Sadaļas Sadaļas
Pilsētvide
Iļģuciema iedzīvotāji vēlas paplašināt Nordeķu parka teritoriju; dome ieceri neatbalsta
Pārdaugavā vēsturiskajam Nordeķu parkam pieguļ vairāk nekā divu hektāru liela nesakopta privāta teritorija, ko īpašnieks tagad pārdod. Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrība vēlas, lai šī teritorija būtu sakārtota un labiekārtota. Arī Latvijas Radio uzrunātie parka apmeklētāji uzskata, ka zemesgabals ir jāpadara par pievilcīgu vietu. Biedrība aicina domi teritoriju iegādāties, taču pašvaldība neuzskata, ka parka teritoriju nepieciešams paplašināt, un pirkt zemesgabalu negrasās.
Akcijā velosipēdistus mudinās izmantot velojoslas
Ceļu satiksmes drošības kampaņā “Brauc ar galvu” velosipēdisti 16. un 17. jūnijā  tiks aicināti pārvietoties pa velojoslām vai veloceļiem vietās, kur tās pieejamas, nevis izmantot ietvi vai brauktuvi, informēja kampaņas organizatori.
Staiceles bijusī papīrfabrika – ēka bēdīgā stāvoklī, skurstenis rada bažas vietējiem
Alojas novada mazpilsētas Staiceles vizītkarte ir bijusī papīrfabrika un tās darbības laikā izveidotā kolorītā dzīvojamā apbūve. Tas pirms desmit gadiem kā vietējās nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis tika iekļauta pieminekļu sarakstā. Taču fabrikas ēka ar katru gadu iegūst arvien bēdīgāku skatu, bet tās iespaidīgi augstais skurstenis ar plaisām un nobrukušajiem ķieģeļiem blakus dzīvojošajiem staiceliešiem rada bažas.
Madridi no piesārņojuma pasargā nacionālais parks
Mūsdienās arvien vairāk runājam par gaisa piesārņojumu un tā sekām uz veselību. Ir pasaules pilsētas, kur gaisa kvalitāte dažbrīd ir tik slikta, ka iedzīvotāji lūgti valkāt maskas vai vienkārši palikt iekštelpās. Šādas problēmas ir arī Eiropā. Viena no tādām pilsētām ir Madride. Bet Spānijas galvaspilsētu līdz šim pasargājis kāds liels, zaļš, kalnains milzis.
Aicina piedalīties orientēšanās spēlē par koka vēsturi Rīgā
8. un 12. jūnijā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) aicina interesentus piedalīties jaunā orientēšanās spēlē “Kokam pa pēdām”, kas veltīta koka vēsturei Rīgā, informēja LNVM pārstāve Astrīda Burbicka.  Spēles gaitā jāizstaigā konkrēts maršruts pa pilsētas centru un jāatrod objekti, par kuriem sagatavoti āķīgi jautājumi.
Kurš rīdziniekiem atņēmis daļu publisko ūdenskrānu, un vai tie kādreiz atgriezīsies?
Vasarā, kad laiks kļūst siltāks, ir būtiski uzņemt pietiekami daudz šķidruma, lai izvairītos no organisma atūdeņošanās. Rīgā ir vairāki publiskie dzeramā ūdens krāni, vairums – ārpus pilsētas vēsturiskā centra, taču gandrīz katrs trešais pilsētas iedzīvotājs ikdienā dod priekšroku fasētajam ūdenim. Kādreiz brīvi pieejamo ūdenskrānu bija vairāk. Pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš norāda, ka jebkas, kas atrodas publiskajā ārtelpā, tiek uzskatīts par netīru, nehigiēnisku vai pagātnes elpu nesošu. Vai, mainoties kultūrai, dzeramā ūdens punktiem vispār būtu potenciāls Rīgā? 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt