Kultūra / Kino, foto un TV
Performatīvā izstādē «1:1» apmeklētāji aicināti līdzdarboties radošajā procesā
No 2. jūnija līdz 4. jūlijam ISSP galerijas izstādē “1:1” apmeklētāji aicināti satikt četrus radošās darbības ziņā atšķirīgus dažādu paaudžu Latvijas māksliniekus — Jāni Deinatu, Ievu Balodi, Lindu Boļšakovu un Tomu Harjo. Katrs autors galerijā uzturēsies vienu nedēļu, sniedzot iespēju apmeklētājiem līdzdarboties viņu radošajā procesā, medijus informē ISSP pārstāvji.
Koncertzālē «Cēsis» darbu atsāk kino
No ceturtdienas, 28. maija, koncertzālē “Cēsis” darbu atsāks kino “Cēsis”. Repertuārā iekļautas būs gan multfilmas pašiem mazākajiem skatītājiem, gan filmas labas izklaides cienītājiem, gan kas īpašs kino gardēžiem. Apmeklētāju skaits seansos ierobežots – līdz 25 cilvēkiem, informē koncertzāles pārstāvji.
«Mans mīļākais karš» režisore: Atgādinām eiropiešiem, kādēļ nedrīkst pazaudēt demokrātiju
Pēc deviņu gadu darba ceļu pie skatītājiem sākusi režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas animācijas filma "Mans mīļākais karš". Tā veidota neparastā tehnikā – animācija te savijas ar dokumentāliem kino kadriem, un tas ir autobiogrāfiskos motīvos balstīts stāsts par bērnību un pieaugšanu Aukstā kara laikā, par dzīvi un izvēlēm starp oficiālo un iekšējo patiesību. Filmu, kurā 70. gadu bērnības epizodes mijas ar “Kurzemes katla” atmiņām un režisores šodienas skatījumu uz pagātni, jau pamanījusi prestižā Ansī animācijas filmu festivāla žūrija, iekļaujot to konkursa programmā.
Ar Toma Harjo personālizstādi sāksies Rīgas Fotogrāfijas biennāle
No 29. maija līdz 17. jūlijam galerijā “Alma” Rīgā būs skatāma mākslinieka Toma Harjo personālizstāde “Izredzes”. Ar šo notikumu Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) 2020 sāk savu programmu, kas bija plānota no šī gada 9. aprīļa, bet ārkārtas situācijas dēļ tika pārcelta, medijus informē organizatori.
Maija beigās sāksies Rīgas Fotomēnesis
Otrdien, 26. maijā, sāksies ikgadējais fotomākslas festivāls "Rīgas Fotomēnesis". Ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, festivāla pasākumi – izstādes, performances, projekcijas, diskusijas un ekskursijas – norisināsies ne vien interneta platformās ''Facebook'', ''Zoom'' un ''Twitch'', bet arī izstāžu zālēs un pilsētvidē, medijus informē organizatori.
FOTO: Rīgas tautas deju ansambļi īstenojuši kopīgu fotoprojektu
Šī gada janvārī astoņi Rīgas tautas deju ansambļi vienojās fotoprojektā, kas veltīts tautas deju ansambļu koncertam “Savā rokrakstā”. Gaidot pārcelto koncertu 12. oktobrī, ansambļi projektā ielūkoties piedāvā jau tagad, medijus informē TDA “Vektors” pārstāvji.
VIDEO: Publiskots filmas «Mātes piens» pirmais tīzeris
Filmu studijas "Deviņi" un režisores Ināras Kolmanes veidotā pilnmetrāžas spēlfilma “Mātes piens” saņēmusi finansiālu atbalstu arī Eiropas Savienības (ES) programmā “Radošā Eiropa MEDIA” filmas projekta attīstīšanai. Tas noticis vienlaicīgi ar Nacionālā Kino centra piešķirto atbalstu filmas ražošanai. Tāpēc filmas veidotāji prezentē pirmo filmas video rullīti – tīzeri, medijus informē filmas pārstāvji.
«Alfa» arī šogad rīkos brīvdabas kino seansus uz tirdzniecības centra jumta
Trešo gadu tirdzniecības centrs “Alfa” turpina tradīciju – kino demonstrēšanu brīvdabā uz tirdzniecības centra jumta. Pirmais kino seanss šogad plānots 21. maijā, un skatītāji aicināti līdz 17. maijam nobalsot par filmu, kuru vēlētos redzēt, informē tirdzniecības centra pārstāvji. Šoreiz skatīties seansus būs iespējams tikai no automašīnām.
Jaunākie
Interesanti