Dzīve & Stils / Pilsētvide
Rīgā šoruden izveidotas desmit pilsētas pļavas ar savvaļas augiem
(papildināts)
Rīgā šoruden izveidotas desmit pilsētas pļavas ar savvaļas augiem (papildināts)
Ar savvaļas pļavas ierīkošanu Rīgā, pie Akmens tilta, noslēgusies pilsētas pļavu talku sērija. Šoruden galvaspilsētā izveidotas desmit jaunas pilsētas pļavas, tai skaitā Ķengaraga promenādē, Čiekurkalnā, Dreiliņkalna pakājē, zālājā Kurzemes prospektā pie Imantas tirgus un citviet. Vairumu savvaļas augu sēklu ievākuši seniori.
Ogrē atklāj vides objektu «Ukrainas vainags»
Ogrē atklāj vides objektu «Ukrainas vainags»
Pie Ogres rajona slimnīcas trešdien, 2. novembrī, atklāts Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu veidots vides objekts "Ukrainas vainags", kas ataino cilvēku ciešanas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Kā atklāšanas pasākumā atzina Ukrainas vēstnieks Latvijā, objekts apliecina Ogres novada un visas Latvijas dziļu cieņu un atbalstu Ukrainai.
Pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas iestāda Glika ozolu
Pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas iestāda Glika ozolu
Svinot reformācijas piecsimtgadi Latvijā un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) simto gadskārtu, pirmdien pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) iestādīts simbolisks ozols. Šis ir viens no 300 šogad iestādītajiem Glika ozoliem. Koka stādiņš izaudzēts no Ernsta Glika pirms 300 gadiem stādīto ozolu zīlēm.
Skolēni no Rēzeknes meklē risinājumus klimatneitrālākai pilsētvidei
Skolēni no Rēzeknes meklē risinājumus klimatneitrālākai pilsētvidei
Dzimtā pilsēta nav īsti klimatneitrāla, – to Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolnieces secinājušas pēc dalības Gētes institūta starptautiskā projektā "Klimatneitrāla pilsēta". Pirms tam par klimata ietekmi uz vidi skolnieces nav īsti aizdomājušās, bet nu projekta ietvaros piedāvā savus risinājumus zaļākai dzīvei pilsētā. Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolēni pērn pilotprojektā atzīti par labākajiem. 
Būvdarbu dēļ pagaidām 1. tramvajs neiebrauc Centrāltirgus zonā; pasažierus aicina pārplānot maršrutu...
Būvdarbu dēļ pagaidām 1. tramvajs neiebrauc Centrāltirgus zonā; pasažierus aicina pārplānot maršrutus
"Rail Baltica" darbi ietekmē visas pilsētas darbību, rada daudz neērtību ikdienā, arī sabiedriskā transporta kustības maršrutu maiņu. Lai mazinātu satiksmes intensitāti tirgus zonā, 1. tramvajs pagaidām novirzīts no iebraukšanas Centrāltirgū. Nav zināmi konkrēti termiņi, kad 1. tramvaja satiksme caur Centrāltirgus zonu varētu tikt atjaunota, zināms, ka būvniecības darbi šajā zonā notiks līdz 2023. gada beigām.
Pārvietoties ar balto spieķi Rīgā – liels izaicinājums
Pārvietoties ar balto spieķi Rīgā – liels izaicinājums
Pavisam nesen visā pasaulē tika atzīmēta Baltā spieķa diena. Kā tas ir – neredzīgam cilvēkam bez pavadoņa pārvietoties pa Rīgu ? Ar kādiem izaicinājumiem ikdienā jāsaskaras personām ar redzes traucējumiem, skaidroja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma".  
Laipa pie kanāla, bērnu laukumi vai skeitparks – Rīgā iedzīvotāji jau ceturto gadu balso par apkaimj...
Laipa pie kanāla, bērnu laukumi vai skeitparks – Rīgā iedzīvotāji jau ceturto gadu balso par apkaimju labiekārtošanu
Vēl nepilnu nedēļu cilvēkiem ir iespējams balsot par rīdzinieku piedāvātajiem labiekārtojumiem pilsētas apkaimēs. Rīgā tas notiek jau ceturto gadu, savukārt no nākamā gada šādas programmas visām pašvaldībām vajadzēs ieviest obligāti. Šogad galvaspilsētas dome iedzīvotāju idejām kopumā atvēlējusi 700 tūkstošus eiro, un tas ir lielākais naudas apjoms, kāds šim projektam jebkad ir bijis. Liela aktivitāte ir no iedzīvotāju puses – nobalsojuši 28 tūkstoši cilvēku, kas ir rekordliels skaits.
Budapeštā «uzplaukst» autostāvvietas un iekšpagalmi
Budapeštā «uzplaukst» autostāvvietas un iekšpagalmi
Aktīvistu grupa Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā ar dažādiem pasākumiem mēģina padarīt cilvēkiem draudzīgākas pilsētas ielas. Lielākā uzmanība tiek veltīta iekšpagalmiem un autostāvvietām.
Virs senajiem Valmieras pils mūriem top kultūrvides centrs no stikla
Virs senajiem Valmieras pils mūriem top kultūrvides centrs no stikla
Valmiera nevar lepoties ar plašu seno apbūvi, jo Otrā pasaules kara laikā ugunsgrēks paņēma lielāko daļu pilsētas, tādēļ katra atlikusī vecpilsētas ēka ir vērtība. Lai tās saglabātu, tagad norit vērienīgi rekonstrukcijas un arī celtniecības darbi, jo paralēli seno ēku atjaunošanai, top arī Valmieras pils kultūrvides centrs, kas būs virs vecajiem pils mūriem stiklā veidota celtne.
Rīgas iedzīvotāju naktsmiers nav pasargāts – trokšņotājus grūti saukt pie atbildības
Rīgas iedzīvotāju naktsmiers nav pasargāts – trokšņotājus grūti saukt pie atbildības
Līdzās ūdens un gaisa piesārņojumam, ko bieži piesaucam, runājot par vides kvalitāti, nepelnīti novārtā mēdz palikt jautājumi par to, kāds konkrētajā vietā ir trokšņu piesārņojums, tomēr Latvijas Televīzijas raidījums "Vides fakti" secināja – iespējas saukt pie atbildības tos, kas citiem traucē naktsmieru ar skaļām ballītēm, ir visai ierobežotas.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd