Kultūra / Kino, foto un TV
Holivudā top filma pēc pretrunīgi vērtētās grāmatas par narkotikām Trešajā reihā motīviem
Neierasts skats uz vēsturi ir vācu žurnālista un rakstnieka Normana Olera grāmata “Totālais skurbums: Narkotikas Trešajā reihā”. Ne velti tā pēc uzrakstīšanas ātri vien kļuvusi par bestselleru, tulkota 25 valodās, tostarp arī latviski. Aizvadītās nedēļas nogalē autors viesojās Rīgā, un stāstīja, ka pēc viņa grāmatas motīviem Holivudā top filma, kas pēc vairākiem gadiem varētu nonākt uz ekrāniem.
«Jēkaba un Mimmi» producenti nominēti animācijas balvai «Cartoon Movie Tribute»
No 3. līdz 5. martam Bordo, Francijā, notiek animācijas pilnmetrāžas filmu kopprodukcijas forums “Cartoon Movie”, kur ik gadu tiek arī pasniegtas Goda balvas labākajam režisoram, producentam un izplatītājam. Šogad kategorijā “Gada producents” starp trim pretendentiem nominēta Latvijas studija “Atom Art” kopā ar saviem Polijas partneriem “Letko” par darbu pie programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filmas - režisora Edmunda Jansona filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, medijus informē filmas pārstāvji.
Liepājā notiks filmas «Klejotāji» seanss un tikšanās ar režisoru Matīsu Kažu
Režisors Matīss Kaža janvārī pabeidzis darbu pie savas jaunākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas "Klejotāji’. Filma stāsta par trim filmas režisora vienaudžiem – divdesmitgadniekiem, kuri meklē savu vietu mūsdienu pasaulē, nododoties dažāda veida klejojumiem. Liepājas teātrī 7. martā gaidāms vienīgais filmas seanss Liepājā. Uz to ieradīsies arī filmas režisors, kuram pēc seansa skatītāji varēs uzdot savus jautājumus, medijus informē filmas pārstāvji.
Rīgā bezmaksas seansos izrādīs ASV neatkarīgā kino darbus
No 28. februāra līdz 1. martam kino projekts "Kino Kults", ASV vēstniecība Latvijā un kinoteātris "K. Suns" rīko jau otro ASV neatkarīgo filmu festivālu, kurā skatītājiem būs iespēja izbaudīt ASV neatkarīgā kino darbus, kas līdz šim Latvijā uz lielā ekrāna nav bijuši skatāmi. Festivālā tiks izrādītas sešas filmas angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā, un festivāla filmu vienojošā tēma šogad ir dažādība.
Režisors Vitālijs Manskis: Dokumentālais kino rodas, pretojoties dzīvei
Latvijā dzīvojošais dokumentālo filmu režisors Vitālijs Manskis ir uzņēmis filmas, kuras guvušas uzvaras daudzos starptautiskos konkursos un arī Latvijā. Filma par Ziemeļkorejas diktatorisko režīmu “Saules staros”, kā arī filma “Putina liecinieki” – liecība par Kremļa varas aizkulisēm – izgaismo totalitāras varas mehānismus. Tagad top viņa filma par pārbūves ideologu Mihailu Gorbačovu.
Berlināles filmu tirgū par «Dvēseļu puteni» interese Korejai, ASV, Vācijai
Paralēli filmu izrādīšanai un konkursiem Berlināles laikā notiek arī Eiropas filmu tirgus, kurā ar vairākiem seansiem piedalās filma “Dvēseļu putenis”. Kino kritiķe Daira Āboliņa Latvijas Radio atklāj, ka “Dvēseļu putenis” jau pārdota Korejai, kā arī parakstīti nodomu protokoli ar vairākām citām valstīm.
Ojāra Vācieša muzejā atklās Ojāra Martinsona fotogrāfiju izstādi «Satiktie»
Fotomākslinieks Ojārs Martinsons aicina uz Ojāra Vācieša muzeju, kur no 28. februāra līdz 2. aprīlim būs aplūkojama fotogrāfiju izstāde “Satiktie”. Fotogrāfijas tapušas laika posmā no 1970. līdz 1990. gadam, strādājot žurnālā “Liesma”, un ataino tā laika sabiedrības darbiniekus, medijus informē muzeja pārstāvji.
Divi jaunieši laivā un suns jaunā raidījumā apceļos astoņas Latvijas upes
Krāšņas Latvijas upes, ziņkārība, brīvība un piedzīvojumi – tā dažos vārdos raksturojams jaunais raidījums “Pa straumei”, kas 5. martā nokļūs pie Latvijas Televīzijas skatītājiem. Raidījuma varoņi – 16 un 17 gadus jauni cilvēki – kopā ar sunīti Urgu apceļojuši astoņas Latvijas upes, un astoņās sērijās viņu piedzīvojumus apkopojusi komanda, kas veidojusi arī raidījumu “Sirmais. Kulta ēdieni”.
Jaunākie
Interesanti