Dzīve & stils / Virtuve
Krāsainie vasaras salāti ar krāsnī ceptiem ziedkāpostiem un cukurotiem citroniem
Līdz ar siltāka laika iestāšanos mainās arī gastronomiskās vēlmes - krāsainie salāti būs labi piemēroti bezrūpīgai maltītei vasarīgos laika apstākļos. Gatavo salātus, sekojot šefpavāra Uģa Veita ieteikumiem Latvijas Televīzijas raidījuma “Labie darbi virtuvē” ceturtajā sērijā! Ar norādīto sastāvdaļu daudzumu salāti pietiks trim četriem ēdājiem.
Griķu popkorns: izmēģini to pagatavot mājās!
Marta vidū Latvijas iedzīvotāji krietni atbrīvoja veikalu plauktus no griķiem. Ko iesākt ar lielajiem griķu krājumiem un kā tos pagatavot citādāk, nekā ierasts? Restorāna “Entresol” šefpavārs Raimonds Zommers iesaka izmēģināt griķu popkornu.
Laiks atklāt aukstās zupas sezonu!
Marinētu biešu burciņas lielveikalu plauktos rindojas jau kādu laiku. Beidzot arī laika apstākļi ir atbilstoši vienam no iecienītākajiem sezonas ēdieniem - aukstajai zupai. Piedāvājam atklāt tās sezonu ar veselīgu receptes versiju, kurā nav lieku taukvielu, pusfabrikātu un pārspīlēta sāls daudzuma. 
Zaļā pasta vieglai maltītei
Veģetāra maltīte vieglām pusdienām vai vakariņām - spageti ar zaļajiem zirnīšiem, spinātiem un dažādiem zaļumiem. Izmēģini šo ēdienu pagatavot pēc šefpavāra Uģa Veita receptes! Gatavošanas noslēpumos šefpavārs dalījās Latvijas Televīzijas raidījuma “Labie darbi virtuvē” trešajā sērijā.
No nātrēm var gatavot ne tikai tēju, bet arī čipsus
Lielo nātri (Urtica urens) dzēlīgo lapiņu dēļ ievākt ir grūtāk nekā citus ārstniecības augus, taču noteikti ir vērts papūlēties. Farmācijas doktore Vija Eniņa stāsta par nātru vērtīgajām īpašībām un plašo pielietojumu, kas attaisnos ieguldītās pūles, tās lasot.
Izmēģini saldi pikantu indonēziešu ēdienu ar vēršaci!
"Nasi goreng" - saldi pikants sveiciens no Indonēzijas virtuves ar banāniem, mango, svaigu gurķi un vēršaci. Izmēģini šo ēdienu pagatavot pēc šefpavāra Uģa Veita receptes! Gatavošanas noslēpumos šefpavārs dalījās Latvijas Televīzijas raidījuma “Labie darbi virtuvē” otrajā sērijā.
Sātīga vistas zupa ar šokolādi un kraukšķīgas siermaizes
Sātīga zupa “Čili con vista” un kraukšķīgas siermaizes - šādu maltīti šefpavārs Uģis Veits gatavoja pirmajā sērijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Labie darbi virtuvē”. Izmēģini to pagatavot arī savā virtuvē! No šefpavāra norādītājām sastāvdaļām sanāks četras porcijas cilvēkiem, kuri vēlas kārtīgi paēst.
Pandēmijas laikā sācies pašceptas maizes bums
Tikko ceptas maizes smaržai maz kas var līdzināties. Un glītu kukulīšu fotogrāfiju pieaugums sociālajos tīklos vedina domāt, ka arvien vairāk cilvēku krīzes laikā ķērušies pie maizes cepšanas pašu mājās. To apliecina arī nozares ekspertu vērojumi un tirgotāju dati, kas pēdējā mēnesī uzrāda pamatīgu pieprasījuma kāpumu pēc maizes krāsniņām. Citi cepšanai izmanto parastās krāsnis un secina – krīze liek mums atgriezties pie pamatvērtībām, un maize noteikti ir viena no tām.
Jaunākie
Interesanti