Pilsētvide
Sabiedriskie aktīvisti Rīgā pieprasa pagaidu velojoslas Covid-19 laikā
Ar prasību Rīgā izveidot pagaidu velojoslas 32 kilometru garumā Covid-19 pandēmijas laikā virkne sabiedrisku organizāciju un profesionālu asociāciju vērsušās pie Ministru kabineta un Rīgas domes, informēja pilsētplānotājs un aktīvistu pārstāvis Neils Balgalis.
Kam «brauks pāri» dzelzceļš «Rail Baltica»? Ietekme uz Ķengaragu
Ķengarags ir Rīgas apkaime, kurā dzīvo vairāk nekā piecdesmit tūkstoši cilvēku. Vienā pusē ir upe, otrā – dzelzceļš. Tieši ar to ir saistīta daudzu rajona iemītnieku dzīve. Dzelzceļu viņi redz pa logu, dzelzceļu viņi dzird naktīs. “Rail Baltica” šajā ainā radīs pārmaiņas. 
Gulbenes novadā top mozaīka atpūtai
Ar vienu mozaīkā izliktu pieturu Šķieneros un iegūto sabiedrisko mediju balvu - "Kilogramu kultūras" - viņiem ir par maz! Māksliniece Linda Riņķe ar draugiem šovasar Gulbenes pusē Stāķu parkā nu veido mozaīkā izliktu atpūtas vietu – dīvānus un šaha galdu! Tie noteikti kļūs par kārtējo apliecinājumu tam, cik sakopta kļūst vide, ja tai palīgā nāk apkaimes ļaudis.
Daļu no Barona ielas aizvāktajiem puķupodiem varētu vest atpakaļ
Puķu podi Krišjāņa Barona ielā pazuda laikā, kad daļa rīdzinieku vēl nebija modušies. Lai protestētu pret zaļās pilsētvides iznīcināšanu, trešdien, 26. jūnijā, zibakcijā pie Leļļu teātra pulcējās pilsētvides aktīvisti, kā arī daļa no Rīgas domes opozīcijas deputātiem. Par vidi atbildīgais Rīgas domes departaments nule pieņēmis lēmumu, ka daļu puķu podu tomēr būs iespējams atgūt.
Krišjāņa Barona ielā novāks puķupodus
Trešdien no rīta Krišjāņa Barona ielā sāks novākt puķupodus. Šādu uzdevumu SIA “Rīgas meži” saņēmusi no Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta. Plānots, ka visi 92 Barona ielas puķupodi nonāks noliktavā, bet par izdzīvojušo augu likteni pašvaldība vēl lems.
Kādas ir Krāslavas jeb «gurķu galvaspilsētas» pilsētvides vēsturiskās bagātības?
Uz Krāslavu tāpat vien kādā pēcpusdienā neaizskriesi - kā nekā 275 kilometri no Rīgas. Brauciens prasa nopietnāku gatavošanos un vairāk laika, bet tas ir tā vērts, jo tik skaisti ainavā iekārtota reti kura Latvijas pilsēta. Gleznainie Daugavas loki un Latgales pakalni ar lēzenajām terasēm ir dieva dotas dekorācijas vienai no Latvijas skaistākajām mazpilsētām. Arī pilsētas galvenā iela ir īpaša, faktiski tās ir divas vienā.
Septiņas «Mad city» idejas Daugavas kreisā krasta infrastruktūras uzlabošanai
Lai uzlabotu pilsētvidi Daugavas kreisajā krastā, kurā atrodas Latvijas vadošās augstskolas (Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas  Tehniskā universitāte), Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un vairāki biroju kompleksi, ir nepieciešami nelieli uzlabojumi tuvāko divu gadu laikā. Tā secināts starptautiskajā pilsētplānošanas pasākumā “Mad City”, kas Rīgā noritēja maija nogalē. Šo uzlabojumu kopējās izmaksas veidotu ap 2,5 miljoniem eiro, taču to realizācijas process dotu pamatu savstarpējai universitāšu, uzņēmēju, Rīgas pašvaldības un valsts iestāžu sadarbībai, uzskata speciālisti. 
Arī šovasar Jūrmalā pieejamas brīvdabas klavieres
Ceturtdien Jūrmalā, Dzintaros, pie izejas uz jūru Turaidas ielas galā ar improvizētu akustisko koncertu oficiāli atklās Jūrmalā izvietotās brīvdabas klavieres. Mūzikas instrumenti, mākslinieku apgleznoti, publiskai muzicēšanai novietoti trīs dažādās vietās, kas ir par vienu vietu vairāk nekā pērn.
Barona ielas jaunie apstādījumi ieauguši mēslos un nezālēs
Krišjāņa Barona iela pēc rekonstrukcijas būs skaistākā un zaļākā Rīgas iela – tā savulaik lepni sacīja toreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa"). Dažus gadus vēlāk viņa tobrīd vēl vadītā Rīgas dome pieņēma budžetu, no kura izsvītroja Barona ielas stādījumu kopšanai vajadzīgo naudu. Tagad jaunos krūmus pāraugušas nezāles, bet konteineros stādītās tūjas kalst un gāžas ārā ar visām saknēm. Apstādījumu plānotāji to sauc par huligānismu un simptomātisku piemēru īstermiņa domāšanai Rīgas vietvarā.