Pilsētvide
Spoguļegle Vecrīgā, visticamāk, neatgriezīsies; laukums Rīgas domes tuvumā mainīsies
Uzņēmējs plāno ieguldīt apmēram miljonu eiro teritorijas attīstībā Vecrīgā. Savu tēlu gaidāmajā vasarā mainīs brīvdabas atpūtas parks „Egle”, kas atrodas blakus Rīgas domei un kur bija izvietota spoguļegle. Amatnieku tirdziņus uzņēmējs laukumā sola saglabāt. Tomēr stilizētais vides mākslas objekts – 7,5 metru augstā spoguļegle, visticamāk, laukumā neatgriezīsies.
Kam brauks pāri dzelzceļš «Rail Baltica»? Ietekme uz Mūkupurvu
Mūkupurvs ir neliela apkaime, kas no vienas puses robežojas ar Zolitūdi, bet no otras puses – ar Rīgas lidostu. Tur pēc kāda laika pa jauno uzbērumu brauks “Rail Baltica” vilcieni. Uzbērums sadalīs Mūkupurvu divās daļās. Pēc pagājušā gada datiem, apkaimē dzīvo tikai 212 cilvēki. Taču daudzi uz šejieni brauc vasarā – uz mazdārziņiem, kurus drīzumā var zaudēt.
Kam «brauks pāri» dzelzceļš «Rail Baltica»? Ietekme uz Zolitūdi
Zolitūdē dzīvo 20 tūkstoši cilvēku. Daudzi no viņiem ar elektrovilcienu brauc katru dienu. Bet citiem autotransporta pārbrauktuve pāri dzelzceļam starp Zolitūdi un Imantu ir gandrīz vai vienīgā iespēja izkļūt no savas apkaimes. “Rail Baltica” līnijas būvniecība var izjaukt ierasto ritumu.
Kam «brauks pāri» dzelzceļš «Rail Baltica»? Ietekme uz Rīgas centru
Rīgas centru, jo īpaši Centrālās stacijas apkaimi, gaida visgrandiozākās pārmaiņas saistībā ar "Rail Baltica" ienākšanu pilsētā. Izzudīs tuneļi, tiks pārvietotas sabiedriskā transporta pieturas, bet tirdzniecības centrs un vienlaikus daudzstāvu autostāvvieta “Titāniks” aizies nebūtībā.