Aukstā zupa, cūkas šņukurs un karstie suši – japāņa Masaki Nakagavas iecienītākās Latvijas garšas

Masaki Nakagava – puisis no Japānas, kurš ļoti iemīlējis Latvijas kultūru, dzied un nu jau tekoši runā latviski, ir sajūsmā arī par dažādām Latvijai raksturīgām garšām. Ja būtu jāizveido Latvijas ēdienu "Top 3", Masaki trešajā vietā ierindotu auksto zupu, otrajā cūkas šņukuru, bet pirmajā  – karstos suši, ko pirmo reizi nogaršojis tieši Latvijā, jo Japānā tādu nemaz nav, viņš stāstīja "TikTok" tiešraidē ar LSM.lv. 

Masaki Latvijā pirmo reizi ieradās pirms deviņiem gadiem un iemīlējās latviešu kultūrā, ēdienā un pats galvenais – mūzikā. Klausoties "Prāta vētras" dziesmu "Mana dziesma" viņš saprata, ka arī pats vēlas dziedāt latviski, tāpēc nolēma iemācīties latviešu valodu.

"Es sapratu, ka, ja es gribu saprast latviešu kultūru, man vajag mācīties latviešu valodu. Protams, ir ļoti grūti, latviešu un japāņu valodas ir ļoti atšķirīgas, bet es nolēmu, ka mācīšos, mācīšos un turpināšu mācīties. Latviešu kultūra ļoti motivē mani mācīties latviešu valodu," stāstīja Masaki.

Masaki daudzus Latvijā pārsteidzis ar savu vēlmi un spējām iemācīties tekoši runāt latviski, kā arī sacerēt un izpildīt dziesmas latviešu valodā, taču pēdējā laikā viņš guvis lielu popularitāti sociālajos tīklos, degustējot latviešu ēdienus un sniedzot savu vērtējumu par tiem. 

Japānā karsto suši nav

Masaki nogaršojis gan cūku pupas, gan melleņu klimpas, gan šprotes, gan Ādažu čipsus, gan citas Latvijai raksturīgas garšas. Ja viņam būtu jāsastāda latviešu ēdienu "Top 3", trešajā vietā viņš liktu auksto zupu. 

Seko LSM.lv saturam arī "TikTok"

Ja esi "TikTok" lietotājs, seko LSM.lv un nepalaid garām aizraujošas sarunas, ziņas un atziņas!

"Man ļoti garšo aukstā zupa, jo mums [Japānā] nav aukstās zupas. Kaut kad, varbūt pagājušā gada vasarā, es pirmo reizi ēdu auksto zupu, un tas bija wow, tā ir ļoti garšīga. Kāpēc tādas nav Japānā? Man ļoti garšo aukstā zupa," atklāja Masaki.

Otrajā vietā Masaki ierindotu vienu no latviešu virtuves neparastākajiem ēdieniem – cūkas šņukuru.

"Cūkas šņukuram, protams, ir ļoti interesants izskats, bet es to ēdu, un tas bija ļoti, ļoti garšīgs. Jā, izskats ir interesants, bet garša ir ļoti laba, tāpēc es to liktu otrajā vietā," vērtēja Masaki.

Diemžēl ceptas cūku ādiņas Masaki vēl nav izdevies pagaršot, bet viņš, par tādām izdzirdējis, bija sajūsmā un solījās tās pēc iespējas ātrāk nogaršot. 

Pārsteidzoši, bet savā Latvijas garšu topa pirmajā vietā Masaki ierindoja karstos suši – jā, šī suši versija nenāk no Japānas, un tādus Masaki pirmo reizi pagaršoja tieši Latvijā. 

"Varbūt daudzi latvieši domā, ka karstie suši ir no Japānas, bet nē, nē, nē – Japānā nav karsto suši. Mums ir suši, bet mums nav karsto suši. Bet jums ir! Tas ir fantastisks ēdiens, man ļoti garšo karstie suši," atklāja Masaki.

Viena no viņa mīļākajām suši sastāvdaļām ir Filadelfijas siers, ko arī Japānā nav ierasts pievienot suši, toties Latvijā gan. Latvijā vispār viņš ļoti izbauda dažādus piena produktus, kas Japānā nav pieejami, piemēram, kefīru un biezpienu – gan sāļā, gan saldā veidā.

Līdz šim Latvijā nav ēdis neko negaršīgu

Līdz šim Masaki vēl nav nobaudījis tādu latviešu ēdienu, kas viņam negaršotu, bet viņš atzina, ka vēl nav pamēģinājis piena zupu, ko daudzi sociālo tīklu lietotāji viņam iesaka. Ideja par karstu, uzsildītu pienu ar makaroniem japāni īpaši neuzrunā, tāpēc, iespējams, tas kļūtu par pirmo ēdienu, kas viņam negaršo. 

Atrodoties Latvijā, Masaki ļoti novērtē iespēju šeit nobaudīt arī Japānas virtuvi. Viņš atzina, ka, protams, Latvijā gan suši, gan voks, gan rāmen zupa garšo nedaudz atšķirīgi, taču nebūt ne mazāk garšīgi. 

"Man, piemēram, labāk garšo Latvijas rāmen, jo Latvijas rāmen zupa ir ļoti garšīga, un nūdeles ir atšķirīgas – šeit tās ir mīkstākas un biezākas. Tāpēc man japāņu ēdiens šeit ļoti garšo," stāstīja Masaki.

Pirmie Jāņi – pārsteigumu pilni

Pagājušajā gadā viņš pirmo reizi Latvijā ilgāk uzturējās tieši vasaras laikā. Masaki atklāja, ka visvairāk viņu pārsteidza tas, cik Latvijā vasarā ir gaišas naktis. Protams, viņš iepazina un izbaudīja arī Jāņu tradīcijas. Masaki latviešu tradīcijās atzīmējis gan saulgriežus, gan Līgo vakaru, gan Jāņu dienu. 

"Saulgriežos es biju Smiltenē tādā kultūras pasākumā ar "Apvedceļu". Mēs dziedājām, mēs dejojām, mēs dzērām, mēs ēdām, un apmēram ap 11 naktī es jautāju – atvainojiet, līdz cikiem mēs dejosim, līdz cikiem mēs dziedāsim? Tad visi teica – nu, kā, varbūt līdz četriem, līdz pieciem. Es domāju – oh my God (ak, mans Dievs!), tiešām? Vēl vairāk nekā četras stundas? Man atbildēja – jā, jā, tas ir normāli," ar smaidu sejā atminējās Masaki.

Līgo vakaru savukārt Masaki pavadīja Jūrmalā, domājot, ka divu stundu attālumā tradīcijas varbūt būs citādākas, bet nē – atkal dziesmas un dejas līdz rītam. 

"Man ļoti patīk kultūra šeit. Jūsu kultūra ir ļoti skaista, jūsu valoda ir ļoti skaista, un cilvēkiem visā pasaulē to vajadzētu zināt, ka Latvija ir ļoti skaista valsts. Jums ir laimējies, ka esat latvieši, un jums ar to vajag vairāk lepoties – ar jūsu kultūru un valsti," viņš pauda. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti