Dzīve & stils / Virtuve
Sātīga vistas zupa ar šokolādi un kraukšķīgas siermaizes
Sātīga zupa “Čili con vista” un kraukšķīgas siermaizes - šādu maltīti šefpavārs Uģis Veits gatavoja pirmajā sērijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Labie darbi virtuvē”. Izmēģini to pagatavot arī savā virtuvē! No šefpavāra norādītājām sastāvdaļām sanāks četras porcijas cilvēkiem, kuri vēlas kārtīgi paēst.
Pandēmijas laikā sācies pašceptas maizes bums
Tikko ceptas maizes smaržai maz kas var līdzināties. Un glītu kukulīšu fotogrāfiju pieaugums sociālajos tīklos vedina domāt, ka arvien vairāk cilvēku krīzes laikā ķērušies pie maizes cepšanas pašu mājās. To apliecina arī nozares ekspertu vērojumi un tirgotāju dati, kas pēdējā mēnesī uzrāda pamatīgu pieprasījuma kāpumu pēc maizes krāsniņām. Citi cepšanai izmanto parastās krāsnis un secina – krīze liek mums atgriezties pie pamatvērtībām, un maize noteikti ir viena no tām.
Raidījumā «Labie darbi virtuvē» gatavos ēst un stāstīs par dzīves uzlabošanu
No 7. maija pie Latvijas Televīzijas skatītājiem nokļūs jauns LTV raidījums – “Labie darbi virtuvē”. Astoņās sērijās raidījums šefpavāra Uģa Veita vadībā ne vien piedāvās garšīgu ēdienu receptes, bet arī iedziļināsies pilsonisko iniciatīvu devumā mums kā sabiedrībai, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
Brīvdienu pankūkas ar banāniem
Ar gardu banānu pankūku recepti Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" dalījās Pieci.lv satura redaktore Elīna Baltskara. Šīs pankūkas ir kā radītas nesteidzīgai brīvdienu maltītei.
Uzkoda brīvdienām - ātrie siera pīrādziņi
Vienkārši pagatavojamie siera pīrādziņi ir iecienīti organizācijas "mammamuntetiem.lv" vadītājas Ingas Akmentiņas-Smildziņas ģimenē. Ar uzkodas recepti viņa dalījās Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija."
Zaļie salāti treneres Līgas Pastores-Kvieses gaumē
Ārkārtējā situācija daudziem ir radikāli mainījusi ikdienu. Viens no izaicinājumiem, dzīvojot mājās, ir rast idejas maltītēm, kas būtu gan veselīgas, gan ātri pagatavojamas. Treneres Līgas Pastores-Kvieses un Māra Stumbiņa ģimenē iecienīti ir zaļie tunča* salāti.
Veselīga ēdienkarte un iepirkumu saraksts nedēļai pašizolācijas nogurdinātajiem
Kad vairāk nekā mēnesis pavadīts mājās, dienu dienā gatavojot trīs maltītes, doma par atkal jaunu ēdienu plānošanu un iepirkuma saraksta sastādīšanu var šķist nogurdinoša. No pašizolācijas nogurušajiem piedāvājam veselīgu maltīšu plānu un iepirkumu sarakstu nedēļai, ko var izmantot gan tieši tā, kā norādīts, gan kā ierosmi atsevišķām ēdienreizēm.
Grūbu zupa drēgnam laikam
Drēgnam laikam piemērots ēdiens ir grūbu zupa senlatviešu gaumē. Izmēģini pagatavot grūdeni ar žāvētu cūkas stilbu, kāršu pupām, burkāniem, kartupeļiem un grūbām pēc Allažu pagasta viesu nama saimnieces Māras Zemdegas receptes!
Četras receptes pārpalikušo olu notiesāšanai
Tā kā šogad Lieldienas jāsvin mājinieku lokā un izpaliek iespēja dāvāt krāsainās olas svētkos satiktiem radiem un draugiem, sagaidāms, ka pēcsvētku olu krājumu varētu būt lielāki nekā citus gadus. Piedāvājam četras receptes, kurās izmantot pārpalikušās olas.
Gatavošana Lieldienās. Smiltenes tehnikumā uzklausīti ieteikumi
Šajās Lieldienās ciemos iet nevarēsim, nebūs arī lielu, publisku pasākumu, bet toties būs daudz laika radošai izdomai, lai šos svētkus atzīmētu ģimenes lokā. Un, kā jau esot mājās, šo izdomu vislabāk var likt lietā virtuvē, lai Lieldienu galdā nebūtu tikai krāsotas olas. Latvijas Radio, lai smeltos idejas Lieldienu galdam, devās* uz Smiltenes tehnikumu.
Jaunākie
Interesanti