Kultūra / Kino, foto un TV
Rīgas Fotomēnesis aicina uz pastaigu pilsētvidē
Piektdien, 5. jūnijā, festivālā “Rīgas Fotomēnesis 2020” notiks pasākums “Pastaiga ar Rīgas Fotomēnesi”, aicinot mākslas interesentus uz kopīgu pastaigu pilsētvidē, lai piedzīvotu performances, atklāšanas, projekcijas un tikšanās ar festivāla māksliniekiem, medijus informē festivāla organizatori.
ISSP galerijā četri fotomākslinieki kopā ar skatītājiem veido izstādi «1:1»
Jānis Deinats, Ieva Balode, Linda Boļšakova un Toms Harjo – četri radoši atšķirīgi fotomākslinieki no dažādām paaudzēm, kuri, līdzdarbojoties skatītājiem, veidos izstādi “1:1”. Pēc ilgā dīkstāves klusuma ar citādāku izstāžu pieredzi durvis ver ISSP galerija Berga Bazārā, kur no 2. jūnija līdz 4. jūlijam būs skatāma, piedzīvojama un kopā ar māksliniekiem radāma performatīva izstāde.
Performatīvā izstādē «1:1» apmeklētāji aicināti līdzdarboties radošajā procesā
No 2. jūnija līdz 4. jūlijam ISSP galerijas izstādē “1:1” apmeklētāji aicināti satikt četrus radošās darbības ziņā atšķirīgus dažādu paaudžu Latvijas māksliniekus — Jāni Deinatu, Ievu Balodi, Lindu Boļšakovu un Tomu Harjo. Katrs autors galerijā uzturēsies vienu nedēļu, sniedzot iespēju apmeklētājiem līdzdarboties viņu radošajā procesā, medijus informē ISSP pārstāvji.
Koncertzālē «Cēsis» darbu atsāk kino
No ceturtdienas, 28. maija, koncertzālē “Cēsis” darbu atsāks kino “Cēsis”. Repertuārā iekļautas būs gan multfilmas pašiem mazākajiem skatītājiem, gan filmas labas izklaides cienītājiem, gan kas īpašs kino gardēžiem. Apmeklētāju skaits seansos ierobežots – līdz 25 cilvēkiem, informē koncertzāles pārstāvji.
«Mans mīļākais karš» režisore: Atgādinām eiropiešiem, kādēļ nedrīkst pazaudēt demokrātiju
Pēc deviņu gadu darba ceļu pie skatītājiem sākusi režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas animācijas filma "Mans mīļākais karš". Tā veidota neparastā tehnikā – animācija te savijas ar dokumentāliem kino kadriem, un tas ir autobiogrāfiskos motīvos balstīts stāsts par bērnību un pieaugšanu Aukstā kara laikā, par dzīvi un izvēlēm starp oficiālo un iekšējo patiesību. Filmu, kurā 70. gadu bērnības epizodes mijas ar “Kurzemes katla” atmiņām un režisores šodienas skatījumu uz pagātni, jau pamanījusi prestižā Ansī animācijas filmu festivāla žūrija, iekļaujot to konkursa programmā.
Ar Toma Harjo personālizstādi sāksies Rīgas Fotogrāfijas biennāle
No 29. maija līdz 17. jūlijam galerijā “Alma” Rīgā būs skatāma mākslinieka Toma Harjo personālizstāde “Izredzes”. Ar šo notikumu Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) 2020 sāk savu programmu, kas bija plānota no šī gada 9. aprīļa, bet ārkārtas situācijas dēļ tika pārcelta, medijus informē organizatori.
Maija beigās sāksies Rīgas Fotomēnesis
Otrdien, 26. maijā, sāksies ikgadējais fotomākslas festivāls "Rīgas Fotomēnesis". Ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, festivāla pasākumi – izstādes, performances, projekcijas, diskusijas un ekskursijas – norisināsies ne vien interneta platformās ''Facebook'', ''Zoom'' un ''Twitch'', bet arī izstāžu zālēs un pilsētvidē, medijus informē organizatori.
Jaunākie
Interesanti