Pilsētvide
Stopiņos ir savs kultūras kanons. No Līgo parka līdz pat «Kalēju» mājām Līčos
Braucot pa Augusta Deglava ielu, netālu no Rīgas robežas biju ievērojusi autobusa pieturu “Liepiņas”. Daudzstāvu namu pakājē koki gan šur tur saglabājušies, bet kādas īpašas liepiņas tā arī neieraudzīju. Izrādās, ka nosaukuma vaininieces ir senas mājas, kas, neizkustot no vietas, vismaz četras reizes mainījušas adresi. Tagad “Liepiņas” atrodas Ulbrokas ielā 32 un ir uzskatāms piemērs, kā Rīga pārbīda savas robežas uz tuvējo ciemu – šajā gadījumā Dreiliņu -  rēķina.
Liepājā atdzimusi viena no lepnākajām pilsētas viesnīcām
Liepājā atdzimusi viena no lepnākajām pilsētas viesnīcām, kas šādam mērķim celta 19.gadsimta nogalē. Slavenā arhitekta Paula Maksa Berčī projektētais nams ar iekšpagalmu un strūklaku ir viena no pilsētas arhitektūras pērlēm, kas tagad ieguvusi nosaukumu „Art Hotel Roma”.
Pilsētvides konferences «Mad City» dialogu diena
Trīs diskusijas par jaunuzņēmumiem un idejām pilsētām, par elektriskajiem skrejriteņiem, velofašistiem un autovadītājiem, kā arī šī brīža "karstais kartupelis" -  diskusija, vai būvēt koncertzāli uz AB dambja vai ne. Šie temati piektdien tiks apspriesti starptautiskajā pilsētvides konferencē "Mad City Riga 2019". Visas diskusijas varēs vērot arī LSM.lv tiešraidē. Diskusijas arī bez maksas var apmeklēt klātienē.
Pilsētplānošanas konference «MadCity»
Starptautiskais pilsētvides plānošanas pasākums "MadCity Riga 2019" divu dienu garumā aicinās smelties zināšanas un svaigākās idejas par pilsētu attīstību kopā ar vairāk nekā 200 tehnoloģiju, inovāciju un pilsētvides entuziastiem no 15 valstīm. Konferencei varēs sekot līdzi arī LSM.lv tiešraidē. 
«microRIBOCA» ietvaros pamesta ēka Bruņinieku ielā kļūst par mākslas darbu
Rīga un tās iedzīvotāji ir šī gada Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles starpgadu programmas centrā. Pasākumu ciklu atklās nākamnedēļ, un šobrīd mākslinieki uzsākuši gatavot performances un objektus. Viens no tādiem ir neapdzīvota ēka Bruņinieku ielā 14, kas tieši šobrīd pārtop par laikmetīgās mākslas darbu. 
Pārdaugavas mobilitāte un zināšanu jūdzes spēks – jaunais «MadCity» uzstādījums?
Gandrīz sācies skolas brīvlaiks, un beidzot mūsu galvaspilsētas iedzīvotāji var lēnām sākt uzelpot, jo tūlīt beigsies ierastie sastrēgumi un pilsētā pamazām sāks svilpot vasaras vējš. Nav noslēpums, ka liela daļa rīdzinieku savus bērnus skolēnu brīvlaikā sūta uz laukiem, ļaujot pilsētas centru lietot tūristiem un biroju darbiniekiem. Ir pienācis īstais laiks atkal novērtēt nesenās pilsētas infrastruktūras izmaiņas un domāt par nākotnes iespējām un potenciālajiem izaicinājumiem.
Iepazīstam Salas pagastu. Kā karoja par zušiem kontrabandistu ciemos
Braucot pa Rīgas–Ventspils šoseju, nākas šķērsot Salas pagastu. Vēl nesen tā patiesi bija sala, jo Varkaļu hidromezglu un tiltu pār kanālu izbūvēja tikai 1988. gadā, kad Lielupi savienoja ar Babītes ezeru. Līdz tam saliniekus ar Jūrmalu saistīja pārceltuve pie Slokas, laivas un kuģīši, kamēr Lielupe bija vaļā, bet ziemā gājiens pāri upei pa ledu, kur drošāko ceļu iezīmēja ar eglītēm.
Benksijs Venēcijā radījis jaunus darbus
Benksijs Venēcijā radījis vairākus jaunus darbus. Anonīmā mākslinieka aktivitātes bija pieskaņotas šajā Itālijas pilsētā notiekošajai mākslas biennālei.
Arkādijas parkā notiks Pārdaugavas svētki
Jau desmito reizi Arkādijas parkā norisināsies Pārdaugavas svētki, Latvijas Radio informēja pasākuma režisore Rita Reliņa. Viņa pastāstīja, ka šī gada pasākums izceļas ar īpaši daudzveidīgu programmu.