Pilsētvide
Iela pie Ķīšezera. Vai tās nosaukums kļūs par fikciju Mežaparkā?
Ezermalas iela varētu būt viena no Rīgas skaistākajām ielām, jo tā vijas gar Ķīšezeru, vietām pietuvojoties, bet vietām attālinoties no ūdens. Ne jau velti Rīgas patricieši jau 14. gadsimtā Ķīšezera krastā ierīkoja “vasaras muižiņas”. Vēl 20. gadsimta pirmajā pusē Mežaparkā gar Ķīšezeru kartēs iezīmētas vismaz septiņas muižiņas: Jaunā, Heila, Dragūnu, Volanska, Grāves, Annas un Meijera muiža.
Rēzeknē atkritumu šķirošanas process pamazām attīstās
Rēzeknē iespējams šķirot arvien lielāku atkritumu klāstu. Jau divus mēnešus tiek pieņemti mīkstās plastmasas izstrādājumi, tie gan pašiem iedzīvotājiem jānogādā uz atkritumu savākšanas laukumu, kas nav ērti. Tomēr ar laiku varētu būt tam paredzēti speciāli atkritumu šķirošanas konteineri. Šobrīd lielā mērā no iedzīvotājiem un māju apsaimniekotājiem ir atkarīgs, cik aktīvi notiek šķirošana, tādā veidā maksājot arī mazāk par izvestajiem atkritumiem.
Septiņās Vidzemes pašvaldībās sakārto kultūrvēstures objektus
Septiņās Vidzemes pašvaldībās šovasar notiek restaurācijas un būvniecības darbi dažādos vēsturiskos objektos, lai uzlabotu seno būvju tehnisko stāvokli. Pēc apjomīgā projekta tās kļūs sabiedrībai pieejamākas, tiks izveidoti jauni tūrisma un kultūras pakalpojumi.
Grobiņā Ālandes upes atpūtas kompleksā vissarežģītākā - gabionu sienas izveide
Lai apzinātu un saglabātu Grobiņas kultūrvēsturiskās vietas, līdz šī gada nogalei tiek īstenota sen lolota iecere par Ālandes upes atpūtas kompleksa izveidi. Tiek veidota vairāk nekā trīs kilometru gara pastaigu taka, kas savienos arheoloģiskos pieminekļus, bet vienā no tiem - viduslaiku pilsdrupās - top estrāde. Būvnieki atzīst, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem šajā vēsturiskajā objektā ir vairāk nekā divu metru augstās gabionu sienas izveide uz rietumpusē nodrupušajiem pilsdrupu mūriem.
Ventas ainavu ļaus baudīt jaunās pastaigu takas Kuldīgā
Kuldīgā šobrīd top pastaigu takas gar Ventas krastu un tiek būvēti skatu laukumi. Jaunais tūrisma un pastaigu objekts būs 2,5 kilometru garumā. Projektu Kuldīgas novada pašvaldība īsteno, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Būvdarbi notiek ''Natura 2000'' teritorijas dabas liegumā. Dabas taku izbūve jāpabeidz līdz šī gada oktobra nogalei.
Staburags joprojām acu priekšā
Regīna Pastare nekad nav pametusi Aizkraukles pusi. Pļaviņu hidroelektrostacijā strādāja viņas vīrs, un viņi Aizkrauklē tika pie dzīvokļa. Un, lai gan vīram bija darbs, tieši pateicoties uzpludinātajai Daugavai, Regīna nevar piedot upes uzpludināšanu un aizmirst skaistos dabas skatus, kas pazuda zem ūdens klaja.
Daļa rīdzinieku bažījas: kokus galvaspilsētā cērt straujāk, nekā stāda
Laikā, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedz +30 grādus pēc Celsija, daudzviet, kur saule sakarsējusi asfalta virsmu, gaisa temperatūra var pārsniegt +50 grādu atzīmi. Svelmes mazināšanai nereti pietiek paslēpties koku pavēnī. Taču sabiedriski aktīvi cilvēki novērojuši, ka galvaspilsētā koku izciršana notiek straujāk nekā stādīšana.