Dzīve & Stils / Pilsētvide
Sendai pilsētu Japānā rotā simtiem gaismiņu
Tāpat kā Latvijā šajā laikā izveidotas dažādas gaismu instalācijas un izrotātas gan ēkas, gan parki, arī citviet pasaulē notiek kas līdzīgs. Piemēram, Japānā ik gadu dažādi gaismu šovi norit gandrīz visās lielākajās pilsētās. Šogad pandēmijas dēļ atcelti vērienīgākie pasākumi, bet daudzviet pilsētas tāpat rotā gaismas. 
Izgaismotās Rīgas apkaimes iepriecina Ziemassvētku gaidās
Rīgā ieviesta jauna pirmsziemassvētku laika tradīcija – līdztekus pilsētas galvenajai eglītei un ierastajam noformējumam kopš 18. decembra īpašās gaismu rotaļās iemirdzas arī apkaimes – Anniņmuižas parks, Dzegužkalns, Ēbelmuiža, Biķernieku mežs un citas rīdzinieku iecienītas pastaigu vietas. 
Rīgā pirmo reizi svētku rotā iemirdzēsies arī parki pilsētas apkaimēs 
Pirmo reizi, sagaidot Ziemassvētkus, līdztekus ierastajam noformējumam no 18. decembra svētku rotā iemirdzēsies arī seši Rīgas parki un iecienītas pastaigu vietas, tādējādi papildinot pilsētvides noformējumu ne tikai galvaspilsētas centrā, bet arī apkaimēs – Anniņmuižas parkā, Dzegužkalnā, Ēbelmuižas parkā, Sarkandaugavas kalna parkā, alejā Biķernieku mežā un Pļavnieku Bērzu birzī, informēja Rīgas domē.
Liepājas tramvaja vadītājs un skolotājs Mārtiņš Ķesteris: Tramvajs ļauj sajusties kā lielpilsētā
“Mēs ļoti lepojamies ar savu tramvaju, jo tas ļauj sajusties kā lielpilsētā,” Liepājas tramvajā braucot, man saka kāds 34 gadus jauns liepājnieks Mārtiņš Ķesteris. Mārtiņš ir svešvalodu skolotājs, pilsētas gids un nu jau divus gadus arī tramvaja vadītājs. Zīmīgi, ka pirmos četrus dzīves gadus viņš pavadījis deviņstāvu mājā Lielajā ielā (agrāk Ļeņina iela) pie Tramvaja tilta pāri pilsētas kanālam.
Auto izvākšanai no iekšpagalmiem Rīgas mikrorajonos top īpašas stāvvietas
Laikos, kad Rīgā plānoja daudzdzīvokļu namu izbūvi un to iekšpagalmus, neviens pat nevarēja iedomāties, ka 21. gadsimtā automašīnu būs tik daudz, ka tās radīs zināmas problēmas. Rīgas dome nolēmusi ieguldīt 1,3 miljonus eiro, lai sāktu risināt autostāvvietu jautājumu. No tā, vai izdosies mainīt cilvēku ieradumus Imantā, Zolitūdē un Pļavniekos, būs atkarīgs, vai bezmaksas autostāvvietas tiks attīstītas visā pilsētā.
No šodienas Rīgas ielās iedegsies gaismu virtenes
No trešdienas Rīgas ielās iedegsies gaismu virtenes, kas pilsētu svētku drānās ietērps gan pilsētas vēsturiskajā centrā, gan citās apkaimēs – Juglā, Āgenskalnā, Sarkandaugavā, Mežaparkā un citviet. Rīga būs izgaismota līdz februāra sākumam.
Solītā Dienvidu tilta savienojuma ar Vienības gatvi nebūs ne šogad, ne arī nākamgad
Rīgas dome tuvākajā sēdē lems par kārtējo īpašumu atpirkšanu trasē, kur nākotnē plānots Dienvidu tilta un Vienības gatves savienojums jeb Jāņa Čakstes gatves izbūve. Zemju iegādei nepieciešams aptuveni viens miljons eiro, un dome paziņojumā medijiem norāda, ka maģistrāles izbūvi sāks nākamgad. Tiesa, tam vajadzīgos vairāk nekā simt miljonus eiro Rīga nav atradusi, tāpēc solījums par būvniecības sākumu paliks neīstenots.
Lielizmēra valsts karogu uzturēšana pašvaldībām sagādā dažādus izaicinājumus
Ne tikai svētku laikā, bet visu gadu vairākās  pilsētās mastā plīvo lielizmēra valsts karogs. Pirmo uzstādīja pirms pieciem gadiem Ogrē, gadu vēlāk Valkā un Smiltenē, pēc tam arī citās pašvaldībās. Dažviet karogs ir pat piecdesmit kvadrātmetrus liels, tādēļ to uzturēšana un kopšana sagādā dažādus izaicinājumus. Katrai pašvaldībai ir savas metodes, lai uzturētu lielā izmēra karogus pienācīgā izskatā cauru gadu. 
Modē nāca kokteiļi. Kāda bija leģendārā Liepājas kafejnīca «Liepava»?
Kūrmājas prospekts Liepājā ir pilsētas galvenā promenāde, kas no Vecliepājas ved uz jūru. Septiņdesmito gadu sākumā tur uzcēla jaunu, modernu ēku projektēšanas organizācijai ''Agroprojekts'', bet ēkas pirmajā stāvā atvēra kafejnīcu “Liepava”, ko vēl šodien ar nostaļģiju piemin daudzi vidēja gājuma liepājnieki. Tolaik modē nāca kokteiļi, un jaunatne, arī daudzi mūziķi no netālās mūzikas skolas, mīlēja pulcēties “Liepavas” bārā.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt