Dzīve & Stils / Pilsētvide
Esplanādē daļai celiņu mainīs segumu
Rīgas pašvaldība plāno Esplanādes gājēju celiņu seguma atjaunošanu, kam piešķirti aptuveni 800 tūkstoši eiro. Ņemot vērā parka platību un stāvokli, pašvaldība paredzējusi gājēju celiņu segumu atjaunot trijās no septiņām parka zonām atbilstoši piešķirtajam finansējumam.
Nomas uzņēmums automātiski piebremzēs skrejriteņus pie skolām
Spied ātruma sviru kaut līdz galam, bet ātrāk par 15 kilometriem tas nebrauks – uzņēmums “Bolt” ieviesis automātisku ātruma ierobežošanu saviem nomas elektriskajiem skrejriteņiem. Šāds ierobežojums darbosies pie lielākās daļas skolu un bērnudārzu visās Latvijas pilsētās, kur pieejami šie braucamrīki.
Pagaidu stabiņi un puķupodi Rīgas ielās būs uz palikšanu; Barona ielu slēgs satiksmei nākamgad
Kamēr galvaspilsētas ielās vietām vēl turpinās eksperimenti, kā padarīt vidi rīdziniekiem ērtāku un tīkamāku, ir skaidrs, ka ne tikai plastmasas stabiņi satiksmes mierināšanai, bet arī puķu podi un jauni soliņi pilsētā ir uz palikšanu. Par to, vai šie elementi nākamajā pavasarī atgriezīsies turpat, kur stāvējuši šovasar, vēl esot pāragri spriest. Taču jau tagad zināms, ka ievērojamas pārmaiņas nākamgad plānotas Krišjāņa Barona ielā.
Sakops Juglas mežu – cirtīs kokus, bet sola neveidot kailcirtes
Tuvākajā laikā Rīgā sāks sakopt mežu Juglā, kuru daudzi galvaspilsētas iedzīvotāji izmanto sporta aktivitātēm un atpūtai. Tiks cirsti koki. Taču tiek solīts neveidot kailcirtes un maksimāli saglabāt bioloģiski vērtīgās audzes. Lai iedzīvotāji nebūtu pārsteigti, pēkšņi pamanot zāģus mežā, tiks sarīkota aptauja internetā.
VIDEO: Rēzeknes svarīgākās vietas atklāj Latgales repere Ūga
Latgales repere Ūga, īstajā vārdā Daiga Barkāne, savā pilsētā Rēzeknē nereti uzturas industriālā vidē – vakaros viņa iemieg gar māju braucošo vilcienu skaņu pavadībā un studiju, kur tapa ar "Zelta mikrofonu" apbalvotais albums, iekārtojusi rūpnīcu rajonā. Sev svarīgākās Rēzeknes vietas Ūga izrādīja Latvijas Radio Pieci raidījumam “Piecas kartes”.
Parīzē samazina atļauto braukšanas ātrumu
Francijas galvaspilsētā Parīzē līdz 30 kilometriem stundā ierobežots atļautais braukšanas ātrums. Lēmuma mērķis ir uzlabot satiksmes drošību un mazināt trokšņu līmeni.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt