Pilsētvide
«4. studija» skaidro, kāpēc Pokrova kapos «izkūp gaisā» kapu pieminekļi un krusti
Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" uzmanību piesaistīja informācija par Pokrova kapos pēdējā laikā notiekošo. Ja var ticēt vairākiem sociālās vietnes "Facebook" ierakstiem, kapi pēdējo gadu laikā tiek izdemolēti – tajos mistiskā kārtā burtiski izkūp gaisā kapu pieminekļi un krusti, un īpaši šī parādība novērojama kapsētas dienvidrietumu stūrī, kur atrodas vissenākie – XVIII gadsimta beigu ortodoksāļu ģimeņu apbedījumi.
Liepājā atdzimusi viena no lepnākajām pilsētas viesnīcām
Liepājā atdzimusi viena no lepnākajām pilsētas viesnīcām, kas šādam mērķim celta 19.gadsimta nogalē. Slavenā arhitekta Paula Maksa Berčī projektētais nams ar iekšpagalmu un strūklaku ir viena no pilsētas arhitektūras pērlēm, kas tagad ieguvusi nosaukumu „Art Hotel Roma”.
Pilsētvides konferences «Mad City» dialogu diena
Trīs diskusijas par jaunuzņēmumiem un idejām pilsētām, par elektriskajiem skrejriteņiem, velofašistiem un autovadītājiem, kā arī šī brīža "karstais kartupelis" -  diskusija, vai būvēt koncertzāli uz AB dambja vai ne. Šie temati piektdien tiks apspriesti starptautiskajā pilsētvides konferencē "Mad City Riga 2019". Visas diskusijas varēs vērot arī LSM.lv tiešraidē. Diskusijas arī bez maksas var apmeklēt klātienē.
Pilsētplānošanas konference «MadCity»
Starptautiskais pilsētvides plānošanas pasākums "MadCity Riga 2019" divu dienu garumā aicinās smelties zināšanas un svaigākās idejas par pilsētu attīstību kopā ar vairāk nekā 200 tehnoloģiju, inovāciju un pilsētvides entuziastiem no 15 valstīm. Konferencei varēs sekot līdzi arī LSM.lv tiešraidē. 
«microRIBOCA» ietvaros pamesta ēka Bruņinieku ielā kļūst par mākslas darbu
Rīga un tās iedzīvotāji ir šī gada Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles starpgadu programmas centrā. Pasākumu ciklu atklās nākamnedēļ, un šobrīd mākslinieki uzsākuši gatavot performances un objektus. Viens no tādiem ir neapdzīvota ēka Bruņinieku ielā 14, kas tieši šobrīd pārtop par laikmetīgās mākslas darbu. 
Pārdaugavas mobilitāte un zināšanu jūdzes spēks – jaunais «MadCity» uzstādījums?
Gandrīz sācies skolas brīvlaiks, un beidzot mūsu galvaspilsētas iedzīvotāji var lēnām sākt uzelpot, jo tūlīt beigsies ierastie sastrēgumi un pilsētā pamazām sāks svilpot vasaras vējš. Nav noslēpums, ka liela daļa rīdzinieku savus bērnus skolēnu brīvlaikā sūta uz laukiem, ļaujot pilsētas centru lietot tūristiem un biroju darbiniekiem. Ir pienācis īstais laiks atkal novērtēt nesenās pilsētas infrastruktūras izmaiņas un domāt par nākotnes iespējām un potenciālajiem izaicinājumiem.
Iepazīstam Salas pagastu. Kā karoja par zušiem kontrabandistu ciemos
Braucot pa Rīgas–Ventspils šoseju, nākas šķērsot Salas pagastu. Vēl nesen tā patiesi bija sala, jo Varkaļu hidromezglu un tiltu pār kanālu izbūvēja tikai 1988. gadā, kad Lielupi savienoja ar Babītes ezeru. Līdz tam saliniekus ar Jūrmalu saistīja pārceltuve pie Slokas, laivas un kuģīši, kamēr Lielupe bija vaļā, bet ziemā gājiens pāri upei pa ledu, kur drošāko ceļu iezīmēja ar eglītēm.
Benksijs Venēcijā radījis jaunus darbus
Benksijs Venēcijā radījis vairākus jaunus darbus. Anonīmā mākslinieka aktivitātes bija pieskaņotas šajā Itālijas pilsētā notiekošajai mākslas biennālei.
Arkādijas parkā notiks Pārdaugavas svētki
Jau desmito reizi Arkādijas parkā norisināsies Pārdaugavas svētki, Latvijas Radio informēja pasākuma režisore Rita Reliņa. Viņa pastāstīja, ka šī gada pasākums izceļas ar īpaši daudzveidīgu programmu.
Tiņanova mājai Rēzeknē īpašnieki plāno iedvest jaunu dzīvību
Līdz mūsdienām saglabājušās pirmskara laikā celtās sarkano ķieģeļu mājas Rēzeknē ir salīdzinoši reti kultūrvēsturiskie objekti, jo liela daļa pilsētas vēsturiskās apbūves tika iznīcināta pirms 75 gadiem Rēzeknes bombardēšanas laikā. Viena no šādiem valsts aizsargājamajiem vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļiem ir pilsētas centrā esošā Tiņanova māja Atbrīvošanas alejā 94. Daudzus gadus novārtā atstātajā ekā nesen uzsākti atjaunošanas darbi. Tomēr bažas rada šobrīd arhitektūras piemineklim atsegtais jumts. Ēkas īpašnieks sola, ka jumts tiks uzlikts vēl līdz rudenim, bet pēc gada te varētu tikt atklāti viesnīcas tipa dzīvokļi.