Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Virtuve
Pavasara savvaļas veltes, ko aprīlī ievākt dabā
Iestājies īstais laiks, lai pastaigas dabā apvienotu ar agro savvaļas velšu vākšanu. Tas ir ne tikai labs veids, kā pēc ziemas spēcināt organismu, bet arī iespēja lieku reizi izvairīties no lielveikala apmeklējuma – nav jāpērk plastmasā iepakoti salāti, ja salātus var pagatavot no pirmajiem savvaļas zaļumiem un pumpuriem. Kādas uzturā lietojamas dabas veltes šobrīd var vākt, Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv raidījumā "Piecas garšas" stāstīja pavārs Ritvars Toms Logins
Sātīgā meksikāņu klasika «Chilli con carne» – «Virtuve bez kāposta» recepte
Meksikāņu klasika Chilli con carne – sātīgs ēdiens ar malto gaļu un pupiņām – , vienaldzīgu neatstās nevienu. Izmēģini to pagatavot pēc veikala “Broken Heart Society” īpašnieka Viesīša jeb Viestarta receptes, ko viņš atklāja raidījumā “Virtuve bez kāposta”! Arī uztura speciāliste Ksenija Andrijanova šo ēdienu novērtēja īsti un konkrēti: “Ļoti forša recepte!”
Vaniļa – eksotiskā un dārgā garšviela no Meksikas. Kā to lietot?
Vaniļas pāksts iegūšanas process ir sarežģīts un ilgs, tāpēc tā ir otra dārgākā garšviela pasaulē. Ir izpētīts, ka tikai 0,1 - 0,5% no visiem tirgū pieejamajiem produktiem, kas satur vaniļas garšu, sastāvā ir īstā vaniļas pāksts. Par saldo un sāļo ēdienu papildināšanu ar vaniļu Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv raidījumā “Piecas garšas” stāstīja pavārs Ritvars Toms Logins.
6 radošas receptes maltītei no pārtikas pārpalikumiem
Uzreiz pēc Lielā gavēņa daudzi steidz iepirkt pārtiku, lai svinētu Lieldienas. Galdi lūst no gardumiem un neskaitāmiem olu ēdieniem. Pēc tam liela daļa neapēstās pārtikas nokļūst atkritumos. Pētījumi rāda, ka trešdaļa no visas pasaulē saražotās pārtikas – apmēram 1,3 miljardi tonnu gadā – tiek izmesta atkritumos. Raidījuma “Zaļgalvis” vadītājs Rvīns Varde no draugiem paņēma laukā metamo pārtiku un kopā ar pavāri Ditu Lasi pagatavoja svētku mielastu. Lūk, receptes!
Vraps ar malto gaļu repera Prusax gaumē. «Virtuve bez kāposta» recepte
Repera Prusax iecienītā tortilja jeb vraps ar malto gaļu un dārzeņiem ir gards, sātīgs ēdiens, ko var ērti paņemt līdz arī ēšanai ārpus mājas. Izmēģini to pagatavot, sekojot līdzi raidījumā “Virtuve bez kāposta” atklātajai receptei! Ja gribas šo ēdienu padarīt veselīgāku, uztura speciāliste Ksenija Andrijanova iesaka izvēlēties vistas malto gaļu un pilngraudu tortilju.
Ventspilī jaunieši aicina ikvienu piedalīties radošā kvartāla izveidē
Jauniešu grupa, kas līdz šim mācījusies Ventspils Augstskolas Ekonomikas fakultātē, Covid-19 ierobežojumu laikā nolēmusi uzsākt drosmīgu projektu Ventspils vecpilsētā. Pusgada laikā ir izveidoti visi priekšnoteikumi, lai atceļot Covid-19 dēļ valstī noteikto ārkārtējo situāciju, Ventspilī vārtus vērtu radošais kvartāls, kuram vēl gan nav nosaukuma, bet ikviens aicināts to piedāvāt.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt