Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Virtuve
Kā atrast labāko alu un pareizi to baudīt? Skaidro alus someljē
Pretēji plaši izplatītam uzskatam, ka labākais alus ir pildīts stikla pudelēs, labāk baudīt skārdenēs nopērkamo, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Pārtikas revidents” norādīja alus brūvētājs un eksperts Andris Rasiņš, kurš sevi dēvē par alus someljē. Tāpat viņš dalījās citos padomos, kā atrast vislabāko alu un pareizi to baudīt.
Dārgākā gaļa pasaulē – vai zini, kas ir vagjū?
Japāņu valodā pirmā zilbe Wa nozīmē Japāna, bet otrā zilbe Gyu – govs jeb liellops. Tātad Wagyu nozīmē – Japānas liellops. Būdami smalki ļaudis daudzās nozarēs, japāņi ir izveidojuši ļoti īpašu liellopu gaļas kultūru.
Aukstā zupa jaunās variācijās. Izmēģini!
Aukstā zupa ir lieliska maltīte siltajā sezonā, jo tā ir vēsa un reizē sātīga. Zupa ir ēdiens, ar kuru var eksperimentēt, veidojot dažādas garšu kombinācijas. Ar vairākiem auksto zupu gatavošanas veidiem Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv raidījumā “Piecas garšas” iepazīstināja pavārs Ritvars Toms Logins.
Uzmeistaro pārtikas krāsvielas pats! Rozā, violeta, zila, zaļa
Krāsains ēdiens ir bijis iecienīts jau antīkajā pasaulē, un tolaik krāsvielas tam izgatavoja no dažādiem pārtikā izmantojamiem produktiem vai augiem. Par to, kur mūsdienās meklējamas dabīgās pārtikas krāsvielas, Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv raidījumā “Piecas garšas” stāstīja pavārs Ritvars Toms Logins.
Marinē bietes aukstajai zupai pats! Vienkārša recepte
Aukstā zupa ir viens no iecienītākajiem un piemērotākajiem ēdieniem sutīgam laikam. Tā ir atspirdzinoša, viegla un ātri pagatavojama. Aukstās zupas galveno sastāvdaļu – marinētas bietes – var iegādāties veikalā, bet var arī pagatavot pats – tad sagatave vienmēr būs mājās pieejama. Turklāt paša marinētas bietes var būt arī veselīgāka izvēle, jo rūpnieciski gatavotām parasti pievieno lielāku sāls un cukura daudzumu nekā mājas apstākļos. Piedāvājam marinēt bietes pēc bloga “Absolūts ēd” autores un dārzeņu audzētājas Ilzes Lipskas receptes.
Zemes cepeškrāsnī kūpināta baltā zivs
Ēdiena gatavošanai zemes cepeškrāsnī ir gadu tūkstošiem sena tradīcija, ko atkal tautās ceļ Rūjienā dzimušais un augušais fon Stricka villas šefpavārs Aldonis Elksnis. Viņš zina, kā izcelt zivs dabisko garšu un maltītes pagatavošanā izmanto vien to, kas tuvumā atrodams. Recepte ir bezgala vienkārša, viss āķis slēpjas izejvielās, pagatavošanas tehnikā un attieksmē pret darāmo. Šoreiz tika kūpināts plaudis – viena no izplatītākajām Latvijas zivīm, turklāt ļoti garda. Tas rados karpai, taču plauža vietā var izmantot jebkuru citu balto zivi.
Fermentētas plūmes – piedeva gaļai un sautējumam
Plūmes ir viens no klasiskākajiem lakto fermentēšanas produktiem. Fermentēšanas procesā izmantojot lakto jeb pienskābās baktērijas, netiek izmantoti nekāda veida piena produkti, bet pienskābās baktērijas “iedarbina” sāls, Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv raidījumā “Piecas garšas” stāstīja pavārs Ritvars Toms Logins.
Kāpēc jaunie kartupeļi peld ūdenim pa virsu?
Ja pavasarī veikalā pirkti jaunie kartupeļi vārīšanas laikā peld ūdenim pa virsu, iespējams, tiem ir tukšs vidus, tie bijuši sasaluši vai arī ūdenim pievienots par daudz sāls, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Pārtikas revidents” sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta Laukaugu selekcijas un agroekoloģijas nodaļas vadītāja Dr. agr. Ilze Skrabule.
No nātrēm var gatavot ne tikai tēju, bet arī čipsus
Lielo nātri (Urtica urens) dzēlīgo lapiņu dēļ ievākt ir grūtāk nekā citus ārstniecības augus, taču noteikti ir vērts papūlēties. Farmācijas doktore Vija Eniņa stāsta par nātru vērtīgajām īpašībām un plašo pielietojumu, kas attaisnos ieguldītās pūles, tās lasot.
Gārsa, virza, nātre: pagatavo veselīgus salātus no nezālēm!
Pavasaris, kad apkārt viss plaukst un zied, ir īstais brīdis imunitātes stiprināšanai. Farmācijas doktore Vija Eniņa iesaka šobrīd vairāk uzturā lietot zaļumus, kas izauguši mūsu dārzos vai brīvā dabā. Pat tādi augi, kuriem ikdienā nemaz nepievēršam uzmanību, patiesībā ir ēdami un nāks tikai par labu mūsu imunitātei.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt