Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Kino, foto un TV
«Oskaru» ceremonijā triumfē filma «Nomadland»
Naktī uz pirmdienu, 26. aprīli, pēc Latvijas laika paziņoti ASV Kinoakadēmijas balvas “Oskars” laureāti. Par labāko filmu atzīta “Nomadland”, bet cīņā par labākā režisora titulu laurus plūca "Nomadland" režisore Hloja Žao (Chloé Zhao), kļūstot par otro sievieti, kas saņēmusi balvu šajā nominācijā.
«Splendid Palace» tiešsaistē piedāvā režisora Vitālija Manska filmas
Gaidot dokumentālo filmu festivālu “Artdocfest/Rīga” un pasaules dokumentālo filmu pirmizrādes, kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā iespēju tiešsaistes seansos skatīties šī festivāla dibinātāja un prezidenta, plašu starptautisku atzinību guvušā režisora Vitālija Manska filmas, kas veidotas ar Latvijas kinematogrāfistu līdzdalību un Latvijas Nacionālā kino centra atbalstu, informēja kinoteātra pārstāvji.
Skats smalkākajās mākslas detaļās – izstādi par simbolismu Baltijas valstu mākslā varēs pieredzēt arī filmā
Latvijas Televīzijas jaunākā dokumentālā filma “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” iepazīstina ar 19./20. gadsimta laiku Latvijas kultūrā un simbolisma rašanos Eiropā, kā arī sniedz iespēju neklātienē pieredzēt unikālu, starptautisku atzinību guvušu izstādi par simbolismu Baltijas mākslā – ielūkoties smalkākajās mākslas darbu detaļās un ieraudzīt jau zināmus darbus jaunā kontekstā. Filmas pirmizrāde gaidāma 6. maijā.
Ieskats Lindas Oltes filmas «Māsas» uzņemšanā
Pēc piespiedu pauzes pilnā sparā turpinās režisores Lindas Oltes debijas spēlfilmas “Māsas” uzņemšana. Filmas estētika liek steigties, jo jāpaspēj uzfilmēt pavasarī – pirms ir saplaukušas koku lapas. Filmas galvenās varones ir bērnu namā augušas māsas, kurām paveras iespēja tikt adoptētām uz Ameriku, taču šī perspektīva šķiet vilinoša tikai vienai no meitenēm. Šis būs uz patiesiem notikumiem balstīts kinostāsts.
Festivālā «2Annas» laurus plūc filma no Argentīnas
Šogad Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivālā “2Annas” par labāko konkursa filmu žūrija atzina un ''Grand Prix'' balvu, tēlnieka Aigara Zemīša veidoto ''Zelta Annas'' statueti, piešķīra Argentīnas režisoru radītā dokumentālā/eksperimentālā filma “Pēdējā stunda”. Savukārt par Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētāju atzīta Lietuvas režisora veidotā spēlfilma “Guļamrajons”, kas ieguva ''Ģipša Annas'' statueti, informēja festivāla pārstāvji.
«Mans mīļākais karš» režisore Ilze Burkovska-Jakobsena debitē spēles kino
Jaunu filmu pabeigusi režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, kura pērn ar savu dokumentālo animācijas filmu “Mans mīļākais karš” guva starptautiskus panākumus un pašmāju publikas atzinību. “Mans mīļākais karš” pēc vairākām veiksmīgām dokumentālajām filmām bija režisores debija animācijā, nu viņa sevi piesaka spēles kino. Režisorei vairs neesot bail no aktieriem, tāpēc jaunajā filmā spēlē arī divi vecmeistari – Inta Tirole un Ģirts Jakovļevs.
«Splendid Palace» tiešsaistē piedāvās erotisko īsfilmu festivāla programmu
Lai nedaudz uzsildītu dzestrā pavasara vēso noskaņojumu, kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā iespēju tiešsaistes seansos skatīties festivāla “Best Erotic Shorts” īsfilmas. Programmā iekļauti septiņi jutekliski darbi, kas pārstāv gan dokumentālo, gan animācijas, gan aktierfilmu žanru. Kinoseansiem ir vecuma cenzs: 18+.
Latvijas filmas piedalās nozīmīgos Eiropas kinofestivālos
Aprīļa vidū Lietuvā, Šveicē un Vācijā cits pēc cita sākas vairāki svarīgi kinofestivāli un filmu nozares pasākumi, kuros piedalās gan Latvijas filmas, gan kopražojumi, gan kinoprofesionāļi, informēja Nacionālā Kino centra pārstāvji.
Upīša muzejs daudzsēriju filmā «Meklējiet sievieti» pārtop par komunālo dzīvokli
Kas ir veidojis Latviju tādu, kāda tā ir šodien? Šis būs viens no jautājumiem, ko risinās Armanda Zvirbuļa daudzsēriju filma "Meklējiet sievieti". Tā top pēc Andra Kolberga kriminālromāna motīviem. Tās centrā – kādas sievietes slepkavība, kas notiek uz 90. gadu sarežģītā laika fona, bet kuras saknes iesniedzas krietni senākā pagātnē, vēl dziļos padomju laikos. Filmu veido pārliecinoša profesionāļu komanda – līdzās Armandam Zvirbulim arī producente Arta Ģiga, operators Gints Bērziņš un citi savas jomas lietpratēji.
Īsfilmu festivālā pievēršas ekofeminismam un ekoseksualitātei
9. aprīlī tiešsaistē sākas Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls “2Annas”, kas Latvijā darbojas jau 25 gadus. Jubilejas programma veltīta aktuālām ekoloģijas tēmām un patērētāju sabiedrības problēmām. Nedēļas garumā festivāla interneta vietnē būs iespēja bez maksas skatīties vairāk nekā simt īsfilmu no 28 valstīm. Festivāla veidotāji ir izveidojuši arī intriģējošas kino programmas, ko saista ar ekofeminismu un ekoseksualitāti. Šī gada festivāla fokusa tēma ir “Zeme”, akcentējot, ka mūsu dzīvesveids pēdējās desmitgadēs ir būtiski mainījies, ietekmējot planētas ekosistēmu.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt