Kultūra / Kino, foto un TV
Baltijas fotogrāfi vadīs meistarklases Rīgā
Turpinot pērn aizsākto komerciālās fotogrāfijas meistarklašu ciklu, februārī un martā starptautiski atzītu nozares profesionāļu vadībā interesenti varēs gūt plašāku ieskatu arhitektūras, bērnu un modes fotogrāfijā, kā arī vairāk uzzināt par sadarbību ar žurnāliem, medijus informē fotogrāfijas izglītības platformas ISSP pārstāvji.
Festivāls «2Annas» aicina pusaudžus uz sociāli un politiski aktīvām filmām
24. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2Annas” aicina 12-18 gadus vecu skolēnu klašu kolektīvus apmeklēt Starptautiskā jauniešu īsfilmu konkursa seansu trešdien, 12. februārī kinogalerijā “KSuns”. Jauniešiem, kas apmeklēs seansu, būs ļoti nozīmīga loma, – viņi būs festivāla žūrija, kas noteiks filmas – “2Annas” bērnu un jauniešu konkursa uzvarētājas, medijus informē festivāla pārstāvji.
Festivāls «2Annas» aicina bērnus uz jaunāko pasaules kino
Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls “2Annas” aicina apmeklēt bērnu īsfilmu konkursa seansus otrdien, 11. februārī, un sestdien, 15. februārī. Bērniem, kas apmeklēs seansu 11. februārī, būs ļoti nozīmīga loma – viņi būs festivāla žūrija, kas noteiks, kuras filmas uzvarēs “2Annas” bērnu filmu konkursā, medijus informē festivāla organizatori.
Pabeigta latviešu vesterna «Kur vedīs ceļš» filmēšana
Janvāra pēdējā dienā Mazsalacā pie īpaši filmai veidota 19. gadsimta namiņa uzfilmētas pēdējās vesterna “Kur vedīs ceļš” epizodes, noslēdzot Matīsa Kažas debijas pilnmetrāžas spēlfilmas uzņemšanu. Filma uzņemta Latvijā, Itālijā un Zviedrijā, tajā piedalījušies aktieri un kino profesionāļi no visām trim valstīm. Filmas pirmizrāde gaidāma šā gada beigās, medijus informē filmas pārstāvji.
Pirmizrādi piedzīvos filma par ekstrēmo slēpošanu «Oda»
Kinoteātrī “Forum Cinemas” 31. janvārī pirmizrāde latviešu filmu veidotāju komandas “Skilluminati” jaunākajai filmai “Oda”. Filmā atspoguļoti notikumi, ar kuriem piedzīvojumu meklējumos pilsētvidē un dažādās neparastās vietās saskaras ekstrēmie slēpotāji.
Latvijas kino 2019. gadā: ievērojami aug interese ārpus Rīgas
Nacionālais kino centrs (NKC) janvārī apkopojis iepriekšējā gada statistikas datus filmu nozarē – par gada skatītāko filmu kļuvusi “Dvēseļu putenis”. Tā pat arī 2019. gada dati liecina, ka skatītāju interese par Latvijas filmām nav noplakusi, turklāt ievērojami aktivizējusies filmu izrādīšana ārpus Rīgas, novadu kinoteātros, kinoizrādīšanas vietās un skolās, medijus informē NKC pārstāvji.
Pie LTV skatītājiem dodas dokumentālā filma «Atmodas labirintā»
30 gadus pēc Atmodas pētnieki joprojām meklē atbildes uz daudziem neskaidriem jautājumiem. Vienu no tiem – par PSRS Valsts drošības komitejas (VDK jeb čeka) ietekmi uz neatkarības procesiem – analizē arī Latvijas Televīzijas dokumentālā filma “Atmodas labirintā”. Tie būs fakti un intervijas divu sēriju garumā, no kurām pirmā būs skatāma jau 30. janvāra vakarā LTV1 un Replay.lv.
Jaunākie
Interesanti