kas bijusi ļoti atbilstoša vide filmas noskaņai.
Rīgā skatāmas Ungārijas animācijas filmas bērniem un pieaugušajiem
Ungāru animācijas kino ir gadu desmitiem senas tradīcijas un panākumi starptautiskos festivālos. Jaunākās paaudzes ungāru animatoru darbus Ungārijas dienu ietvaros varēs vērot arī Rīgas publika. ''Kino Bize'' 29. un 30. oktobrī izrāda labākās pēdējās desmitgades filmas un Mahoja Naģa Mākslas un dizaina universitātes studentu darbus. Bet 3. novembrī turpat būs īpašs animācijas filmu seanss bērniem.
Izziņo «Lielā Kristapa» programmu un starptautisko žūriju
Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" festivāls šogad norisināsies no 7. līdz 12. novembrim, piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī "Splendid Palace" vienkopus noskatīties nominētās filmas, studentu konkursa filmas, ārpuskonkursa pirmizrādes, kā arī piedalīties radošās darbnīcās, diskusijās, apmeklēt seminārus un svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 12. novembrī, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Galvenā tēma ir Putins. Saruna ar «ArtDocFest/Riga» žūrijas pārstāvi, žurnālisti Žannu Ņemcovu
Rīgas Starptautiskais kino festivāls un tā dokumentālā kino konkurss “ArtDocFest/Riga” noslēdzās 27. oktobrī. Konkursā tika izrādīta 21 filma. Uzvaras laurus plūca Igaunijas un Latvijas kopražojumā tapušais režisores Ksenijas Ohapkinas darbs “Nemirstīgie”. Konkurss bija piesātināts laiks dokumentālā kino cienītājiem un tā žūrijai, kuras sastāvā šogad bija arī žurnāliste Žanna Ņemcova. Kaut arī žūrijas darba grafiks patiešām ir saspringts, Ņemcova izbrīvēja laiku nelielai sarunai ar LTV “Kultūras ziņām”, lai pastāstītu par dokumentālo kino, tajā vēstītajām tēmām un viņas uzskatiem par mūsdienu sociālpolitisko klimatu Krievijā.
Rīgā uzstāsies Krievijas pianists – virtuozs Staņislavs Solovjovs
Reformātu baznīcā 30. novembrī notiks starptautisko konkursu laureāta, populārā Sanktpēterburgas pianista Staņislava Solovjova solokoncerts “Sapņi par romantiku”. Programmā Francis Šūberts, Roberts Šūmanis, Ferencs Lists, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Džeina Fonda BAFTA balvu saņem neklātienē, jo aizturēta par dalību protestā
Slavenajai aktrisei, rakstniecei un politiskajai aktīvistei Džeinai Fondai (Jane Fonda) piešķirta prestižā BAFTA kino balva, ko pasniedz Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmija par īpaši izciliem sasniegumiem kino nozarē. Tomēr māksliniece to nevarēja saņemt klātienē, jo ir aizturēta par piedalīšanos vides aktīvistu akcijās.
«Riga IFF» galveno balvu saņēmusi lietuviešu vēsturiskā drāma «Nova Lituania»
Ar šī gada konkursu uzvarētāju apbalvošanas ceremoniju noslēdzies sestais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RigaIFF), kas pulcēja līdz šim lielāko apmeklētāju skaitu. Festivāla pilnmetrāžas filmu konkursa galveno balvu par vizuāli izsmalcināto vēsturisko drāmu "Nova Lituania" saņēma lietuviešu režisors Karolis Kaupinis, informē festivāla rīkotāji
Pakalniņa: Kino ne vienmēr ir jāsaprot, tam ir jāļaujas
"Kino ne vienmēr vajag saprast. Kino vajag ļauties,” saka kinorežisore Laila Pakalniņa. Viņas jaunākā dokumentālā filma "Karote” iekļauta Rīgas Starptautiskā kino festivāla konkursa programmā un režisorei raksturīgajā kino valodā seko... plastmasas karotes dzimšanai - no naftas ieguves līdz pat nonākšanai uz bērnu ballītes galda, kur to izmet jau pēc pāris minūšu lietošanas. Izbraukājusi naftas platformas un plastmasas ražošanas rūpnīcas dažādās pasaules valstīs, Pakalniņa secina: dzīvojam uz pulvermucas tiešā un pārnestā nozīmē.
Ogres foto klubs svin 50 gadu jubileju, aicinot uz izstādi un semināru
26. oktobrī Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklās Ogres foto kluba 50 gadu jubilejas izstādi „(Pār)maiņas”. Jubilejas izstādē būs skatāmi kluba vadītāju – Ziedoņa Krūmiņa, Egona Spura, Aleksandra Zobena, Raimo Lielbrieža, Vitauta Mihalovska un citu biedru senāk tapušie darbi. Savu veikumu rādīs arī kluba šī laika fotogrāfi.
Jaunākie
Interesanti