Kultūra / Ekrāns
Latvijas Televīzijā jauns raidījums bērniem «Cukuriņš un Feja»
Latvijas Televīzijā jauns raidījums bērniem «Cukuriņš un Feja»
Latvijas Televīzijā (LTV) no 25. novembra sestdienu rītos pulksten 9.30 LTV1 un REplay.lv būs skatāms jauns raidījums "Cukuriņš un Feja" – piedzīvojumiem bagāts un izglītojošs seriāls bērniem (vecumā no 3 līdz 12 gadi) par veselīga uztura paradumiem.
Komēdija ar mistikas un detektīva elementiem – latgaliešu seriāla «Fati» otrā sezona nonāk kinoteātr...
Komēdija ar mistikas un detektīva elementiem – latgaliešu seriāla «Fati» otrā sezona nonāk kinoteātros
Pirmizrādi Ludzas novada Malnavā un arī Rīgā šajās svētku brīvdienās piedzīvoja latgaliešu komēdijseriāla ar mistikas un detektīva elementiem "Fati" otrā sezona. Tās šaurākā lokā bija iespēja apmeklēt seriāla tapšanā iesaistītajiem, viņu ģimenes locekļiem un arī mediju pārstāvjiem, taču jau 23. novembrī "Fati" otrā sezona vienā kinodarbā tiks izrādīta Latgales vēstniecībā "Gors", un no 24. novembra filma latgaliski būs pieejama arī Rīgas kinoteātros un dažādos kino punktos Latgalē un citviet Latvijā.
Stāsts par diviem lielumiem. LTV tapusi filma «Dzejnieks un Auķis»
Stāsts par diviem lielumiem. LTV tapusi filma «Dzejnieks un Auķis»
Pēc sastapšanās 60. gados, dzejnieks Imants Ziedonis un aktrise Ausma Kantāne raksta viens otram vēstules. Garas, izteiksmīgas, līdz aizkustinājumam patiesas un savu laiku atainojošas vēstules. Šīs vēstules jaunā LTV dokumentālajā filmā "Dzejnieks un Auķis" stāsta par šo divu lielumu mijiedarbību, bet arī par jaunību un mīlestību.
Kino festivāla izlase tavās mājās – Riga IFF kolekcijai tiešsaistē pievienojas vēl četras filmas
Kino festivāla izlase tavās mājās – Riga IFF kolekcijai tiešsaistē pievienojas vēl četras filmas
Noskatīties starptautiski atzītu filmu seansus savās mājās piedāvā Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas 22 filmu kolekciju tiešsaistē papildinājis vēl ar četrām festivāla desmitgades programmas filmām – vēsturisko fabulu "Ļaujiet upei plūst" (Let the River Flow), atklāto attiecību modeļu izpētes darbu "Četri mazi pieaugušie" (Four Little Adults), ģimenes filmu "Piedzīvojumi Ašas zemē" (Adventures in the Land of Asha) un "Luka" (Luka), melnbalto poēmu par cīņu ar iedomāto ienaidnieku, informēja festivāla rīkotāji.
Brīvība, cīņa, mīlestība. Godinot Latviju – LTV ēterā svētku tiešraides un vairākas filmu pirmizrāde...
Brīvība, cīņa, mīlestība. Godinot Latviju – LTV ēterā svētku tiešraides un vairākas filmu pirmizrādes
Godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu, Latvijas Televīzijas (LTV) skatītājiem būs iespēja sekot līdzi svētku tiešraidēm, kuras vadīs LTV žurnālisti Eva Johansone un Jānis Geste. Gaidāmas arī vairākas Latvijas filmu televīzijas pirmizrādes – starp tām "Astra", "Janvāris", "Mātes piens", kā arī LTV veidota dokumentālā filma par Imantu Ziedoni un Ausmu Kantāni-Ziedoni – "Dzejnieks un Auķis".
Jaunajai «Marvel» supervaroņu filmai nepārliecinoša debija ASV
Jaunajai «Marvel» supervaroņu filmai nepārliecinoša debija ASV
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) kino topa virsotnē ar nedēļas nogalē nopelnītiem 47 miljoniem dolāru nonākusi jaunā "Marvel" supervaroņu filma "Brīnumainās". Tomēr šķietami iespaidīgais peļņas rādītājs ir būtiski mazāks nekā citiem šīs sērijas darbiem.
Kinoteātra «Splendid Palace» 100 gadu jubilejas koncertfilmai mūziku komponē Kārlis Lācis
Kinoteātra «Splendid Palace» 100 gadu jubilejas koncertfilmai mūziku komponē Kārlis Lācis
Kinoteātra "Splendid Palace" simtgades jubilejas sezonas kulminācija būs svinības tieši pēc mēneša,  9. decembrī, kad pulksten 19.00 pirmizrādi piedzīvos koncertfilma, kurai dots īpašs moto "No pagātnes uz nākotni", tā iezīmējot kinoteātra nemainīgo lomu kvalitatīva kino izrādīšanā jau gadsimta garumā, informē kinoteātra pārstāvji.
Baltijas filmu festivālā Ņujorkā izrādīs Latvijas kino darbus «Kolektīvs», «Mātes piens», «Krimināll...
Baltijas filmu festivālā Ņujorkā izrādīs Latvijas kino darbus «Kolektīvs», «Mātes piens», «Krimināllieta iesācējam»
Turpinot 2018. gadā dibinātu tradīciju, 8. novembrī atklāts jau sestais Ņujorkas Baltijas filmu festivāls (NY BFF), piedāvājot jaunākās filmas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Festivāls notiek gan klātienē (8.–12.11.), gan ASV teritorijā pieejamā tiešsaistes platformā (10.–19.11.), informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāvji.
Kad fantāzija saduras ar realitāti – pirmizrādi piedzīvos filma «Vietām gaidāms stiprs lietus»
Kad fantāzija saduras ar realitāti – pirmizrādi piedzīvos filma «Vietām gaidāms stiprs lietus»
Kaislīgas un vētrainas divu jaunu cilvēku attiecības valda uz ekrāna Elizabetes Gricmanes debijas spēlfilmā "Vietām gaidāms stiprs lietus". Galvenie varoņi Sabīne un Reinis ir neprātīgi iemīlējušies, bet, tiklīdz viņu attiecībās sāk ienāk ikdiena un sadzīve, sākas arī problēmas. Kā nosargāt mīlestību un nesalūzt pie pirmajām grūtībām? – šis ir viens no filmas jautājumiem. Filma arī vēsta, cik svarīga attiecībās ir atbildība par savu rīcību un savas pašcieņas saglabāšana. Galvenās lomas filmā atveido Elīna Bojarkina un Matīss Budovskis. Pirmizrādi tā piedzīvos 13. novembrī kinoteātrī "Splendid Palace".

Vairāk

Svarīgākais šobrīd