Kultūra / Kino, foto un TV
Filmas «Jelgava ‘94» pirmizrāde – skatītāju un veidotāju pirmie iespaidi
Jelgavas Kultūras nama pārpildītā zālē 17. septembrī pirmizrādi piedzīvoja spēlfilma “Jelgava 94”. Pēc latviešu rakstnieka Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāna motīviem veidotā režisora Jāņa Ābeles filma ir stāsts par 14 gadus veca zēna pieaugšanu pilsētā, kur deviņdesmito gadu sākumā valdīja specifiska vides un sabiedrības mijiedarbība. Lai arī filmā piedalās virkne Latvijā pazīstamu aktieru, stāsta galvenajiem varoņiem “Jelgava 94” ir debijas filma.
Latvijā oktobrī notiks Manhetenas Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls
Rīgā un citās Latvijas pilsētās no 1. līdz 6. oktobrim jau tradicionāli norisināsies starptautiskais Manhetenas īsfilmu kinofestivāls. Rīgā festivāla programmu varēs skatīt kinoteātrī ''Splendid Palace'' divas dienas - 4. un 5. oktobrī. Festivāla filmu skates notiks arī Cēsīs, Daugavpilī, Kuldīgā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Siguldā, Valmierā un Ventspilī, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Bredam Pitam pirms «Ad astra» izrādīšanas sakaru seanss ar kosmosu
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) noorganizējusi tiešo sakaru seansu starp slaveno aktieri Bredu Pitu un starptautisko kosmosa staciju. Saruna bija pieskaņota jaunās filmas “Ad astra” gaidāmajai iznākšanai uz lielā ekrāna. 

Ārvalstu mediji vēsta, ka sarunā Pits paudis izbrīnu par sarežģīto kosmosa stacijas aprīkojumu un “uzprasījies” uz komplimentu. Viņš astronautam Nikam Heigam pajautājis, kurš kosmosa varoņa atveidotājs ir labāks – viņš vai Džordžs Klūnijs 2013. gada filmā “Gravitāte”. Atbilde, protams bija par labu Pitam.  
Latvija izvirza «Oskara» sacensībai Simtgades filmu «Tēvs Nakts»
Nu jau divpadsmito reizi arī Latvija izvirzījusi filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai ''Oskars'', sacenšoties ar apmēram 80 valstu filmām, kas tapušas ārpus ASV kultūras telpas, - kategorijā, kurai šogad mainīts nosaukums. Nacionālā kino centra (NKC) izveidotā ekspertu komisija lēmumu pieņēma 16. septembrī, pēc ilgām diskusijām vienojoties izvirzīt režisora Dāvja Sīmaņa un studijas “Mistrus Media” Simtgades spēlfilmu “Tēvs Nakts”, paziņojumā medijiem informē Nacionālais kino centrs.
Ieskats dvēselē Intas Rukas acīm. Recenzija par izstādi «Zem tām pašām debesīm»
Intas Rukas foto izstāde „Zem tām pašām debesīm”, kas līdz 26. oktobrim apskatāma Mūkusalas Mākslas salona abos stāvos, sniedz plašu ieskatu autores jaunākajos darbos. Inta Ruka kopā ar kuratori Līgu Lindenbaumu piedāvā, mākslinieces daiļrades kopskatā vērtējot, jaunu skatījumu uz Balvos un to apkārtnē sastaptiem ļaudīm.     
VIDEO: Publicēts spēlfilmas «Jelgava 94» treileris
Iznācis Jura Podnieka studijā pēc Jāņa Joņeva kulta romāna "Jelgava 94" tapušās spēlfilmas treileris. Filma pirmizrādi piedzīvos 17. septembrī Jelgavā un 18. septembrī Rīgā, savukārt no 20. septembra tā būs skatāma kinoteātros visā Latvijā, paziņojumā medijiem informē filmas pārstāvji. 
«Splendid Palace» radošajā vakarā – režisores Ilonas Brūveres daiļrade
Latvijas Kinematogrāfistu savienības rīkotajā radošajā vakarā kinoteātrī "Splendid Palace" 10. septembrī režisores Ilonas Brūveres radošajā vakarā vairāk nekā divas stundas bija skatāma tikai un vienīgi viņas daiļrade. Tā bija izraudzīta pēc iespējas dažādāka, izsijājot no 40 gadu radošās darbības periodā paveiktā.
VIDEO: Tapis vēsturiskās kara drāmas «Dvēseļu putenis» treileris
Trešdien, 11. septembrī, publiskots vēsturiskās kara drāmas "Dvēseļu putenis" treileris. Pati filma pēc piecu gadu veidošanas uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks šā gada 8. novembrī – 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu, informē filmas "Dvēseļu putenis" sabiedrisko attiecību vadītāja Eva Šķēle.
Elitas Kļaviņas filmai «Zorjana Horobraja» – starptautiskā pirmizrāde Sanktpēterburgā
Sanktpēterburgā, Krievijā, no 14. līdz 21. septembrim norisināsies 29. starptautiskais filmu festivāls “Vēstījums cilvēkam / Message to Man”, kur starptautisko pirmizrādi piedzīvos Elitas Kļaviņas dokumentālā filma "Zorjana Horobraja" – diplomdarbs, absolvējot kinorežijas studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, paziņojumā medijiem informē Nacionālais kino centrs.
Latvieši Indonēzijā filmē Ziemassvētku piedzīvojumu filmu bērniem
“Studijas Lokomotīve” filmēšanas grupa septembra sākumā devusies uz Indonēziju, lai sāktu filmēt jaunu piedzīvojumu filmu bērniem – “Ziemassvētki džungļos”, kas stāstīs par Paulas un viņas drauga Ahima bīstamo un aizraujošo ceļu džungļu biezoknī, meklējot Ziemassvētku brīnumu, paziņojumā medijiem informē “Studija Lokomotīve”.
Ungāru režisore: Neētiski būtu filmas varones paverdzinātājiem nemaksāt
Ungāru režisore Bernadeta Tuza-Ritere pusotru gadu filmēja ungāru sievieti, kura jau desmito gadu ir ieslodzīta, strādā par velti un tiek nemitīgi pazemota. Viņa ir viena no aptuveni 40 miljoniem mūsdienu vergu – tie ir cilvēki, kuri spiesti strādāt šausmīgos apstākļos par ļoti niecīgu samaksu, nesaņem atalgojumu vispār, tiek iesaistīti piespiedu laulībās vai tiek seksuāli izmantoti.
Daniila Silova spēlfilma «Tā saucamā mīlestība» būs «liriska komēdija ar jēgu»
Šovasar Rīgā pabeigta pirmā no trim Latvijas spēlfilmas “Tā saucamā mīlestība” daļām. Filmas režisors Daniils Silovs filmu raksturo kā “lirisku komēdiju ar jēgu”. Nākamgad klajā nākošā filmā būs režisora debija lielformāta žanrā. Tajā tiks atainoti trīs vakari trīs pāru dzīvē, un filmā būs redzami labi zināmi Krievijas un Latvijas aktieri, medijus informē pārstāvji. 
Jaunākie
Interesanti