Sadaļas Sadaļas
Pilsētvide
Jūrmalas pludmalē pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējiem nav īpaši ērta
Jūrmalas pilsētā cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, kustību traucējumiem un arī senioriem daudzviet jau vairākus gadus ir pielāgota pieeja pie jūras. Dome norādīja, ka pludmales apsaimniekošanai ik gadu velta desmitiem tūkstošus eiro, taču uzrunātie cilvēki atzina, ka pilsētā ne viss ir ērts, lai droši varētu nokļūt līdz vēlamai vietai.
Grausti Rīgā: Kas tiek darīts, lai to skaits mazinātos?
Mājaslapā "Grausti.Riga.lv" šobrīd iekļautas 1189 galvaspilsētas ēkas. 16 grausti jeb vidi degradējošas ēkas pieder Rīgas pašvaldībai, 16 – ''Valsts nekustamajiem īpašumiem'', bet lielākā daļa – 1132 – ir privātpersonu īpašums. Kas tiek darīts, lai graustu skaits galvaspilsētā samazinātos?
Rīgā iet bojā unikāls vēdekļveida bruģis Liepājas ielā
Bruģētās ielas ir pilsētvides bagātība, tāpēc tām jāpievērš krietni lielāka vērība. Kaut arī bruģis šķiet mūžīgs, tā nebūt nav, tāpēc tas ir regulāri un rūpīgi jāatjauno. Rīgā uz problēmām ar bruģēto posmu norādījuši Liepājas ielas apkaimes iedzīvotāji. Dome sola to sakārtot.
Kur var uzzināt Latvijas mazpilsētu agrāko ielu pašreizējos nosaukumus?
Kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma, kad daudzām ielām un iestādēm mainīja padomju gados piešķirtos nosaukumus uz tādiem vārdiem, kādi tiem tika doti pirmajā Latvijas brīvvalsts laikā, ir pagājuši 30 gadi. Zinām, ka, piemēram, Rīgā savulaik Brīvības iela bija Ļeņina iela. Taču, ja ikdienā nonāc situācijā, kad ir nepieciešams uzzināt, kā šodien sauc ielu, ko kādreiz dēvēja citā vārdā, turklāt vēl mazpilsētā?
Satiksmes drošības eksperts: Esošās stāvvietas ir pārāk šauras mūsdienu auto
Ne īsti durvis atvērt, ne ērti izkāpt no automašīnas – tā šobrīd ir ikdiena daudzās autostāvvietās pie veikaliem. Tādēļ portālā manabalss.lv vāc parakstus, lai rosinātu likumdevējus mainīt pašlaik noteiktos rekomendējošos stāvvietu platumus. Latvijā esošie standarti ir novecojoši un stāvvietas vairs nav piemērotas mūsdienu automašīnu izmēriem, skaidroja satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.
Labiekārto Ropažu muižas parku; bažas par ietekmi uz kokiem
Labiekārtošanas darbi dārzos un parkos rit pilnā sparā, tostarp Ropažos, kur tiek labiekārtots vēsturiskās  muižas parks. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "4. studija" uzrunātie ropažnieki priecājās par parka labiekārtošanu. Vienlaikus gan izskan bažas, ka darbi kaitējot parkā esošajiem kokiem.
Liepājā aktīvisti veido kopienas dārzu
Liepājā šonedēļ tapušas pirmās aprises kopienas dārzam. Iniciatīvu uzsākusi biedrība „Radi vidi pats”, kas smēlusies idejas citviet pasaulē un tepat Latvijā, kā veidot dārzu, kura tapšanā var iesaistīties ikviens pilsētnieks.
Uzvaras parkā Rīgā uzziedējušas sakuras
Uzvaras parkā Rīgā ir uzziedējušas sakuras, novēroja aģentūra LETA. Parka apmeklētāji steidz iemūžināt burvīgos ziedus un ne visai patīkamos laika apstākļos bauda krāšņos pavasara mirkļus šajā Rīgas parkā.
Uz ielas ar velosipēdu. Kas jāatceras, sākoties velosezonai
Iestājoties pavasarim, arvien vairāk cilvēku pēc ziemas perioda atsāk savās ikdienas gaitās doties ar velosipēdiem. Svarīgākais, pārvietojoties ar velo, ir pievērst uzmanību savai drošībai un pārvietošanās ātrumam pilsētas ielās, kā arī ievērot ceļu satiksmes noteikumus, atgādināja velobraucējs Jānis Zarāns.
Alūksnē sāk nojaukt neuzceltā kultūras nama drupas
Alūksnes pilsētas centrā ap 60. gadu beigām sāka celt kultūras namu. Tolaik ar šo ieceri necik tālu netika un namu neuzcēla. Ilgus gadus šajā vietā bija palikušas vien drupas – degradēta teritorija pilsētas centrā. Šī gada sākumā pašvaldībā pieņemts lēmums drupas nojaukt, un darbi jau ir uzsākti, stāstīja Līga Vīksna, vietējā laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” galvenā redaktore.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt