Pilsētvide
Gulbenes novadā top mozaīka atpūtai
Ar vienu mozaīkā izliktu pieturu Šķieneros un iegūto sabiedrisko mediju balvu - "Kilogramu kultūras" - viņiem ir par maz! Māksliniece Linda Riņķe ar draugiem šovasar Gulbenes pusē Stāķu parkā nu veido mozaīkā izliktu atpūtas vietu – dīvānus un šaha galdu! Tie noteikti kļūs par kārtējo apliecinājumu tam, cik sakopta kļūst vide, ja tai palīgā nāk apkaimes ļaudis.
Smiltis un putekļi Rīgā – neprasmīgas saimniekošanas rezultāts?
Pavasarī tradicionāli ir lielākā putekļu koncentrācija gaisā, un šogad to izjūt arī daudzi galvaspilsētas iedzīvotāji. Lai gan Rīgas domes Satiksmes departaments drīzumā būs pabeidzis visu ielu attīrīšanu no ziemā radušajiem netīrumiem un sākta arī ielu laistīšana, putekļu un smilšu daudzumu ielās tas samazina tikai daļēji.
Iela pie Ķīšezera. Vai tās nosaukums kļūs par fikciju Mežaparkā?
Ezermalas iela varētu būt viena no Rīgas skaistākajām ielām, jo tā vijas gar Ķīšezeru, vietām pietuvojoties, bet vietām attālinoties no ūdens. Ne jau velti Rīgas patricieši jau 14. gadsimtā Ķīšezera krastā ierīkoja “vasaras muižiņas”. Vēl 20. gadsimta pirmajā pusē Mežaparkā gar Ķīšezeru kartēs iezīmētas vismaz septiņas muižiņas: Jaunā, Heila, Dragūnu, Volanska, Grāves, Annas un Meijera muiža.
Rīgā joprojām cīnās ar bezsaimnieku kaķu kolonijām
Rīgā ir vairāki simti vietu, kur dzīvo bezsaimnieku kaķu kolonijas. Lai kaķu skaitu samazinātu un tie nesāktu traucēt iedzīvotājiem, svarīga ir to sterilizācija. Taču ikgadējie Rīgas domes atvēlētie līdzekļi sterilizācijai beidzas jau dažos mēnešos un arī dzīvnieku aizsardzības organizācijas nespēj ievākt tik daudz ziedojumu, lai kaķus sterilizētu visu gadu.
Izskan iecere Vidzemes tirgū uzcelt biroja ēku
Plānojot Vidzemes tirgus nākotni Rīgā, ir tapušas vīzijas par to, tostarp izskan iecere tirgū būvēt arī biroja ēku. Aizvien gan ir neskaidrība par to, vai Vidzemes tirgus arvien paliks “Rīgas centrāltirgus” saimniecībā vai arī daļu vai visu nodos investoriem.
Nordeķu muižas atdzīvināšanu pavada virkne ķibeļu un birokrātijas
Pārdaugavā Buļļu ielas pašā malā pretī bloku māju masīvam aiz augsta, greiza dēļu žoga kopš 18. gadsimta saglabājusies Nordeķu muižiņa. Seno ēku pērnā gada nogalē pašvaldība izsolīja, tiesa, tikai ar trešo piegājienu. Iepriekš tai teju 20 gadus bija nomnieks, kam to līdz galam atjaunot neizdevās.