Kultūra / Kino, foto un TV
LTV raidījumā «Pārtikas revidents» žurnāliste Ieva Strazdiņa skaidros mītus un patiesību par pārtiku
No 16. septembra trešdienu vakaros Latvijas Televīzijas (LTV) skatītāji varēs vērot jaunu analītisku raidījumu “Pārtikas revidents”. Tajā skaidros, kas patiesībā ir pārtikas produktu sastāvā, kā produkts radīts, vai cena vienmēr nozīmē kvalitāti, un meklēs atbildes uz daudziem citiem jautājumiem. Raidījuma vadītāja – galvenā pārtikas revidente – būs žurnāliste Ieva Strazdiņa.
Pirmizrādi piedzīvos LTV dokumentālā filma par Covid-19 pandēmiju
Latvijas Televīzijas dokumentālā filma “Vīruss aptur pasauli” aptver 2020. gadu, kas ieies pasaules vēsturē kā Covid-19 pandēmijas laiks. Filmas autori Odita Krenberga, Gundars Rēders un Uģis Kronbergs dokumentē cilvēku gaitas ārkārtas situācijas laikā un pēc tās.
Saeima aicina jauniešus piedalīties barikāžu 30. gadadienai veltītā fotokonkursā
Gatavojoties janvāra barikāžu 30. gadadienai un Lāčplēša dienai, parlaments aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā “Barikāžu stāsts”. Konkursa mērķis ir veicināt patriotismu, jauniešu izpratni par Latvijas vēsturiskajiem notikumiem, piederību savai valstij, kā arī radošumu, informēja Saeimas Preses dienestā.
Šogad arī tiešsaistē – sācies dokumentālo filmu forums «Baltic Sea Docs»
Kinoteātrī “K. Suns” 1. septembra vakarā ar rumāņu režisora Radu Čorničuka filmu “Mājas” sācies 24. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums “Baltic Sea Docs”. Nozares profesionāļiem tā ir iespēja prezentēt savu topošo filmu potenciālajiem sadarbības partneriem, bet dokumentālā kino cienītājiem – iespēja noskatīties starptautisku ievērību guvušus dokumentālos stāstus. Šogad tos bez maksas var skatīties arī tiešsaistē.
Sākas Venēcijas kinofestivāls
1. septembra vakarā Venēcijā pirmizrādi piedzīvos itāļu režisora Andrea Segres dokumentālais stāsts “Molekula” par Venēciju karantīnas režīma laikā. Filmas pirmizrāde vienlaikus būs neoficiālais 77. Venēcijas kinofestivāla atklāšanas seanss.
Septembrī sāksies Rīgas Fotogrāfijas biennāles kulminācijas notikumi
No 7. līdz 26. septembrim Rīgā norisināsies starptautiskā laikmetīgās mākslas notikuma “Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020” kulminācijas pasākumi, informēja organizatori. Ar daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu biennāle šogad pievēršas realitātes arheoloģijai, pētot gan pagātnes slāņus, gan arī mūsdienu digitālā laikmeta mantojumu un tā ietekmi uz mūsu uztveri, domāšanu un attēlu kultūru kopumā.
Filma «Tenet» pārliecinoši debitē pasaules kinoteātros
200 miljonus dolāru izmaksājusī Holivudas filma “Tenet” pārliecinoši debitējusi pasaules kinoteātros. Tā ir pirmā lielbudžeta lente, kas tiek publiski demonstrēta pēc Covid-19 pandēmijas sākuma, un uzskatāmi liecina par skatītāju vēlmi atgriezties kinoteātros.
Režisors Matīss Kaža uzņem spēlfilmu «Neona pavasaris», aicina filmēties reiva ballītēs
Augustā un septembrī Rīgā norisināsies režisora Matīsa Kažas pilnmetrāžas spēlfilmas “Neona pavasaris” uzņemšana. Mūsdienu drāmas centrā ir jauna meitene, kura nonāk Rīgas pagrīdes reivu pasaulē. Filmas veidotāji aicina brīvi domājošus dažāda vecuma, dzimuma un etniskās piederības cilvēkus pieteikties dalībai filmas ballīšu ainu uzņemšanā, informēja studijas “Deep Sea Studios” pārstāvji.
Riga IFF atklāšanas kino koncerts «Kur patiesība?!» būs vērojams visā pasaulē
Īpaši Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) atklāšanas notikumam par godu veidota kino koncerta pavadījumā 15. oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace” tiks izrādīta senākā Latvijas teritorijā tapusī spēlfilma “Kur patiesība?!”, informēja festivāla organizatori. Oriģinālmūziku kopradījuši un koncertā izpildīs mūziķi Artūrs Liepiņš un Jēkabs Nīmanis. Klātienes apmeklējumam biļešu skaits ir ierobežots, bet savos ekrānos tiešsaistē skatītāji visā pasaulē koncertu varēs vērot bez maksas.
Uzņemta filma par Šerloka Holmsa māsu
Kompānija “Netflix” publiskojusi jaunās filmas par Šerloku Holmsu reklāmas materiālu. Tomēr šoreiz galvenā nozieguma izmeklētāja ir slavenā angļu detektīva 14 gadus vecā māsa.
Jaunākie
Interesanti