Kultūra / Kino, foto un TV
Salauzt ekspektācijas. Intervija ar fotoizstādes kuratoru Ēriku Lotonu
Līdz 28. septembrim ISSP galerijā ir apskatāma izstāde „Savādā aleja”. Tā apvieno sešus jaunus Eiropas māksliniekus, kuri caur fotogrāfiju pēta laika robežas un to, kā ikdienišķais kļūst īpatnējs. Izstāde aplūko attēlu lomu pagātnes un tagadnes izpratnē, vienlaikus izceļot to, kā fotogrāfija un video ļauj ikdienu saredzēt citā, nepazīstamā gaismā. Uz sarunu LSM.lv aicināja izstādes kuratoru Ēriku Lotonu.
«Splendid Palace» jaunā sezona: labs dokumentālais kino, simtgades galerija un «Studentu kinofest's» jaunā līmenī
Kinoteātris "Splendid Palace" 96. sezonu tikko atklājis ar karalisku notikumu – Vijai Artmanei veltītu filmu, taču aizraujoši notikumi turpināsies visas sezonas garumā. Īpašo dokumentālo kino ciklu, vēl nebijuša mēroga vizuālo projektu un "Studentu kinofestu", kas šogad risināsies starptautiskā līmenī, intervijā LR3 "Klasika" ieskicē kinoteātra kuratore, kinokritiķe Daira Āboliņa.
Filma «Putina liecinieki» iekļuvusi Eiropas Kino akadēmijas gada izlasē
Eiropas Kino Akadēmija (European Film Academy, EFA) nedēļu pēc spēlfilmu “īsā saraksta” publiskošanas izziņojusi arī gada labāko dokumentālo filmu izlasi, kas var pretendēt uz 2019.gada Eiropas Kinoakadēmijas balvām. 12 labāko dokumentālo filmu vidū ir Latvijas filma “Putina liecinieki" (režisors Vitālijs Manskis) un arī divas no citvalstu filmām, kas septembra sākumā būs skatāmas kinoteātrī “K.Suns” Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros.
LTV no 10. septembra būs skatāms jauns kultūras sarunu šovs «Kultūrdeva»
Uzsākot jauno televīzijas sezonu, Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvās jaunu un aizraujošu raidījumu par kultūras aktualitātēm “Kultūrdeva”. No 10. septembra katru otrdienu plkst. 19.30 skatītājus sveicinās līdz šim ēterā kopā neredzēta trijotne – Mārtiņš Ķibilds, Kristīne Komarovska un Aleksis Vilciņš.
Jānis Streičs: Artmane mums tikai godu darīja, citu nevar pateikt
Gatavojot materiālus dokumentālajai filmai “Aktrise un laiks. Vija Artmane”, režisore Agita Cāne-Ķīle un scenārija autore Daira Āboliņa intervēja gan režisorus, gan aktierus un teātra ekspertus. Starp intervētajiem bija arī režisors Jānis Streičs. Piedāvājam zīmīgākos fragmentus no intervijas.
FOTO: LTV dokumentālās filmas «Aktrise un laiks. Vija Artmane» pirmizrāde
21.augustā leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90. Tieši aktrises dzimšanas dienas vakarā trešdien, 21.augustā pirmizrādi kinoteātrī “Splendid Palace” piedzīvoja Latvijas Televīzijas dokumentālā filma “Aktrise un laiks. Vija Artmane”. Tas vienlaikus bija arī kinoteātra “Splendid Palace” sezonas atklāšanas seanss. Klātesot aktrises ģimenei, Latvijas teātra un kino zvaigznēm un filmas radošajai un tehniskajai komandai, režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas jaunākais kopdarbs tika novērtēts ar stāvovācijām.
Aktrise un ballītes. Kadri no Artmanes ģimenes arhīva
Viena daļa no Vijas Artmanes ģimenes arhīvā glabātajiem un iepriekš nekad vēl nepubliskotajiem 8 mm kino materiāliem filmēti draugu un kolēģu ballītēs, kurās jautrība sita augstu vilni. Piedāvājam ekskluzīvu ieskatu šajos materiālos.
«Splendid Palace» atklāj sezonu ar filmu «Aktrise un laiks. Vija Artmane»
Nekronētā karaliene. Teātra un kino dīva. Leģenda. Zvaigzne. Latvijas Katrīna Denēva. Spēcīga personība un šarmanta sieviete. Dzīves laikā piedzīvojusi visu, ko dod un ņem slava, bet bērnību un mūža nogali vadījusi trūkumā. Tas viss ir par šīs dienas jubilāri – kino un teātra aktrisi Viju Artmani. Tieši aktrises 90.jubilejas dienā, 21. augustā, savu kino sezonu ar dokumentālās filmas “Aktrise un laiks” pirmizrādi atklāj kinoteātris “Splendid Palace”.
Jaunākie
Interesanti