Dzīve & Stils / Pilsētvide
Plāno vērienīgu rehabilitācijas centra «Rāzna» pārbūvi
Rehabilitācijas centrs “Rāzna” ir vienīgais Latgalē, un pacientu pieprasījums pēc piedāvātajām procedūrām ir nemainīgi liels. Tajā pašā laikā Zosnas pils ēka, kur jau ilgus gadus atrados ārstniecības iestāde, pašlaik ir bēdīgā stāvoklī. Tāpēc gan mediķi, gan pacienti ar cerībām raugās uz Rēzeknes pašvaldības iecerēto apjomīgo ēkas remontu.
Rīgas apkaimēs īstenos iedzīvotāju iesniegtās 11 projektu idejas
Rīgas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas konkursa komisija lēma par finansējuma sadali kopumā 500 000 eiro apmērā 11 Rīgas apkaimju projektu idejām, kas saņēmušas lielāko iedzīvotāju atbalstu. Iedzīvotāju vērtējumam šogad nodoti kopumā 22 projekti, par kuriem laikā no 1. oktobra līdz 31. oktobrim kopā nobalsots 19 011 reižu, informēja pašvaldībā.
Veloceļa centrs–Ziepniekkalns būvē sola iespēju robežās saglabāt kokus
Rīgā ir sākuši būvēt veloceļu, kas savienos centru ar Ziepniekkalnu. Iecerēts, ka jauno ceļu būvēs starp Vienības gatves vēsturisko zirgkastaņu aleju. Lai plānu realizētu, nākas nozāģēt vairākus kokus, bet vēl citiem saknes pārcirst. Par to ir noraizējušies Torņakalna iedzīvotāji, atzīmējot, ka ideja kopumā ir laba, taču darbu neveic prātīgi. Rīgas domē gan mierina, ka darīs visu iespējamo, lai kokus saglabātu.
Pieredze ratiņkrēslā: vides pieejamība Latvijā uzlabojas, bet vēl jāpiestrādā
Salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm Latvijā vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir laba un kļūst vēl labāka, bet joprojām pie tā būtu jāpiestrādā, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” vērtēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Pieejamības projekta vadītāja Lība Bērziņa, kura ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā.
Pilsēta zaļāka, apbūve – zemāka. Ko paredz topošais Rīgas attīstības plāns?
Rīgas domē apstiprinājumam tuvojas jaunais Rīgas teritorijas plānojums līdz 2030. gadam – šis dokuments savā ziņā ir rekordists, jo darbs pie tā turpinās jau astoņus gadus, kuru laikā reizē ar domes vadību mainījies arī priekšstats par to, kādā virzienā pilsētai jāattīstās tuvākajos 10 gados. Nevalstiskās organizācijas (NVO) plānojumu vērtē dažādi, bet tajā iekļauto infrastruktūras projektu nākotni lielā mērā noteiks pieejamie finanšu resursi.
Rīgas vēsturiskos ūdenstorņus vēlas padarīt pieejamus sabiedrībai
Rīgas domes Kultūrvēsturiskā materiālā mantojuma komisija radusi risinājumu Alīses un Gaujas ielas vēsturisko ūdenstorņu saudzīgai pagaidu izmantošanai, tos iedzīvinot un padarot pieejamus sabiedrībai. Lai veicinātu ūdenstorņu izmantošanas priekšlikumu nākšanu klajā, pašvaldības uzņēmums "Rīgas ūdens" pēc komisijas ierosinājuma ir slēdzis sadarbības līgumu ar kustību "Free Riga" par priekšizpētes veikšanu, informēja pašvaldībā.
Gaida idejas bijušā «Liepājas metalurga» patvertnes izmantošanai
Izstrādājot jaunu plānojumu bijušās rūpnīcas “Liepājas metalurgs” krāsns ceha teritorijai, kas tagad pieder pašvaldībai un Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldei, pagaidām nav rasts pielietojums atsevišķām vēsturiskām būvēm. Piemēram, 60.gadu beigās–70.gadu sākumā celtajai civilās aizsardzības patvertnei. To kā iespējamu kultūrtelpu saskata darba grupa, kas Liepāju virza 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt