Dzīve & stils / Virtuve
Nekļūsti Jāņos par mielasta vergu! Vienkārša un garda gatavošana
Lai nepavadītu visu svētku laiku, gatavojot mielastu, jāpiekopj paradumi, kas ietaupa laiku un uztraukumu. Piemēram, pirms cepšanas folijā kartupeļus iepriekš var izvārīt, bet dārzeņus un vistas šķiņķus sākumā var grilēt, tikai pēc tam apslacīt ar marinādi,  Latvijas Radio 5 – "pieci.lv" raidījumā "Nogaršo ar pieci" ieteica pavārs Renārs Purmalis.                                                                                  
Vienkārša šokolādes fondanta recepte saldiem mirkļiem
Nelielo kūciņu, no kuras pēc pārgriešanas uz pusēm iztek karsta šokolāde, jeb šokolādes fondantu nemaz nav tik sarežģīti pagatavot, ja seko līdzi pavāra Renāra Purmaļa receptei, ko viņš atklāja Latvijas Radio 5 – "pieci.lv" raidījumā "Nogaršo ar pieci". Turklāt to pēc nepieciešamības var gan uzglabāt ledusskapī, gan sasaldēt un pagatavot tikai pirms pasniegšanas. 
Ašā ledus kafija. Vienkārši un atvēsinoši!
Vasarā tik iecienīto ledus kafiju ātri var pagatavot arī no iepriekš sasaldētas kafijas. Atliek saldētavā ledus trauciņos sasaldēt kafiju, pieliet pienu un pēc izvēles – kādu saldinātāju. Īsts vasaras dzēriens gatavs!
Kā atrast svaigas austeres. Populārākie mīti un ieteikumi
Nevajadzētu baidīties iegādāties vai baudīt austeres tepat Rīgā, jo uz Latviju tiek nogādāta kvalitatīvākā produkcija, Latvijas Radio 5 – "pieci.lv" raidījumā "Nogaršo ar pieci" uzsvēra pavārs Renārs Purmalis. Iegādājoties austeres veikalā, tām jābūt aizvērtām un smagām, ūdens nedrīkst būt izlijis. Austeres nedrīkst pārdot, turot tās akvārijā. 
Svaigie grila salāti jeb salsa – viena recepte, divi ēdieni
Tomātu, gurķu un avokado salsai jeb salātiem piemīt lieliska svaiga garša, kas piestāv vasaras grilēšanas sezonai. Izmēģini tos pagatavot pēc pavāra Renāra Purmaļa receptes, ko viņš atklāja Latvijas Radio 5 – "pieci.lv" raidījumā "Nogaršo ar pieci".
Aukstā zupa jaunās variācijās. Izmēģini!
Aukstā zupa ir lieliska maltīte siltajā sezonā, jo tā ir vēsa un reizē sātīga. Zupa ir ēdiens, ar kuru var eksperimentēt, veidojot dažādas garšu kombinācijas. Ar vairākiem auksto zupu gatavošanas veidiem Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv raidījumā “Piecas garšas” iepazīstināja pavārs Ritvars Toms Logins.

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Vairāk par šo tēmu

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt