Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Kara šausmu virpulis – Berlinālē godalgotā filma «Dabiskā gaismā»
Vēl trīs dienas tiešsaistē turpināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls. Tā klāstā šogad ir īpaši daudz gan Latvijas, gan Latvijas kopražojuma filmu pirmizrāžu, tostarp ungāru režisora Dēneša Naģa spēlfilma ‘’Dabiskā gaismā’’, kas tapusi ar Latvijas līdzdalību un gandrīz pilnībā uzfilmēta Latvijā.
Traģikomiski un sirreāli par vēsturi. Filma «Gads pirms kara» piedzīvo Latvijas pirmizrādi tiešsaistē
No šodienas Rīgas Starptautiskais kino festivāls saistībā ar īpaši stingrajiem Covid-19 ierobežojumiem pārceļas tikai uz tiešsaistes formātu. 21. oktobrī nacionālo pirmizrādi piedzīvos Dāvja Sīmaņa spēlfilma ‘’Gads pirms kara’’, kas iekļauta festivāla konkursa programmā un jau novērtēta arī ar 11 ‘’Lielā Kristapa’’ nominācijām.
Nārnijas karalis Pīters viesojas Rīgā. Aktiera Viljama Moslija poētiskās lomas
Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā iekļauta irāņu režisores Širinas Nešetas filma “Sapņu zeme”. Alegoriskajā kino par sapņu klātbūtni mūsu ikdienā piedalās arī britu aktieris Viljams Moslijs, kurš pazīstams no triloģijas “Nārnijas hronika”. Šobrīd Moslijs strādā pie jaunas filmas, un tas notiek tepat Latvijā.
Sākoties ierobežojumiem, festivāls Riga IFF turpināsies tiešsaistē
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) šogad norisinās no 14. oktobra līdz 24. oktobrim. No brīža, kad Latvijā oficiāli stāsies spēkā papildu ierobežojumi epidemioloģiskās situācijas uzlabošanai, festivāla rīkotāji piemēros ierobežojumus klātienes seansiem, informēja organizatori.
Filma «selfija» estētikā – Lailas Pakalniņas mūsdienu pasaka «Spogulī»
20. oktobrī Rīgas Starptautiskais kino festivāls izrādīs Lailas Pakalniņas jaunāko spēlfilmu "Spogulī", ko varēs skatīties gan klātienē, gan tiešsaistē. Tā iekļauta festivāla konkursa skatē un jau novērtēta arī ar 10 "Lielā Kristapa" nominācijām. Filma ir mūsdienu pasaka par Sniegbaltīti, kura uzaug krosfita zālē, bet kas pats neparastākais – filma uzņemta selfija jeb pašfoto estētikā, kas bijis sarežģīts uzdevums pat tik meistarīgam operatoram kā Gintam Bērziņam.
Dokumentālista Ivara Zviedra pandēmijas filmas pirmizrāde plānota martā
Režisora un operatora Ivara Zviedra topošā dokumentālā filma “Bahs pret Covid” (“Bach vs Covid”) šobrīd projekta stadijā iekļauta Jihlavas dokumentālo filmu festivāla tirgus programmā “New Vision”, informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāvji. Plānots, ka filma pie skatītājiem nonāks 2022. gada 14. martā – divus gadus pēc tam, kad Latvijā sākās Covid-19 krīze.
Kailā cilvēcība. Režisors Pauls Ķesteris stāsta par īsfilmu «Pirmie soļi»
19. oktobrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla piedāvājumā ir pašmāju īsfilmu konkursa skate, kurā iekļautas sešas jaunas filmas, to vidū arī Paula Ķestera melnbaltais darbs "Pirmie soļi". 15 minūšu garā filma vēsta par divu tuvu cilvēku sarežģītajām attiecībām un par to, cik dziedinošs spēks ir patiesai cilvēcībai un mīlestībai. Filma ir melnbalta, bez teksta un uzņemta uz 16 milimetru filmlentes, kas pēc režisora domām ir visatbilstošākais formāts filmas stāstam.
Kino kā glābšanas riņķis laikmetīgajai mākslai. Par filmu «Viss reizē zied»
Laikmetīgās mākslas un kino attiecības kopš 1960. gadu beigām ir kļuvušas arvien tuvākas un tuvākas. Šajā laikā muzejos, izstāžu zālēs un galerijās arvien vairāk bijis iespējams sastapt video formātā tapušus vai kino režisoru veidotus darbus. 2020. gadā, līdz ar Covid-19 izraisīto pandēmiju, laikmetīgās mākslas notikums RIBOCA2 nonācis uz kino ekrāniem un drīzumā ienāks arī interesentu mājās.
Kā neapjukt Riga IFF programmā – īsfilmu izlasi iesaka kuratore Anna Zača
Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF) šogad 11 dienās un 10 programmas sadaļas, vairāk nekā 100 filmas. Lai neapjuktu plašajā piedāvājumā ''Riga IFF'' komanda gatavo savus ieteikumus. Īsfilmu un eksperimentālā kino programmas "Short Riga" kuratore Anna Zača iesaka filmas, kuras nepalaist garām.
Pie Latvijas skatītājiem nonāks animācijas filmu autora Vladimira Leščova jaunākais darbs «Comeback»
Visu šo nedēļu klātienē un tiešsaistē turpināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF). Tā programmā šogad ir ļoti bagātīgs nacionālo pirmizrāžu klāsts. Starp tām arī pasaulē atzītā animācijas filmu autora Vladimira Leščova jaunākais darbs “Comeback” jeb “Atgriešanās”. Astoņas minūtes garā īsfilma iekļauta Nacionālo īsfilmu konkursa programmā, un to festivāls izrādīs 19. oktobrī.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt